איך להשיג כרטיסים ברגע האחרון לוותיקן ולקפלה הסיסטינית

כרטיסים לוותיקן

אם אתם בדרך לרומא ומתכננים כמו כולם ביקור במוזיאוני הוותיקן, כדאי לזכור שלא מדובר באתר שכל אחד יכול להיכנס אליו באופן חופשי ולטייל בו. זה נכון גם לגבי תיירים שלוקחים סיור מקומי, למשל בעברית. סיורים בעברית ברומא – אלה שמוצעים על ידי מספר לא מבוטל של חברות ומדריכים, ברובם ישראלים לשעבר שעברו להתגורר בעיר – אינם כוללים כרטיס כניסה למוזיאוני הוותיקן (גם אם כותרת הסיור כוללת את המילה ותיקן). את אלה יש לרכוש בנפרד ועדיף להקדים ככל הניתן.

אם אתם כבר ברומא וגיליתם שנותרו לכם עוד יומיים או שלושה בעיר אבל אין לכם כרטיסים, זה לא אומר שאתם צריכים להתייאש ולזנוח את הביקור באחת האטרקציות המרשימות ביותר באירופה ובעולם. כרטיסים לוותיקן נמכרים גם ברגע האחרון ותוכלו לחפש ברשת באתרים רשמיים יותר ורשמיים פחות ולמצוא הצעות במחיר טוב.

כרטיס הרגע האחרון לוותיקן שנמכר על ידי חברת Tiqets, למשל, יאפשר לכם להיכנס לוותיקן באחד מחלונות הזמן הבאים: 9 בבוקר, 10 בבוקר, 11, אחת אחרי הצהריים או שתיים וחצי אחרי הצהריים. הכרטיס נמכר במחיר של 33 אירו למבוגר (מגיל 18 ומעלה) נכון לזמן כתיבת שורות אלה. ילדים בגילאי 6 עד 17 יכולים להיכנס בתעריף של 23 אירו בלבד.

הכרטיס כולל כניסה למתחם שאגב פתוח בין השעות 9:00 בבוקר עד 18:00 אבל לא בכל יום לכן כדאי לבדוק באיזה ימים המקום פתוח למבקרים ולא לסמוך שהכניסה תתאפשר בכל אחד מהימים באים תבחרו להגיע. בשעות אחרי הצהריים בדרך כלל מוזיאוני הוותיקן עמוסים יותר מאשר בבוקר, לפיכך מומלץ לכוון את ההגעה לשעות מוקדמות יותר.

מה שהיה פעם האוסף הפרטי של האפיפיור יתגלה בפניכם בצורה של אוצרות תקופת הרנסנס. גם הקפלה הסיסטינית המרשימה מחכה לכם ובה תמצאו את ציורי הפרסקו של מיכאלאנג'לו. 

הכרטיס של Tiqets שמתמחה במכירת כרטיסים לאטרקציות בערים רבות בעולם אינו כולל סיור מודרך מסוג כלשהו. את זה תוכלו לרכוש בנפרד, אפילו בעברית. גם גישה לבזיליקה של פטרוס הקדוש נמכרת בנפרד. השימוש בכרטיס נעשה על ידי הצגתו על מכשיר הסמארטפון וזה בנקודת המפגש, 10 דקות לפני המועד שביקשתם להגיע בו. כתובת משרד הכרטיסים, ברחוב Viale Vaticano 95. במרחק הליכה משם נמצאים מוזיאוני הוותיקן. הכרטיסים יגיעו אליכם באמצעות האימייל או ה- SMS.  

ברגע האחרון לוותיקן

כאן תוכלו לבדוק זמינות לגבי כרטיסי הרגע האחרון לוותיקן.

השאירו תגובה