אבו דאבי ודובאי, המדריך המלא: מלונות, אטרקציות, עצות, טיפים

הכול אודות דובאי

לנוחותכם תוכלו לדלג ישר למקטע שמעניין אתכם:

 1. רקע
 2. עד כמה בטוח באמירויות
 3. מתי להגיע ולמה לצפות בכל אחד מחודשי השנה
 4. דובאי בתקופת הרמדאן
 5. טיסות לדובאי
 6. אטרקציות בדובאי. מה לראות? מה לעשות?
 7. מה מותר ומה אסור לעשות באיחוד האמירויות
 8. מלונות מומלצים
 9. אוכל כשר ובתי כנסת בדובאי ואבו דאבי
 10. תחבורה בדובאי
 11. השכרת רכב בדובאי
 12. מה כדאי לקנות בדובאי
 13. שווקים בדובאי
 14. יוקר המחייה, תל אביב מל דובאי
 15. טיפיםֿ למבקרים באמירויות

רקע

העושר הגדול של איחוד האמירויות מגיע מהנפט אבל יום אחד, כשהבארות יבשו, מקווים המקומיים להמשיך ולהיות נקודת משיכה במזרח התיכון בכלל ובאיזור המפרץ בזכות התיירות. התשתית כמו שתראו, מייד לאחר הנחיתה, מוכנה לזה ובאמירויות לא מפסיקים להפתיע. 

למרות הקידמה והחדשנות, כדאי לזכור שהאיסלאם וחוקי השריעה (אמנם בגירסה המתונה יותר) הם המקובלים וזה אומר שתצטרכו להתלבש בהתאם, בשיטת פחות חשוף, יותר מכוסה. לא מעט תיירים ממדינות שונות שתראו במהלך הביקור נוטים שלא להתייחס לקוד הלבוש הצנוע, אבל זה לא אומר שכדאי להתגרות במקומיים אלא דווקא לנסות ולהיענות לאתגר. 

דובאי מבחינה זאת קצת פחות שמרנית (או קצת יותר רגילה לשגיונות של התייר המערבי) מאשר אבו דאבי.

בהקשר של אבו דאבי כדאי להזכיר שעיר הבירה שנושאת את אותו השם משתרעת על 80 אחוז מהשטח של האמירות כולה כך שבעצם זו יותר עיר גדולה מאשר מדינה. אבו דאבי נחשבת יותר שמרנית גם בזכות העובדה שהיא זוכה לפחות תיירים מדובאי, אם כי גם היא אטרקציה תיירותית מסקרנת. 

נכון להיום הטיסות מישראל הן לדובאי בלבד אבל מדובאי ניתן לקחת טיולי יום לכיוון אבו דאבי ולהתרשם גם ממנה.

טיול לאיחוד האמירויות
איחוד האמירויות

עד כמה בטוח באיחוד האמירויות?

אתר נאמבאו המשווה מדדי יוקר מחיה בין ערים שונות בעולם עושה זאת גם בהקשר של רמות פשיעה מקומיות ועל פי הנתונים שהצטברו באתר, דובאי היא ככל הנראה היעד עם רמת הפשיעה הנמוכה ביותר שתוכלו למצוא על מפת היעדים שלכם.

רק לשם השוואה, בברלין ובניו-יורק רמת הפשיעה יותר מכפולה וגם בתל אביב נרשמת רמת פשיעה גבוהה במעט יותר מאשר בדובאי.

כל זה מושג בזכות העובדה שהרשויות באמירויות שולטות מקרוב באזרחים, לטוב ולרע וגם בזכות העובדה שמרבית תושבי האמירויות הינם עובדים זרים המגיעים ממדינות חלשות יותר באסיה ואשר יודעים כי כל תלונה נגדם עשויה לשלוח אותם חזרה הביתה.

צריך לציין שבשלוש השנים האחרונות ישנה עלייה קלה ברמת הפשיעה גם בדובאי אבל בכל מה שקשור לסיכוי שלכם להיות מותקפים, לדאוג שהמכונית שלכם תיגנב או להיקלע לעסקאות סמים, מקרי ונדליזם או שוד מזויין, הסיכוי בדובאי הוא נמוך מאוד ונאמד במדד האתר מתחת ל- 20 נקודות. בתל אביב לשם השוואה הסיכוי בקטגוריות רבות הינו נמוך בלבד, לעומת נמוך מאוד בדובאי.

לסיכום, בסעיף הביטחון אישי, גם בתור ישראלים, תוכלו להסיר מעצמכם דאגה. דובאי היא יעד מהבטוחים בעולם. עדיין כדאי לשמור על החפצים יקרי הערך שלכם כמו בכל מקום שאליו מגיעים תיירים רבים.

מתי להגיע וכמה ימים צריך בשביל דובאי?

אם לשפוט לפי משך הזמן הממוצע של לינות בדובאי, התשובה המדויקת היא 3.4 לילות או בשפה יותר הגיונית בין שלושה לארבעה לילות, שהם ארבעה או חמישה ימים. התשלום הממוצע בדובאי ללילה הוא בין 350 ל- 400 שקל, כך שאפשר לחשב את משך זמן החופשה שלכם גם לפי התקציב. 

החודש הטוב ביותר להגיע לדובאי הוא חודש מרץ ואחריו החודשים אוקטובר, נובמבר, דצמבר וינואר. גם אפריל ומאי האביביים הם חודשים טובים כמובן. החודשים הפחות טובים הם יוני, יולי, אוגוסט, ספטמבר ולמרות מזג האוויר הנוח יחסית, גם פברואר נחשב לפחות פופולרי. 

דובאי בינואר

לחובבי הקניות

ממש באמצע החורף, הטמפרטורה בדובאי לא פחות מנהדרת ונעה בין 15 ל- 25 מעלות. זוהי טמפרטורה שמאפשרת לבלות ימים שלמים בחוץ וליהנות ממופעים ופעילויות ספורט.

ינואר הוא הזדמנות לתייר הישראלי שכן תיירים מכל העולם הנוצרי מתאוששים עדיין מחופשות חג המולד והסילבסטר ופחות מגיעים בהמוניהם לדובאי. זאת אולי הסיבה שהכריזו על חודש ינואר כחודש פסטיבל הקניות במטרה לעודד תיירות של חובבי הז׳אנר. 

למי שמגיע לדובאי קודם כל בגלל הקניונים הענקיים והמבצעים, זה כנראה הזמן הטוב ביותר בשנה.

דובאי בפברואר

למטיילים במדבר ולחובבי הג׳אז

בחודש פברואר הטמפרטורות בשעות הצהריים עדיין אידיאליות, כ- 26 מעלות, אבל בלילות ובבקרים נהיה קר יותר. מזג האוויר הצונן הזה מאפשר לצאת לספארי במדבר או לחוות רכיבת גמלים.

גם פסטיבל הג׳אז של דובאי נערך בחודש פברואר ולצדו פסטיבל האוכל.

זאת כנראה התקופה הטובה ביותר בשנה למטיילים רווקים או יחידים או לכל למי שמעדיף יעד בלי יותר מדי קולות וצהלות של ילדים ומשפחות. בחודש פברואר, הילדים בבית הספר וכך גם הרכב הנופשים בדובאי משתנה בהתאם.

דובאי במרץ

לאוהבי סקי מים

בחודש מרץ הטמפרטורות מתחילות לעלות וזאת אולי ההזדמנות האחרונה למי שרוצה לבלות את הימים כולם בחוץ. זהו אולי אחד החודשים הנעימים ביותר מבחינת מזג האוויר וגם הטמפרטורה של המים מתאימה לפעילויות ספורט ימי שונות.

בדובאי, במרץ, נערכים גם פסטיבלי אומנות וספרות, אם אתם רוצים להגיע דווקא בתקופה זאת ולא בא לכם להירטב בסקי מים או לבלות על החוף כל היום.

דובאי באפריל

לחובבי חיי הלילה

באפריל, דובאי היא כבר לא גן עדן מבחינת מזג האוויר ולא ניתן לשהות בחוץ כל היום, אבל הבשורה הטובה היא שהערבים הצוננים יחסית הופכים למרכז העניינים ורוב הפעילויות המעניינות עוברות לשעות אלה.

חודש אפריל הוא החודש שבו פארקי השעשועים מציעים פעילויות מיוחדות ויש גם פסטיבל קולנוע וקומיקס. את הבקרים ושעות הצהריים אתם מוזמנים להעביר במלון שלכם או באזורים מקורים וממוזגים.

דובאי במאי

למי שמחפש מבצעים במלונות

בחודש מאי בדובאי הטמפרטורות ממשיכות לעלות ויכולות להגיע עד 37 ומדי פעם גם מעל 40 מעלות. הכי נמוך שתקבלו בחודש מאי זה 24 עד 27 מעלות עם סיכויים נמוכים מאוד לגשם, בכל שעות היממה. צפו לימים שלמים של שמש ולהופעה נדירה יחסית של עננים.

אם אתם בחורים להגיע בחודש זה, כדאי לארוז בגדים בגדים קלילים ולא לשכוח הרבה קרם הגנה, למי שמתכוון לשהות בבריכה או על החוף. המים בים עדיין צוננים (מה שמתחיל להשתנות בחודש יוני ואילך) ובמסעדות ניתן למצוא מקומות ישיבה בחוץ, תחת כיפת השמיים. גם האופציה הזאת נעלמת בחודשי הקיץ הבאים.

למרות נתוני המזג האויר, עבור לא מעט מטיילים מאי הוא עדיין חודש שאפשר לטייל בו בחוץ עם נקודת יתרון נוספת והיא מחירי המלונות בדובאי, שבחודש מאי נוטים לרדת מעט. 

