מפה אינטראקטיבית: כך נראה הבית שבו אתם גרים היום, אז אחרי המלחמה

הברלינר מורגנפוסט מפרסם ידיעות חדשותיות וכתבות אודות הנעשה בברלין אבל בשנים האחרונות מרבה גם להנפיק מפות אינטראקטיביות יחודיות שקשורות בחיים כאן. השבוע מפתיע אתר האינטרנט של העיתון עם מפה מעניינת במיוחד המשווה בין ברלין כפי שהיא היום לעיר ההרוסה עדיין בשנת 1953, שמונה שנים אחרי סיום המלחמה.

במפה האינטראקטיבית תוכלו להכניס את הכתובת שבה אתם גרים היום ולראות השוואה (בצילום אווירי) בין הבית שבו אתם גרים היום למה שהיה שם בימים הקשים ההם. מלבד מחסור במזון ובעצים להסקה נאלצה העיר להתמודד עם אתגר של פינוי מיליוני מטר קוב פסולת בניין. אתגר נוסף שגם היום ממשיך להטריד את העיר מדי פעם הוא פינוי פצצות שהוטלו על ידי כוחות הברית אבל לא התפוצצו עם נחיתתן על הקרקע.

בשנה שאליה מתייחסת ההשוואה, 1953, עדיין לא היתה חומה בברלין (הקמתה החלה רק ב-1961) אבל המתח בין הסובייטים למדינות המערב כבר היה בשיא. מהומות ה-17 ביוני פרצו באותה שנה כנגד המשטר במזרח ברלין ועל שמן קרוי היום רחוב ה-17 ביוני.

כדי לפתוח את המפה, לחצו על התמונה בפוסט שהברלינר מורגנפוסט שיתפו בפייסבוק (למטה). את הכתובת שבה אתם גרים ניתן למלא בצד השמאלי של המפה (למעלה).

השאירו תגובה