מהי משכורת ממוצעת בברזיל וכמה יעלה לכם לגור שם?

רילוקיישן לברזיל

ברזיל היא יעד מסקרן לכל מי שמחפש מקום יפה לטייל בו או אפילו לגור לתקופה, אבל נשאלת השאלה הפרקטית כמה כסף צריך בשביל לחיות בברזיל? אם נסתכל קודם כל על נקודת המבט של המקומיים, כלומר, כמה הם מרוויחים ומהו יוקר המחייה נוכל לקבל תמונה ראשונית.

אם כן, לפי נתונים עדכניים לשנת 2019, משכורת המינימום בסאו פאולו (היקרה בערי ברזיל) עומדת על 300 דולר. המשכורת הממוצעת מגיעה לכדי 675 דולר ועם זה צריכים המקומיים להסתדר. הבעיה היא שהוצאות המחייה יכולות  להגיע גם ל- 1500 דולר וזה כבר יוצר בעיה למי שמרוויח את המשכורת שלו במטבע מקומי.

העיר השנייה מבחינת יוקר המחיה ואולי הראשונה מבחינת פופולריות בקרב תיירים היא ריו דה ז'ניירו היפייפיה. אין טיול לדרום אמריקה שלא יכלול את ריו דה ז'ניירו ושם המשכורת הממוצעת עומדת על 435 דולר לחודש. שכר המינימום הוא 100 דולר פחות מזה. כדאי לציין שבברזיל יש גם משכורת 13 שמגיעה בסוף השנה וגם תוספת שליש על המשכורת לימי החופשה. בברזיל ישנם 30 ימי חופשה שהמעסיק צריך לשלם למועסק. סך הכל משכורת שנתית בריו דה זנירו יכולה להגיע לסכום של 5,800 דולר בקירוב.

ריו דה ז'ניירו
ריו דה ריו דה ז'ניירו

כדאי גם לזכור שאם אתם חושבים לפתוח עסק בריו דה ז'ניירו, או להעסיק עוזרת קבועה, תצטרכו לשלם משכורת 13, לתת 30 ימי חופשה בתשלום ולהוסיף עליהם 30 אחוז בונוס. 

65 דולר ללילה

אם אתם מגיעים לתקופה קצרה, ניתן למצוא סידור לינה, אם זה בדירת נופש או בגסטהאוס במחיר של החל מ- 65 דולר ללילה. על זה צריך להוסיף עוד 50 דולר בערך הוצאות אוכל ליום, אם אתם אוכלים בחוץ וחצי מזה אם אתם אוכלים במטבח של דירת הנופש שלכם. בסעיף הבילויים יש תמיד הוצאות שלא חושבים עליהם, למשל חלק מהחופים גובים לא מעט על מיטת שיזוף, שמשייה וכיוצא באלה ולוקח זמן עד שמגלים את האופציות הזולות או החינמיות. תוסיפו הוצאות נוספות וקניות ואת כל זה תכפילו ב-30 כדי לדעת כמה אתם צריכים לחודש. 3,000 עד 4,000 דולר יכול להיות סכום מספיק.

במידה והמשכורת שלכם מגיעה מחברה זרה או מישראל וברזיל היא המקום הפיזי שבו אתם מתכוונים לגור למשך תקופה, אז יוקר המחייה יהיה נמוך יחסית לתל אביב. בתל-אביב המשכורת הממוצעת היא קצת פחות מ 9000 שקל וזה יותר מפי ארבעה ממה שמקבל העובד בריו דה ז'נירו. כשגן העדן הוא גם מקום שבו הכול עולה חצי מחיר, אתם יכולים לחייך עם כולם מסביב. 

דוגמאות? הנה כמה. ארוחה במסעדה מקומית תסתכם בחשבון של עשרים וחמישה שקלים במקום 55 שקלים, קרטון חלב יעלה לכם 40 אחוז פחות, האורז והביצים גם כן פחות מחצי מחיר, תפוחים 40% פחות וקילו בננות יעלה רק ארבעה שקלים וחצי במקום תשעה שקלים בתל אביב. 

ריו דה ז'ניירו
ריו דה ז'ניירו Some rights reserved by roger4336

גם התחבורה הציבורית תהיה זולה ב 40% ואפילו כרטיס החופשי חודשי יעלה סכום השווה ל- 180 שקל במקום 213 שקלים. שוב, עבור המקומיים מדובר במשימה קשה לעמוד ביוקר המחייה הברזילאי שכן הם מרוויחים 70 ואפילו 80 אחוז פחות. כוח הקנייה של המקומיים בריו דה ז'נירו הוא 54 אחוז פחות מתל אביב.

בנוגע לנדל"ן. מספר המשכורות שצריך לחסוך עבור דירה בריו דה ז'ניירו כמעט זהה לזה בתל אביב. שתי הערים עם אותה מצוקת דיור ביחס ליכולת של המקומיים.

מצאו טיסה לברזיל עם סקייסקנר

השאירו תגובה