דובאי ביוני

למי שלא מוכרח לצאת החוצה

בחודש יוני הטמפרטורה הממוצעת בדובאי מגיעה ל- 32 מעלות ובמשך שעות היממה מטפסת בקלילות ל 37 ו- 38 מעלות, מה שעשוי להיות מאתגר אפילו עבור ישראלים מהצד השני של המזרח התיכון. בכל זאת יש לא מעט תיירים בדובאי גם בחודש יוני ואפילו כאלה שמגיעים מאזורים קרירים יותר של אירופה או אמריקה הצפונית.

עיקר הפעילות בתקופה הזו, בתוך מבנים מקורים כמו קניונים ומלונות שבהם מיזוג האוויר עובד אקסטרה ולפעמים אפילו יקפיא אתכם. גם יתר האטרקציות התיירותיות הרלוונטיות מקורות וממוזגות. פה ושם אפשר גם לגנוב ביקור זריז בשווקים, בשעות הבוקר המוקדמות או הערב.

מבחינת המקומיים, דובאי היא יעד של כל השנה והכל ערוך ומוכן לתיירים שלא מוכנים לסבול אפילו חמש דקות ללא מזגן. 

דובאי ביולי

לחובבי תיירים בריטים

אין הרבה מה לחדש ולומר על דובאי בחודש יולי שלא אמרנו כבר בחודש יוני. הטמפרטורות ממשיכות להיות גבוהות מידי. המקומיים אומרים שבשביל לשהות בדובאי בחודש יולי צריך להיות או משוגע או בריטי. הבריטים ממשיכים להגיע לדובאי גם בחודש זה משום שיש דילים מיוחדים בבריטניה ששולחים לכאן את תושבי האי הגשום והקר.

מחירי המלונות בתקופה זו שנחשבת לאוף סיזן ממשיכים לרדת ומי שלא פוחד מהטמפרטורות ורוצה להגיע בתקופה שקטה יותר של השנה וזולה יותר ואולי גם להכיר בריטי או בריטית, חודש יולי הוא הבחירה הנכונה.

דובאי באוגוסט

לחובבי מזג אוויר אקסטרים

די להזכיר שבאוגוסט הטמפרטורה הממוצעת בדובאי היא 41 מעלות וזה כולל גם לילות שבהם הטמפרטורה אינה יורדת מ-30 מעלות, כדי להבין שזהו חודש מאתגר במיוחד למי שמעוניין לבקר באמירויות. בכל זאת, כמו שאמרנו על חודש יולי, גם באוגוסט דובאי אינה ריקה מתיירים.

אוגוסט הוא החודש האחרון של שיא הקיץ ותמיד עדיף לחכות לספטמבר שמביא שיפור קל, אבל גם בו דובאי ערוכה ומוכנה עם שלל אפשרויות חופשה בתוך מבנים מקורים, אם זה במלונות או בקניונים וכן באטרקציות השונות.

כמה מלונות יוצאים מגדרם בחודש אוגוסט כדי להציע מבצעים ויש גם שנותנים בונוס ארוחות במסעדות סמוכות לאורחים שהעזו להגיע באוגוסט.

דובאי בספטמבר

למי שכבר לא יכול לחכות

בחודש ספטמבר הטמפרטורה בדובאי עדיין גבוהה ומגיעה לממוצע של 38 מעלות. אחרי שיאי אוגוסט, יש מי שחושב שזה הזמן להוציא את האף מתוך המלון וממש לצאת החוצה. בעיקר מדובר במחצית השנייה של חודש ספטמבר שמציגה שיפור במזג האוויר ולכן עדיף לאחר את החופשה כמה שיותר בתוך חודש זה. גם השקיעות מתחילות להקדים לקראת סוף החודש והשמש נעלמת כבר בשעה שש בערב.

כמובן שגם תקופת החגים הישראלית עשויה לחול לקראת סוף החודש וזו עוד סיבה לבדוק אופציה לחופשה בדובאי. עדיף מבחינת מזג האוויר לגלוש לאוקטובר למרות שהקלה משמעותית תגיע רק בנובמבר.

דובאי באוקטובר

למשפרי טיול

הטמפרטורה הממוצעת יורדת קלות ל- 35 מעלות וזה החודש שבו מתחילים לראות יותר ויותר אנשים אוכלים בחוץ או יוצאים לשחייה בים. טמפרטורת המים כבר ירדה ל- 30 מעלות עם תחילת החודש ולמרות שזה עדיין קיץ, על מלא, זאת אופציה טובה להצטנן ולהתרענן.

גם את הבגדים צריך לארוז בהתאם, שום דבר ארוך או עבה מלבד למי שחושש להתקרר בתוך הקניונים המוקפאים. מה צפוי לכם בשטח? כעשר שעות שמש וסיכוי נמוך לגשם עם ממוצע משקעים של פחות מעשרה מילימטרים לחודש זה.

כנראה שהדבר הטוב ביותר בחודש אוקטובר זה שהוא מקרב אתכם לנובמבר, בו מתחילה העונה הנעימה יותר של דובאי. גם באוקטובר אנחנו ממליצים לעכב את החופשה כמה שיותר עד סוף החודש עם אופציה לגלוש לתוך נובמבר הנעים בהרבה.

דובאי בנובמבר

לאוהבי השפיות

סוף סוף טמפרטורה ממוצעת של 25 מעלות בלבד וטמפרטורת מקסימום שרק בקושי חוצה את ה- 30 מעלות. זאת התקופה בשנה שבה מתחילים סוף כל סוף לראות מעט עננים בשמיים אם כי הסיכוי לגשם נמוך והוא יכול להתרכז כולו ביום אחד בודד.

הגשם האמיתי שמורגש בחודש נובמבר בדובאי הוא הגשם של התיירים שמתחילים להגיע במספרים יפים, מה שמביא לעלייה של מחירי הלינה. זמן טוב לבקר בדובאי, עדיין סוג של קיץ, אבל עם אפשרות לבלות הרבה יותר זמן בחוץ בהשוואה לכל אחד מהחודשים הקודמים.

דובאי בדצמבר

למתכננים נכון

דצמבר הוא ללא ספק אחד החודשים הטובים ביותר לבקר בדובאי. מזג האוויר נעים ביותר ומושך תיירים מאירופה וארצות הברית בהמוניהם. בדובאי המוסלמית המקומיים לא בהכרח חוגגים את הכריסמס, אבל לצד מגדל בורג׳ ח׳ליפה תגלו אירועים וקישוטים הקשורים בחג הנוצרי, כולל זיקוקי דינור ומופעי אורות.

בדובאי בדצמבר נערכים גם פסטיבלים והופעות רחוב מה שיוצר שילוב מעניין בין המדבר לתרבות העולם. גם יום העצמאות של דובאי מגיע בדצמבר ויש גם פסטיבל שופינג ובסך הכול, הרבה סיבות טובות לבוא בחודש זה.

דובאי בתקופת הרמדאן

כמו כל מדינה מוסלמית, גם דובאי חוגגת את חג הרמדאן במשך חודש שלם שנראה ומרגיש שונה מיתר חודשים. מכיוון שלוח השנה המוסלמי קשור למולד הירח, חודש הרמדאן זז משנה לשנה וכדאי לעקוב לפני הנסיעה שלכם אם הוא לא חל במקרה או שלא על החופשה שלכם.

יש יתרונות וחסרונות להגעה בתקופת הרמדאן. החסרונות קשורים אולי בהיצע האוכל בשעות היום שכן זה הזמן שבו המקומיים צמים והיתרונות הם  בחגיגיות שמופגנת לאורך החג, מין פסטיבל שאותו תרגישו בכל מקום, החל מהמלון שלכם ועד לביקור ברחובות ובשווקים.

מועדי רמדאן בשנים הקרובות

בשנת 2021 הרמדאן מתחיל באמצע אפריל ונמשך עד אמצע מאי, בשנת 2022 הרמדאן מגיע בתחילת אפריל ונמשך עד תחילת מאי, בשנת 2023 הרמדאן צפוי מהשבוע האחרון של מרץ עד לשבוע האחרון של אפריל ובשנת 2024 החל מ- 11 במרץ עד תשעה באפריל.

איחוד האמירויות
מטוס של איחוד האמירויות

טיסות לדובאי

מייד אחרי חתימת הסכם הנורמליזציה בין ישראל לאמירויות החלו טיסות ישירות בין שתי המדינות ואפילו במספרים מתוגברים יחסית ליעדים אחרים בעולם.

קשה לדעת אם הביקוש יוצא הדופן לטיסות לדובאי ימשיך גם בתום מגפת הקורונה אך סביר שדובאי תתייצב כיעד תיירות מוביל עבור התייר הישראלי לשנים רבות קדימה, בעיקר בזכות קירבה גיאוגרפית, תוכן אקזוטי ותרבות שמרגישה קרובה במובנים רבים. 

נכון לימים אלה יוצאות עד 10 טיסות יומיות מתל אביב לדובאי ומספר דומה של טיסות חוזרות. על הטיסות היוצאות כ-4000 תיירים ישראלים בסך הכל וזהו קצב מרשים של 120 אלף תיירים בחודש, מספר עצום ללא ספק גם בהשוואה ליעדים כמו ברלין, לונדון או ניו יורק.

בין 200 ל- 400 דולר

את הטיסות לדובאי מפעילות חברות אל-על, ישראייר וארקיע מהצד הישראלי ומהצד האמירתי חברת התעופה של האמירויות וגם חברת הלואו-קוסט פליי דובאי. משך הטיסה, בזכות היתר המעבר ההיסטורי מעל סעודיה הוא מעט יותר משלוש שעות, כמעט כמו לנסוע לאיטליה רק לכיוון מזרח.

