מחנה קיץ של Big Idea: חוויה לנוער וילדים ישראלים מכל העולם

מחנה קיץ לילדי ישראלים

מה תגידו על פרויקט שמביא כל קיץ 1000 ילדים וילדות, נערים ונערות, מישראל ומהעולם לכפר נוער ירוק ויפהפה בישראל כדי לבלות יחד שבועיים מלאים בתוכן כשבתוך כל זה, שזורים גם ערכים, טכנולוגיה וסטארט אפ ניישן? רעיון גדול? אכן, זה גם שם המיזם BIG IDEA

כן, בכל קיץ, זו השנה ה-11, מתקבצים מאות בני נוער בגילאי 7-18 מישראל ועוד כ- 30 מדינות שונות ברחבי העולם, לשבועיים מאושרים (כפול 3 פעמים במהלך הקיץ), "כדי לפתח את הכישורים הטכנולוגיים והיצירתיים שלהם ובעיקר כדי לבלות, הכי כיף שיש, בארץ הסטארט-אפים הגדולה בעולם".

יש פה ילדים מאנגליה, איטליה, תורכיה, גרמניה, ארה"ב, קנדה, פרו, ונצואלה ואפילו מקזחסטן, טאיוואן, יפן וסין. בדרך כלל ילדי משפחות ישראליות או יהודיות שחיות שם אבל לא רק. כ-40 אחוזים מהילדים המגיעים ל BIG IDEA הם מחו"ל, והיתר מישראל.

למרות האיזון בהצהרות על פיתוח הכישורים מול הבילויים, הייחוד של המחנה הוא בעיסוקים הדי-רציניים של החניכים בזמן שחבריהם שלא הגיעו לכאן, תקועים בבית מול טלוויזיה או משחק מחשב. כאן יש גם מסכים ויש מחשבים, אפילו הרבה, אבל הילדים עסוקים בפעילויות כמו פיתוח משחקי מחשב, בניית רחפנים ורובוטים, עיצוב אפליקציות, פיתוח מוזיקה חדשה ואפילו הדפסה תלת ממד של דגמים ותכשיטים שמעצבים על המחשב. הכל, במסגרת סדנאות שהם בוחרים להשתתף בהן (מתוך מגוון של 40 סדנאות)במהלך השבועיים.

מגלים את עולם ה-היי טק

"החניכים מגיעים כדי לגלות את נפלאות עולם ההייטק הישראלי וליצור חברויות חדשות וקשרים שיישארו איתם לכל החיים". שתדעו – אין ביקורי הורים. "זו חוויה מעצימה ומבגרת", אומרים ב- BIG IDEA. לכך, תשלבו את מסלולי הפעילות המעשירים ואת השיח באנגלית לו הם נדרשים, כיוון שמדובר במחנה בינלאומי עם חבר’ה מכל העולם, במילים אלה או אחרות, בסאמר-קמפ הזה הם מקבלים קיץ שלא שוכחים הרבה זמן.

"אני אוהב כאן כל מה שקשור בטכנולוגיה", אומר אלאן קורנשטין בן ה-11 מברזיל. אחיו, בן ה-15 עובד על פיתוח משחק מחשב. "אין דבר כזה בברזיל", הוא אומר. "זה מחנה מדהים ומה שאני הכי אוהב כאן זה את המדריכים ואת הסדנאות", אומר לי בביטחון רב יאן מוריץ מאייר בן ה-11, ממינכן בגרמניה.

קייטנה לישראלים מכל העולם

ואכן, חוט השני שקובע לכל ילד במה יעסוק במחנה הן הסדנאות שבחר. התוכניות החדשניות והמודולריות בשילוב עם אפשרויות בחירה מגוונות, מאפשרות לכל אחד ואחת מהילדים והנערים לבחור סדנאות טכנולוגיות אותן הם רוצים ואוהבים. התוכניות מאתגרות ומותאמות לילדים ולבני נוער מכיתות ב’ עד י"ב. ילדה או ילד יכולים ללמוד לעצב משחק מחשב בעצמם, או לבנות רובוט בעצמם. הוסיפו שם גם אפילו סדנה ללוחמת סייבר. בין לבין, יש ביקורים בחברות הייטק כמו סיסקו או גוגל.

