12 דברים שאתם צריכים לדעת על גוגל טיסות

גוגל טיסות

אודות טיסות גוגל – Google Flights

הטכנולוגיה היא של מנוע חיפוש IATA שפעל בגאון ובעוצמה עד שהשמועה הגיעה לגוגל. מנוע החיפוש הגדול בעולם התרשם וביצע רכישה. החיבור בין מנוע חיפוש טיסות והאלגוריתם של גוגל יצר מפלצת (במובן החיובי,כן?) – כוח שכולם אמרו שיטרוף את השוק. בפועל, זה לא בדיוק מה שקרה. התחום עדיין חי ומציע הרבה מתחרים ואפילו אחד שנחשב טוב יותר (מספר 6 ברשימה שלנו) ועדיין לא כדאי לפספס את האופציה הזאת ולא רק בגלל שהיא המהירה מכולם. המנוע לחיפוש טיסות של גוגל מציע את כמות הפילטרים הגדולה ביותר כך שאתם יכולים לחפש בדיוק את הטיסה שאתם רוצים. ב-Google Flights אתם יכולים לכלול או להוציא מהחיפוש חברת תעופה או נמל תעופה כלשהו וגם לקבל בתוצאות פירוט מרשים של המתקנים והשירותים שיעמדו לרשותכם בטיסה, כמו למשל חיבור wifi, מערכת בידור, טעינת מכשירים ליד המושבים וכן הלאה. המומחים טוענים כי פה ושם יש גליצ'ים למנוע החיפוש הזה אבל אל תבנו על גליץ' כזה. רוב הסיכויים שתקבלו תוצאות טובות ועם קצת מזל גם כאלה שיחסכו לכם לא מעט כסף בהשוואה למנועי חיפוש אחרים. לדף הבית של גוגל טיסות

עובדות מעניינות על גוגל טיסות

הם מעולם לא מכרו כרטיס טיסה

לפני הכל, הדבר החשוב ביותר לדעת על מנוע החיפוש גוגל טיסות הוא שמדובר ב… מנוע חיפוש בלבד. גוגל טיסות אינה מוכרת ולו כרטיס טיסה אחד ביום. מה שעושה Google Flights זה רק להפנות אתכם לאתרים אחרים שמוכרים את הכרטיסים בפועל. למה זה חשוב? מכמה סיבות והעיקרית שבהן היא שאם יש לכם בעיה עם הכרטיס, צורך בהחזר או ביטול, גוגל היא לא כתובת ואתם כפופים לתנאים של חברת הטיסה או החברה שמכרה לכם את הכרטיסים בפועל. בהקשר הזה כדאי לציין שאחדים מתוך 300 שיתופי הפעולה של גוגל (עם חברות תעופה, סוכנויות תיירות וכן הלאה) מאפשרים השלמה של תהליך מכירת הכרטיסים מבלי לעזוב את אתר גוגל טיסות. אל תטעו, גם במקרה כזה, אינכם קונים כרטיס דרך גוגל אלא מדובר בשיתוף פעולה שיוצר רושם של תהליך מכירה זורם. אם ישנה בעיה עם הכרטיס, גוגל טיסות עדיין אינה הכתובת, אלא חברת התעופה או התיירות.

המלצה על גוגל טיסות היא המלצה אמיתית

בניגוד למנועי חיפוש טיסות רבים וטובים, המלצה על גוגל טיסות היא בדרך כלל המלצה אמיתית וזאת מהסיבה שמבין מנועי חיפוש הטיסות המובילים, Google Glights הוא כנראה היחיד שאינו משלם עמלות לבעלי האתרים. גוגל לא זקוקה לבלוגרים או דומיהם כדי להפיץ את הבשורה עם שלל לינקים וכתבות מקודמות, היא מספיק חזקה גם ככה, ולכן בעוד המלצה על מנועי חיפוש כמו סקייסקנר, ג'ט רדאר, קיווי, אקספדיה, מומונדו ואחרים מלווה בדרך כלל בקישור שהוא חלק מהסכם שותפים (כלומר הקלקה עליו תכניס כמה סנטים או אפילו אחוזים מכרטיס הטיסה לבעל האתר), כשאתם מקליקים על קישור לגוגל טיסות, אתם לא חלק משרשרת המכירה.

לא צריך להירשם

לשאלה, האם צריך להירשם לאתר גוגל טיסות כדי לקבל מחירים טובים יותר או ליהנות מסך השירותים, התשובה היא לא. 

