לונדון מחכה לכם, אבל קודם כדאי שתקראו את הטיפים האלה

טיפים ללונדון
יניב אוחנה שלימד אותנו הרבה על מדריד, לא שכח לשתף אותנו גם בטיפים שלו מלונדון. הנה הרשימה האולטימטיבית והמקיפה של יניב לתייר הישראלי המגיע לבירת הממלכה המאוחדת

מחזות זמר

קראנו בטיפים על השיטות להשיג מחיר נמוך למחזות הזמר. קצת הקדמה: אנחנו היינו בשני מחזות – אלאדין ומאמה מיה. שניהם מעולים. אלאדין מושקע מאוד. פירוטכניקה, תפאורה מתחלפת ומדהימה ואווירה של פרמיירה בהוליווד עם כל הגלאמור והנוצץ לפני ההצגה ואחריה.

למי שמתקשה באנגלית ולא מכיר את הסיפור (יש כאלו?) יתקשה לעקוב אחר העלילה ועשוי להשתעמם. מאמה מיה הרבה יותר צנוע. הן בלוק של האולם, האווירה סביב ההצגה וכלה בהצגה עצמה. אבל יש במחזמר הזה הרבה נשמה. כל ההצגה, השירים והמוסיקה הם לייב והנגנים שיושבים בחלק מונמך בקדמת הבמה מנגנים בהתלהבות ואושר כאילו זו ההצגה הראשונה שלהם. מי שמכיר את השירים ייהנה כפליים.

לאלאדין הזמנו כרטיסים מראש והם לא היו זולים. מדובר בהצגה חדשה יחסית במונחי לונדון וככזו קשה להמר לרגע האחרון.

המליצו לאחרונה על אפליקציה שנקראתי mix – אפליקציה חביבה שמאפשרת לך לקנות כרטיסים להצגות כמעט עד הרגע האחרון במחירים מוזלים. לפי האפליקציה הזו המחירים לאלאדין במחיר הדקה התשעים היה גבוה מאוד. המלצה שלי: מי שמכוון מראש ללכת לאחת מההצגות המבוקשות: אלאדין/מלך האריות. כדאי שיזמין מראש. אחרת- שווה להמר על הרגע האחרון.

באחד מהימים אמרנו נבדוק מחיר למאמה מיה ואם יהיה שווה – נלך. בבוקר המחיר היה גבוה ולא שווה. בצהריים האפליקציה הציעה מחיר זול יותר במיקום טוב יותר- עדיין וויתרנו כי כבר היינו במחזמר ולא היינו לחוצים ללכת לעוד אחד. שעה לפני ההצגה נכנסתי לאפליקציה והיא בישרה שאזלו הכרטיסים. מכיוון שהיינו קרובים לתיאטרון, אמרנו שנבדוק מה קורה בקופה. הפתעה הפתעה – יש כרטיסים והם מעולים והם מוזלים מאוד! 25 פאונד לשורות הראשונות.

אטרקציות

להלן דעתי האישית על האטרקציות שביקרתי בהן:

מאדם טוסו

לא מדובר רק בבובות שעווה, יש שם רכבת מדליקה שנוסעת במנהרות חשוכות וחושפת אתכם לתפאורות מדהימות, בין היתר מההיסטוריה של לונדון. יש שם אולם קולנוע ארבעה מימדים שהוא למעשה כיפה אחת גדולה מעל ראש הצופים. הסרט אמנם קצר אבל מדהים. הזמנתי מקום מראש באתר 2 for1. הגעתי עם ההזמנה שהדפסתי בבית. לא ביקשו לראות טראוולכארד/כרטיס הנסיעות.

st paul's cathedral

קתדרלה עצומה בגודלה עם אפשרות יוצאת דופן לעלות במדרגות לתצפית במרפסת ארוכה וצרה לכל
אורכה של כיפת הקתדרלה. שימו לב התצפית היא לפנים הקתדרלה, לא החוצה. בכניסה ביקשו מאיתנו קופון מהחוברת ולא ביקשו שנציג טראוולכארד/כרטיס הנסיעות.

Tower Bridge

אטרקציה נחמדה, לא יותר. שלא תבינו – הגשר והמגדלים העצומים מדהימים, אבל בשביל זה לא צריך להיכנס אליהם. חלק כתבו כאן שרצפת הזכוכית (שעל הגשר העליון – ממנה ניתן לראות את הכביש למטה)
היא האטרקציה של לונדון. אני חושב שקצת נסחפו. אטרקציה נחמדה, לא יותר. אם אתם כבר מגיעים, קבעו לכם מועד ביקור במקום לפתיחת הגשר.

