המלצות ניו יורק: לתפוס השראה באמצע גריניץ' וילג'

גריניץ' וילג'

מדי יום בשעה 13:30 יוצא מהכתובת הזאת בדיוק סיור בשפה האנגלית שבוחן את גריניץ' וילג' – הבית של האמנים, הסופרים, המוזיקאים, שחקני השחמט מפארק כיכר וושינגטון וגם של כמה שהכי עונים להגדרה, מוזרים.

במשך שעתיים פחות או יותר ותמורת 35$ (קצת יקר לטעמנו, אבל מי אנחנו שנחליט) תוכלו להצטרף לקבוצה שמטיילת ב-"כפר" שבו צמחה הרבה מהתרבות האמריקאית. כאן למשל התחילו את הדרך ג'ימי הנדריקס וגם בוב מארלי האגדי והאגדי לא פחות, בהתאמה. ברוס ספרינגסטין נתן הופעות ראשונות בקפה וואה ומסדר השמות הגדולים לא מסתיים מהר כשמדובר בוילג'. אדגר אלן פו ומארק טווין כתבו פה. יותר מזה? 

אה, גם וודי אלן.

ההומואים והלסביות החלו להילחם ברחובות הוילג' על זכויותיהם וזה המקום לבוא ולגלות סולידריות אם אתם חלק מהקהילה וגם אם לא.

כדי למצוא שלווה תוכלו לתפוס קצת שמש בוושינגטון סקוור פארק – אואזיס עירוני שנבנה מעל בית קברות ישן. המוזיקאים שמנגנים פה יפתיעו אתכם קרוב לוודאי באחת ההופעות החיות שלהם. זוהי כנראה הנקודה הכי פריזאית של השכונה, כמו שתגלו בעצמכם. 

תעשיית הבידור לא פסחה על השכונה ובסיור אף פעם לא מחמיצים את הבניין שבו כביכול נמצאת הדירה מהסדרה Friends (מזכיר את הסיורים בשדרות רוטשילד בתל אביב שבהם מראים בין היתר את הבית מהסדרה קרובים קרובים…). השמועה אומרת שגם פרקים מסקס והעיר הגדולה שכביכול מתרחשת ב-Upper West בעצם צולמו בוילג'. 

בתי קפה, מועדוני מוזיקה וגם הסטודנטים של NYU. גריניץ' וילג'

בבתי הקפה המעושנים של פעם יש כבר פחות עשן בימים אלה אבל עדיין נכתבות יצירות ספרותיות, או לפחות בלוגים מלאי השראה. אם כבר בקפה עסקינן, מכונת האספרסו הראשונה באמריקה גם היא החלה לעבוד בגריניץ' וילג' ולא בשום מקום אחר.  

היום, כמו שכונות אמנים דומות שעברו ג'נטריפקציה דיירי הבתים שברחובות הקטנים סביב הם אנשים בעלי אמצעים אבל כמו שתשמעו ממדריך הסיור, זה לא אומר שהנשמה של הגריניץ' וילג' נעלמה. תוכלו להרגיש אותה טוב מאוד בזמן הסיור.

אנחנו רק נביע את משאלתנו לראות בהמשך סיור דומה בשפה העברית, לא רק של חברת ניו יורק טור1. את ההיסטוריה של הרחובות המרגשים האלה אנחנו רוצים לגלות גם בשפה שלנו.

Greenwich Village Tour – New York Tour1

השאירו תגובה