לקראת נסיעה לדובאי? קראו את זה

הכול אודות דובאי

לנוחותכם תוכלו לדלג ישר למקטע שמעניין אתכם:

 1. רקע
 2. עד כמה בטוח באמירויות
 3. מתי להגיע ולמה לצפות בכל אחד מחודשי השנה
 4. דובאי בתקופת הרמדאן
 5. טיסות לדובאי
 6. מה מותר ומה אסור לעשות באיחוד האמירויות
 7. אוכל כשר ובתי כנסת בדובאי ואבו דאבי
 8. מה כדאי לקנות בדובאי
 9. יוקר המחייה, תל אביב מל דובאי
 10. טיפיםֿ למבקרים באמירויות

קראו גם כתבה נפרדת שפירסמנו: אטרקציות וחוויות בדובאי

רקע

העושר הגדול של איחוד האמירויות מגיע מהנפט אבל יום אחד, כשהבארות יבשו, מקווים המקומיים להמשיך ולהיות נקודת משיכה במזרח התיכון בכלל ובאיזור המפרץ בזכות התיירות. התשתית כמו שתראו, מייד לאחר הנחיתה, מוכנה לזה ובאמירויות לא מפסיקים להפתיע. 

למרות הקידמה והחדשנות, כדאי לזכור שהאיסלאם וחוקי השריעה (אמנם בגירסה המתונה יותר) הם המקובלים וזה אומר שתצטרכו להתלבש בהתאם, בשיטת פחות חשוף, יותר מכוסה. לא מעט תיירים ממדינות שונות שתראו במהלך הביקור נוטים שלא להתייחס לקוד הלבוש הצנוע, אבל זה לא אומר שכדאי להתגרות במקומיים אלא דווקא לנסות ולהיענות לאתגר. 

דובאי מבחינה זאת קצת פחות שמרנית (או קצת יותר רגילה לשגיונות של התייר המערבי) מאשר אבו דאבי.

בהקשר של אבו דאבי כדאי להזכיר שעיר הבירה שנושאת את אותו השם משתרעת על 80 אחוז מהשטח של האמירות כולה כך שבעצם זו יותר עיר גדולה מאשר מדינה. אבו דאבי נחשבת יותר שמרנית גם בזכות העובדה שהיא זוכה לפחות תיירים מדובאי, אם כי גם היא אטרקציה תיירותית מסקרנת. 

נכון להיום הטיסות מישראל הן לדובאי בלבד אבל מדובאי ניתן לקחת טיולי יום לכיוון אבו דאבי ולהתרשם גם ממנה.

טיול לאיחוד האמירויות
איחוד האמירויות

עד כמה בטוח באיחוד האמירויות?

אתר נאמבאו המשווה מדדי יוקר מחיה בין ערים שונות בעולם עושה זאת גם בהקשר של רמות פשיעה מקומיות ועל פי הנתונים שהצטברו באתר, דובאי היא ככל הנראה היעד עם רמת הפשיעה הנמוכה ביותר שתוכלו למצוא על מפת היעדים שלכם.

רק לשם השוואה, בברלין ובניו-יורק רמת הפשיעה יותר מכפולה וגם בתל אביב נרשמת רמת פשיעה גבוהה במעט יותר מאשר בדובאי.

כל זה מושג בזכות העובדה שהרשויות באמירויות שולטות מקרוב באזרחים, לטוב ולרע וגם בזכות העובדה שמרבית תושבי האמירויות הינם עובדים זרים המגיעים ממדינות חלשות יותר באסיה ואשר יודעים כי כל תלונה נגדם עשויה לשלוח אותם חזרה הביתה.

צריך לציין שבשלוש השנים האחרונות ישנה עלייה קלה ברמת הפשיעה גם בדובאי אבל בכל מה שקשור לסיכוי שלכם להיות מותקפים, לדאוג שהמכונית שלכם תיגנב או להיקלע לעסקאות סמים, מקרי ונדליזם או שוד מזויין, הסיכוי בדובאי הוא נמוך מאוד ונאמד במדד האתר מתחת ל- 20 נקודות. בתל אביב לשם השוואה הסיכוי בקטגוריות רבות הינו נמוך בלבד, לעומת נמוך מאוד בדובאי.