מבחינת מחירים, הטיסה הזולה ביותר שמצאנו לדובאי היתה במחיר 204 דולר והיקרה ביותר במחיר 530 דולר. ברמות הביקוש הנוכחיות, טווח המחירים שהתייר הישראלי צריך לצפות לו הוא בין 200 ל- 400 דולר כשכל כרטיס מתחת ל- 250 הוא מחיר סביר וכל מחיר מתחת ל- 230 דולר הוא מחיר מצוין. כדאי לקחת בחשבון שטיסות אל על מתחילות בסכום של החל מ- 320 דולר לדובאי ומטפסות גם לאיזור ה-400 וה-500 דולר.

טיסות עם חברת אלאיתיחאד האמירתית עולות כ- 540 דולר לנוסע, מתל אביב לדובאי, אבל אמורות לפצות עם האיכות הידועה של חברת התעופה שזכתה בפרסים רבים בעבר ולתת טעם של חו״ל כבר מרגע ההמראה.

חברת התעופה היוקרתית ביותר של האמירויות שנקראת Emirates עדיין לא החלה לטוס בקו תל אביב דובאי.

אתרים המציעים טיסות לדובאי: טיסות סודיות, טרווליסט, דקה 90

אשרת כניסה לדובאי

כדי שלא תישארו בנמל תעופה בגלל מחסור באשרת כניסה לדובאי, חשוב לזכור שבשלב זה ישראלים עדיין נדרשים לאישור מול הרשויות בדובאי והאישור הזה עולה בין 90 ל- 110$ לכל נוסע, בכל גיל. ללא הויזה המיוחדת אין אפשרות לעלות למטוס ועד כה דווח בעיתונות על עשרות ישראלים שהגיעו לנתב״ג בדרך לחופשה המיוחלת בדובאי ולא יכלו לעלות למטוסים, בגלל שלא הסדירו את אותה אשרת כניסה.

הגשת בקשה לויזה (דרך אתר אל על)

הגשת בקשה לויזה (אתר ישר אייר)

בנוסף לויזה שתבוטל בהמשך במסגרת הסכם הנורמליזציה הישראלי אמירתי, יש להצטייד גם בפוליסת ביטוח נסיעות שמתאימה לקורונה ולהציג תדפיס שלה, בשפה האנגלית. על כל הנוסעים חובת ביצוע בדיקת קורונה, עד 96 שעות לפני הטיסה והצגת התוצאות, מודפסות, באנגלית. נוסעים מתחת לגיל 12, פטורים. יש גם למלא הצהרת בריאות ישראלית ולמלא טופס כניסה לאיחוד האמירויות, עוד בנתב״ג.

עם הנחיתה בדובאי, תיערך בדיקת קורונה נוספת והנוסעים יידרשו להציג את תוצאות הבדיקה השלילית מהארץ וכן את טופס הכניסה לאיחוד האמירויות.

מה לראות? מה לעשות?

בכתבה אנו סוקרים את האטרקציות הבאות, ניתן לדלג לזאת המעניינת אתכם.

 אטרקציות מובילות :

 קניון דובאי, מגדל בורג׳ ח׳ליפה, מזרקת דובאי, פעילויות וסיורים בדובאי (אנגלית) פארק המים ווילד וואדי, פרארי וורלד + פארק האחים וורנר, סקי דובאי, מוזיאון דובאי, פארק שעשועים IMG, שוק הזהב ושוק התבלינים, קניון האמירויות. מוזיאון העתיד.

 פעילויות ואירועים: 

מסע שקיעה על גמלים וארוחת ערב מסורתית. ספארי לנד רובר וינטג׳ בחולות, טרקטורונים בחולות, טיול יום לאבו דאבי.

קניון דובאי

ממש ליד בורג׳ חליפה (המגדל הגבוה בעולם ואטרקציה שנגיע אליה בהמשך) באזור העסקי על דרך השייך זייד נמצא קניון דובאי. עבור התייר הישראלי שעומד לנחות בפעם הראשונה באיחוד האמירויות, ממתינה הבונבוניירה הזאת עם 14 אלף מקומות חניה ושעות פתיחה מבטיחות החל מהשעה 10 בבוקר ועד 23:00 או אפילו חצות.

קניון דובאיי
קניון דובאיי

בקניון אמנם רק ארבע קומות אבל על פני שטח של חצי מיליון מטרים רבועים שלא יאכזבו גם את השופוהוליקים הגרועים שבכם. מבחינת שטח זהו הקניון השני בגודלו בעולם ומבחינת מספר החנויות (1,200 אם שאלתם…) הוא ממוקם 26 בעולם. כן, יש גדולים ממנו באמריקה, בסין ובעוד מקומות.

סביר להניח שתמצאו כל מה שדרוש לכם במרכז הקניות והבידור העצום. יש גם אזור החלקה על הקרח, קולנועים וכשתסיימו שם, תוכלו לעלות עם השקיות למגדל הקרוב ולהשקיף על העולם מגבוה. 

אתר אינטרנט

פייסבוק

מותגים מובילים בקניון:

Birkenstock, Bvlgari, Cartier, Chloé, Chopard Boutique, Christian Louboutin, La Perla, Level Shoes, Louis Vuitton, Roberto Cavalli, Symphony, Tiffany & Co.

מגדל בורג׳ ח׳ליפה

היישר מספר השיאים של גינס קבלו את מגדל דובאי הפתוח 24 שעות ביממה. למעשה, מגדל דובאי היה השם המקורי של המבנה הגבוה ביותר בעולם שמתנשא לגובה 828 מטרים אבל כשהוא הושלם, מישהו החליט לתת כבוד לשליט איחוד האמירויות השיח׳ ח׳ליפה בן זייד ומאז המגדל נקרא על שמו.

בשנת 2004 התחילו לבנות את המגדל ובתוך חמש שנים, השלד כבר היה גמור. ב-2010 המגדל נפתח כחלק מתוכנית ההתחדשות של מה שהאמירתים קראו לו, הדאון טאון של דובאי.

מזרקת דובאיי
מזרקת דובאיי

הרעיון שמאחורי המגדל ו- 160 הקומות שבו, לסמן לעולם שהאמירויות אינן רק מדינות נפט עשירות אלא כאלה שיש להן עתיד למשל בתחום התיירות. מהבחינה הזאת בורג׳ ח׳ליפה עושה את שלו, מושך תיירים ומהווה את אחת האטרקציות הבולטות שגם אתם ודאי לא תרצו לוותר עליהן בזמן הביקור שלכם.

ממגדל בורג ח׳ליפה ניתן לערוך תצפית ממפלס מיוחד למבקרים בגובה  555 מטרים. חברת ויאטור מוכרת כרטיסים לשלוש רמות שונות של תצפית, האחת מקומה 124, השניה מקומה 125 והשלישית מקומה 148. הזמנה מוקדמת של כרטיסים מאפשרת לדלג על תורים למעליות ומשאירה יותר זמן לספוג את המראות המיוחדים מהגובה. בקומות התצפית מחכים גם טלסקופים וגם כיבוד קל. לא כלול במחיר הכרטיס: איסוף מהמלון או תמונות למזכרת. כרטיסים לתצפית ממגדל בורג׳ ח׳ליפה

אתר אינטרנט

כרטיסים לתצפית ממגדל בורג׳ ח׳ליפה

פעילויות וסיורים בדובאי (אנגלית)

מזרקת דובאי

כמובן שאי אפשר לבנות מגדל בורג׳ ח׳ליפה בלי להוסיף לידו את אגם ח׳ליפה. זוהי בריכה גדולה שנועדה להעלות את הדאון טאון של דובאי עוד רמה אחת למעלה.

בעזרת חברה מקליפורניה שהייתה אחראית על העיצוב, הוקם מערך מזרקות משוכלל שיוצר מידיי הערב שישה מופעים המשלבים תותחי מים, מוזיקה משתנה (מערבית, קלאסית או ערבית), תאורה ייחודית והרבה קהל שמצלם ומריע.

יש גם שני מופעים ביום כשזמן ההופעה משתנה ביום שישי, היום הקדוש של המוסלמים.

אחרי שתסיימו לצלם, מומלץ להניח את הטלפונים בצד ולעזוב הכול לשעה קלה כדי ליהנות מהמופע.

חוויה חינמית המתאימה מאוד לתיירים שמגיעים הפעם הראשונה אבל גם תושבים ותיקים באמירויות באים להנות מהפנינג.

טיפ קטן שלנו, המקום הכי טוב לצפות במופע הוא מהמרפסת של חנות אפל. 

פארק המים וויילד וואדי

פארק המים וילד ואדי נמצא בסמוך למלון ג׳ומיירה ביץ׳ ומגדל בורג אל ערב (וגם שייך לבעלי מלונות ג׳ומיירה). בפארק בריכת גלים פופולרית, מגלשות ארוכות, לייזי ריבר, מפל מים ייחודי ומתקנים שונים שחלקם כיכבו בתוכניות טלוויזיה דוגמה המירוץ למיליון.

אם תצליחו להתעלם מהתורים הארוכים וממחירי האוכל הגבוהים (אפילו עבור בקבוק מים), תוכלו כנראה ליהנות פה. יש גם חנות מזכרות, אוכל ועוד. לילדים מתחת לגובה מטר ועשרה יש הגבלות שונות לגבי המתקנים.

מלבד התעריפים הלא זולים, הפארק עשוי להיות גם עמוס מאוד, אבל בסך הכול, בתור פארק מים הוא מספק את הסחורה עם הרבה פעילויות וגם נוף של הים.

אתר אינטרנט

פרארי וורלד + פארק האחים וורנר

מדובאי והאטרקציות שלה אנחנו עושים גיחה לאבו דאבי שנמצאת כשעתיים נסיעה מדובאי (לשם השוואה, בערך אותו המרחק שבין תל אביב לעכו). אחת האטרקציות הבולטות באבו דאבי הוא פארק השעשועים המקורה, פרארי וורלד.

