'לא צריך טסט בשביל לנסוע על סגווי ולא רק בגלל שזאת רומא…'

סיור סגווי ברומא

שיחה מקומית עם אוריה דוידסון, בעליה של חברת Rolling Rome המציעה סיורי רכיבה ברומא, כבר 15 שנה גר בעיר

שלום, אוריה!

היי!

שמע, אני חושב שעלית פה על רעיון אדיר –  סיור סגווי ברומא באוויר הפתוח. לו לאימפריה הרומאית היו מכשירי סגווי, היא הייתה מגיעה עד סין.

כל עוד היה להם איפה להטעין את הסגווי בדרך אז אין ספק! בטח על הדרכים הרומאיות. ובכלל, בטח היו מרוצי סגוויי בהיפודרום בנוסף לכרכרות…

אם מעולם לא עליתי על סגווי, אני יכול להצטרף לסיור או שאני צריך קודם לגשת לתיאוריה ואז לעבור טסט?

כמו שאתה לא צריך לעבור טסט בשביל ללכת ברחוב אז אתה גם לא צריך טסט בשביל לנסוע על סגווי. זאת הפעם הראשונה של רוב המשתתפים ואחרי כמה דקות כולם כבר משייטים להם בהנאה גדולה. האמת שבדרך כלל כשמסיימים את הסיור שוכחים איך ללכת כי הסגווי מרגיש יותר אינטואיטיבי.

אתם חברה ישראלית אבל מציעים סיורים לא רק בעברית אלא גם ברוסית, ספרדית ואנגלית. יש הבדל בין מטיילים מארצות שונות מבחינת אופי הסיור והאווירה שלו? מה מטיילי סגווי או אופניים חשמליים ישראלים עושים שאחרים לא?

כמובן רוב הסיורים שלנו באנגלית אבל יש לנו מדריכים בשלל שפות ובאמת ההבדלים התרבותיים מאוד מורגשים ולפעמים גם מבדרים. לדוגמא כאשר תוציא סיור עם סקנדינבים או עם גרמנים אתה ככל הנראה תהיה הרבה פחות לחוץ משום שהם נמצאים בתור מושלם מאחוריך מבלי לומר מילה ומחכים להנחיות. עם ישראלים כפי שאנחנו מכירים זה כבר סיפור אחר לגמרי. הם ישר ינסו לבדוק את גבולות המכשיר ולהשתעשע איתו קצת בדיוק כשאתה לא מסתכל.

מפחיד…

אבל זה גם יוצר אווירה הרבה יותר חיה. הישראלים בדרך כלל מנסים לספוג כמה שיותר מהכול. בנוסף כמובן שישראלי לעומת עמים אחרים ישאל אותך לא פחות על קורות חייך האישיים מאשר על הקולוסיאום או על קורות החיים של יוליוס קיסר.

סיור סגווי ברומא
חלק מצוות Rolling Rome

תנסה לענות מהר בלי לחשוב. מה עדיף לקחת בתור סיור ראשון אצלכם, סגווי ברומא העתיקה, סיור סגוויי של רומא ביום או סיור של רומא בלילה ולמה?

סיור סגוויי רומא העתיקה הוא הסיור הראשון שבנינו ואני ממליץ עליו עד היום לכל מי שבעיר למשך יותר מיממה. חוץ מזה, קשה להמליץ על סיור אחד. רומא עיר ענקית. אני חושב שרוב המבקרים לא מבינים כמה גדולה העיר ויותר מזה – כמה אתרים יש בה. אני לא חושב שיש עיר בעולם שמתקרבת לרומא במספר האתרים והמוזיאונים בהם ניתן לבקר.

מה אני אראה בסיור הזה, למשל?

טוב אז את הקולוסיאום כמובן, הסירקוס מקסימוס שהיה האצטדיון הגדול ביותר שנבנה עד היום, דרך הפורומים, תצפית על הפורום כולו, ארמון הקיסר בגבעת הפלטין, גבעת הקפיטול וכיכר קמפידוליו שעוצבה על ידי מיכאלאנג׳לו, גן ורדים בצורת מנורה יהודית, נקודות תצפית על העיר, סיבוב בגטו היהודי ועוד הרבה.

עם ישראלים כפי שאנחנו מכירים זה כבר סיפור אחר לגמרי. הם ישר ינסו לבדוק את גבולות המכשיר ולהשתעשע איתו קצת בדיוק כשאתה לא מסתכל…

כמה יעלה לי התענוג?

התענוג עולה 80 יורו למשתתף. הסיור באורך 3 שעות וחצי.

יש ביטוח למקרה שאני נתקל בשער טיטוס או מפיל את הקולוסיאום בהתנגשות חזיתית?