לסיכום, בסעיף הביטחון אישי, גם בתור ישראלים, תוכלו להסיר מעצמכם דאגה. דובאי היא יעד מהבטוחים בעולם. עדיין כדאי לשמור על החפצים יקרי הערך שלכם כמו בכל מקום שאליו מגיעים תיירים רבים.

מתי להגיע וכמה ימים צריך בשביל דובאי?

אם לשפוט לפי משך הזמן הממוצע של לינות בדובאי, התשובה המדויקת היא 3.4 לילות או בשפה יותר הגיונית בין שלושה לארבעה לילות, שהם ארבעה או חמישה ימים. התשלום הממוצע בדובאי ללילה הוא בין 350 ל- 400 שקל, כך שאפשר לחשב את משך זמן החופשה שלכם גם לפי התקציב. 

החודש הטוב ביותר להגיע לדובאי הוא חודש מרץ ואחריו החודשים אוקטובר, נובמבר, דצמבר וינואר. גם אפריל ומאי האביביים הם חודשים טובים כמובן. החודשים הפחות טובים הם יוני, יולי, אוגוסט, ספטמבר ולמרות מזג האוויר הנוח יחסית, גם פברואר נחשב לפחות פופולרי. 

דובאי בינואר

לחובבי הקניות

ממש באמצע החורף, הטמפרטורה בדובאי לא פחות מנהדרת ונעה בין 15 ל- 25 מעלות. זוהי טמפרטורה שמאפשרת לבלות ימים שלמים בחוץ וליהנות ממופעים ופעילויות ספורט.

ינואר הוא הזדמנות לתייר הישראלי שכן תיירים מכל העולם הנוצרי מתאוששים עדיין מחופשות חג המולד והסילבסטר ופחות מגיעים בהמוניהם לדובאי. זאת אולי הסיבה שהכריזו על חודש ינואר כחודש פסטיבל הקניות במטרה לעודד תיירות של חובבי הז׳אנר. 

למי שמגיע לדובאי קודם כל בגלל הקניונים הענקיים והמבצעים, זה כנראה הזמן הטוב ביותר בשנה.

דובאי בפברואר

למטיילים במדבר ולחובבי הג׳אז

בחודש פברואר הטמפרטורות בשעות הצהריים עדיין אידיאליות, כ- 26 מעלות, אבל בלילות ובבקרים נהיה קר יותר. מזג האוויר הצונן הזה מאפשר לצאת לספארי במדבר או לחוות רכיבת גמלים.

גם פסטיבל הג׳אז של דובאי נערך בחודש פברואר ולצדו פסטיבל האוכל.

זאת כנראה התקופה הטובה ביותר בשנה למטיילים רווקים או יחידים או לכל למי שמעדיף יעד בלי יותר מדי קולות וצהלות של ילדים ומשפחות. בחודש פברואר, הילדים בבית הספר וכך גם הרכב הנופשים בדובאי משתנה בהתאם.

דובאי במרץ

לאוהבי סקי מים

בחודש מרץ הטמפרטורות מתחילות לעלות וזאת אולי ההזדמנות האחרונה למי שרוצה לבלות את הימים כולם בחוץ. זהו אולי אחד החודשים הנעימים ביותר מבחינת מזג האוויר וגם הטמפרטורה של המים מתאימה לפעילויות ספורט ימי שונות.

בדובאי, במרץ, נערכים גם פסטיבלי אומנות וספרות, אם אתם רוצים להגיע דווקא בתקופה זאת ולא בא לכם להירטב בסקי מים או לבלות על החוף כל היום.

דובאי באפריל

לחובבי חיי הלילה

באפריל, דובאי היא כבר לא גן עדן מבחינת מזג האוויר ולא ניתן לשהות בחוץ כל היום, אבל הבשורה הטובה היא שהערבים הצוננים יחסית הופכים למרכז העניינים ורוב הפעילויות המעניינות עוברות לשעות אלה.

חודש אפריל הוא החודש שבו פארקי השעשועים מציעים פעילויות מיוחדות ויש גם פסטיבל קולנוע וקומיקס. את הבקרים ושעות הצהריים אתם מוזמנים להעביר במלון שלכם או באזורים מקורים וממוזגים.