בפארק שכולו בהשראת המכונית האגדית תוכלו חוץ מלראות מכוניות פרארי גם לעלות על רכבת ההרים פורמולה רוסה ששמה הוא מחווה למירוץ פורמולה וואן. בהתאם למוניטין של היצרן זאת אמורה להיות רכבת ההרים המהירה ביותר בעולם.

הפארק נפתח לפני 10 שנים ומאז אפשר לשמוע צעקות של תיירים שלא מאמינים שהם טסים בלופ במהירות של 240 קילומטר לשעה.

פרארי וורלד נמצא על אי שנקרא Yas ועל האי הזה עוד מספר אטרקציות בולטות של אבו דאבי כמו למשל עולם המים Yas (שגם בו יש מספר מתקנים שוברי שיאים – מוטיב חוזר באמירויות).

גם אולפני האחים וורנר על האי והם מציעים פארק שעשועים שבו שישה מתחמים שונים. המקום לפגוש גיבורים כמו באטמן, סופרמן, האנה ברברה והפלינטסטונס. הפארק החדש נפתח רק לפני שנתיים והוא השלישי של האחים וורנר בעולם, בכלל.

עוד על האי, עולם המים של אבו דאבי, אבל הוא עדיין בבנייה ועתיד להיפתח רק בעוד שנתיים (2022).

האי יאס מציע גם פעילות ימית, חוף, פסטיבלי מוזיקה והרבה מאוד מלונות בעיקר של פלאזה. יש אפילו שירות שאטל פנימי וכמובן קניון שנמצא לשמחתכם ממש ליד סניף איקאה אבו דאבי.

אתר האינטרנט, פרארי וורלד

האחים וורנר

סקי דובאי

לא נשלח אתכם עד דובאי בלי שנמליץ על אתר החלקה על השלג. באמצע המדבר של דובאי אתם מוזמנים להגיע למתחם סקי דובאי. זהו הר מלאכותי בגובה 85 מטרים עם חמישה מדרונות גלישה בדרגות קושי שונות, כולל מסלול ארוך שמגיע ל-400 מטר ורכבת שיסיע אתכם למעלה. 

סקי דובאיי
סקי דובאיי

ההר המלאכותי נמצא במבנה מקורה והוא חלק מקניון האמירויות העצום שהוקם בשנת 2005. תוכלו לשכור ציוד סקי וחליפות גלישה יחד עם כרטיס כניסה או לרכוש באחת החנויות הסמוכות.

יש גם אזור משחק בגודל 3,000 מטר רבוע שכולו שלג עם מזחלות, מגלשות, אזורי טיפוס, כדורי שלג ענקיים, מערת קרח ואפילו פינגווינים.

בתוך הפארק הטמפרטורה היא בין מינוס מעלה לשתי מעלות צלזיוס כל השנה. שעות פתיחה: מהשעה 10 בבוקר עד 11 בלילה ובשישי שבת, מתשע בבוקר עד חצות.

אתר אינטרנט

מוזיאון דובאי

קצת תרבות בדובאי. המלצה הבאה היא ביקור במוזיאון דובאי. זהו המוזיאון המרכזי של איחוד האמירויות שנמצא בתוך מצודת אל פאהדי – היא המבנה העתיק ביותר באיחוד האמירויות שנבנה בשנת 1787.

המוזיאון נפתח כבר בשנת 1971 במטרה להציג את המסורת של דובאי ותושביה. בתוך המוזיאון תוכלו לראות איך התקדמה דובאי לאורך השנים. יש בו עתיקות, חפצים שימושיים של פעם, כלי נשק וקברים וגם אגפים שמציגים את האווירה בתוך שווקים מסורתיים או בתים של התושבים בעבר.

מוזיאון דובאיי
מוזיאון דובאיי

מיליון מבקרים פוקדים מדי שנה את המוזיאון והוא הזדמנות טובה ללמוד על דובאי מאז ועד היום וכן על סגנון החיים הערבי. 

הרעיון כולו של מצודה שעברה הסבה למוזיאון שווה את הביקור וכמוה גם מחיר הכניסה הסמלי. מומלץ למי כבר ביקר כמה ימים בדובאי ובאטרקציות המרכזיות ורוצה להעמיק.

אתר המוזיאון

IMG Worlds of Adventure

זהו פארק שעשועים המקורה והממוזג הגדול ביותר בעולם. בתוך חלל של 140 אלף מטר רבוע יכולים להיכנס מידי יום 20,000 ילדים והוריהם וליהנות מרכבות הרים ומבחר מתקני לונה פארק בהשראתן של דמויות מערוץ הילדים Cartoon Network ואולפני Marvel של וולט דיסני.

במקום גם מגוון מסעדות ובתי קולנוע חדישים מאוד. יש גם אטרקציה ייחודית לפארק שנקראת עמק הדינוזאור האבוד ואם יהיה לכם מזל אולי גם תוכלו לצפות במופע חי, שנערך מדי פעם במקום. 

כרטיסים לתושבי האמירויות במחיר של החל מ- 50 דולר, אבל לתיירים רק החל מ- 75 דולר.

לאתר פארק השעשועים

שוק הזהב ושוק התבלינים

שוק הזהב ושוק התבלינים נמצאים במרחק לא רב זה מזה, באזור שנקרא דיירה (Deira). כבר בשנות ה-40 של המאה הקודמת השווקים הללו זכו לפרסום בזכות סוחרים שהגיעו מהודו ומאיראן ופרסו את הסחורה האותנטית שלהם בסמטאות.

שוק הזהב הוא המקום למצוא תכשיטים, יהלומים, שרשראות, טבעות ואבנים יקרות והכול נמכר במשקל בדיוק באותה השיטה שבה ימכרו לכם מהתבלינים בשוק התבלינים הסמוך.

לשוק הזהב כדאי להגיע דווקא מאוחר, אז הכל נראה זוהר יותר בעוד לשוק התבלינים כדאי להגיע בשעות מוקדמות יותר. בשניהם תוכלו להפעיל את יכולות המיקוח שלכם כדי לשנות את סכומי הקנייה.

השווקים נגישים גם לכיסאות גלגלים ובכל מקרה כדאי להגיע רק כשמזג האוויר מאפשר זאת.

קניון האמירויות

קניון האמירויות הוא הקניון השני הגדול של דובאי לצד קניון דובאי ובו נמצא גם מסלול הסקי שהמלצנו לכם עליו למעלה. בקניון תמצאו הכול וזה כולל גם הרבה ישראלים כמוכם. המחירים לא נמוכים בכלל ויש אפילו מי שמכנים את המקום, קניון למיליונרים.

בקניון האמירויות אפשר לבלות שעות רבות והוא מציע חוויית קניות למי שלא מחפש לחסוך או להשיג מציאות. 

לאתר הקניון

מוזיאון העתיד

מוזיאון העתיד של דובאי הוא כבר אטרקציה מסומנת בגוגל, כולל שעות פתיחה, אלא שיש רק העניין אחד פעוט שכדאי לדעת לפני שמגיעים וזה שהוא עדיין לא נפתח באמת. הבנייה מתקדמת בקצב והוא עתיד להיות המקום שבו יוצג החזון לדובאי העתידית ולעולם העתידי בתחומים כמו רפואה, מזון, אנרגיה, מים ועוד, הקומה הרביעית והאחרונה תהיה מיועדת לילדים ולהתנסות שלהם ברעיון של עיצוב העתיד.

המיקום של המוזיאון נגיש מאוד והמבנה נראה מרשים ומיוחד, אבל כאמור תוכלו לבקר בו רק בעתיד. 

אתר המוזיאון

מסע גמלים בשקיעה וארוחת ערב מסורתית

החבילה הבאה עולה לא מעט, 170$ למשתתף אבל היא בהחלט תעזור לכם לזכור את הטיול בדובאי למשך זמן רב. זוהי פעילות הנמכרת על ידי חברת ויאטור המציעה פעילויות דומות במאות ערים בעולם. במסגרת התוכנית שאורכת כ- 7 שעות וכוללת גם אפשרות לאיסוף מהמלון וכרטיסים אלקטרונים לנייד (פעילות באנגלית ולא בעברית), תוכלו לצאת עם קבוצה של מטיילים מכל העולם לרכיבה על גמל בשעת השקיעה כשהטמפרטורות הופכות צוננות יותר.

מיניוואן ממוזג יביא אתכם ואת חברי הקבוצה אל הדיונות ולמדבר ומייד אחרי הרכיבה החווייתית על הגמל והצפייה בשקיעה תמשיך הקבוצה לאתר מיוחד בו יצפו במופע בזים ובתצוגה של הכנת לחם ערבי. מי שירצה יוכל לקבל קעקוע חינה.

בסיום הפעילות, ארוחת ערב ערבית מסורתית תחת הכוכבים עם ריקודים ערביים ומוזיקה. דרך נהדרת נהדרת להירגע מהקניות שלכם בדובאי. פעילות שזוכה לביקורות חיוביות רבות מצד מטיילים.

פרטים והרשמה

ספארי לנד רובר וינטג׳ בחולות, או טרקטורונים

למי שרוצה לחוות את הדיונות של דובאי ממש מקרוב, אותה חברת ויאטור מציעה גם חבילה שכוללת ספארי בג׳יפ לנדרובר וינטג׳ פתוח שאיתו תוכלו לשעוט בחולות המדבריים (נהיגה על ידי המדריך בלבד). בנוסף לג׳יפ מצפה לקבוצה גם ארוחת ערב מסורתית ומופעים שונים. כמו בפעילות הקודמת, סיום התוכנית במאהל בסגנון בדואי עם תצוגות הכנת לחם, רכיבה על גמלים, קעקועי חינה ועוד. 