המקום בנוי כך: יש שני מגדלים והגשר הכפול העילי ביניהם.

אתם נכנסים במגדל שקרוב למצודת לונדון, עולים במעלית פנימית, חוצים את הגשר העילי (של רצפת הזכוכית) ועוברים למגדל השני. הכרטיס כולל ביקור בחדר המנועים אבל החדר נמצא למטה, מחוץ למגדלים.

במגדל השני, אתם יורדים קצת במדרגות ומגיעים לחדר שבו מעלית פנימית נוספת. ברגע שנכנסתם למעלית שיורדת לחדר המנועים, אתם יוצאים מהמגדלים לכביש. כדי לחזור למגדלים – אתם צריכים לשוב למגדל הראשון.

במילים אחרות נצלו וסיירו בגשרים לפני שאתם יוצאים לחדר המנועים. חדר המנועים מציג את המנועים, הבוכנות וגלגלי השיניים הענקיים שהיו פותחים את הגשר עד לשנות ה-70.

שתי אטרקציות נוספות: סירת מירוץ בתמזה – המלצה שקיבלנו מהמשפחה ואוטובוס הרפאים.

סירת מרוץ

אל תפספסו, אדיר פשוט אדיר. שייט בספינה מפוצצת תיירים בתמזה נשמע קצת משעמם. אבל סירת מירוץ ובה 12 נוסעים בלבד – אוי זה כבר סיפור אחר. האטרקציה כלולה ב-1+1 של הטראוול כארד. הזמנתי ושילמתי בטלפון בלי צורך להציג קופון/כרטיס טראוול כארד/ כרטיס רכבות.

האטרקציה נמצאת על המזח של הלונדון איי. מה שהקפיץ עוד יותר את האטרקציה היה הסבר מצחיק, שנון ומעניין של המדריכה סטייסי בדרך חזרה. היא הסבירה על כל אחד מהמבנים למרגלות התמזה וזה היה ערך מוסף נהדר.

אוטובוס רפאים

תברחו… לא ללכת, לא ללכת ושוב- לא ללכת. עד כמה זה גרוע? ובכן גם אם תספרו לי שכבר שילמתם על הכרטיסים, אומר לכם שלא נורא, יש יותר גרוע מזה: לשלם וגם ללכת לזה.

מדובר באטרקציה שנכללת ב-1+1 (גם- לא נדרשנו להציג קופון/כרטיס טראוול כארד/ כרטיס רכבות). סיור באוטובוס קומתיים (שהדבר היחיד שהקסים אותנו זה האוטובוס המרשים) שכביכול יוצא למסע מפחיד בלונדון. למה כביכול? כי זה לא מפחיד, זה פתטי, עלוב ומשעמם. פשוט בזבוז של זמן (שעה וחצי).

טיול בלונדון
צילום: יניב אוחנה
תצפית על העיר

לונדון מציעה לתייר כמה וכמה אפשרויות לתצפית על העיר. זו גם הסיבה שאני לא אבין מדוע יש כאלו שמעדיפים לעמוד בתור שעות ללונדון איי.

שלא תבינו, הלונדון איי מרשים ביותר, מאסיבי ואדיר. התרשמתי ממנו מאוד…. מהקרקע. בגלל שהוא כזה עצום, הסיבוב הוא כמו שינוי של דקה על שעון. לוקח רבע שעה עד שמגיעים לחלק העליון- מתרשמים מהנוף ומה עכשיו? מחכים עוד רבע שעה לרדת. נראה כזה מיותר בטח ובטח על רקע התורים העצומים והאלטרנטיבות המלהיבות.

כאן נכנסים לתמונה הסקיי גארדן וטייט מודרן. הראשון הוא מגדל בגובה 155 מ' (גבוה בעשרים מ' מלונדון איי) שמציע פנטהאוז ענקי ובו גנים, בתי קפה ומרפסת נהדרת. צריך להזמין מקום מראש דרך האתר.