דובאי במאי

למי שמחפש מבצעים במלונות

בחודש מאי בדובאי הטמפרטורות ממשיכות לעלות ויכולות להגיע עד 37 ומדי פעם גם מעל 40 מעלות. הכי נמוך שתקבלו בחודש מאי זה 24 עד 27 מעלות עם סיכויים נמוכים מאוד לגשם, בכל שעות היממה. צפו לימים שלמים של שמש ולהופעה נדירה יחסית של עננים.

אם אתם בחורים להגיע בחודש זה, כדאי לארוז בגדים בגדים קלילים ולא לשכוח הרבה קרם הגנה, למי שמתכוון לשהות בבריכה או על החוף. המים בים עדיין צוננים (מה שמתחיל להשתנות בחודש יוני ואילך) ובמסעדות ניתן למצוא מקומות ישיבה בחוץ, תחת כיפת השמיים. גם האופציה הזאת נעלמת בחודשי הקיץ הבאים.

למרות נתוני המזג האויר, עבור לא מעט מטיילים מאי הוא עדיין חודש שאפשר לטייל בו בחוץ עם נקודת יתרון נוספת והיא מחירי המלונות בדובאי, שבחודש מאי נוטים לרדת מעט. 

דובאי ביוני

למי שלא מוכרח לצאת החוצה

בחודש יוני הטמפרטורה הממוצעת בדובאי מגיעה ל- 32 מעלות ובמשך שעות היממה מטפסת בקלילות ל 37 ו- 38 מעלות, מה שעשוי להיות מאתגר אפילו עבור ישראלים מהצד השני של המזרח התיכון. בכל זאת יש לא מעט תיירים בדובאי גם בחודש יוני ואפילו כאלה שמגיעים מאזורים קרירים יותר של אירופה או אמריקה הצפונית.

עיקר הפעילות בתקופה הזו, בתוך מבנים מקורים כמו קניונים ומלונות שבהם מיזוג האוויר עובד אקסטרה ולפעמים אפילו יקפיא אתכם. גם יתר האטרקציות התיירותיות הרלוונטיות מקורות וממוזגות. פה ושם אפשר גם לגנוב ביקור זריז בשווקים, בשעות הבוקר המוקדמות או הערב.

מבחינת המקומיים, דובאי היא יעד של כל השנה והכל ערוך ומוכן לתיירים שלא מוכנים לסבול אפילו חמש דקות ללא מזגן. 

דובאי ביולי

לחובבי תיירים בריטים

אין הרבה מה לחדש ולומר על דובאי בחודש יולי שלא אמרנו כבר בחודש יוני. הטמפרטורות ממשיכות להיות גבוהות מידי. המקומיים אומרים שבשביל לשהות בדובאי בחודש יולי צריך להיות או משוגע או בריטי. הבריטים ממשיכים להגיע לדובאי גם בחודש זה משום שיש דילים מיוחדים בבריטניה ששולחים לכאן את תושבי האי הגשום והקר.

מחירי המלונות בתקופה זו שנחשבת לאוף סיזן ממשיכים לרדת ומי שלא פוחד מהטמפרטורות ורוצה להגיע בתקופה שקטה יותר של השנה וזולה יותר ואולי גם להכיר בריטי או בריטית, חודש יולי הוא הבחירה הנכונה.

דובאי באוגוסט

לחובבי מזג אוויר אקסטרים

די להזכיר שבאוגוסט הטמפרטורה הממוצעת בדובאי היא 41 מעלות וזה כולל גם לילות שבהם הטמפרטורה אינה יורדת מ-30 מעלות, כדי להבין שזהו חודש מאתגר במיוחד למי שמעוניין לבקר באמירויות. בכל זאת, כמו שאמרנו על חודש יולי, גם באוגוסט דובאי אינה ריקה מתיירים.

אוגוסט הוא החודש האחרון של שיא הקיץ ותמיד עדיף לחכות לספטמבר שמביא שיפור קל, אבל גם בו דובאי ערוכה ומוכנה עם שלל אפשרויות חופשה בתוך מבנים מקורים, אם זה במלונות או בקניונים וכן באטרקציות השונות.

כמה מלונות יוצאים מגדרם בחודש אוגוסט כדי להציע מבצעים ויש גם שנותנים בונוס ארוחות במסעדות סמוכות לאורחים שהעזו להגיע באוגוסט.

