"נאפולי זה בערך כמו לאכול עם כוסברה. או שאתה אוהב מאוד או שאתה שונא…'

טיול לנאפולי

למבקרים בנאפולי, בעיקר לאותם שמגיעים לשם בפעם הראשונה. המפגש המהמם עם הדוחק, הסימטאות הצפופות, המבנים הישנים (בעיקר במרכז ההיסטורי) נדמה כמו ביקור בסט הצילומים של אחד מסרטיו של פליני, מן המאה הקודמת.

אך, אל תטעו. נאפולי – היא עדיין אבן שואבת לתיירים. לאוהבי האוכל הנאפוליטני, המאפים המתוקים, היינות והליקרים של חבל קאמפאניה… ולכן, אפילו שיטוט בסמטאות הצפופות (כאשר מעל מתוחים כבלי כביסה ססגוניים), כשמכל עבר נשמע הדיאלקט הנאפוליטני, כאשר באפנו מכים ללא הרף הטעמים והניחוחות מן הפסטיצ'ריות המקומיות, הביקור בשווקים הפתוחים (כן, גם אלו של הדגים ופירות הים…למרות הריח), כל אלו מעניקים את הצביון המיוחד לביקור בעיר הנפלאה הזו.

טיול לנאפולי
נאפולי. לאהוב או לשנוא

הדרך המומלצת לטעמי, לערוך היכרות עם העיר – הינה פשוט "ללכת בה לאיבוד" ולהגיע לאן שהרגליים יביאו אותך. כך ניתן לפגוש את נאפולי האמיתית. זו, שבה ניתן לראות את הילדים משחקים בשכונה הצפופה, השווקים השכונתיים, ואת המבוגרים המתגודדים ב"פרלמנטים" מקומיים.

בשום מקרה – אל תחמיצו את המפגש עם הקולינריה המקומית. טעמו ותתנסו ממאכלי הרחוב המטוגנים (אולי משמין ולא הכי בריא – אבל טעים!!!), מהפיצה הנפוליטאנית, הקלצונה וגבינות המוצרלה המוכנות ומוגשות כמעט בכל צורה אפשרית, פירות ים ודגים… המבחר כאן, פשוט אינסופי.

אז, "לראות את נאפולי ולמות"? בהחלט לא . תגיעו, תיהנו, תתחככו עם כמיליון התושבים שלה ותלמדו לאהוב אותה. בדיוק כמוני, למרות שאני לא "מת" על כוסברה.

[accordions title="הצטרפו לטיול בנאפולי וחבל קמפניה עם אבי פוקס"]

הצטרפו לטיול בנאפולי וחבל קמפניה עם אבי פוקס


[/accordions]

השאירו תגובה