10 אחוז הנחה על סיור קולינרי ברומא בעברית עם קוד קופון HUT8CGYE

10 סוגי כרטיסים לאטרקציות ברומא שאתם מוכרחים להכיר

כרטיס למוזיאון הותיקן

בכתבה זאת נסקרים כרטיסים לאטרקציות הבאות: מוזיאוני הותיקן, הקפלה הסיסטינית, הקולוסיאום, הפורום הרומאי, גבעת פלאטין, הבזיליקה של פטרוס הקדוש, כרטיס משולב לותיקן ולקולוסיאום, גלריה בורגזה, רומא פס (הנחות וכניסה למוזיאונים), אוטובוס תיירים עירוני, סיור אוכל בשכונת טרסטוורה וברובע היהודי, ציוויטווקיה רומא, שאטל פיומיצ'ינו

כרטיס למוזיאוני הותיקן והקפלה הסיסטינית

כרטיס הכניסה הרלוונטי ביותר אם אתם מגיעים לרומא הוא גם זה המבוקש ביותר. מדובר בכרטיס שמבטיח דילוג על התור בכניסה למוזיאון הוותיקן והקפלה הסיסטינית. כרטיסים כאלה נמכרים במחיר של החל מ- 30 אירו לאדם וכוללים כאמור כניסה ללא תור למוזיאונים בהם מוצגים פריטי אומנות מהחשובים ביותר בעולם. תוכלו לגלות את ציורי הפרסקו של מיכאלאנגל'ו בקפלה הסיסטינית, את חדרי רפאל, הגלריה של המפות ויצירות נוספות שעליהן בוודאי כבר שמעתם. תסמכו על האפיפיורים לאורך הדורות שהם ידעו לאצור את יצירות האמנות החשובות ביותר הקיימות.

הכרטיסים של חברת Tiqets יגיעו אליכם לאחר הרכישה לסמארטפון ויאפשרו לכם שהות בלתי מוגבלת בתוך מוזיאוני הוותיקן (כלומר, עד שעת הסגירה, כן?). תוכלו גם לבחור מדריך אודיו.

כרטיס למוזיאון הותיקן
כרטיס למוזיאון הותיקן. לדלג על התור

כשתגיעו למקום תצטרכו פשוט להראות לשומרים בכניסה את הכרטיס על הסמארטפון ואז תתבקשו לסרוק את הכרטיס בקופה שנקראת Cassa online e Gruppi – קאסה אונליין א גרופי – כלומר קופה להזמנות אונליין ולקבוצות ומחכה לכם אחרי הבדיקה הביטחונית. יש להציג לצד הכרטיס גם תעודת זהות בתוקף אחרת זה פשוט לא יעבוד. אין אפשרות לבטל את הכרטיס לאחר רכישה.

שעת הכניסה האחרונה היא ארבע אחרי הצהריים כשהגלריות נסגרות ב 5:30.

איך מגיעים למוזיאון הוותיקן והקפלה הסיסטינית? לוקחים את קו המטרו a ויורדים בתחנת אוטוויאנו san pietro או בתחנת cipro. מכל אחת מהתחנות יידרשו לכם עוד 10 דקות הליכה. אפשר גם להגיע בטראם מספר 19 ולרדת ב- Piazza del Risorgimento – ומשם זה חמש דקות הליכה, או לנסוע באוטובוס קו 49 שמגיע ממש עד הכניסה למוזיאון. גם קווים מספר 32 81 982 יביאו אתכם ל- Piazza del Risorgimento ומשם זה חמש דקות הליכה. מי שמגיע במכונית, יש חניה ב- Viale Vaticano.

לפרטים ורכישה

לחברת Get Your Guide יש מוצר דומה שמבטיח כניסה ללא תור לותיקן ולקפלה הסיסטינית כמו גם אופציה לכניסה לגני הותיקן. בנוסף ינסו לפתות אתכם עם 15% הנחה לחנויות הספרים במתחם הותיקן וגם עם מחיר כרטיס אטרקטיבי של 28 אירו בלבד.

לפרטים ורכישה

כרטיס לקולוסיאום, הפורום הרומאי וגבעת פלטין

עוד מקום שאתם בטוח לא רוצים להיתקע בתור בכניסה אליו הוא הקולוסאום של רומא. גם כאן מוצע כרטיס שמבטיח דילוג על התור בכניסה. זהו כרטיס בסט סלר לתיירים שמאפשר לכם שהות של שלוש עד ארבע שעות בקולוסיאום.