זוהי פעילות שאורכת שבע שעות וכוללת אפשרות לאיסוף מלון וכרטיסים שמסופקים מיידית לטלפון שלכם. החל מ- 170 דולר למשתתף.

פרטים והרשמה

בגירסת הטרקטורונים, מוצעת חבילה מעט צנועה יותר אבל במחיר נמוך בהרבה, החל מ- 60 דולר למשתתף. במקרה הזה הנהיגה היא כמובן עצמאית בחולות ולא על ידי מדריך. גם משך הפעילות מסתכם בפחות מחמש שעות. מתאים יותר למי שצריך להרגיש את המדבר דרך דוושת הגז ולהיות בשליטה.

פרטים והרשמה

טרקטורונים במדבר דובאי
טרקטורונים במדבר דובאי. צילום: ויאטור

טיול יום לאבו דאבי

אטרקציה נהדרת לתיירים המגיעים לראשונה לדובאי הוא טיול יום מלא לאבו דאבי. זהו טיול שיוצא מדובאי עם מדריך בשפה האנגלית וכרטיסים במחיר של החל מ- 55$ למשתתף. אורך הפעילות, 10 שעות עם אפשרות לאיסוף מהמלון, בתוספת תשלום.

במרכז הפעילות, סיור באטרקציות של אבו דאבי כמו המסגד הגדול העשוי אבן שיש לבנה, מסלול פורמולה 1 באי יאס וגם אטרקציית העולם של פרארי. כמו כן, ביקור בכפר מסורתי שבו תוכלו ללמוד על אבו דאבי לפני עידן הנפט ועוד. יש גם הפסקת צהריים בקניון שאינה כלולה בתשלום וכמובן הסעות מדובאי וחזרה. 

לפרטים והרשמה

לינה בדובאי ומלונות בדובאי

רקע

בדובאי נרשמות (בשנת תיירות נורמלית) כ- 30 מיליון לינות בשנה, כשהמדינה ששולחת הכי הרבה תיירים היא הודו עם כמעט שני מיליון תיירים בשנה, אחריה ערב הסעודית עם מיליון וחצי תיירים ובמקום השלישי בריטניה, שם מאוד אוהבים את דובאי ומחפשים את מזג האוויר השונה באופן מהותי מזה של האי הבריטי. בהמשך הרשימה, עדיין לא תיירים ישראלים, אלא דווקא כמיליון תיירים מעומאן, עוד מיליון סינים, 700 אלף רוסים, 650 אלף אמריקאים, 550 אלף גרמנים, עוד 500 אלף פקיסטנים וחצי מיליון פיליפינים.

מעניין אם התיירות בישראל תצליח לעבור את התיירות מאיראן למשל שעומדת על 280 אלף או איטליה עם 240 אלף תיירים. מירדן השכנה מגיעים מדי שנה 160 אלף תיירים.

בדובאי 128 חדרי מלון חמישה כוכבים, 160 חדרי מלון ארבעה כוכבים, ו -260 חדרי מלון בדירוג שבין כוכב לשלושה כוכבים. אליהם מצטרפים עוד כ-200 מלונות דירות ברמת סטנדרט או דלוקס. בעיר כולה היצע של 126 אלף חדרים, כשליש מהם במלונות חמישה כוכבים וקצת פחות משליש במלונות ארבעה כוכבים. התפוסה הממוצעת לאורך השנה היא 75%.

מחירים אטרקטיביים

מחירי המלונות בדובאי הם סיבה בפני עצמה לעשות הסכם שלום עם הנסיכות המדברית העשירה. במחיר של 120 ש״ח ללילה תוכלו להיכנס למלון שלושה כוכבים ולהרגיש מלכים. תמורת 200 שקלים ללילה תוכלו כבר לשדרג למלון 4 כוכבים. לתייר הישראלי, מלון ארבעה כוכבים ולפעמים אפילו שלושה כוכבים בדובאי עשוי להרגיש כמו חמישה כוכבים במדינה אחרת. כמובן שאין תקרה למחירי הלינה בדובאי, במגוון מלונות יוקרה תוכלו להתארח גם באלף, 2,000, 3,000, 4,000 ש״ח ללילה ולמעלה מזה. 

באמירויות שמים דגש על השירות והרמה הגבוהה של המתקנים ומבחינתם, הלקוח והחוויה שלו הם לפני הכול. מלונות חמישה כוכבים בשדובאי מציעים פאר שקשה לדמיין, אבל המחיר בהתאם וקרוב לוודאי שתצטרכו להיפרד מסכום של החל משבע מאות שקלים ללילה. עדיין פחות ממלונות במבחר יעדים פופולריים שהתיירים הישראלים כבר מכירים היטב. 

כדאי לדעת: מחירי המלונות בדובאי מגיבים לתנועת התיירים אבל לא בהכרח לפי מספרי ההגעה המדוייקים, אלא לפי איזשהו הגיון פנימי משלהם. כך למשל בחודש יוני, שנחשב פחות פופולארי מבחינת תיירות בדובאי, מחירי המלונות יהיו הנמוכים ביותר בשנה, אבל בחודש מרץ הפופולרי ביותר לתיירות בדובאי, המחירים אינם היקרים ביותר. אלה נדרשים דווקא בחודשים ינואר ואוקטובר.

אואזיס במדבר

למי שמעוניין בנוף בלתי נשכח, שלושה מלונות שמצטיינים בקטגוריה הזאת הם Hyatt Dubai (ישנם שניים, לכו על זה שנקרא Park), מלון Jumeirah Emirates Towers, ו- Address Dubai Marina. תוסיפו לנופים שמלונות אלה מציעים גם את העובדה שזוהי כנראה הפעם הראשונה שלכם בדובאי ותקבלו חוויה בלתי נשכחת והזדמנות לשלוח תמונות לכל החברים שעדיין לא הספיקו כמוכם להגיע יעד הכי מבוקש ביום שאחרי הקורונה.

בקטגוריית מלונות שמתאימים לזוגות הנה כמה שמות רלוונטיים ומומלצים: Grand Cosmopolitan, Waldorf Astoria Dubai International Financial Centre ו-Grosvenor House Hotel . בין המלונות שמתאימים יותר למשפחות (על פי דירוגים באתר booking הפופולרי) כדאי לבדוק את השמות הבאים: Sofitel Dubai The Obelisk ו-Grand Cosmopolitan Hotel, Mandarin Oriental Jumeira, DubaiThe Residences Caesars Palace Bluewaters

מלון גרנד קוסמופוליטן דובאיי
מלון גרנד קוסמופוליטן דובאיי

מלון בורג׳ אל ערב המפורסם עם לא פחות מ- 20,000 ביקורות וציון ממוצע מדהים של 4.7, יקח מכם רק 1,345$ ללילה. זהו מלון שבעה כוכבים (קראתם נכון) ומותר לנפח ציפיות עוד לפני ההמראה. יש גם חדרים מיוחדים ויקרים בהרבה. 

על מלון בורג׳ אל ערב כתבנו בהרחבה גם בכתבה הבאה.

מלון בורג׳ חליפה הוא עוד יעד למבוססים שבכם עם עלות ללילה שעשויה להגיע ל- 2000 דולר אך כמובן שגם כאן יש גם חדרים וסוויטות שמרקיעים הרבה מעבר, מבחינת המחיר.

מלונות מומלצים, 3 כוכבים

מלון רוב דובאי מרינה

מלון Rove Dubai Marina יאפשר לכם ללון במחיר של החל מ- 170 שקלים ללילה. המלון נקרא על שם המרינה וגם נמצא לידה וליד החוף. מתאים למשפחות עם ילדים. בין המתקנים: חדר כושר, משחקי וידאו ובריכת שחייה על גג המלון. רוב דובאיי מציע גם שאטל, בית מרקחת וסופרמרקט שפועל 24 שעות ונמצא ממש ליד המלון. מחיר סביר למלון שלושה כוכבים בדובאי, בעיקר אל מול הרבה חוות דעת חיוביות.

לבדיקת זמינות חדרים (אתר בוקינג)

מלון המפטון דובאי א סיף

שייך לרשת הילטון ונמצא על מה שנקרא הדובאי קריק, עם חנויות ובתי קפה באזור. 150 חדרים במלון, כולם כמובן ממוזגים ומעוצבים בצורה יפיפייה. הכול מרגיש מודרני וחדיש ויש גם שלוש מסעדות. עוד במלון, חדר כושר שווה במיוחד, בריכה חיצונית ואם תחצו את הנהר תגיעו לשוק הטקסטיל של דובאי.

קניון האמירויות במרחק 20 קילומטרים מהמלון והאטרקציות המרכזיות של דובאי, בורג חליפה, קניון דובאי והמזרקות רק 10 קילומטרים מרם. מתאים לזוגות, אין בעיה עם האינטרנט. המלון למי שרוצה לחזק שרירים ולעשות את זה על רקע מעוצב למשעי.

לבדיקת זמינות חדרים (אתר בוקינג)

מלון המפטון דובאיי
מלון המפטון דובאיי

מלון Dusit D2 Kenz

מלון שנמצא בסמיכות לתחנת מטרו ומציע תמורה מעולה לכסף שלכם, עם חדרים החל מ- 200 שקלים ועד אלף שקלים ליוקרתיים ביותר.

המלון נקי מאוד, נוח ובמיקום מעולה. גם המתקנים טובים והצוות יוצא מגדרו כדי להנעים לכם את החופשה. לא סוד ששירותיות גבוהה היא אחת הסיבות המרכזיות שבשבילה הישראלים בוחרים לטוס לדובאי.