לא רק טכנולוגיה

הילדים יכולים ללמוד גם איך ליצור מוזיקה בעצמם. התוכנית המגוונת מורכבת מ כ- 40 סדנאות בהן גם הפקת מוזיקה, צילום, עריכת סרטים, יו טיוב, סייבר, תכנות, גיימינג, עיצוב תכשיטים, עיצוב אופנה ועוד. הסדנאות מועברות בקבוצות קטנות בממוצע של שישה חניכים בסדנה ולא יותר משמונה, וזאת כדי להבטיח התקדמות ועבודה אישית של כל חניך ע"י צוות ההדרכה המקצועי המלווה את הילדים.

יש גם רעיון חדש ליזמות המיועד לתיכוניסטים, בו בני הנוער יכולים להתמחות ולהקים סטארט אפ- בליווי ובהנחיית טובי המדריכים ומי שאחראים לכל פעילות הסדנאות האלה מגיעים בכלל מקנדה וישראל. בינלאומי, אמרנו?

חוץ מזה יש את פעילויות הקיץ הרגילות של בריכה, ים וגלישת גלים, כדורסל וכדורגל, יש שולחנות פינג-פונג כמו בכל מחנה קיץ, מי שרוצה יכול לעסוק בתיאטרון ומחול ולהעלות מופע בשיתוף עם החברים מהקיץ ואפשר גם סתם לשכב על הדשא או לעסוק בצל בפעילות מרגיעה תחת העצים. יש גם פעילות ערב אינטנסיבית, ערבי כישרונות צעירים בהם כל אחד יכול מה הוא יודע הכי טוב, ערבי מוזיקה, קומזיץ, מסיבות ריקודים "מכביה", ועוד הפעלות, הנהוגות במחנות קיץ בצפון אמריקה ובכלל.

אוירה משפחתית

ויש את האנשים הקטנים, חלקם קטנטנים, בני 7, בפעם הראשונה בלי אמא אבא. אבל, כל מי שדיברתי אתו מאשר שהאווירה המשפחתית והחמה מאפשרת לחניכים שמגיעים בפעם הראשונה למחנה להרגיש בבית, ממש כפי שמרגישים מאות רבות של חניכים המגיעים ל- BIG IDEA שנה אחר שנה.

חוץ מזה, הם מאד גאים בזה שהם זוכים להכיר חברים חדשים מכל העולם. נכון להיום, BIG IDEA הוא מחנה הקיץ הטכנולוגי והבינלאומי היחיד בישראל שמושך אליו חניכים מכ- 30 מדינות שונות, שבאים ליהנות ולהכיר חברים חדשים מכל העולם. רוח המחנה היא בינלאומית. ההדרכה בסדנאות והפעילויות החברתיות מועברות בשפה האנגלית, המותאמת לשכבת הגיל של החניכים ומאפשרת להם לשפר באופן משמעותי את רמת האנגלית שלהם במהלך הקיץ. התוכנית החברתית מתייחסת לכל חניך בהתאם לקבוצת הגיל שלו.

אלי הכט בת ה-16 מישראל, נמצאת כאן השנה בפעם חמישית ברציפות. "לא משעמם", היא אומרת לי בנחרצות, "כל פעם משתתפים בסדנאות אחרות ומכירים אנשים חדשים ". היא גם אומרת שבאמצעות סקייפ, ווטסאפ ופייסבוק, היא שומרת עם החברים קשר במהלך השנה, בין קיץ לקיץ". איך שמעה עלBIG IDEA בפעם הראשונה? "אמא שלי סיפרה לי על המחנה ולקראת הפעם הראשונה באנו ליום פתוח, התלהבתי ונרשמתי".

דיווח להורים

ההורים נדרשים להיפרד מהילדים לשבועיים, אבל מדי ערב הם מקבלים דו"ח וידאו ותמונות שמעלה צוות תיעוד שמצלם במשך יום הפעילות ואחר כך מעלה ליוטיוב. חוץ מזה, בערב מוקדש זמן בו הילדים יכולים להתקשר להורים בסקייפ, מאחת מכיתות התקשורת במחנה המיועדות לכך.

בנוסף מקיימת החברה גם קייטנות היי טק עד השעה 16:00 בישראל הנקראות FUN ZONE, וקייטנות day camp בארה"ב בשיתוף עם ה JCC , הנקראות Big Idea @ the JCC

לפרטים אודות המחנה לחצו כאן: מחנה קיץ טכנולוגי בינלאומי בישראל BIGIDEA או מלאו את הטופס

השאירו תגובה