נוסעים לאירופה או ארה״ב? אל תשכחו להירשם לשירות אובר (Uber)

אובר בסן פרנסיסקו

במדינות רבות באירופה וכמובן בארה״ב תוכלו לוותר על שירותי המוניות המקומיות (שבדרך כלל ירוששו את תקציב הטיול שלכם בלי שתרגישו) ולנסות את שירות אובר שעל פי רוב מציע תעריפים טובים יותר אבל בעיקר נהגים נחמדים יותר.

אובר שהחלה את דרכה בארצות הברית אמנם לא הצליחה להיכנס לישראל בין היתר בגלל התאגדות של נהגים והתנגדות של משרד התחבורה שמעדיף את השיטה הישנה שלא לומר העתיקה של רישיונות ומספרי נהגים שנמכרים בסכומי עתק. המפסידים העיקריים הם הישראלים עצמם שאינם מודעים לקלות וליעילות של שימוש באפליקציה להזמנת מונית בלי כל ההתחכמויות הידועות של הפעלת מונה או נכון יותר, אי הפעלת מונה ודרישת מחיר מוגזם בסוף הנסיעה.

עם אובר לא רק שניתן לעקוב אחרי תנועת המונית בדרך אליכם וכמובן גם בדרך אל היעד, אלא שהתשלום מתבצע תוך כדי אישור ההזמנה ויורד מכרטיס האשראי שלכם. לא צריך מזומנים, עודף והכי חשוב, התעריף לא יתנפח באופן ניכר אם נתקעתם בפקק על הדרך.

יתרון בולט נוסף של אובר הם הנהגים. לא מדובר בנהגים שנשחקו על הכביש או כאלה שעובדים בשביל איזה בוס, בעל מספר הרישוי. נהגי אובר הם כל אחד, צעירים ומבוגרים, נשים וגברים, עצמאים ושכירים שהחליטו להרוויח משכורת נוספת אם בתור עבודה בלעדית או עבודה נוספת. הפעילות שלהם בשעות שנוחות להם וללא תלות בבוס כלשהו ניכרת גם במצב רוח שלהם ולא פחות חשוב במצב המכונית. מכוניות אובר הן האוטו הפרטי של הנהג ולא ״רכב עבודה״ ובהתאם מדובר במצב תחזוקתי שהינו נעים יותר לנוסע.

בערים רבות באירופה ובכל ארצות הברית תוכלו להזמין אובר (שבדרך כלל מגיע תוך דקות ספורות) וליהנות מהגעה אל היעד בתחבורה שהיא אמנם לא בדיוק ציבורית (יותר כמו VIP) אבל חוסכת לכם את התעריף הגבוה של המוניות המקומיות ומציעה, כאמור, נהגים שתיהנו יותר לנסוע איתם ולחוות איתם ביחד את הדרך.

מי מכם שמעדיף שקט מוחלט בנסיעה, או חושב שגם נהגי אובר מדברים יותר מדי, יש למה לחכות. בסן פרנסיסקו כבר יש מונית אובר אוטונומית, שנוסעת ללא מגע יד אדם. בינתיים בברלין, רומא, פריז או ניו יורק, תיאלצו להסתפק בגירסה הרגילה והאנושית.

שיהיה טיול נעים בחוץ לארץ…

הרשמה לשירות אובר

להורדת האפליקציה (אנדרואיד)

להורדת האפליקציה (ios)

השאירו תגובה