׳האיטלקים מתאימים את היין למקור של המנה. הישראלים הולכים על היין האהוב.׳

יפעת קלאורה

שלום, יפעת, נפתח בשאלה, יין איטלקי או יין ישראלי?

זה קצת כמו לשאול את מי אוהבים יותר, את אבא או את אמא. אני בעיקר אוהבת יינות שמאפשרים לזן הגפן שממנו הם עשויים לבטא את המקומיות. אני מתכוונת לאקלים ולאדמה שבהם גדל הזן וליחודיות שלו. יש כאלה מצוינים גם באיטליה וגם בישראל. 

בכל זאת, תרשי לי לדחוף לכיוון איטליה לרגע. מה היקב הכי מרשים שביקרת בו שם?

Tenimenti d'Alessandro. ביקרתי ביקבים יותר גדולים, אבל השילוב שלו, עם היינות הנפלאים, יחד עם אוסף האמנות המדהים של הבעלים שאותו אפשר לראות בוילה נפרדת זה משהו יוצא דופן. תוסיף לזה גם את הנוף של קורטונה (מחוז טוסקנה) וחדרי האירוח היוקרתיים למי שרוצה לשלב גם לינה במקום וקיבלת חווית ביקור מדהימה. 

בישראל את מובילה סיורי יקבים בצפון השרון, אזור זיכרון וחיפה ושפלת יהודה… אני מדייק באיזורים?

כן.

מה מיוחד בסיורים המקומיים שלך? 

קודם כל הם משלבים ביקור בכרם עם יינן היקב שמסביר על הליך ייצור היין, הערכים שלו ועל כל מה שמיוחד בנוף היינות והיקבים הישראלי. אחר כך אני ממשיכה עם הקבוצה לסדנת טעימת יינות מודרכת. זאת ההזדמנות של המשתתפים להעריך יין באמצעות החושים וללמוד איך להתאים יינות למאכלים בטעמים שונים.

נשמע מבטיח ומשמח.

כדאי לציין שאני אוהבת לקיים את הסיורים ביקבי בוטיק פחות מוכרים, כאלה שיש מאחוריהם סיפור מרתק.

מה למשל?

ייננים שהגיעו לתחום אחרי הסבת מקצוע והליכה אחרי חלום, או דורות של חקלאים שהחליטו להתמחות בכורמות וללמוד ייננות ויצרו estate winery.

שזה בעברית?

יקב שמגדל לעצמו את הגפנים ולא רוכש מאחרים. גם יקבים בתחום הקיימות זה תחום שקרוב מאוד לליבי.

סיור יקבים עם יפעת קלאורה

עד לקורונה, שבניגוד ליין אי אפשר להגיד עליה שהיא משתבחת עם הזמן, הובלת סיורים בעברית ברומא. עד כמה שונה סיור שאת מעבירה ברומא בין אטרקציות מרכזיות בעיר לסיור ביקב בישראל? 

אולי נתחיל במה שדומה, דווקא. הדומה בין סיור ברומא לבין סיור יין בארץ הוא שאני אוהבת לקחת את המטיילים אל המקומות שמסקרנים אותי ולהעביר להם אותם דרך העיניים שלי. מה שבכל זאת שונה הוא שבסיורי היין בארץ יש את מרכיב הטבע, לעומת הסיורים ברומא שבסופו של דבר מתקיימים במרחב אורבני ונסובים ברובם סביב אתרים היסטוריים. 

כמה זמן נמשך סיור יין וטעימות ישראלי?

סיור יין שכולל ביקור בכרם וביקב וסדנת טעימות יין נמשך משהו כמו שעתיים וחצי. 

אילו סוגי יין טועמים?

בדרך כלל אנחנו טועמים ארבעה או חמישה סוגי יינות שכוללים לרוב יינות לבנים, רוזה ואדומים. חלקם זניים, זאת אומרת עשויים מזן אחד וחלקם עשויים מבלנד של כמה זנים. לפעמים אני משלבת גם יינות מבעבעים או מתוקים, בהתאם ליקב שבו אנחנו מבקרים.

ישראלים יודעים לטעום יין? מה השאלה הכי נפוצה שלהם בהקשר היין?

ישראלים מאוד פתוחים לטעימות יין ומאוד אוהבים להתנסות בטעמים שונים וזה ממש תענוג לראות. שאלה נפוצה היא כמה בקבוקים בשנה מייצר היקב.

אולי כי כל אחד חולם איפשהו בתוכו לפתוח יקב.

אולי. 

יפעת קלאורה. ברוח הזן

למי מתאים הסיור הישראלי?

סיורי היין מתאימים לכל מי שרוצה ללמוד על העולם המרתק שמסתתר מאחורי בקבוק יין, בין אם מדובר בחובב יין ותיק או באדם שפחות מורגל בצריכת יינות. 

