טרק מצוקים בסמריה, טיול יום מחאניה

ערוץ סמריה הינו הארוך ביותר באירופה וממוקם 1,200 מטר מעל פני הים. טיול היום, שאורכו הכולל בן 12 שעות, מתחיל באיסוף מהעיר חאניה ובנסיעה לאומלוס, בהרים הלבנים.

זהו מסע על סלעים ואבנים, דרך יער של עצים בני אלפי שנים, לאורך נהר ועל יד מעיינות מים מתוקים. תוכלו לצפות בנופים מרהיבים של רכס ההרים היפה ביותר של כרתים ולראות עזי הרים משוטטות בטבע.

בסוף הטרק, מתוכנן ביקור בכפר אגיה רומלי המתהדר במספר רב של טברנות וחנויות. בשעות אחר הצהריים המאוחרות, עלו על סירה לטיול מאגיה רומלי לספקיה, שם יחכה אוטובוס שיעביר אתכם חזרה לנקודת ההתחלה.

כמה עולה? 125 ש״ח למשתתף.

לפרטים והצטרפות

שייט בסירה ללגונת באלוס וגראמוווזה מנמל קיסאמוס

ברוכים הבאים לסיור המקסים הזה. הסירה שלכם יוצאת מנמל קיסאמוס ומפליגה כשעה במפרץ, על רקע נוף מדהים של צוקים וסלעים תלולים, חופים מבודדים (מדהימים, כבר אמרנו?) והים האינסופי. תהיה לכם הזדמנות לראות מערה גדולה, הנחשבת כמספנה עתיקה. בקצה המפרץ, הסירה תפליג בין האי גרמבואה לקייפ ווקסה.

בהמשך, הסירה תגיע לנמל הקטן של Gramvousa, שם תשהה כשעתיים. מיקומה של גרמוווזה, הטבע של כרתים, האגדות וההיסטוריה הסוערת של האזור משרים הילה קסומה. הנוף מרהיב והחוף מעוטר בספינה טרופה בודדה. הנקודה הגבוהה ביותר באי, על סלע תלול, בגובה 137 מטר, נשלטת על ידי הטירה המפורסמת גרמוווזה. תוכלו גם לשחות באזור ליד כנסיית אג'ויו אפוסטולוי, להישאר על הספינה כדי להירגע או להשתעשע במגלשת המים.

האי גרמווזה בכרתים

לאחר עצירה של שעתיים ב Gramvousa, הסירה תצא אל לגונת Balos, אליה תגיע לאחר כ -20 דקות. באלוס ידוע כאחד החופים הטובים בעולם. לגונת חוף אקזוטית זו ואנדרטה טבעית נדירה ממוקמת בין חצי האי גרמוווזה לכף טיגאני. תוכלו לשחות במים הנעימים שצבעם טורקיז, להירגע על החוף החולי הוורוד או להתפעל מהיופי הטבעי, מהסלעים והמצוקים. תהיה לכם ההזדמנות להישאר בגן עדן זה כשלוש שעות.

לפרטים והצטרפות

טיול יום לאי אלפוניסי מחאניה

סעו לפינה הדרומית-מערבית של כרתים בטיול יום שלם שיוצא מהעיר חאניה. ספגו את הנוף הירוק השופע בדרך אל האי כשאתם נוסעים בערוץ טופוליה המרשים ועוברים על פני כפרים מסורתיים. עצרו לקפה וארוחת בוקר בכפר אלוס, הידוע בעצי הערמונים שלו. לאחר ההגעה לאלפוניסי, תוכלו ליהנות מארבע שעות מנוחה על החוף ושחייה במים הצלולים.

האי אלפוניסי, כרתים

ניתן להגיע בקלות לאלפוניסי על ידי הליכה דרך המים. גם החוף וגם האי הם אזורי טבע מוגנים בעלי יופי נדיר.

לפרטים

רוצים עוד כתבות כאלה אצלכם במייל? הירשמו לניוזלטר שלנו

השאירו תגובה