לא מוכרחים לדעת לאן טסים

שני יתרונות בולטים של גוגל טיסות: יש אפשרות לחפש בצורה פתוחה ולא רק על ידי הכנסת היעד. כך למשל אפשר לבקש טיסות בתוך טווח של זמן ותקציב מסוים ולקבל רשימת יעדים אפשריים. זה טוב לנוסע הספונטני או המבולבל שלא ממש יודע איפה להתחיל אבל מעוניין למצוא טיסה זולה. עוד אפשרות בגוגל טיסות היא לבחור יעד ולתת לגוגל לחשב את המחירים שנה קדימה. האפליקציה יודעת גם להציג את הנתונים בצורה של טבלה. כך תדעו מהו הזמן הטוב ביותר לטוס בו לאורך השנה.  פיצ'רים ופילטרים נוספים של גוגל טיסות הם: חיפוש טיסה לפי חברת תעופה, משך הטיסה, מחלקות, כמות וסוג הנוסעים, אינטגרציה עם מערכות גוגל כמו לוח השנה והג'ימייל, אפשרות למעקב אחרי טיסות בהקלדת מספר טיסה וקוד חברת התעופה ואפשרות להתראות על מחירים שעומדים להשתנות. 

קל להשתמש

מטלפון האנדרויד שלכם למשל, אתם בוחרים אם אתם מעוניינים בטיסה ישירה או עם קונקשיין, את סוג המחלקה וכמה כרטיסים אתם רוצים. אחר כך תוכלו לבחור את סוג הכרטיס, אם זה בכיוון אחד, הלוך חזור או עם מספר יעדים. בהמשך תוכלו לבחור את נמל התעופה שממנו אתם יוצאים ואת זה שבו תנחתו. כאן גם תוכלו לבקש את עזרת המערכת בהצגת יעדים פופולריים. בהמשך תצטרכו לבחור את טווח תאריכי הטיסה וגוגל טיסות תציג את המחיר הנמוך ביותר בכל אחד מהימים. בסיום התהליך, גוגל טיסות תפנה אתכם לאתר של חברת תעופה או סוכנות נסיעות כדי להשלים את ההזמנה. בחלק מהטיסות אפשר להשלים את ההזמנה מבלי לעזוב את האתר של גוגל טיסות. 

גוגל טיסות. פופולרי אבל לא כמו בארה״ב

גוגל טיסותאפשר לפצל כרטיסים

אם הטיול שלכם כולל מספר יעדים, אפשר בגוגל טיסות לקנות כרטיסים באופן נפרד מספקים שונים ולחסוך כך כסף נוסף.

הם לא מראים לכם את כל הטיסות

תאמינו או לא, אבל אפילו בגוגל לא כל הטיסות מופיעות. שיתוף הפעולה של גוגל טיסות מוגבל ל- 300 גופים פחות או יותר, ביניהן חברות תעופה, סוכנויות נסיעות ואתרי השוואת מחירים. הטיסות שכלולות הן רק של אותם שיתופי פעולה ומן הסתם טיסות של מוביל שאינו משתף פעולה עם גוגל ייעלמו מהתוצאות. בנוסף טיסות שלא ניתן יותר לקנות אליהן כרטיסים עשויות שלא להופיע. 

המחיר כולל מיסים, פחות או יותר

מחיר הטיסה המוצג בגוגל טיסות כולל מיסי מע"מ אבל עשויים להתוסף מסים נוספים כמו על כבודה, כרטיסי אשראי וכן הלאה. גם המיסים המוערכים על התיקים עשויים להשתנות ממדינה למדינה.

הם מבטיחים ולא תמיד מקיימים

אחת ההבטחות של מנוע חיפוש "גוגל טיסות" למתחרים כמו אקספדיה, אורביץ, קייק וגם בינג של מייקרוסופט היתה להציג בגוגל את תוצאות "גוגל טיסות" מתחת לתוצאות של חברות אלה. בפועל גוגל לא עמדה בפיתוי והתוצאות של Google Flights עשויות להופיע לפני המתחרים. 

הם מדברים מלא שפות (וגם עברית)

למעלה משבעים מדינות נהנות ממנוע החיפוש גוגל טיסות המותאם אליהן, לפי מקום ושפה. יש גוגל טיסות איטליה, גוגל בטיסות יוון, גוגל טיסות גרמניה, שוויצריה, בריטניה, ארצות הברית וכאמור הוא עוד עשרות מדינות בעלות שווקים משמעותיים מבחינת נפח חיפושים. כמובן שגם לישראל יש גוגל טיסות. לאתר גוגל טיסות בעברית

השאירו תגובה