שעת הפתיחה של האטרקציה הזאת היא 8:30 בבוקר ושעת הסגירה 19:15. עם הכרטיס תוכלו לקבל עדיפות כדי לגלות את הקולוסיאום – אותו אמפיתיאטרון עצום שנבנה לפני אלפי שנים ובעצם תזכו במבט מגובה עיניו של גלדיאטור שפעם לחם על רצפת הארנה.

כרטיס לקולוסיאום
כרטיס לקולוסיאום. שלושה אתרים בכרטיס אחד

עם הכרטיס תיהנו מגישה לקומות הראשונה והשנייה וכן לקומת הארנה, אבל לא לשלישית ולרביעית או למפלס התת קרקעי. כן כלולה מפה של הקולוסיאום להורדה ואם אתם מעוניינים, גם מדריך אודיו באנגלית או באיטלקית. הכרטיס לא מאפשר לדלג על הבידוק הביטחוני, שם תצטרכו לעמוד כמו כולם והוא גם לא כולל הדרכה בשטח הקולוסיאום.

הכרטיסים כוללים גם גישה אל הפורום הרומאי – המרכז של העיר העתיקה וגם לגבעת פלטין מה שנחשב פעם פסגת הנדלן של קיסרי רומא. גם הכרטיס הזה של חברת Tiqets וגם הוא יגיע אליכם לסמארטפון מיד לאחר הרכישה.

ההזמנה היא לפרק זמן מסוים כך שיש לדייק ולהגיע רבע שעה לפני השעה בה ביקשתם להגיע. תוכלו לפגוש את הנציג של חברת טיקטס שלובש כובע או מחזיק דגל עם שם החברה בכניסה שנקראת STERN איך מגיעים לנקודה? מתחנת המטרו קולסאו מול הקולוסיאום תצטרכו להקיף בערך חצי מהמבנה לכיוון שמאל עד שתגיעו לסימן שירותים WC, יורדים במדרגות ושם מוצאים את הכניסה. אחרי שתסיימו את הביקור בקולוסיאום, הנציג של החברה ידריך אתכם איך להגיע לפורום הרומאי וגבעת פלטין. כל שלושת האתרים בתוקף רק ביום הביקור עצמו ולא ניתן לחזור אליהם מאוחר יותר עם אותו הכרטיס.

לפרטים ורכישה

אם אתם רוצים לקרוא עוד על סוגי כרטיסים לקולוסיאום בלבד, הנה כתבה שהכנו במיוחד:

כמה עולים כרטיסים לקולוסיאום, מתי לקנות ואיזה הכי טוב? 

כרטיס לבזיליקה של פטרוס הקדוש

עוד אתר חשוב ברומא היא הבזיליקה של פטרוס הקדוש. כרטיס לאטרקציה הזאת כולל כניסה וסיור בהדרכה עצמית ונמכר במחיר של החל מ- 20 אירו.

לאתר תצטרכו לבוא עם בגדים שמכסים את הברכיים והכתפיים לפחות ולא תוכלו להיכנס עם גופיות או מכנסיים קצרים. גם בידוק בטחוני בסגנון שדה התעופה יחול עליכם. הכרטיס לאתר לא כולל כניסה למוזיאון הוותיקן והקפלה הסיסטינית וגם לא כולל אוזניות שתצטרכו עבור המדריך האודיו הניתן להורדה ב-11 שפות. תקבלו עדיפות בבידוק הביטחוני, מפה דיגיטלית של רומא וכאמור כרטיס כניסה לבזיליקה.

נקודת המפגש עם נציג החברה המספקת את הכרטיסים ממש בחזית הבזיליקה מצד ימין של כיכר פטרוס הקדוש, ליד המחסום המשטרתי. תתבקשו להראות את הכרטיס על הסמארטפון שלכם ותקבלו קוד לפתיחת מדריך האודיו.

הבזיליקה של פטרוס הקדוש נבנתה בסגנון הרנסאנס והיא אחת הכנסיות הגדולות בעולם. בנייתה נמשכה יותר ממאה ועשרים שנה ובין הארכיטקסטים גם מיכאלאנג'לו ורפאל.

פטרוס הקדוש ידוע אצלנו גם בשמו העברי שמעון בר יונה היה בכיר שנים עשר השליחים של ישו המוזכרים בברית החדשה וגם נחשב לאפיפיור הראשון. שם פטרוס הוא תרגום של המילה הארמית כיפא שמשמעותה סלע.