דובאי בספטמבר

למי שכבר לא יכול לחכות

בחודש ספטמבר הטמפרטורה בדובאי עדיין גבוהה ומגיעה לממוצע של 38 מעלות. אחרי שיאי אוגוסט, יש מי שחושב שזה הזמן להוציא את האף מתוך המלון וממש לצאת החוצה. בעיקר מדובר במחצית השנייה של חודש ספטמבר שמציגה שיפור במזג האוויר ולכן עדיף לאחר את החופשה כמה שיותר בתוך חודש זה. גם השקיעות מתחילות להקדים לקראת סוף החודש והשמש נעלמת כבר בשעה שש בערב.

כמובן שגם תקופת החגים הישראלית עשויה לחול לקראת סוף החודש וזו עוד סיבה לבדוק אופציה לחופשה בדובאי. עדיף מבחינת מזג האוויר לגלוש לאוקטובר למרות שהקלה משמעותית תגיע רק בנובמבר.

דובאי באוקטובר

למשפרי טיול

הטמפרטורה הממוצעת יורדת קלות ל- 35 מעלות וזה החודש שבו מתחילים לראות יותר ויותר אנשים אוכלים בחוץ או יוצאים לשחייה בים. טמפרטורת המים כבר ירדה ל- 30 מעלות עם תחילת החודש ולמרות שזה עדיין קיץ, על מלא, זאת אופציה טובה להצטנן ולהתרענן.

גם את הבגדים צריך לארוז בהתאם, שום דבר ארוך או עבה מלבד למי שחושש להתקרר בתוך הקניונים המוקפאים. מה צפוי לכם בשטח? כעשר שעות שמש וסיכוי נמוך לגשם עם ממוצע משקעים של פחות מעשרה מילימטרים לחודש זה.

כנראה שהדבר הטוב ביותר בחודש אוקטובר זה שהוא מקרב אתכם לנובמבר, בו מתחילה העונה הנעימה יותר של דובאי. גם באוקטובר אנחנו ממליצים לעכב את החופשה כמה שיותר עד סוף החודש עם אופציה לגלוש לתוך נובמבר הנעים בהרבה.

דובאי בנובמבר

לאוהבי השפיות

סוף סוף טמפרטורה ממוצעת של 25 מעלות בלבד וטמפרטורת מקסימום שרק בקושי חוצה את ה- 30 מעלות. זאת התקופה בשנה שבה מתחילים סוף כל סוף לראות מעט עננים בשמיים אם כי הסיכוי לגשם נמוך והוא יכול להתרכז כולו ביום אחד בודד.

הגשם האמיתי שמורגש בחודש נובמבר בדובאי הוא הגשם של התיירים שמתחילים להגיע במספרים יפים, מה שמביא לעלייה של מחירי הלינה. זמן טוב לבקר בדובאי, עדיין סוג של קיץ, אבל עם אפשרות לבלות הרבה יותר זמן בחוץ בהשוואה לכל אחד מהחודשים הקודמים.

דובאי בדצמבר

למתכננים נכון

דצמבר הוא ללא ספק אחד החודשים הטובים ביותר לבקר בדובאי. מזג האוויר נעים ביותר ומושך תיירים מאירופה וארצות הברית בהמוניהם. בדובאי המוסלמית המקומיים לא בהכרח חוגגים את הכריסמס, אבל לצד מגדל בורג׳ ח׳ליפה תגלו אירועים וקישוטים הקשורים בחג הנוצרי, כולל זיקוקי דינור ומופעי אורות.

בדובאי בדצמבר נערכים גם פסטיבלים והופעות רחוב מה שיוצר שילוב מעניין בין המדבר לתרבות העולם. גם יום העצמאות של דובאי מגיע בדצמבר ויש גם פסטיבל שופינג ובסך הכול, הרבה סיבות טובות לבוא בחודש זה.

דובאי בתקופת הרמדאן

כמו כל מדינה מוסלמית, גם דובאי חוגגת את חג הרמדאן במשך חודש שלם שנראה ומרגיש שונה מיתר חודשים. מכיוון שלוח השנה המוסלמי קשור למולד הירח, חודש הרמדאן זז משנה לשנה וכדאי לעקוב לפני הנסיעה שלכם אם הוא לא חל במקרה או שלא על החופשה שלכם.