טייט מודרן

זהו המוזיאון הלאומי הבריטי לאמנות מודרנית שנמצא על גדות התמזה. היו שכתבו שהתצפית בקומה השישית, אחרים כתבו עשירית. בואו נעשה סדר. הכניסה לבניין חינמית. יש שני צדדים לבניין. הצד הקרוב לתמזה והצד הרחוק ממנו. בצד הקרוב אפשר לעלות במעלית עד הקומה השישית. שם יש תצפית, בית קפה ומסעדה. בצד השני (הרחוק מהתמזה) יש מעלית לקומה העשירית, שם יש תצפית גם לכיוון התמזה (כלומר מעל הראש של אלו בקומה השישית בצד הקרוב לתמזה). למרות גובה של 65 מ' בלבד, הנוף נהדר והאווירה מתחברת יופי לטיילת הגדה הדרומית.

חנות M&M

אל תפספסו. חנות שווה. אבל יקרה אז אל תבנו על זה יותר מדי.

רשת חנויות פאונלנד

הקופיקס של לונדון. תבדקו באתר שלהם איפה יש סניפים קרובים ותכללו לפחות אחד מהם בטיול שלכם. פשוט שווה.

קמדן לוק/קמדן מרקט

לא לפספס, חוויה כיפית ביותר. בקמדן לוק יש שווקי אוכל עמוסים לעייפה. בכניסה לאחד מהם יש ישראלי עם חנות לפיצות, פסטות וכיוצא באלה. שווה ביקור.

גריניץ'

נוסעים לגריניץ' עם ה-DLR? שזו בעצם רכבת ללא נהג (חוויה נחמדה לשבת בשורה הראשונה). יופי, אז לא הרבה כתבו את זה, אז אני מתריע בפניכם: לא לרדת בתחנת GREENWICH, אלא בתחנה אחת לפניה- CUTTY OF MARITIME GREENWICH.

חנות צעצועים

מי לא שמע על המליס. חנות הצעצועים מהאגדות ברחוב ריג׳נט. שטח עצום של צעצועים, מוכרים שמשחקים איתך במשחקים, מחלקות שלמות שמוקדשות ללגו, מלחמת הכוכבים, בובות ועוד. רק מינוס אחד חזר על כל הטיפים- יקר שם בטירוף.

אז למי שיש ילדים ומרגיש נקיפות מצפון לשוב הביתה עם פיצוי בינוי, סורו לממלכת הצעצועים בקניון הרודס ברחוב ברומפטון, דרומית להייד פארק. חנות עצומה בגודלה לצעצועים, מוכרנים שמטיסים רחפנים, משחקים איתך מסירות עם כדור אלקטרוני ומטיילים ברחבי החנות ברולרבליידס מהבהבים.

יש שם הכול מהכול. שטח שמוקצה רק למיניונים, למלחמת הכוכבים, להארי פוטר, לחיות. ושימו לב! במחירים סבירים למחירים בישראל, וזאת בניגוד גמור ליתר חנויות היוקרה בקניון האקסקלוסיבי הזה.
יש שם גם חנות גדולה של דיסני במחירים סבירים.

מוזיאונים

בטח כבר שמעתם שהכניסה למוזיאונים היא בחינם. איכשהו, לנו הישראלי זה נותן תחושה של משהו זול שאפשר לפספס. ובכן, בחרו לכם לפחות מוזיאון אחד או שניים, תעשירו קצת את עצמכם, אתם תיהנו.
לעמוד במרחק של חצי מטר מציור החמניות של ואן גוך זה וואו בפני עצמו.

קפה

בלונדון, כמו בישראל, יש הרבה מאוד רשתות קפה וחנויות נוחות, בעיקר בסמוך לתחנות הטיוב. טעם הקפה שהכי דומה לישראל הוא הסטארבקס… ותאמינו לי ניסינו לא מעט. אל תזמינו אייס קפה, או לכל הפחות תוודאו שלא מדובר בקפה קר עם קוביות קרח.

חזיות

טיפ שאשתי מתעקשת שאכתוב. יש רשת חנויות לחזיות שנקראת bravissimo. אנחנו נכנסנו לאחת שקרובה מאוד לקובנט גרדן. מה שמיוחד ברשת הזו היא העובדה שבקומה התחתונה יש מחלקה להתאמת חזיות לאישה.

השירות הוא חינמי. כל אישה שמגיעה ורוצה, נכנסת באופן מסודר לחדר עם אחת הנציגות של הרשת
שמתאימה לה חזייה בדיוק למידותיה (שוב, לא חייב לרכוש ולא עושים שום פרצופים אם לא קונים). המחירים סביב ה-30-40 פאונד. הבנתי שזה זול מהארץ.