לפרטים ורכישה

כרטיס משולב: ותיקן, קולוסיאום ובזיליקת פטרוס הקדוש

אם אתם מתכוונים ללכת לכל שלוש האטרקציות שמוצעות מעל, אולי עדיף לכם לנסות את הכרטיס המשולב שמציע כניסה לכל שלושת האתרים במחיר מעט טוב יותר, כ- 78 אירו, נכון לזמן פרסום הכתבה. גם כרטיס זה משווק על ידי Tiqets.

לפרטים ורכישה

כרטיס משולב: קולוסיאום, ותיקן ואוטובוס תיירים

למי ששואל את עצמו איך כדאי להתנייד בין האטרקציות של העיר בלי להיכנס יותר מדי לפקקים או בעיות חנייה, ניתן לרכוש כרטיס משולב שמציע מלבד שתי האטרקציות המרכזיות (ותיקן וקולוסיאום) גם שימוש באוטובוס התיירים Hop on Hop off (עולים יורדים מתי שרוצים). התוקף של השימוש באוטובוס הוא ל- 48 שעות כשישנם שלושה קווים לבחור מתוכם, אחד בתדירות של 10 דקות והשניים האחרים מגיעים כל חצי שעה.

לגבי הכרטיסים לאטרקציות החשובות, הקולוסיאום והותיקן, נציין שעם הכרטיס הזה אין דילוג על התור בקולוסיאום אבל כן יש הבטחה לדילוג על התור בותיקן ואפשרות להישאר במוזיאונים כמה זמן שתרצו. כמובן שמסלול האוטובוס חולף ליד שלל אטרקציות ויעדים נוספים בעיר.

לפרטים ורכישה

כרטיס לגלריה בורגזה

ממוקמת בוילה בורגזה ומכילה אוסף של אומנות ופסלים שנעצרו על-ידי האחיין של האפיפיור פאולוס החמישי. גלריה לא גדולה שבה 20 חדרים הפרוסים על שתי קומות.

האטרקציה פתוחה בין השעות 9:00 בבוקר ושבע בערב כשהזמן הטוב ביותר להגיע הן שעות הבוקר המוקדמות או אחרי הצהריים. בדרך כלל כרטיסים לא ניתנים להשגה אם אתם באים ברגע האחרון ולפעמים אפילו אוזלים חודש לפני התאריך כך שבהחלט כדאי להזמין מבעוד מועד כדי לראות את היצירות של קרוואג'יו, רפאל, ברניני ואחרים.

גלריה בורגזה
מאת I, Alejo2083, CC BY-SA 3.0,

מאז שנת 1901 האוסף שהיה שייך למשפחת בורגזה העשירה עבר לממשלת איטליה, אז גם החלו להגיע תיירים מכל העולם כדי לראות את היצירות השונות של המשפחה שהגיעה לרומא במאה ה-16. כרטיס הכניסה מאפשר לכם גישה לגלריה וגם לתערוכה הזמנית שמוצגת במידה ויש אחת כזאת.

מה צריך לעשות? להחליף את הוואוצ'ר שתקבלו לסמארטפון בכרטיס נייר רגיל. כל זה נעשה במשרד שבתוך המוזיאון. יש להגיע 15 דקות לפני הזמן ולא ניתן לבטל את הכרטיס.

איך מגיעים לגלריה בורגזה? קו אוטובוס 116 עד לתחנה שנקראת גלריה בורגזה או קו 910 שמגיע למוזיאון בורגזה. אחרי הביקור תוכלו גם להמשיך לוילה בורגזה עם כל השלווה שהיא מציעה והתצפית היפה על רומא.

לפרטים ורכישה

כרטיס רומא פס

עוד כרטיס מעניין הוא Roma Pass. הכרטיס הזה נמכר בשתי גרסאות, ל- 48 שעות או ל 72 שעות. בשני המקרים תיהנו מכניסה לקולוסיאום, (כניסה לשני מוזיאונים או מוזיאון אחד בלבד בגירסת ה- 48 שעות) ונסיעה חופשית בכל אמצעי התחבורה הציבורית למעט רכבות.

הכרטיס הזה לא כולל כניסה למוזיאון הוותיקן או לבזיליקה של פטרוס הקדוש.

תוכלו להציג את הסמארטפון שלכם בנקודות מידע לתיירים בצמוד לתעודת זהות ולקבל את הכרטיס עצמו. בקולוסיאום תצטרכו לגשת לקופת הכרטיסים, להבטיח את שעת הכניסה שלכם ולקבל כרטיס נייר.

