11 סוגי כרטיסים לאטרקציות בפריז שאתם מוכרחים להכיר 

כרטיסים ללובר

אל תעמדו בתור. דלגו ישר לאטרקציה שמעניינת אתכם: מוזיאון הלובר, מוזיאון ד׳אורסה, מרכז פומפידו, מגדל אייפל, ארמון וורסאי, שער הניצחון, דיסנילנד פריז, אוטובוס תיירים, מולאן רוז׳פריז בסיטרואן של פעם, שאטל משדה התעופה

1. כרטיס כניסה אלקטרוני למוזיאון הלובר

ללא ספק האטרקציה ב- E הידיעה היא כרטיסי הכניסה האלקטרוני, E-Ticket למוזיאון הלובר. כרטיסים אלה נמכרים במחיר של החל מ-17 אירו ואפשר להיכנס איתם בשעות הפתיחה של המוזיאון מ- 9:00 עד 18:00 ובימים רביעי ושישי עד 21:45. טיפ קטן אבל משמעותי: הכי טוב לכוון את הביקור שלכם במוזיאון לימי חמישי ושישי.

יחד עם הכרטיס תוכלו להיכנס למוזיאון הלובר דרך פירמידת הזכוכית היפייפיה וגם לקבל מדריך אודיו (באנגלית) כדי לגלות עוד על האטרקציות שמחכות לכם בתוך מוזיאון הלובר. גם החיוך המסתורי של המונה ליזה כלול במחיר הכרטיס ואיתו… עוד למעלה מ-35 אלף יצירות אומנות.

שתי תקופות מסוקרות במוזיאון הלובר באופן ייחודי, תקופת הציביליזציות הקדומות ובעיקר אלה שהניחו את היסוד לאומנות המערב ותקופת האומנות האירופאית המערבית החל מימי הביניים ועד בשנת 1848.

הכרטיס של חברת Tiqets יאפשר לכם גישה לתצוגה הקבועה וגם לכל התצוגות המתחלפות למשך יום שלם אבל לא תכולו בעזרת הכרטיס לדלג על התור של הבדיקה הבטחונית. בנוסף, בכניסה לתערוכות המתחלפות אין אין אותה עדיפות שמקנה הכרטיס לתערוכה הקבועה.

לפרטים ורכישה

לחברת ויאטור (מבית טריפ אדוויזור) יש הצעה לכרטיס דומה, כזה שידאג לכם לכניסה ללובר בלי תור אבל גם יצייד אתכם באופציה לנסיעה באוטובוס תיירות שיקח אתכם למגוון אטרקציות בעיר.

לפרטים ורכישה

גלו עוד 10 סוגי כרטיסים ללובר, כולל הלובר בלילה, הלובר עם מדריך אודיו, המונה ליזה ללא הפרעות ועוד

2. כרטיס כניסה למוזיאון ד'אורסה

הכרטיס האלקטרוני שמאפשר לכם כניסה למוזיאון ד'אורסה בפריז הוא רב מכר שמוצע במחיר של החל מ-14 אירו. המוזיאון פתוח מידי יום מהשעה 9:30 עד 18:00 וביום חמישי עד 21:45 .

אם אתם בעניין של ציירים אימפרסיוניסטים כמו מונה, דגה, מאטיס וחבריהם, זה המקום שאתם צריכים לבקר בו. גם היצירה סטארי נייט של ואן גוך מחכה לכם פה. 

התורים בכניסה למוזיאון עשויים להתארך והכרטיס של Tiqets מבטיח שתוכלו לדלג עליהם ולבלות יותר זמן עם הציירים והציורים שאתם אוהבים.

מי מכם שמצוי בתוך עולם האמנות יוכל גם להבדיל בין אוספים אימפרסיוניסטים, פוסט אימפרסיוניסטים ועבודות ארט-נובו.

כניסה C למוזיאון שמורה למחזיקי הכרטיס. רק תצטרכו להציג את הרכישה שלכם על הטלפון. גם כאן כמו בלובר, לא ניתן לדלג על הבידוק הביטחוני ובמוזיאון ד'אורסה, בכניסה לתערוכות עצמן אין דילוג על התור. 