אתה מתכוון לביטוח על הקולוסיאום או ביטוח על הסגווי? עד עכשיו לא קרה שהפלנו את שער טיטוס והחלקים שכבר נפלו מהקולוסיאום לא נפלו באשמתנו. בכלל, אין סיבה שיהיו תאונות זה באמת כלי מאוד פשוט שלא אמורים ליפול ממנו ובכל זאת – הסגוויים מבוטחים.

אתם יוצאים כל יום?

בהחלט כל יום וגם כמה פעמים ביום בשפות שונות. הסיורים בשעות קבועות: 9:30, 14:30 ו-18:30

תגיד, איך מסתכלים הרומאים המקומיים על קבוצת תיירים שחולפת על פניה בסגווי?

שאלה טובה, זה מאוד תלוי. יש רומאים שמקבלים את זה ואף יותר מזה –  למרות שהכלי קיים כבר שנים הם עדיין מתלהבים לראות אותו. לעומת זאת יש כאלה שכבר נמאס להם מתיירים ואין להם סבלנות לכל סוג של קבוצות תיירים לא רק כאלה שנוסעות בסגווי. ובכל מקרה – המסלולים שלנו נבחרו בקפידה ואנחנו נמנעים תמיד מאותם רחובות הומי אדם ככל האפשר ומעדיפים לנסוע בסמטאות היפות של רומא.

מה המקום הכי פחות ידוע שסיורי הסגווי שלכם מגיעים אליו?

חור המנעול של מסדר אבירי מלטה אליו מציצים ומגלים משהו חדש. בדרך כלל מפתיע מאוד את המבקרים. אבל זה גם מאוד תלוי במדריך. לכל מדריך יש את הסודות שהוא מכיר והמקומות שהוא חושב שתיירים מאוד יאהבו ובמידה והתיירים מעוניינים אז המדריכים חושפים אותם לסודות שלהם.

סיור סגווי ברומא


סיור הרכינוע יכול גם להגיע לקולנוע? אני מבין שאתם מאפשרים גם לצלם את המסע…

כן, יש אופציה להוסיף בעלות קטנה מצלמת גו פרו שתתעד את הסיור ותשאיר אחלה מזכרת.

חוץ מסיורים בסגווי אתם מציעים גם סיורים בקלנועית ובאופניים חשמליים. באופניים חשמליים אפשר להגיע למקומות יותר רחוקים? לראות אתרים פחות מוכרים?

בהחלט! אנחנו מוציאים סיורים בגולף קארט.

מה שקוראים אצלנו קלנועיות…

בדיוק. אלו סיורים פרטיים עם מדריך ובהם ניתן באמת לשחק עם המסלול ולהגיע להרבה מקומות מיוחדים. הסיור הזה מתאים הרבה פעמים למתקשים בהליכה אבל גם למשפחות עם ילדים. אנחנו משלבים גם את הסיורים עם מוזיאון הוותיקן או הקולוסיאום. בקשר לסיור האופניים החשמליים שלנו – זה סיור מהיר יותר מהסגוויי ואפשר להספיק יותר אתרים למרות שהנסיעה עצמה לא מהנה כמו הסגוויי שהוא באמת כלי מיוחד. אה, נזכרתי בעוד משהו…

בבקשה…

התחלנו עכשיו שת״פ עם שפית ישראלית בשם מיכל מילרד ובנינו יחדיו מסלול לסיור קולינרי רגלי, בסגוויי ובקלנועית. יהיה מאוד מאוד טעים!

אם כבר מדברים, מה ההמלצה הכי טעימה שקיבלת לאחרונה מאחד המשתתפים?

התחלתי את העניין מהדרכה ובאמת הסגוויי היה פשוט אמצעי לראות כמה שיותר ולהגיע בקלות ממקום למקום בצורה כיפית. אנחנו לא מוותרים על העומק עד היום ואוהבים לתת לסיור ערך מוסף. שמעתי כבר וכמה פעמים פידבק על כך שלא ציפו ליהנות וללמוד כל כך הרבה ושזה היה הסיור הכי טוב שעברו באיזושהי עיר מעולם. ובכלל, יש לי המון תיירים שאומרים שזו הייתה חווית הטיול שלהם. אבל זה באמת לא נשמע אמין שאני מעיד על עצמי אז אתה כמובן מוזמן להסתכל בביקורות ב-TRIP ADVISOR.

אם היית חייב לעבור למשך 24 שעות על כל הציודים לעיר אחרת בעולם ולהציע שם סיורים בעברית. איזו עיר זאת היתה?

לעבור מרומא? למה שאני אעשה כזה דבר? אני כבר מעל 15 שנים פה ומאוהב קשות בעיר. אולי נאפולי שקרובה לפה.

איך מזמינים סיור?

באתר שלנו, דרך הטופס למטה או במייל: booking@rollingrome.com


ניתן למצוא את סיורי Rolling Rome גם בחנות הסיורים בגדולה

השאירו תגובה