הכרטיס מופעל ברגע שאתם נכנסים בפעם הראשונה למוזיאון או נוסעים הפעם הראשונה בתחבורה הציבורית. אופציה טובה בסך הכל ובמחיר לא רע של 28 אירו.

לפרטים ורכישה

כרטיס לאוטובוס, עולים יורדים Hop on hop off

דרך מעניינת לראות את רומא ואטרקציה בפני עצמה היא האוטובוס עליו אתם יכולים לעלות (או לרדת ממנו) בכל אחת מהתחנות בהן הוא עובר.

האוטובוס התיירותי והנוח יוצא למסע שנמשך קצת יותר משעה וחצי והכרטיסים אליו תקפים ליום, יומיים או שלושה ימים החל מהשימוש הראשון. שעת היציאה הראשונה היא תשע בבוקר והאחרונה בין חמש לשבע בערב, תלוי בעונה. כמובן שבחודשים התיירותיים הוא פועל עד מאוחר יותר, כלומר עד שבע בערב.

יחד עם הכרטיס הזה אתם מקבלים גם מפה של רומא, מדריך אודיו ואפשרות להשתמש חינם ב- wifi בזמן הנסיעה באוטובוס. אפשר לעלות או לרדת מהאוטובוס הזה בוותיקן, בקפלה הסיסטינית, בקולוסיאום, בגבעת הפלטין, במזרקת טרווי, בכיכר ונציה ובאתרים נוספים. דרך טובה לראות ולחוש את רומא קצת מעל גובה העיניים.

עם הרכישה שלכם תקבלו גישה גם גם לאפליקציה שכוללת סיור מודרך עצמי בעיר ומעקב אחר תנועת האוטובוס.

העליה לאוטובוס על ידי הצגת הכרטיס על מכשיר הסמארטפון שלכם כך שלא צריך להדפיס שום דבר. מדריך האודיו אינו בשפה העברית אבל אם אתם יודעים אנגלית, איטלקית, ספרדית, צרפתית, גרמנית, פורטוגזית, רוסית או סינית תוכלו להקשיב בכל אחת מהשפות האלה. המחיר, החל מ- 23 אירו. 

לפרטים ורכישה

קמפו די פיורי
קמפו די פיורי. גם לכאן מגיע הסיור

כרטיס לסיור אוכל בשכונת טרסטוורה וברובע היהודי

האטרקציה באה מכניסה אתכם פנימה לתוך החיים המקומיים של הרומאים, עם דגש על האזורים המעניינים ביותר מבחינת קולינרית בשכונת טרסטוורה וברובע היהודי. גם קמפו די פיורי והשוק המפורסם שלו כלולים בתוכנית. תוכלו לאכול פסטה, גלידה איטלקית וגם דברים פחות מוכרים כמו ארטישוק מטוגן ומאכלים עונתיים.

בכלל, לגלות את רומא בלי לגלות את הצד הקולינרי שלה זה לא מספק, אז הנה לכם סיור שיסדר אתכם.  עד 12 משתתפים בכל פעם, מדריך מקומי ומומחה מובטח להצטרף והעלות 79 אירו. לפעמים יש הנחות ואפשר להצטרף במחיר טוב יותר.

לפרטים ורכישה

כרטיס לשאטל, ציוויטווקיה רומא

עוד כרטיס מעניין הוא זה שיאפשר לכם לקחת שאטל בין Civitavecchia ורומא. המרחק בין עיר הנמל שאליה מגיעות הפלגות רבות לרומא הוא שעה אחת וכדי להגיע מעיר הנמל למרכז רומא תצטרכו לקחת למשל אמצעי תחבורה כמו האוטובוס הזה שמצויד ב- wifi ומאפשר חזרה מרומא אל הנמל בנסיעת ערב נוחה.

האוטובוסים יוצאים מנמל Civitavecchia בסמוך למרכז המבקרים ומגיעים לתחנתם הראשונה ברומא בסמוך לוותיקן. התחנה הבאה היא טרמיני – התחנה המרכזית.

איך זה עובד? פשוט מראים את הכרטיס האלקטרוני לנהג האוטובוס ואז מקבלים כרטיס נייר לדרך חזרה במידה ובחרתם באופציה הזאת. ניתן לבטל עד 72 שעות לפני מועד הביקור.

לפרטים ורכישה

כרטיס לשאטל משדה התעופה פיומיצ'ינו ואליו

בלי הרבה חוכמות, כרטיס זול שעולה החל מ- 6 אירו בלבד ומבטיח לכם העברה קלה משדה התעופה לעיר ובחזרה.

לפרטים ורכישה

השאירו תגובה