יש יתרונות וחסרונות להגעה בתקופת הרמדאן. החסרונות קשורים אולי בהיצע האוכל בשעות היום שכן זה הזמן שבו המקומיים צמים והיתרונות הם  בחגיגיות שמופגנת לאורך החג, מין פסטיבל שאותו תרגישו בכל מקום, החל מהמלון שלכם ועד לביקור ברחובות ובשווקים.

מועדי רמדאן בשנים הקרובות

בשנת 2021 הרמדאן מתחיל באמצע אפריל ונמשך עד אמצע מאי, בשנת 2022 הרמדאן מגיע בתחילת אפריל ונמשך עד תחילת מאי, בשנת 2023 הרמדאן צפוי מהשבוע האחרון של מרץ עד לשבוע האחרון של אפריל ובשנת 2024 החל מ- 11 במרץ עד תשעה באפריל.

איחוד האמירויות
מטוס של איחוד האמירויות

טיסות לדובאי

מייד אחרי חתימת הסכם הנורמליזציה בין ישראל לאמירויות החלו טיסות ישירות בין שתי המדינות ואפילו במספרים מתוגברים יחסית ליעדים אחרים בעולם.

קשה לדעת אם הביקוש יוצא הדופן לטיסות לדובאי ימשיך גם בתום מגפת הקורונה אך סביר שדובאי תתייצב כיעד תיירות מוביל עבור התייר הישראלי לשנים רבות קדימה, בעיקר בזכות קירבה גיאוגרפית, תוכן אקזוטי ותרבות שמרגישה קרובה במובנים רבים. 

נכון לימים אלה יוצאות עד 10 טיסות יומיות מתל אביב לדובאי ומספר דומה של טיסות חוזרות. על הטיסות היוצאות כ-4000 תיירים ישראלים בסך הכל וזהו קצב מרשים של 120 אלף תיירים בחודש, מספר עצום ללא ספק גם בהשוואה ליעדים כמו ברלין, לונדון או ניו יורק.

בין 200 ל- 400 דולר

את הטיסות לדובאי מפעילות חברות אל-על, ישראייר וארקיע מהצד הישראלי ומהצד האמירתי חברת התעופה של האמירויות וגם חברת הלואו-קוסט פליי דובאי. משך הטיסה, בזכות היתר המעבר ההיסטורי מעל סעודיה הוא מעט יותר משלוש שעות, כמעט כמו לנסוע לאיטליה רק לכיוון מזרח.

מבחינת מחירים, הטיסה הזולה ביותר שמצאנו לדובאי היתה במחיר 204 דולר והיקרה ביותר במחיר 530 דולר. ברמות הביקוש הנוכחיות, טווח המחירים שהתייר הישראלי צריך לצפות לו הוא בין 200 ל- 400 דולר כשכל כרטיס מתחת ל- 250 הוא מחיר סביר וכל מחיר מתחת ל- 230 דולר הוא מחיר מצוין. כדאי לקחת בחשבון שטיסות אל על מתחילות בסכום של החל מ- 320 דולר לדובאי ומטפסות גם לאיזור ה-400 וה-500 דולר.

טיסות עם חברת אלאיתיחאד האמירתית עולות כ- 540 דולר לנוסע, מתל אביב לדובאי, אבל אמורות לפצות עם האיכות הידועה של חברת התעופה שזכתה בפרסים רבים בעבר ולתת טעם של חו״ל כבר מרגע ההמראה.

חברת התעופה היוקרתית ביותר של האמירויות שנקראת Emirates עדיין לא החלה לטוס בקו תל אביב דובאי.

אתרים המציעים טיסות לדובאי: טיסות סודיות, טרווליסט, דקה 90

אשרת כניסה לדובאי

כדי שלא תישארו בנמל תעופה בגלל מחסור באשרת כניסה לדובאי, חשוב לזכור שבשלב זה ישראלים עדיין נדרשים לאישור מול הרשויות בדובאי והאישור הזה עולה בין 90 ל- 110$ לכל נוסע, בכל גיל. ללא הויזה המיוחדת אין אפשרות לעלות למטוס ועד כה דווח בעיתונות על עשרות ישראלים שהגיעו לנתב״ג בדרך לחופשה המיוחלת בדובאי ולא יכלו לעלות למטוסים, בגלל שלא הסדירו את אותה אשרת כניסה.