שתי דקות בלבד מתחנת המטרו, חדרים שקטים מאוד ונוחים, הרבה אטרקציות תיירותיות במרחק של 10 עד 20 דקות, ארוחת בוקר טובה אבל כאמור, מעל הכל זה הצוות שיעשה לכם את ההבדל ויגרום לכם להרגיש במלון חמישה כוכבים, גם אם הדירוג של המלון נמוך יותר.

לבדיקת זמינות חדרים (אתר בוקינג)

מלונות מומלצים, 5 כוכבים

רנסנס דאון טאון

למי שרוצה להגיע לדובאי ולעשות את זה בסטייל עם מלון חמישה כוכבים חדש וחדיש, כדאי לנסות את רנסנס דאונטאון. המלון, כשמו כן הוא בדאון-טאון של דובאי, מרחק סביר ממרכז העיר ובורג׳ חליפה. חלק מחדרי המלון מציעים נוף למגדל הגבוה ביותר בעולם והחלק האחר לתעלת המים של דובאי.

מלון שהוא חגיגה למי שאוהב לאכול טוב עם שישה מתחמי מזון – כולם באחריות שף בינלאומי. גם חובבי משקאות אלכוהולים יהנו מאפשרויות מעל הממוצע.

ברנסנס דאון טאון דובאיי, תשעה סוגים של חדרי אירוח ומספר סוגי סוויטות. החדרים בגודל שנע בין 60 מטר רבוע ל- 300 מטר רבוע ובכולם חלונות מהרצפה עד לתקרה ומתקנים משוכללים, כולל טלוויזיה 48 אינץ׳, חדר ארונות, כספת, מיני בר ועוד. מרכז הספא ממוקם בקומה החמישית.

המקום (לזוגות, בעיקר) שיש להם כסף. החל מ- 434 ש״ח ללילה. 

לבדיקת זמינות חדרים (אתר בוקינג)

מלון אלבנדר רוטאנה, דובאיי

מלון חמישה כוכבים במחיר טוב יותר מרנסנס היוקרתי, שעליו המלצנו קודם. מציע מגוון רחב של מאכלים בארוחת הבוקר (וגם תה אחרי הצהריים). צוות קשוב שיענה על כל הצרכים שלכם. נקי ומסודר. 

גם הנופים מחלון החדר שלכם, יצדיקו את השהות במלון הזה.

ממוקם בקצה דובאיי קריק ליד מועדון גולף ויאכטות.

לבדיקת זמינות חדרים (אתר בוקינג)

מלון ריקסוס פרימיום דובאי ג׳ומירה

ממש סמוך לחוף ג׳ומיירה תוכלו ליהנות ממלון חמישה כוכבים סטייל דובאי, מה שאומר, למשל, מלצרים שעושים הכל בשביל שתהנו מארוחת הבוקר או אנשי מצוות שמפנקים אתכם במרכז הספא. הגישה לחוף באופן טבעי קלה ונוחה ואחרי שתחזרו למלון תוכלו לגלות נופים יפהפיים של דובאי העיר או של הים, מחלון החדר.

החדרים בטווח מחירים של החל מ- 1,000 שקלים ללילה ועד 4,000 שקלים ותמורת הסכומים המכובדים האלה תקבלו הרבה תחושה של לוקסוס, אוכל ברמה גבוהה, מיקום מצויין וכאמור צוות מאוד ידידותי.

יש גם בריכה מצויינת אבל לא מספיק גדולה כדי לאכלס בקלות את כל מי שרוצה להיכנס אליה, לפחות לא בשעות השיא. ישראלים שהיו במלון ציינו לטובה את האוכל אבל גם הוסיפו שאין מספיק כיסאות באזור החוף ובריכת השחייה.

סך הכל מלון מעולה, קצת יקר אבל כזה שלא יאכזב אתכם בחופשה שלכם בדובאי.  

לבדיקת זמינות חדרים (אתר בוקינג)

מלון ריקסוס פרימיום דובאי ג׳ומיירה
מלון ריקסוס פרימיום דובאי

אוכל כשר ובתי כנסת בדובאי ואבו דאבי

מחב״ד ועד JCC

יהודים חיו בחלק של המפרץ הפרסי המהווה משנת 1971 את האמירויות כבר לפני כאלף שנים, לפחות. בנימין מטודלה במסעותיו בין 1165 עד 1173 הגיע לאזור, אז תחת שליטת הפרסים, ותיעד את המפגש שלו עם תושבים יהודים.

כיום, הקהילה היהודית באמירויות קטנה ולא מונה יותר מאשר מאה וחמישים משפחות. בהתאם, גם מספר בתי הכנסת אינו עולה על שלושה, שניים מהם בדובאי ואחד באבו דאבי. בשנת 2022 מתוכנן להיבנות קומפלקס בשם בית משפחת אברהם שישלב בין בית כנסת, מסגד וכנסייה.

גם חב״ד הגיעו ממש לאחרונה לאמירויות, עם מינויו של לוי דכמן לשליח חב״ד באמירויות. קרוב לוודאי שפעילות חב״ד תתחזק לצד התחזקות התיירות הישראלית למקום. 

מי שכבר פעיל באמירויות הוא הארגון היהודי אמריקאי JCC שהקים את בתי הכנסת בדובאי. באתר שלהם תוכלו להירשם לארוחות שבת, לרכוש חבילות מזון כשרות וגם לגלות איפה ניתן לאכול כשר בדובאי. 

ניתן למצוא תעודת כשרות יחודית לאמירויות המאושרת על ידי סוכנות רשמית הקשורה ל- JCC ואשר תחת אחריותה סימון מוצרים כשרים על פי ההלכה האורתודוקסית היהודית. במגדל בורג׳ ח׳ליפה, למשל, פועלת מסעדת גלאט כושר תחת השם ארמני קאף בהשגחתה של אותה סוכנות חדשה המנפיקה תעודות כשרות ובנוסף החל לפעול גם שירות קייטרינג כשר

אין בעיה של בשר חזיר

בדובאי כמו גם באבו דאבי לא תמצאו בשר חזיר. האיסור על מכירת ואכילת בשר חזיר משותף ליהדות כמו גם לאיסלאם, לכנסייה האתיופית ואפילו לפלג של הנצרות. מהבחינה הזאת תיירים שמקפידים על אכילת כשר ייהנו בכל מסעדה שבה ישבו, מבלי חשש לעבור על איסור אכילת חזיר. איזה בשר כן נמכר בדובאי? עוף, בקר, טלה וגם בשר גמל.

תחבורה בדובאי

מוניות, אובר ו- Careem

תיירים שנשאלים על הדרך הקלה ביותר לנוע בדובאי משיבים פעמים רבות שדווקא הטקסי הוא האמצעי הקל יותר. מרבית המוניות נשלטות על ידי הממשלה אבל יש גם חברות פרטיות שפועלות בדובאי וגם אובר פעילים.

בדומה לישראל, המחיר של המונית (הרגילה) מורכב מתעריף פתיחה ותוספת לפי קילומטר. גם כאן צריך לבקש מהנהגים להפעיל את המונה ולא לסמוך עליהם בעניין זה. מחיר הפתיחה נכון לזמן כתיבת שורות אלה הוא 12 דירהם וכל קילומטר הוא עוד דירהם בודד. 

כדאי לדעת: מוניות שלהן גג ורוד הן מוניות שנהוגות בידי נשים והן מיועדות לנשים ולמשפחות ולא לגברים. אם אתם גברים אל תנסו לעצור מונית וורודה. 

תחנות מוניות יחכו לכם בעיקר בריכוזים של תיירים כמו קניון דובאי, בורג חליפה, קניון האמירויות ובסמוך למלונות רבים.

כמובן שבשעות הפעילות יותר, זמן ההמתנה עשוי להתארך ובדובאי זה אומר בעיקר בן שלוש וחצי לחמש וחצי בערב. בכל המוניות תוכלו לשלם במזומן וכדאי להכין כסף קטן כי לנהגים לא תמיד יש עודף לשטרות גדולים.

כדאי לדעת שבאמירויות ישנה אפליקציה מקבילה לאובר בשם Careem וכדאי לבדוק גם אותה בזכות יתרון המקומיות.

המטרו

המטרו של דובאי לא מפותח כמו זה של לונדון או ברלין אבל יעיל מספיק בשביל לעזור לכם להתנייד בין האטרקציות המרכזיות, בעיקר אלה שנמצאות על דרך השייח זאיד.

ישנם שני קווים הפועלים בדובאי, קו ותיק יותר שיקח אתכם לבורג׳ חליפה, קניון דובאי, למרינה של דובאי ולאתרים נוספים והקו החדש יותר שמחבר את החלקים הוותיקים יותר של העיר.

המטרו מגיע בתדירות של אחת ל- 10 דקות ולפעמים אפילו בתדירות טובה יותר. סך הכל ישנן 45 תחנות וביציאה של רבות מהן גם קישוריות של מוניות ואוטובוסים.

החשמלית, Tram

עוד דרך להתנייד בתוך דובאי היא החשמלית, או הרכבת הקלה. זהו אמצעי תחבורה חדש יחסית באמירויות שמציע נסיעה בתעריפים זולים ואחידים. לא משנה כמה רחוק תיסעו או כמה זמן, הסכום יהיה זהה ומשתלם.

עם הטראם תוכלו לגלות את אזור המרינה, פאלם גומיירה ומדיה סיטי כמו גם להגיע לאזורי המגורים ואזורי המסחר.

אוטובוס קומתיים פתוח

אוטובוס התיירים מסוג ״עולים יורדים מתי שרוצים״ מוצע גם הוא לנופשים בדובאי. חברת Big Bus, למשל, מפעילה אוטובוס קומתיים עם קומת גג פתוחה שיקח אתכם לבורג׳ ח׳ליפה, מזרקת דובאי ויתר האטרקציות המרכזיות.