גברים שימו לב! זה לוקח זמן, לפחות חצי שעה. חפשו מה לעשות בזמן הזה.

מזג האוויר

אוקיי, הבריטים ממש אבל ממש לא מוכנים למזג אוויר חם. כלומר הם מבסוטים מהשמש והאפשרות (ההזויה מעט) לצאת לפארקים ולהשתזף בבגד ים אבל הם לא ערוכים לימים חמים והדבר מכביד מאוד לתיירים שמתארחים במלונות (ללא מזגן), קונים בחנויות (ללא מזגן) ונוסעים בטיוב (יש וונטות אבל אין מזגן.

אגב טיפ להתמודדות עם החום בטיוב – עמדו בתחילת הקרון עם כיוון הנסיעה – שם החלון פתוח וצמוד לחלון של הקרון מלפנים. הרווח הדק הזה מכניס אחלה בריזה). בקיצור, אחרי יום טיולים ארוך בחוץ, אתם מגיעים לסוף היום מיוזעים ומותשים. אנחנו נחתנו על שבוע קיצי במיוחד (כ-25 מעלות) ולמזלנו הערב והלילה התאפיינו במזג אוויר קריר ונעים ולכן לינה בבית מלון נטול מזגן היה אפשרי. שימו לב לנוסעים בחודשי הקיץ.

פרימרק

בואו נהיה כנים, כולנו מנצלים שעת כושר במהלך הטיול כדי לקפוץ לפרימרק. המחירים הזולים והאיכות הטובה מציבים את החנות כאטרקציה חובה בלונדון (במיוחד אם יש לכם ילדים קטנים, לעזאזל, חולצות לילדים ב-1.3 פאונד). בכל מקרה, המלצה חמה חמה חמה שלנו – תגיעו מוקדם! בשמונה בבוקר החנויות באוקספורד נפתחות? נהדר, תגיעו מיד בפתיחה. עד השעה עשר, עשר וחצי בבוקר, החנות (הענקית, הקרובה לתחנת טוטנהאם) די ריקה וכך תוכלו לקנות בנחת, למדוד בגדים בכיף (מושג כמעט לא מוכר בעולם הפריימרק) ובכך גם לקנות בדיוק מה שתרצו ומתאים לכם וגם לחסוך זמן.

לשם השוואה בפריימרק פריז היינו ארבע שעות והספקנו הרבה פחות ממה שהספקנו בשעה וחצי בסניף הלונדוני השומם בבוקר. בקומה התחתונה יש עמדה של tax free במידה ואתם צריכים לאחד קבלות (אם צריך).

Tax free

אנחנו יכולים להעיד על שלושה מקומות שקנינו בהם וביקשנו החזר מס: פריימרק, ליליוואיטס (חנות ספורט ענקית וזולה בכיכר פיקדילי) וחנות חזיות בשם bravissimo. הקניות הכבדות היו כמובן בשני המקומות הראשונים. שימו לב: בשניהם לא מקבלים החזר מס על בגדים לילדים (למען הסר ספק – כל פרטי הלבוש וההנעלה לילדים).

בסיום הקנייה, אתם מבקשים את הטופס של ה-tax free וממלאים בו את פרטיכם. סיימתם את הקניות? ברכות! סורו לאוקספורד 339, יש שם סניף בצבע כחול של currency exchange. אתם מגישים להם ארבעה דברים: 1.הקבלות 2. הטופס שמילאתם וחתום על ידי הסניף 3. דרכונים 4. כרטיס אשראי (תיכף אסביר מדוע). הם מחשבים את כל הקבלות ומחזירים לכם במזומן.

הם נותנים לכם את הקבלות חתומות אותן תכניסו לתוך מעטפה שקיבלתם בחנויות. את המעטפה יש לשלשל לתיבה בשדה התעופה (במקרה ואתם טסים בולטון, התיבה הכחולה שכתוב עליה tax free נמצאת אחרי הבידוק (אותו תעברו אחרי הצ'יק אין ושליחת המזוודות). אם לא תעשו זאת, הכסף שקיבלתם במזומן בחנות יילקח מכם דרך כרטיס האשראי אותו הצגתם לעיל. המלצה חמה: צלמו את הקבלות שיהיו לכם כהוכחה במידה ויגבו מכם את הכסף מסיבה זו או אחרת.