הגשת בקשה לויזה (דרך אתר אל על)

הגשת בקשה לויזה (אתר ישר אייר)

בנוסף לויזה שתבוטל בהמשך במסגרת הסכם הנורמליזציה הישראלי אמירתי, יש להצטייד גם בפוליסת ביטוח נסיעות שמתאימה לקורונה ולהציג תדפיס שלה, בשפה האנגלית. על כל הנוסעים חובת ביצוע בדיקת קורונה, עד 96 שעות לפני הטיסה והצגת התוצאות, מודפסות, באנגלית. נוסעים מתחת לגיל 12, פטורים. יש גם למלא הצהרת בריאות ישראלית ולמלא טופס כניסה לאיחוד האמירויות, עוד בנתב״ג.

עם הנחיתה בדובאי, תיערך בדיקת קורונה נוספת והנוסעים יידרשו להציג את תוצאות הבדיקה השלילית מהארץ וכן את טופס הכניסה לאיחוד האמירויות.

אוכל כשר ובתי כנסת בדובאי ואבו דאבי

מחב״ד ועד JCC

יהודים חיו בחלק של המפרץ הפרסי המהווה משנת 1971 את האמירויות כבר לפני כאלף שנים, לפחות. בנימין מטודלה במסעותיו בין 1165 עד 1173 הגיע לאזור, אז תחת שליטת הפרסים, ותיעד את המפגש שלו עם תושבים יהודים.

כיום, הקהילה היהודית באמירויות קטנה ולא מונה יותר מאשר מאה וחמישים משפחות. בהתאם, גם מספר בתי הכנסת אינו עולה על שלושה, שניים מהם בדובאי ואחד באבו דאבי. בשנת 2022 מתוכנן להיבנות קומפלקס בשם בית משפחת אברהם שישלב בין בית כנסת, מסגד וכנסייה.

גם חב״ד הגיעו ממש לאחרונה לאמירויות, עם מינויו של לוי דכמן לשליח חב״ד באמירויות. קרוב לוודאי שפעילות חב״ד תתחזק לצד התחזקות התיירות הישראלית למקום. 

מי שכבר פעיל באמירויות הוא הארגון היהודי אמריקאי JCC שהקים את בתי הכנסת בדובאי. באתר שלהם תוכלו להירשם לארוחות שבת, לרכוש חבילות מזון כשרות וגם לגלות איפה ניתן לאכול כשר בדובאי. 

ניתן למצוא תעודת כשרות יחודית לאמירויות המאושרת על ידי סוכנות רשמית הקשורה ל- JCC ואשר תחת אחריותה סימון מוצרים כשרים על פי ההלכה האורתודוקסית היהודית. במגדל בורג׳ ח׳ליפה, למשל, פועלת מסעדת גלאט כושר תחת השם ארמני קאף בהשגחתה של אותה סוכנות חדשה המנפיקה תעודות כשרות ובנוסף החל לפעול גם שירות קייטרינג כשר

אין בעיה של בשר חזיר

בדובאי כמו גם באבו דאבי לא תמצאו בשר חזיר. האיסור על מכירת ואכילת בשר חזיר משותף ליהדות כמו גם לאיסלאם, לכנסייה האתיופית ואפילו לפלג של הנצרות. מהבחינה הזאת תיירים שמקפידים על אכילת כשר ייהנו בכל מסעדה שבה ישבו, מבלי חשש לעבור על איסור אכילת חזיר. איזה בשר כן נמכר בדובאי? עוף, בקר, טלה וגם בשר גמל.

יוקר המחייה באיחוד האמירויות

אבו דאבי זולה יותר מדובאי מבחינת מוצרי מזון, ביגוד, תחבורה ובידור אבל יקרה יותר מבחינת דיור ולינה. 

דובאי מול תל אביב

בהשוואה של יוקר המחייה בתל אביב מול דובאיי, אפשר ללמוד כמה דברים מעניינים על היעד הפופולרי החדש לישראלים. אם להתחיל בשורה התחתונה, המשכורת הממוצעת בדובאי גבוהה ב -8% מזו בתל אביב. במספרים זה  יוצא 9,760 ש״ח בממוצע לשכר לחודשי בדובאי, נטו אחרי מיסים, לעומת 9,040 ש״ח בתל אביב.