במהלך הנסיעה החווייתית המדריך מציע הסברים ומידע. ניתן לרדת בכל תחנה ולהעלות בכל תחנה. לאטרקציה הזאת אפשר לקנות כרטיס ליום אחד או לכמה ימים והיא פועלת בהצלחה בערים רבות בעולם.

לפרטים ורכישה

יש כרטיס חכם

בדומה לכרטיס הרב קו אצלנו גם בדובאי מופעל כרטיס חכם שנקרא NOL ומאפשר להתנייד בין אמצעי התחבורה השונים, אם זה אוטובוסים, רשת המטרו, חשמליות או אפילו לשלם עבור שירותי חניה.

עם כרטיס החכם שעובד גם במוניות ההוצאה הסופית על שירותי תחבורה אמורה לרדת. 

השכרת רכב בדובאי

מרכב מיני ועד למבורגיני

למי שאינו מעוניין להיעזר במערכת התחבורה הציבורית המפותחת של דובאי, תמיד ישנה אפשרות של שכירת רכב, מה שהופך את ההתניידות בעיר ובאמירויות לעצמאית יותר.

באמירויות ניתן לשכור רכב החל מגיל 21 בלבד, אם כי הנהיגה אפשרית מגיל 18 (למקומיים). אחד היתרונות של שכירת רכב בדובאי הוא שהתשתית מפותחת מאוד ונחשבת בטוחה וגם השילוט והתמרורים ברורים מאוד, בידיעה שרבים מהנהגים מגיעים ממקומות שונים בעולם ודורשים מערכת קריאה וקלה להבנה.

אבל היתרון הבולט יותר של שכירת רכב בדובאי הוא ללא ספק מגוון המכוניות שניתן לשכור ואין הכוונה דווקא למכוניות הקטנות או המשפחתיות המוצעות בכל יעד תיירות אלא דווקא לאלה בקצה הגבוה של הסקאלה, מכוניות יוקרה שכמותן לא תוכלו לשכור בערים רבות בעולם.

בעוד מחירי השכירות של מכוניות קטנות מתחילים ב- 25$ ליום, עבור מכוניות הלוקסוס תצטרכו להיפרד מ- 750 עד 1000$. 

באתר פרייסליין מקבוצת בוקינג, רכב BMW סדרה 7 למשל, מושכר במחיר של 700 דולר, כולל מיסים. מרצדס מסדרה s או דומה, החל מ- 900 דולר, מרצדס SUV שתאפשר לכם לנהוג בחולות, במידה וחוזה השכירות מאפשר זאת תעלה 830 דולר ולאנד רובר באזור ה- 500 דולר.

טויוטה לנד קרוזר בדובאי החל מ- 240 דולר ליום וכך גם תשלמו עבור דומה אינפיניטי q70, ג׳יפ טויוטה או מרצדס סדרה E. לנהיגה בפרארי או למבורגיני תצטרכו להיפרד בערך מ- 1,000 דולר ליום.  בנטלי ואאודי מעט יותר זולות. 

לאתר פרייסליין, השכרת רכב בדובאי

הבנזין בזול, ביטוח צד שלישי כלול

מחירי הבנזין בדובאי זולים בהשוואה לאירופה ולישראל ועולים כחצי דולר לליטר. כאן תמצאו נתונים עדכניים על המחירים.

חלק מהכבישים נקראים סאליק והם כבישי אגרה שהכניסה אליהם נרשמת באופן ממוחשב. במקרה של רכב שכור, התעריף ירד מפיקדון שנתתם לחברת ההשכרה, עבור אפשרות מעבר באותם כבישי אגרה. אפשר גם לבקש ממערכת הג׳י פי אס או מווייז להימנע מכבישי אגרה ובכך לחסוך את הסכומים הללו.

בעניין הביטוח, החוק באמירויות מחייב את החברות להכליל ביטוח צד שלישי בתוך מחירי השכירות. על זה אתם יכולים להוסיף אופציה לכיסוי מלא אם האוטו נגנב, כיסוי על גניבת חפצים מתוך האוטו וכיסוי רפואי במידה וקרתה תאונה.

למי שרוצה להגיע עם האוטו השכור לאזור הדיונות כדאי לבדוק עם חברת ההשכרה, שזה בכלל אפשרי ומותר. נסיעה בחולות אינה מומלצת למי שחסר ניסיון ובכל מקרה כדאי לצאת כמה רכבים ביחד.

העלויות להוספת כיסוי לביטוח שלכם, אם זה כיסוי תאונה או אובדן מפתח מגיע לכחמישה עשר דולר ליום, בדרך כלל מומלץ להוסיף זאת, גם אם העלות הכוללת של השכירות תגדל בהרבה.

אפשר גם להוסיף מכשיר ג׳ פי אס, במידה והטלפון שלכם ישבות או תיגמר הדאטה.

מספר החירום בדובאי למקרה של תאונה הוא 112 או 999, מכל טלפון נייד.

חניה חינם בשישי, קנסות גבוהים למהירות מופרזת

הוצאה שכנראה לא ניתן להימנע ממנה בהקשר של שכירת רכב, גם לא בדובאי הם תעריפי החנייה. חניוני הקניונים חינמיים בימי שישי, היום הקדוש של המוסלמים, אבל ביתר הימים תצטרכו לשלם במידה ותחנו מעבר לזמן המותר, בדרך כלל, שלוש שעות. 

חניוני הקניונים ענקיים ולא צפויה בעיית חניה. לשם הדוגמה, בקניון דובאי ישנם ארבעה חניונים ובכל אחד בין 1,500 ל- 2,500 מקומות חניה וניתן למצוא באתר הקניון את הסטטוס של כל אחד מהם.

כדאי להיזהר מנסיעה במהירות מופרזת באמירויות. קנס יכול להגיע ל- 900 דולר, לפי המהירות שעברתם. בדרך כלל תתבקשו לשלם 80 דולר עבור נסיעה במהירות הגבוהה ב- 10 או 15 קילומטר מהמותר.

שימוש בטלפון תוך כדי נהיגה יעלה לכם רק 250 דולר. ילדים בגילאי 4 עד 8 מחוייבים בבוסטר ועד גיל 13 קיימת חובת ישיבה מאחור. נהיגה בשכרות תעלה במקרה הטוב 5,000 ובמקרה הפחות טוב, גירוש מהאמירויות או כלא.

באוטוסטרדה של דובאי תוכלו לנהוג במהירות שבין 100 ל- 120 קילומטר לשעה, עם מינימום של 60 קילומטר לשעה. בתוך הערים ישנה הגבלה של 60 קילומטר לשעה ובאזורי המגורים של 40 קילומטר לשעה.

יוקר המחייה באיחוד האמירויות

אבו דאבי זולה יותר מדובאי מבחינת מוצרי מזון, ביגוד, תחבורה ובידור אבל יקרה יותר מבחינת דיור ולינה. 

דובאי מול תל אביב

בהשוואה של יוקר המחייה בתל אביב מול דובאיי, אפשר ללמוד כמה דברים מעניינים על היעד הפופולרי החדש לישראלים. אם להתחיל בשורה התחתונה, המשכורת הממוצעת בדובאי גבוהה ב -8% מזו בתל אביב. במספרים זה  יוצא 9,760 ש״ח בממוצע לשכר לחודשי בדובאי, נטו אחרי מיסים, לעומת 9,040 ש״ח בתל אביב.

למרות המשכורת הגבוהה יותר בדובאי, פער המחירים הוא דווקא לרעת תל אביב והוא מתבטא בעיקר בתחום פחות רלוונטי לתייר הישראלי וזה מחירי הדיור. במרכז תל אביב כל מטר רבוע בדירה לרכישה עולה מעל 4,000 ש״ח בעוד בדובאיי המחיר למטר רבוע הוא 1,100 ש״ח, כלומר שליש מחיר.

במחירי השכירות הפערים מצטמצמים רק ל- 10% ואפילו נעים לרעת דובאי. דירות שלושה חדרים מושכרות במחירים הגבוהים בין 10 ל-20 אחוז מתל אביב היקרה.

כל זה פחות נוגע למטיילים וכאן מגיעה ההפתעה הטובה שכן מרבית המוצרים כמו גם האוכל והביגוד נמכרים בדובאי במחירים טובים יותר.

מה עולה פחות בדובאי

זוג מכנסי גינס ליוייס עולה חצי מחיר בדובאי בהשוואה לתל אביב. גם שמלה של זארה, למשל, תגיע בדובאי עם תג מחיר נמוך ב 25%. מכונית פולקסווגן גולף או טויוטה קורולה, שתיהן יעלו 50% בהשוואה לתל אביב, משהו כמו 80 אלף שקל במקום 140 אלף שקל. גם הדלק עולה באמירויות  70% פחות מה שמתבטא בין היתר במחירי המוניות, אם תזדקקו להן בזמן החופשה.

בחנויות ובשווקים כדאי לדעת שהלחם נמכר ב 50% פחות, הביצים 35% פחות, התפוחים בדובאי זולים מתל אביב ב 45% וכך גם הבננות. עוד זולים משמעותית התפוזים, העגבניות שעולות 40% פחות, תפוחי אדמה והבצל. אם תרצו להכין את האוכל לבד, אולי בדירת אירוח בדובאי, כדאי ליהנות מהפער הזה במחירים.

גם למי שמעדיף לאכול במסעדות, צפויה הפתעה נעימה. ארוחה במסעדה לא יוקרתית עולה בדובאי 50% פחות מאשר בתל אביב וגם מקדונלדס עולים 50% פחות. מה שיקר יותר בדובאי מאשר בתל-אביב היא הבירה המיובאת שעולה 30% יותר.

