נקודות חן בקפריסין: מרחצאות אדוניס פאפוס

מרחצאות אדוניס

Adonis baths Paphos. המפלים ממוקמים כ 2 ק"מ מהכפר קילי Kili במחוז פאפוס. נחשב לאחד האזורים היפים ביותר ויוצאי הדופן בקפריסין בשל מיקומו באזור מבודד וסביבה יפה.

בנוסף, ניתן להגיע אל מוצאות אדוניס (Adonis Baths) דרך כביש טאלה (Tala) או אקורס (Aoursos), במרחק של כ -12 ק"מ מפאפוס (Paphos). עבור אלה המעוניינים להשתמש באופניים, עדיף להשתמש כביש Tala.

המפל נוצר בגלל המים הזורמים מן הגאיות שמסביב. עם חלוף הזמן המים שחקו את הסלע וכתוצאה מכך נוצר אגם קטן. במהלך הקיץ אנשים רבים מחפשים מקומות כאלה עם מים קרים ליהנות ולהתקרר. יש שנוהגים לטפס על הסלע עם חבלים ולקפוץ לתוך האגם. רוב האנשים פשוט לקפוץ ולצלול לתוך האגם מגובה נמוך יותר.

לפי האגדה, שחייה במרחצאות, מתחת למפל, אמורה לשמר את נעוריה של האשה ולחזק את הגברים. יתר על כן, מחוץ אמבטיות תמצאו פסל של אדוניס ואפרודיטה. יש גם מסורת שאומרת ש"נשים פוריות שרוצות להרות עליהן לגעת בבולבול של אדוניס ויהיו להן ילדים רבים לאחר מכן".

על פי המיתולוגיה היוונית, היו לאדוניס ולאפרודיטה ילדים רבים מהמקום הזה, ואנשים מפאפוס נחשבים לצאצאיהם של שני הנאהבים. על פי המיתולוגיה היוונית אמבטיות אדוניס היתה המקום שבו אפרודיטה ואדוניס בילו את רוב זמנם יחד וזה היה גם המקום האהוב עליהם. מרחצאות אדוניס היו גם המקום שבו מת אדוניס, כשאדם שהוסווה לחזירי בר פצע אותו אנושות. לפני מותו הוא חזר למרחצאות ומת בזרועות אפרודיטה. היא לא יכלה לאבד את אדוניס, לכן ביקשה שיחזירו אותו לחיים כל שישה חודשים.

מרחצאות אדוניס
מרחצאות אדוניס

השאירו תגובה