למרות המשכורת הגבוהה יותר בדובאי, פער המחירים הוא דווקא לרעת תל אביב והוא מתבטא בעיקר בתחום פחות רלוונטי לתייר הישראלי וזה מחירי הדיור. במרכז תל אביב כל מטר רבוע בדירה לרכישה עולה מעל 4,000 ש״ח בעוד בדובאיי המחיר למטר רבוע הוא 1,100 ש״ח, כלומר שליש מחיר.

במחירי השכירות הפערים מצטמצמים רק ל- 10% ואפילו נעים לרעת דובאי. דירות שלושה חדרים מושכרות במחירים הגבוהים בין 10 ל-20 אחוז מתל אביב היקרה.

כל זה פחות נוגע למטיילים וכאן מגיעה ההפתעה הטובה שכן מרבית המוצרים כמו גם האוכל והביגוד נמכרים בדובאי במחירים טובים יותר.

מה עולה פחות בדובאי

זוג מכנסי גינס ליוייס עולה חצי מחיר בדובאי בהשוואה לתל אביב. גם שמלה של זארה, למשל, תגיע בדובאי עם תג מחיר נמוך ב 25%. מכונית פולקסווגן גולף או טויוטה קורולה, שתיהן יעלו 50% בהשוואה לתל אביב, משהו כמו 80 אלף שקל במקום 140 אלף שקל. גם הדלק עולה באמירויות  70% פחות מה שמתבטא בין היתר במחירי המוניות, אם תזדקקו להן בזמן החופשה.

בחנויות ובשווקים כדאי לדעת שהלחם נמכר ב 50% פחות, הביצים 35% פחות, התפוחים בדובאי זולים מתל אביב ב 45% וכך גם הבננות. עוד זולים משמעותית התפוזים, העגבניות שעולות 40% פחות, תפוחי אדמה והבצל. אם תרצו להכין את האוכל לבד, אולי בדירת אירוח בדובאי, כדאי ליהנות מהפער הזה במחירים.

גם למי שמעדיף לאכול במסעדות, צפויה הפתעה נעימה. ארוחה במסעדה לא יוקרתית עולה בדובאי 50% פחות מאשר בתל אביב וגם מקדונלדס עולים 50% פחות. מה שיקר יותר בדובאי מאשר בתל-אביב היא הבירה המיובאת שעולה 30% יותר.

מה כדאי לקנות בדובאי

שוקולד חלב גמלים

הימור שלנו, זאת הולכת להיות המתנה הפופולרית ביותר מבין מטיילים שיגיעו לדובאי ויחזרו לארץ. פעם השוקולד הזה, שכמו שאתם מבינים עשוי חלב גמלים, היה ניתן להשגה רק בדובאי ואילו היום כבר אפשר למצוא אותו גם במקומות שונים בעולם. עדיין זהו מוצר מקומי שכדאי לנסות. גם המחיר שלו זול ועממי. 

תמרים

בדובאי תוכלו למצוא עשרות זנים של תמרים, מעבר למג׳הול הפופולרי וביניהם גם כאלה שעדיין לא טעמתם בישראל. זוהי אולי חוויה אקזוטית יותר לתיירים מאירופה וארצות הברית אבל גם תיירים מנוסים מישראל שמכירים היטב את התמרים יוכלו להשתדרג כאן.

תמרים בדובאי
תמרים בדובאי

שטיחים פרסים

בין המתנות המיוחדות שתוכלו לקנות, למשל בשוק דובאי, הם השטיחים הפרסיים. אמנם יהיה קצת קשה לארוז אותם בדרך חזרה, אבל מבחינת מחיר ואיכות, תקבלו פה את הדבר האמיתי.

תכשיטי זהב

מגוון רחב של חנויות והמחירים על פי רוב נמוכים יותר מאשר בערים אחרות. שוק הזהב בדובאי הוא המקום שבו תוכלו למצוא את התכשיט שלכם, עם מבחר אינסופי וצורך לא קל להחליט מה לקנות מתוך כל זה.

קפה

כמובן שגם הקפה ערבי מחכה לכם בדובאי בשפע כולל הפינג׳אנים המסורתיים שקוראים להם כאן דאלה. אפשר לרכוש אותם במוזיאון הקפה של דובאי או בשווקים ובסופרמרקטים.