סים לטלפון

הרבה כתבו כאן לפני שיש אינטרנט בכל מקום בלונדון. אז זה די נכון רק לא פרטו לכם שהדבר כרוך במילוי פרטים כמו שם, מייל, כתובת, שם הסבתא, מידת החולצה שהייתם בני עשר והשוקולד האהוב עליכם. במילים אחרות המון פרטים שעד שסיימתם למלא אותם, נשרפו להם חמישה אחוזים בסוללה ואתם (שלפעמים בתנועה) עברתם לאזור ווי פי אחר… ושוב למלא פרטים.

אגב, לפעמים מבקשים מכם מספר טלפון בריטי ואז שולחים לכם קוד לטלפון אותו אתם מזינים בטופס הפרטים ורק אחר כך מקבלים את האישור הנכסף לגלוש. במילים אחרות – קנו סים. לא צריך להשתולל ולקנות חבילת גלישה גדולה כי גלישה רגילה לא צורכת הרבה. השאירו את הסרטונים והתמונות שאתם מקבלים לווי פי בחינם (בדרך כלל של המלון).

אוקיי, ניגשתם לאחת מסוכנויות הסלולר? אל תצאו עד שהאינטרנט לא עובד. בטלו את הווי פיי ובדקו שיש אינטרנט. הם יגידו לכם שזה לוקח עשר דקות להתעדכן. חכו! חכו! זה שווה את זה. הם יודעים למלא את כל ההגדרות. אם מציעים לכם גם דקות לשיחות בינלאומיות, בדקו היטב שישראל כלולה בחבילה.

למה בכל זאת צריך סים? כי החיים הרבה הרבה הרבה יותר קלים עם אפליקציות זמינות בלונדון. Citymapper ו-City Map 2go שעובדת אופליין ינווטו אתכם בדרכים ויובילו אתכם ליעד הרצוי במינימום זמן ועם ליווי אישי כל הדרך.

מי שלא מכיר- סיטי מפר היא למעשה המוביט שאנחנו מכירים. כלומר מקלידים את שם היעד והוא מקפיץ לכם את כל האפשרויות להגיע אליו – ברגל (ואפילו מציין את מספר הקלוריות שתשרפו), באופניים, באוטובוס, בטיוב וביתר אמצעי התחבורה הנהדרים של לונדון.

בחרתם מסלול וסוג תחבורה? האפליקציה תלווה אתכם בדרך, תזכיר לכם לאיזה קו לעלות, כמה תחנות עד ליעד, תזמזם כשאתם מתקרבים ליעד ותתלהב ברטט כשהגעתם.

המכשיר הקטן הזה ,שהפכנו להיות העבד שלו , יהיה מצרך מבוקש במהלך הטיול ולכן המלצה חמה: קחו סוללה נוספת ו/או מטען נייד. תחשבו שביום שלם שאתם בחוץ, אתם מצלמים בטלפון, משתמשים באפליקציות ולפעמים גולשים ומדברים בטלפון… הסוללה מתרוקנת מהר וחבל שתישארו בלי המדריך האישי שיאיר דרככם בהמשך.

כרטיס ההנחות לאטרקציות

לפני הנסיעה קראתי טיפים לגבי כרטיס האטרקציות המשתלם, היו שהמליצו על לונדון פס (לא משתלם כי לא כולל כמה מהאטרקציות המרכזיות), כרטיס משולב של לונדון איי + לונדון דנג'ן ושרק (לא רלוונטי אלינו כי לא רצינו לונדון איי ושרק), I VANTURE כרטיס שמאפשר לך לקנות מראש ובהנחה 3,5,7,10 אטרקציות (לא צריך לבחור איזה). למשל חמש אטרקציות במאה פאונד וכמובן היו רבים שהמליצו על ה-Travel Card.

מחישוב שעשינו נראה שהכי משתלם לחמישה ימים זה ה- Travel Card שמעניק 1+1 לאטרקציות. עלותו 33 פאונד לשבוע והרי עלות נסיעות ליום (שתי נסיעות ומעלה, הגיוני ביותר לתיירים) עומדת על 6.6 פאונד, כפול חמישה ימים… בול 33.

