כמה כסף צריך להרוויח כדי לחיות בנוחות בלוס אנג׳לס?

כמה מרוויחים בלוס אנג'לס

לשאלה בכותרת יש תשובה מדוייקת אבל לפני זה נספר לכם מהי ההכנסה החציונית למשק בית בלוס אנג׳לס. אם כן, הסכום הוא 56 אלף דולרים בשנה. ההכנסה לנפש בלוס אנג׳לס עומדת על 28 אלף דולרים.

לוס אנג׳לס היא אחד השווקים הקשים למי שרוצה לקנות דירה וזאת מכיוון שהמשכורת החציונית מאפשרת דיור בסדר גודל של 280 אלף דולר ואפילו פחות מזה. זאת בעיה כי העלות החציונית של בתים גבוהה כמעט ב 60% ועומדת על 436 אלף דולר לבית בלוס אנג׳לס.

אם משתמשים במודל הידוע של 50-30-20 כלומר 50% עבור הוצאות הכרחיות כמו אוכל ודיור, 30% להוצאות חיוניות פחות כמו בידור ו- 20% לחיסכון, לתושב המקומי יש בעיה כי הוא צריך להרוויח סכום של כ 74,400 דולר לשנה כדי לחיות בנוחות, סכום שהרבה תושבים לא מצליחים להגיע אליו.

הבעיה בלוס אנג׳לס קיימת גם בנושא השכירות. דירת חדר בלוס אנג׳לס עולה בממוצע 1950 דולר לחודש, כמעט פי שניים מהממוצע בארצות הברית שעומד על פחות מאלף דולרים. אם אתם רוצים לשכור שני חדרים בלוס אנג׳לס תצטרכו להיפרד מדי חודש מ-2900 דולר.

עוד נתונים: שכר המינימום בלוס אנג׳לס עומד על 11$. כדי לעמוד בדרישות של העיר תצטרכו להתחיל בשכר של 14 דולר לשעה.

לוס אנג'לס לא עשויה מקשה אחת. בברלי הילס היא אחת הערים הכי פחות שוויוניות בקליפורניה. הכנסה ממוצעת למשק בית בעיר עומדת על 193 אלף דולר. אם עוזבים את הממוצע ומסתכלים על הקצוות הפער נראה ברור יותר. בקצה העליון השכר מגיע ל- 661 אלף דולר בעוד עניי בברלי הילס (מסתבר שיש דבר כזה) מסתפקים בפחות מ-15 אלף דולר.

אם לא טוב לכם בלוס אנג׳לס תוכלו לשקול מעבר לאחת המדינות הזולות ביותר בארצות הברית מבחינת יוקר המחיה. קנזס, טנסי, איידהו, אוקלהומה, ארקנסו, אינדיאנה, נברסקה, ג'ורג'יה, אלבמה, מישיגן, אינדיאנה ומיסיסיפי – כולן יציעו לכם דיור זול בהרבה ויוקר מחייה נסבל יותר, כל זאת בהנחה שתצליחו לשמור על רמת הכנסה דומה. לחילופין תוכלו להתנחם בכך שבאלסקה, הוואי, וושינגטון די. סי וניו יורק יעלה לכם יותר ביוקר.

ובאיזה תחום כדאי לעבוד בלוס אנג׳לס כדי לקבל משכורת טובה? בשירותים פיננסים תרוויחו כמעט 80 אלף דולר בשנה, קצת יותר מזה בשירותי הבריאות, עבודה בסוכנות פרסום תרוויח לכם פחות מ-70 אלף דולר, משרה בתחום החינוך קצת יותר מ-60 אלף דולר, אומנות בידור ופנאי 75 אלף דולר בממוצע ושיווק וניהול מדיה 65 אלף דולר בשנה.

השאירו תגובה