ונגיד שאתם לא רוצים להזמין מלון דרך אתר בוקינג… אתם בכלל יכולים?

בוקינג

חברת בוקינג הולדינגס מוכרת לכם בוודאי בזכות אתר בוקינג הפופולרי מאוד גם בישראל. אין לנו נתונים מדוייקים עד כמה ישראלים אוהבים אותו יותר מאשר במדינות אחרות, אבל מספיק לשאול את החברים והשכנים עם איזה אתר הם הזמינו את המלון לחופשה האחרונה כדי לקבל רושם אודות העוצמה של האתר גם עבורנו הישראלים.

למי שלא אוהב את אתר בוקינג וחושב שהוא יכול לעקוף אותו ואישהו למצוא מלון, טיסה, מכונית שכורה או אפילו להזמין מסעדה בחו"ל דרך אתר אחר, כדאי לחשב מסלול מחדש שכן גם אם תבצעו השוואת מחירים פשוטה דרך אתר הוטל קומביינד, למשל, אתם בעצם עוברים דרך חברה שנרכשה על ידי בוקינג רק לפני שנה, תמורת סכום צנוע של 140 מיליון דולר. הוטל קומביינד היתה חברה אוסטרלית עצמאית אבל עכשיו, כמו הרבה (מדי?) מיזמי תיירות מצליחים גם היא חלק מבוקינג הענקית שקונה בערך באותו הקצב שבו אתם משתמשים בשירותים שלה. 

עוד אתר פופולרי להזמנת מלונות הוא אגודה.קום והוא למעשה האח הקטן והפחות מוכר של אתר בוקינג.

מנוע חיפוש הטיסות קיאק שדרכו אפשר להזמין גם מלונות נרכש בסכום מציאה של כמעט שני מיליארד דולר בשנת 2013 ומאז הוא חלק מהמטריקס שאין לכם ברירה, כמעט, אלא לעבור דרכו. כשאתם מחפשים טיסות דרך קיאק אתם בעצם בלי לדעת מחפשים טיסות דרך בוקינג.

גם מסעדות אפשר להזמין דרך אתר Open Table שנמכר לבוקינג תמורת 2.6 מיליארד דולר בשנת 2014.

עוד מנוע חיפוש טיסות מוצלח מאוד שכתבנו עליו כאן הוא ממונדו. גם הוא וגם מנוע החיפוש Cheap Flights נראים כמו מנועי חיפוש עצמאיים שיציעו לכם תוצאות טובות, אבל שוב, לא התרחקתם יותר מדי מפני שאתם מחפשים במאגר הכללי ששייך לחברת בוקינג. גם מנוע החיפוש מונדי הברזילאי (פחות רלוונטי לישראלים) הוא חלק מבוקינג.

אחרי שמצאתם מלון דרך בוקינג ואפילו טיסה אתם יכולים לנחש שגם אתר RentalCars.com שימצא לכם מכונית שכורה בחו"ל שייך לחברת בוקינג.

אל תתבלבלו עם אתר CarRentals.com שמופיע בסדר מילים הפוך ושייך למתחרה אקספדיה, ששולטת על חצי השני של השוק. במילים אחרות, גם אם תצליחו לצאת מהמטריקס של בוקינג תנחתו קרוב לוודאי באחד האתרים הבאים, טריווגו, hotels.com, אקספדיה, Orbits, Travelocity ועוד רבים וטובים שהינם חלק מהמערך של המתחרה.

תאהבו את זה או לא, לכם נותר רק לבחור אם לשלוח את הכסף שלכם (ואת העמלה לחברה שמבצעת עבורכם את העיסקה, באיזור ה- 15%) לחוף המזרחי של ארצות הברית או לחוף המערבי. בוקינג שנמצאת בקונטיקט מרוויחה בשנה 14 מיליארד דולר ואקספדיה שצפויה לעבור לסיאטל ומרוויחה 10 מיליארד דולר בשנה. 

השאירו תגובה