שווקים בדובאי

שוק הזהב

דובאי נקראת גם עיר הזהב ואחת ההוכחות היא שוק הזהב שבו זוגות יוכלו למצוא את אותה טבעת מושלמת לחתונה וחובבי תכשיטים יהנו משלל רב של תכשיטי זהב (אבל לא רק, כמובן). ללא ספק, המקום לרכוש מזכרת יפה מדובאי. יש תכשיטים מוכנים וגם כאלה שאפשר לעצב בהזמנה אישית. בסך הכול אינסוף אפשרויות כשמילת המפתח היא זהב.

השוק פתוח בין השעות 9 וחצי בבוקר ל- 21:30 למעט יום שישי אז הוא נפתח רק בשעה ארבע אחרי הצהריים.

כתובת

שוק הטקסטיל

שוק הטקסטיל של דובאי נפתח מדי בוקר ב-9 ופועל עד 14:00, אז יוצאים הסוחרים להפסקת סיאסטה ובהמשך חוזרים עד שעות הערב. ביום שישי השוק סגור.

גם כאן יפתיע אתכם מגוון רחב של חנויות עם אינספור גלילי בד מחוטים שונים, החל ממשי, דרך כותנה ועד סארי. אפשר גם להיעזר בחייטים המקומיים ולהזמין למשל עבאיה או קאנדורה (בגדי נשים וגברים מסורתיים, בהתאמה), או אולי דווקא חליפה בסגנון אירופאי. המחירים אינם זולים בהכרח. ישנן גם מסעדות באזור.

כתובת

שוק התבלינים בדובאי
שוק התבלינים בדובאי

שוק התבלינים

אל שוק התבלינים לא תצטרכו להרחיק במיוחד בגלל שהוא גובל עם שוק הזהב. פשוט לכו בעקבות הריח ותוכלו להצטרף לכל אותם עוברי אורח שמחפשים עשבי תיבול, זעפרן איכותי, תבלינים מסוגים שונים וגם תמרים, פירות ואגוזים.

חוויית הקנייה יכולה בהחלט להכיל גם טעימות של הסחורה, זאת בהנחה שמציעים לכם לטעום.

כמו שוק הזהב גם השוק הזה נמצא בשכונת דיירה ומלבד העניין הקטן שהרוכלים המקומיים נוהגים לדחוף את הסחורה קצת יותר מידי באגרסיביות ושהמחירים בשוק לא בהכרח זולים יותר מאשר בסופרמרקטים ברחבי העיר, זוהי חוויה חיובית בסך הכול. 

כתובת

שוק הבשמים

בהמשך הדרך משוק הזהב והתבלינים, עדיין באיזור דיירה, וברחוב סיקת אל חאלי מחכה לכם שוק הבשמים עם… בשמים, שמנים אתרים, מקלות קטורת ועוד.

כתובת

שוק מדינת ג׳ומיירה

שוק מדינת גו׳מיירה הוא בעצם קניון מעוצב בצורת שוק ערבי אותנטי, מה שאומר שיש לכם מצד אחד את חיי השוק ומצד שני את המזגן שיציל אתכם בימים שבהם נעים ללכת בחוץ. תוכלו לצפות מאיזור השוק גם לכיוון מלון בורג אל ערב. שילוב בין בתי קפה, חנויות מזכרות, מסעדות וברים. פתוח החל מ 10:00 בבוקר עד 23:00 בלילה.

כתובת

השוק בקניון דובאי

הרעיון של שדרת חנויות בסגנון שוק ערבי מחכה גם בקניון דובאי הגדול. כ- 40 חנויות בוטיק עם תכשיטים, אבני חן והרבה בעלי המלאכה שיעצבו עבורכם תכשיטים לפי הזמנה.

מה כדאי לקנות בדובאי

שוקולד חלב גמלים

הימור שלנו, זאת הולכת להיות המתנה הפופולרית ביותר מבין מטיילים שיגיעו לדובאי ויחזרו לארץ. פעם השוקולד הזה, שכמו שאתם מבינים עשוי חלב גמלים, היה ניתן להשגה רק בדובאי ואילו היום כבר אפשר למצוא אותו גם במקומות שונים בעולם. עדיין זהו מוצר מקומי שכדאי לנסות. גם המחיר שלו זול ועממי. 

תמרים

בדובאי תוכלו למצוא עשרות זנים של תמרים, מעבר למג׳הול הפופולרי וביניהם גם כאלה שעדיין לא טעמתם בישראל. זוהי אולי חוויה אקזוטית יותר לתיירים מאירופה וארצות הברית אבל גם תיירים מנוסים מישראל שמכירים היטב את התמרים יוכלו להשתדרג כאן.

תמרים בדובאי
תמרים בדובאי

שטיחים פרסים

בין המתנות המיוחדות שתוכלו לקנות, למשל בשוק דובאי, הם השטיחים הפרסיים. אמנם יהיה קצת קשה לארוז אותם בדרך חזרה, אבל מבחינת מחיר ואיכות, תקבלו פה את הדבר האמיתי.

תכשיטי זהב

מגוון רחב של חנויות והמחירים על פי רוב נמוכים יותר מאשר בערים אחרות. שוק הזהב בדובאי הוא המקום שבו תוכלו למצוא את התכשיט שלכם, עם מבחר אינסופי וצורך לא קל להחליט מה לקנות מתוך כל זה.

קפה

כמובן שגם הקפה ערבי מחכה לכם בדובאי בשפע כולל הפינג׳אנים המסורתיים שקוראים להם כאן דאלה. אפשר לרכוש אותם במוזיאון הקפה של דובאי או בשווקים ובסופרמרקטים.

תבלינים

מי שרוצה להמשיך לטעום ולהריח את דובאי, כדי לרכוש תבלינים בשווקים או בסופרמרקטים. עדיף ללכת על אותם תבלינים שקשה יותר להשיג בארץ או שעולים אצלנו יותר.

שאלים

עוד מוצר פופולרי. שאלים מסוג פשמינה הם מתנה מושלמת גם אם יקרה מעט. יש גם גרסאות זולות יותר שאינן מצמר קשמיר אלא עשויות משי או חומרים אחרים. את כל זה תוכלו למצוא בשוק הטקסטיל.

16 טיפים שווים למבקרים באמירויות

 • יום שישי הוא היום הקדוש באיחוד האמירויות, בדומה ליום שבת שלנו. הרבה חנויות ואטרקציות יהיו סגורות לפחות בחלק של היום.
 • לפני הגעה לדובאי או אבו דאבי כדאי להציץ בלוח החגים ולראות אם אחד מחגי המוסלמים צפוי לחול בזמן החופשה שלכם. קחו בחשבון למשל שבחודש הרמדאן קשה להשיג בחנויות הרחוב אוכל ושתייה לפני השקיעה. גם זמינות ותדירות התחבורה הציבורית מושפעות מהחגים השונים וכדאי לבדוק זאת מבעוד מועד. 
 • מותר לשתות מים מהברז.
 • יש להיזהר בחציה של כבישים ולעשות זאת רק באזורים מיועדים לכך.
 • יש להימנע מהושטת יד לנשים, אלא אם הושטה יד לעברכם.
 • אין ללבוש את בגדי הים מחוץ לשטחי הרחצה.
 • אין לצלם מבנים של הממשל.
 • אין לאכול ולשתות בפומבי בזמן חודש הרמדאן, לפני שהשמש שוקעת.
 • אם הוזמנתם לאחד הבתים של המקומיים, יש לזכור לחלוץ נעליים ולא להראות את הסוליות של הנעליים שנחשבות לעלבון. בזמן האירוח, יש להימנע מאכילה ביד שמאל.
 • מה כן כדאי לעשות? להתווכח הרבה על הסחורה, בזמן קניות, למשל בשוק הזהב או שוק התבלינים.
 • פסטיבל הקניות של דובאי נערך מדי שנה בחודש ינואר ולמי שמגיע במטרה לצאת לקניות, כדאי אולי לתכנן את הטיול לחודש זה. גם בקיץ בחודש יולי נערכים מבצעים ומוצעים דילים. 
 • סוף השבוע בדובאי מקביל לזה הישראלי ומתפרש על פני הימים שישי ושבת. כך לתיירים הישראלים קל יותר לצאת לחופשה שחופפת את זאת הישראלית לעומת מרבית היעדים האחרים בהם סוף השבוע כולל את הימים שבת וראשון. 
 • החבר׳ה הצעירים והצעירים בנפשם יכולים להיעזר באתר קאוצ׳ סרפינג המציע סידורי לינה אצל אנשים פרטיים וללא תשלום עבור השהייה. הקהילה בדובאי כוללת למעלה מ-40 אלף מארחים, רובם צעירים בשנות ה-20 וה-30 ורובם המוחלט גם גברים. אפשרות שכדאי לבדוק בעיקר מול מארחים שיש להם המלצות רבות. לאתר קאוצ׳ סרפינג דובאי.
 • עם כל הכבוד להיצע המסעדות היוקרתיות בדובאי, בסימטאות הצדדיות תוכלו למצוא דוכני שווארמה וקבאב נהדרים שימלאו אתכם בריחות וטעמים מוכרים. גם המחיר יהיה נמוך בהרבה בהשוואה למסעדות. אפשר גם להזמין טייק אווי בדובאי עם אחד מהשירותים המובילים UberEats, Zomato delivery ו-  Talabat.
 • עדיין עדיין אין טיסות מישראל לאבו דאבי אבל כשיהיו, כדאי לשקול טיסה לאבו דאבי המציעה בדרך כלל מציעה תעריפים זולים יותר לעומת נחיתה בדובאי. משם אפשר לנסוע שעה וחצי באוטובוס לדובאי.
 • לא רק אובר. לשירות תחבורה מקומי כדאי לבדוק גם את אפליקציית Careem הפופולרית.

השאירו תגובה