טיפ: תביאו מהבית מחזיק כרטיסים כמו תג של עובד עבור כרטיס הרכבות. אם איבדתם אותו – לא ניתן לחדש ותידרשו לשלם שוב. חבל.

בטיפים סיפרו שיש לעשות את ה- Travel Card בעמדה מסוימת בתחנות הרכבת המרכזיות. ובכן אין עמדה מיוחדת, אלו עמדות קניית הכרטיסים הרגילות לחלוטין שנמצאת במרכז תחנת הרכבת. אז אל תחפשו שלט של Travel Card או 1+1 או שניים במחיר אחד… חפשו את עמדות רכישת הכרטיסים במרכז התחנה. מהניסיון שלי (ארבע אטרקציות) לא היה צורך בכלל להציג את ה-Travel Card.

אגב, יש כאלו שהעדיפו לקנות כרטיס מראש לאטרקציות המובילות כדי לדלג על התורים. אז לפחות במדאם טוסו אין צורך, כי יש באתר ה-1+1 טראוול כארד אפשרות לרכוש זוג כרטיסים ב-1+1 ולקבוע שעה ויום שאתם מגיעים.

אז אחרי שרכשנו את ה- Travel Card גילינו שכנראה הבריטים בעצמם התייאשו מהפרוצדורה של בדיקת הכרטיס, מילוי טפסים והגשת הקופון, כי באטרקציות שבהן אנחנו היינו, כלל לא ביקשו לראות את כרטיס הנסיעות או את הTravel Card. למעשה אנחנו היחידים שראינו את הכרטיס של עצמנו, ולמרות שיצאנו נהדר בתמונות, אף אחד אחר לא ביקש להציץ בהן.

האטרקציות שאנחנו היינו בהן במהלך השהות שלנו הן: מדאם טוסו, גשר לונדון, קתדרלת סנט פול, סירת מרוץ ואוטובוס הרפאים.

היינו בברצלונה, פריז ורומא, וכולן יפות, מדהימות ונהדרות. אבל לונדון זה סיפור אחר לגמרי. הרבה יותר אטרקציות, הרבה יותר מה לראות והתחושה היא, לפחות, שלונדון יותר גדולה ועל אף התחבורה היעילה, המרחקים הגיאוגרפיים עדיין באים לידי ביטוי בזמן.

לגבי המאסט טו סי, אין כמו חוכמת ההמונים, רשמו את שם האטרקציה וחפשו אותה בגוגל, בדרך כלל אחד מאתרי התיירות (כמו TripAdvisor) ייתן לכם את הציון של האטרקציה מפי עשרות ואף מאות מבקרים מהארץ ומהעולם. כמובן שאפשר לקבל טיפים מהחבר שחזר עכשיו מהממלכה, הפוסט בפייסבוק או מהמדריכ/ה הישראלי/ת שפגשתם בלונדון, אבל לפעמים הטעם שלכם שונה מאדם ספציפי ולפעמים ישראלים שחיים בלונדון לא מתרגשים מאטרקציות מסוימות שהם כבר הספיקו לשכוח.

שקעים מותאמים

כידוע לכם, השקעים בלונדון הם שקעים אירופאיים בעלי שלושה פינים גדולים. בדרך כלל המלון יכול לסייע לכם ולהלוות לכם שקעים מתאימים. אולם יהיו אלו שקעי חשמל רגילים. כדאי להצטייד בשקע עם יציאות ל-USB. מסייע רבות בהטענת מכשירים אלקטרונים.

מצב בטחוני

במהלך הטיול התבשרנו על פיגוע במנצ'סטר. מיד דיווחו שרמת הכוננות עלתה לרמה הגבוהה ביותר- קריטית. אז כן, ראינו יותר שוטרים ברחובות וכבר בשגרה בודקים תיקים בכניסה למקומות סגורים (אצטדיון האמירויות/ מדאם טוסו/ מוזיאונים וכו'), אבל דווקא באזורים הכי עמוסים בלונדון – תחנות הטיוב – הופקרו לחלוטין. בשעות השיא בבוקר ובאחר הצהריים – כשהרכבות והתחנות עמוסות, אין שום בדיקה של אף גורם בכניסה. פשוט כלום. אני לא יודע אם זו הסתמכות עיוורת על המצלמות הפזורות ברחבי לונדון או התמימות שעדיין אין סכנה.

מקווה שעזרתי במשהו למישהו.

השאירו תגובה