לפרטים ורכישה

כרטיסים למוזיאון ד'אורסה בפריז
מוזיאון ד'אורסה. הכול לכדי תמונה אימפרסיוניסטית

3. כרטיס למרכז פומפידו

מרכז פומפידו הוא הספריה הציבורית והמוזיאון לאמנות מודרנית של פריז שלידו גם כיכר גדולה שבה נערכים מופעי רחוב רבים. חוץ מהעובדה שתמצאו כאן אוסף גדול של אמנות עכשווית אירופאית עם מאסטרים כמו פיקאסו, קנדינסקי מאטיס ואחרים גם המבנה עצמו מבפנים ומבחוץ נחשב בעבר ואולי גם כיום לרדיקלי מבחינה ארכיטקטונית. 

הקומה העליונה של מרכז פומפידו משקיפה על מגדל אייפל כמו גם על קתדרלת נוטרדאם שנפגעה לפני מספר חודשים. זה המקום בשבילכם אתם רוצים להשקיף על העיר, להצטלם ולהתרגש מהמראה של גגות העיר. חוויה מרשימה בהחלט.

הכרטיס של חברת Tiqets יאפשר לכם בחינה מקרוב של הבניין שכאילו נבנה אינסייד – אאוט וזה כולל את כל מערכת הצינורות והכבלים. את הסיור כדי להתחיל מהקומה העליונה שם תמצאו את כל ה-איזמים כמו הפוביזם, האקספרסיוניזם, הקוביזם, הדאדאיזם והסוריאליזם.

על ציר הזמן משנת 1960 וצפונה יש מעבר לאמנות בת זמננו עם שמות כמו אנדי וורהול.

הכרטיס האלקטרוני מקנה כניסה למרכז פומפידו וגם גישה אל קומת הגג אבל הוא לא מקנה גישה לתערוכות המתחלפות. 

לפרטים ורכישה

4. ביקור בפסגת מגדל אייפל עם הדרכה

האטרקציה הבאה, ניחשתם נכון היא מגדל אייפל. בכל זאת אנחנו בפריז ולא בלונדון או ברומא. האטרקציה הזאת לא הכי זולה, כ-70 אירו בקירוב לאדם אבל תמורת הסכום הזה תוכלו למשך שעה וחצי עד שעתיים לדלג על תור התיירים ולהיכנס למעלית שתביא אתכם עד לפסגת מגדל אייפל ותחשוף אתכם לנוף של העיר המופלאה. המחיר כולל גם הדרכה באנגלית.

את המדריך תיפגשו בקומת הבסיס ואיתו תעלו ביחד עד למעלה. תוכלו לשמוע ממנו כיצד נבנה המגדל ומי היו אנשים ששנאו אותו ורצו לפרק אותו ולהחזיר את השטח לקדמותו

מהמגדל תוכלו לראות את מוזיאון הלובר את שער הניצחון ועוד מבנים ואתרים שהמדריך יוכל לסייע לכם לזהות ללא ספק דרך טובה להיפתח אל הסיפור של פריז יחד עם הדרכה שהיא לכשעצמה חווייתית. ככה זה נראה מגבוה:

נוף ממגדל אייפל
נוף ממגדל אייפל

בדף המוצר של חברת הכרטיסים תוכלו לראות בדיוק מה כולל המחיר שאותו תתבקשו להציג על צג הטלפון שלכם. ואיך מגיעים למגדל אייפל? 

  • במטרו: קו מספר 6 אל Bir-Hakeim או Trocadéro או קו מספר 9 לכיוון Trocadéro
  • RER: קו C אל Champs de Mars
  • אוטובוסים: קווים 42, 69, 82 או 87 לכיוון Champ de Mars או קווים 22, 30, 32, 63 או 72 לכיוון Trocadéro

לפרטים ורכישה

גלו עוד 5 סוגי כרטיסים למגדל אייפל

5. כרטיס כניסה לארמון וורסאי ומדריך אודיו

האטרקציה הבאה שלנו בפריז היא לא פחות מאשר ארמון ורסאי. הכרטיס שעולה 18 אירו יאפשר לכם כניסה וגם יצייד אתכם במדריך אודיו. זוהי אחת האטרקציות הפופולריות ביותר בצרפת ובימים אלה עוברת שיפוץ בקנה מידה גדול ובסכומי עתק (עתיד להסתיים בשנה הבאה). 700 חדרים מחכים לכם, 67 גרמי מדרגות ואינסוף פריטי אמנות.