תבלינים

מי שרוצה להמשיך לטעום ולהריח את דובאי, כדי לרכוש תבלינים בשווקים או בסופרמרקטים. עדיף ללכת על אותם תבלינים שקשה יותר להשיג בארץ או שעולים אצלנו יותר.

שאלים

עוד מוצר פופולרי. שאלים מסוג פשמינה הם מתנה מושלמת גם אם יקרה מעט. יש גם גרסאות זולות יותר שאינן מצמר קשמיר אלא עשויות משי או חומרים אחרים. את כל זה תוכלו למצוא בשוק הטקסטיל.

16 טיפים שווים למבקרים באמירויות

 • יום שישי הוא היום הקדוש באיחוד האמירויות, בדומה ליום שבת שלנו. הרבה חנויות ואטרקציות יהיו סגורות לפחות בחלק של היום.
 • לפני הגעה לדובאי או אבו דאבי כדאי להציץ בלוח החגים ולראות אם אחד מחגי המוסלמים צפוי לחול בזמן החופשה שלכם. קחו בחשבון למשל שבחודש הרמדאן קשה להשיג בחנויות הרחוב אוכל ושתייה לפני השקיעה. גם זמינות ותדירות התחבורה הציבורית מושפעות מהחגים השונים וכדאי לבדוק זאת מבעוד מועד. 
 • מותר לשתות מים מהברז.
 • יש להיזהר בחציה של כבישים ולעשות זאת רק באזורים מיועדים לכך.
 • יש להימנע מהושטת יד לנשים, אלא אם הושטה יד לעברכם.
 • אין ללבוש את בגדי הים מחוץ לשטחי הרחצה.
 • אין לצלם מבנים של הממשל.
 • אין לאכול ולשתות בפומבי בזמן חודש הרמדאן, לפני שהשמש שוקעת.
 • אם הוזמנתם לאחד הבתים של המקומיים, יש לזכור לחלוץ נעליים ולא להראות את הסוליות של הנעליים שנחשבות לעלבון. בזמן האירוח, יש להימנע מאכילה ביד שמאל.
 • מה כן כדאי לעשות? להתווכח הרבה על הסחורה, בזמן קניות, למשל בשוק הזהב או שוק התבלינים.
 • פסטיבל הקניות של דובאי נערך מדי שנה בחודש ינואר ולמי שמגיע במטרה לצאת לקניות, כדאי אולי לתכנן את הטיול לחודש זה. גם בקיץ בחודש יולי נערכים מבצעים ומוצעים דילים. 
 • סוף השבוע בדובאי מקביל לזה הישראלי ומתפרש על פני הימים שישי ושבת. כך לתיירים הישראלים קל יותר לצאת לחופשה שחופפת את זאת הישראלית לעומת מרבית היעדים האחרים בהם סוף השבוע כולל את הימים שבת וראשון. 
 • החבר׳ה הצעירים והצעירים בנפשם יכולים להיעזר באתר קאוצ׳ סרפינג המציע סידורי לינה אצל אנשים פרטיים וללא תשלום עבור השהייה. הקהילה בדובאי כוללת למעלה מ-40 אלף מארחים, רובם צעירים בשנות ה-20 וה-30 ורובם המוחלט גם גברים. אפשרות שכדאי לבדוק בעיקר מול מארחים שיש להם המלצות רבות. לאתר קאוצ׳ סרפינג דובאי.
 • עם כל הכבוד להיצע המסעדות היוקרתיות בדובאי, בסימטאות הצדדיות תוכלו למצוא דוכני שווארמה וקבאב נהדרים שימלאו אתכם בריחות וטעמים מוכרים. גם המחיר יהיה נמוך בהרבה בהשוואה למסעדות. אפשר גם להזמין טייק אווי בדובאי עם אחד מהשירותים המובילים UberEats, Zomato delivery ו-  Talabat.
 • עדיין עדיין אין טיסות מישראל לאבו דאבי אבל כשיהיו, כדאי לשקול טיסה לאבו דאבי המציעה בדרך כלל מציעה תעריפים זולים יותר לעומת נחיתה בדובאי. משם אפשר לנסוע שעה וחצי באוטובוס לדובאי.
 • לא רק אובר. לשירות תחבורה מקומי כדאי לבדוק גם את אפליקציית Careem הפופולרית.

תגובה אחת על הפוסט “לקראת נסיעה לדובאי? קראו את זה

השאירו תגובה