כמוני.

כמוך.

איפה את צוחקת יותר, בסיור יקבים בארץ או בסיור אטרקציות ברומא?

בסיורי היין צוחקים המון ככל שהמשתתפים נהיים אלגרים יותר.

אלגרים?

שמחים. אלגרו באיטלקית זה אדם ששמח כתוצאה משתיית יין. בסיורים ברומא הכי מצחיק אותי לראות את המטיילים מתנסים בטכניקה של שתיית המים מה"אפים" הפזורים בעיר ומשפריצים בטעות על עוברי אורח, אז אפשר להגיד שצחוק לא חסר גם פה וגם שם. 

איזה יין האיטלקים הכי אוהבים לשתות?

האיטלקים בחוויה שלי מאוד אוהבים להתאים את היין למקור של המנה, למשל, אם מדובר במסעדה עם מטבח סרדני הם ישתו יין שמזוהה עם האזור, או אם הם בישלו בבית פסטה שמאפיינת מטבח סיציליאני הם ידאגו להכין מראש בקבוק מיקב מסיציליה. 

ואחינו הישראלים?

ישראלים מאוד אוהבים רוזה, במיוחד בקיץ. 

הגיעה לרומא במקרה. יפעת קלאורה

שאלה אישית, יפעת, איפה לומדים להיות סומלייה?

אני עשיתי את ההכשרה באחת משתי אגודות הסומלייה הגדולות באיטליה שנקראת: Fondazione Italiana Sommelier או FIS. 

איפה זה קורה?

במרכז רומא, בהילטון, שזו חוויה בפני עצמה, לשבת בכיתה שהיא אולם ענק שמעוטר בשטיחי קיר מהמאה ה-17… זאת הכשרה מרתקת שנמשכת שנה וחצי, במהלכה טעמנו יותר מ-150 יינות.

לא רע בשביל קורס לימודי.

לא רע בכלל. בחצי השנה האחרונה של הקורס, למדנו להתאים יין לאוכל, שזה אומר שבכל שיעור מטבח ההילטון מכין לכל משתתף מנה משלו שמייצגת מאכל מקומי, והמשתתפים צריכים לבחור מבין שלושה או ארבעה יינות את השילוב ההרמוני ביותר. זה תענוג גסטרונומי אמיתי. 

טוב, בואי נחזור רגע לישראל. לו יכולת לערוך סיור שנמשך מספר ימים, מתחיל בישראל ומסתיים ברומא, אילו תחנות מרכזיות היו מופיעות בו?

יש לי אין סוף תחנות! ים המלח והמדבר, יפו העתיקה, ירושלים, חוף הבונים, עכו, הצד המזרחי של הכנרת, גולן, הכיכרות והמזרקות המפורסמות של רומא, רומא מתחת לאדמה, הותיקן, הקולוסאום על כל המפלסים שלו, הקטקומבות של ויה אפיה, שווקי איכרים בשכונות מגורים, קברי הנזירים הפרנציסקנים, להמשיך?

כן. יש לנו זמן. את מתגעגעת לרומא כשאת בארץ?

אני מתגעגעת לרומא, יש לה קסם שאין לאף עיר אחרת שאני מכירה. 

איפה את הכי אוהבת לאכול ברומא?

בשתי מסעדות שכונתיות שלא נמצאות באזור של האתרים המרכזיים. לאחת קוראים Spirito DiVino והיא מתאימה לארוחת ערב ולשנייה Uve e Forme והיא מתאימה יותר לצהריים ואפריטיבו.

יפעת קלאורה

כמה שנים את גרה שם?

6 שנים.

מה הביא אותך לשם?

קיבלתי מלגה ללמוד איטלקית בעיר בשם פרוג'ה שכידוע לך היא בירת מחוז אומבריה.

ידוע לי.

ורומא היתה תחנה בדרך לפני תחילת הלימודים. שלושה ימים הסתובבתי בעיר עם עיניים פתוחות לרווחה שלא יודעות על מה להביט קודם. יש בה ניגודיות ששבתה אותי – יופי מונומנטלי לעומת לכלוך ברחובות הצדדיים, חיי לילה מנומנמים לעומת הכאוס של היום יום והיא פשוט נצרבה לי בלב. 

כשהקורונה תעבור, איפה נמצא אותך יותר, בישראל או באיטליה?

שאלת מיליון הדולר. הקורונה לימדה אותי שהחיים כל כך דינמיים ושכדאי להיות גמישים ולחבק את השינויים שהם מביאים, אז ברוח הזֵן משאירה את התשובה הזו פתוחה.

מה את מאחלת לעצמך לשנה החדשה?

אני מאחלת לעצמי מסעות חדשים, פתיחות לשינויים, הרבה בריאות וטיולים בלי סוף!

לפרטים על הסיורים של יפעת בארץ וברומא

השאירו תגובה