בתוך הארמון תוכלו לראות בין היתר רהיטים בסגנון בארוק מהמאה ה-18 ולהתרשם מהמבנה שהוא אתר מורשת עולמי של אונסקו. גם אולם המראות המרשים נמצא פה וגם… מאות דונמים של גינות מטופחות.

הארמון שנבנה במאה ה-17 הוא מקום טוב לדמיין שאתם מלכים בעצמכם. מה שהחל את דרכו לדרכו בתורה כמבנה לבנים צנוע של לואי הארבעה עשר ולאט לאט גדל למימדים הנוכחיים והעצומים. זה גם המקום שבו נחתם חוזה ורסאי בסוף מלחמת העולם הראשונה.

הארמון פתוח מידי יום מהשעה 9:00 עד 18:30 ובימי שני הוא סגור.

לפרטים ורכישה

ארמון וורסאי
ארמון וורסאי

6. כרטיס דילוג על התור לשער הניצחון וגישה למפלס הגג

אז היינו בלובר, במגדל אייפל ובארמון ורסאי ואיך נוכל לעזוב את פריז בלי לבקר בשער הניצחון. כרטיס מיוחד לאטרקציה הזאת נותן לכם את האפשרות לדלג על התור ולהגיע לגג של שער הניצחון.

שער הניצחון הוא הוורסיה הניאו קלאסית המרפררת לשערי ניצחון הרומאים כמו שער טיטוס ברומא. הגובה של הגרסה הצרפתית 50 מטרים וממנו תוכלו לראות את השדרות היפות של פריז נפרשות לכל כיוון.

נפוליאון בעצמו הוא זה שהזמין את השער אחרי הניצחון שלו באוסטרליץ אך השער הושלם רק לאחר מותו. קבר החייל האלמוני נמצא למרגלות השער לזכרם של 1.3 מיליון צרפתים שנהרגו בזמן מלחמת העולם הראשונה.

284 מדרגות בדיוק יביאו אתכם עד לפסגת השער וכאן שלא כמו מגדל אייפל אין שום מעלית שתחסוך לכם את המאמץ.

כדי להגיע לשער הניצחון אל תנסו לחצות את הכיכר דרך התנועה.  יש לקחת את ה הנתיב התת קרקעי שיוצא משדרות שאנז אליזה.

לפרטים ורכישה

7. כרטיסי כניסה ודילוג על התור לפארק דיסנילנד בפריז

אם תשאלו את הילדים במשפחה, פריז היא לא רק מונומנטים, גלריות ומוזיאונים. היא קודם כל ובעיקר מקום שבו אפשר למצוא את פארק השעשועים דיסנילנד, פריז.

כרטיס כניסה לפארק שפתוח כל יום מהשעה 10:00 בבוקר עד 23:00 (אולפני וולט דיסני שמהווים פארק נפרד, פתוחים רק עד 19:00), מאפשר לכם לדלג על התורים ולקפוץ ישר לתוך החוויה המשפחתית. לטענת חברת Tiqets' הכרטיסים שלהם זולים יותר מאשר אלה המוצעים בקופת הכניסה. המחיר מתחיל ב- 70 אירו בקירוב. 

50 אטרקציות מחכות לכם בפנים לכל אחת יש שם מרשים שלה, אבל כולן בסופו של דבר נופלות תחת ההגדרה מתקני פארק שעשועים. הכניסה לאולפני וולט דיסני כוללת תוספת מחיר לכרטיס.  הכרטיס אינו כולל משקאות ואוכל שנמכרים בשטח. 

פארק דיסנילנד פריז אינו נמצא בתוך העיר אלא כ- 32 קילומטרים ממזרח לפריז אבל אפשר להגיע אליו למשל ברכבת. רכבות יוצאות לכיוון מדי 10 דקות וזמן הנסיעה 35 דקות בלבד.

לפרטים ורכישה

8. כרטיס לאוטובוס עולים יורדים, 3 קווים

כמו ברומא, גם בפריז (בעצם, באיזו עיר בירה אירופאית לא תמצאו את זה) אוטובוס מיוחד שנקרא באנגלית hop-on-hop-off מציע סיור חווייתי  ברחבי העיר. זהו אוטובוס פתוח, כלומר ללא גג בקומה השניה, שצבוע יפה בצבעי הטריקולור.

שעות הפעילות של אוטובוס מ 9:30 בבוקר עד 19:30 בערב כשתוקף הכרטיס ניתן לבחירה בין יום אחד ליומיים או שלושה ימים. בהחלט, דרך טובה לחסוך כסף בשיטוט שלכם בתור תיירים בעיר. איך משתמשים בכרטיס? פשוט מציגים אותו על הסמארטפון לנהג ונוסעים.

יש שלושה קווים שבהם אתם יכולים לנסוע בפריז באוטובוס המיוחד שכולל גם wifi ומדריך אודיו במספר שפות (שלמרבה הצער עברית עדיין לא אחת מהן). מהלובר, דרך שאנז אליזה, קתדרלת נוטרדאם, מגדל אייפל ושאר אתרים מובילים, המסלול שלכם לא יאכזב אתכם.

האוטובוס הכחול יוצא כל  חמש עד 15 דקות ומבצע הקפה מלאה לאורך שעתיים ועשרים דקות. האוטובוס האדום שיוצא כל 10 עד 20 דקות מסיים את המסלול בשעה ועשרים והאוטובוס הירוק שיוצא כל 10 עד 20 דקות בקיץ בלבד ובתדירות נמוכה מעט יותר בחורף מקיף  גם הוא את העיר, או לפחות את האיזורים שבהם הוא נוסע, בשעה ועשרים.

יש גם סיורי הליכה שקשורים באוטובוס הזה, אם תרדו בתחנה מספר שבע, מדי יום בשעה 10:00 מחוץ למוזיאון תוכלו להצטרף לסיור באורך שעה וחצי וגם בנוטרדאם בתחנה מספר 6 מתקיים סיור שיוצא בשעה 1:00 מפסל הסוס. 

לפרטים והרשמה

אוטובוס תיירים בפריז
אוטובוס תיירים בפריז

9. כרטיס למולאן רוז'

על מולאן רוז ודאי שמעתם, אחד המופעים הפופולריים ביותר בפריז ויש מי שטוען באירופה כולה. המקום לראות רקדניות צרפתיות מהממות וגם רקדנים על במה שהיא לא פחות מאשר היסטורית.  לפי החברה המשווקת צריך להזמין כרטיסים חודשים לפני המועד למרות שאנחנו לא בטוחים שזה באמת כך. נכון לזמן כתיבת שורות אלה מציגים שם מופע בשם Féerie שנמשך 105 דקות.

לא פחות מ- 110 שנים הקברט הצרפתי הזה מופיע בפריז ועד כה צפו בו מיליונים. לפניכם היו כאן פרנק סינטרה, אלטון ג׳ון, אדית פיאף, איב מונטאן ועוד שמות מפורסמים רבים.  סך הכל שעתיים של חוויה שכוללות בדרך כלל חצי בקבוק שמפניה, ארוחת שלוש מנות וכמובן המופע עצמו.

מחיר, החל מ- 97 דולר בקירוב. 

לרכישה

10. פריז בסיטרואן של פעם

צאו לסיור עם נהג פרטי ברכב סיטרואן 2cv שהגירסה הראשונה שלו הושקה אי אז בשנת 1948. בסיור שנמשך 45, 90 או 180 דקות (לבחירתכם) יסביר לכם הנהג שהוא גם מדריך הסיור על האתרים שאתם חולפים לידם.

לרכישה

פריז בסיטרואן
פריז בסיטרואן

11. כרטיס לשאטל משדה התעופה

כדי להתחיל להתרשם מאטרקציות בפריז אתם צריכים קודם כל להגיע משדה התעופה שארל דה גול למלון. הנה שירות שאטל שמאפשר להגיע למרכז העיר (לאזור המיקוד שמתחיל בספרות 75 בלבד) ומיועד לטיסות שמגיעות מהשעה 04:00 לפנות בוקר עד 23:00 בלילה.

תוכלו להירגע בזמן שהרכב הידידותי לסביבה לוקח אתכם בנוחות. כדי להשלים את ההזמנה תצטרכו לתת את פרטי הטיסה ופרטי המלון. השירות לא כולל מלונות באזור דיסנילנד, פריז.

וכמה זה עולה? 20 דולר בקירוב, לא כולל טיפ לנהג אם תרצו לתת או תוספת על מטען חורג.

לרכישה

השאירו תגובה