כך תשרדו את החורף הגרמני ותצאו ממנו בשלום

חורף גרמני

מיטב המוחות של דסק החורף המיוחד של ברלין היום התגייסו כדי לעזור גם לכם להתמודד עם החודשים הקרים כאן בעיר. עם קצת תושייה והרבה גיפים קופצניים, הנה המתכון שלנו לעונה קצת פחות קשה. ותזכרו, עוד חודשיים אביב

אל תכחישו

לפני הכול צריך להכיר בעובדות. החורף הגרמני נושך ובועט והוא יכול להזיק אם לא מתכוננים אליו כמו שצריך. במקום לספר לכולם שאפס מעלות זה רק אפס מעלות, שאתם לא צריכים מעיל לחורף של ג'ק וולפסקין ושבכלל החימום אצלכם בבית בקושי עובד, תודו, זה חורף אמיתי, קר לכם לאללה ואתם סובלים בדיוק כמו כולם.

via GIPHY

אתם לא הראשונים

דרך טובה להתעודד היא לזכור שזה לא החורף הראשון הקשה בברלין (למרות שככל שהטמפרטורות צונחות כך מתחזקת השמועה הזאת בדיוק) ושכבר היו פה כמה וכמה חורפים שבהם אנשים חשבו שיותר גרוע מזה לא יכול להיות. ההיסטוריה מלמדת שבסוף כולם עוברים את זה וכל מה שצריך לפעמים זה לחזק את שרירי התושייה.

via GIPHY

תסתכלו על חצי כוס השלג המלאה

שום חומר או תכונה לא יכולים להציג שליליות טהורה, כזאת שאין בה ולו פן אחד חיובי. כן, גם החורף הסוער ביותר צובע בסופו של דבר את העיר שלכם בלבן, מעורר קנאה אצל אחיכם התל אביבים שמאמינים שהחורף המושלג של 1950 יחזור על עצמו מתישהו ובעיקר מאפשר לכם לשפר את יכולותיכם הספורטיביות שרבים נוטים להזניחן לאורך התקופה הזאת של השנה.

via GIPHY

מותר לפעמים להישבר

במקום להילחם בזה, הצטרפו לזה. זה משפט שאפשר להגיד בהרבה שפות ובהרבה גירסאות. גם לכם מותר פה ושם לזעוק חמס ואפילו לצאת חוצץ. בסופו של דבר הפגנות לא יעזרו, גם לא דף מחאה נגד החורף הברלינאי בפייסבוק. הדרך הטובה ביותר להתמודד היא פשוט להתמסר לקור ולשלג. רק ככה לא תצאו חומוס.

via GIPHY

אתם לא חייבים לצאת מהמיטה

בדקנו ומפתיע ככל זה נשמע, בגרמניה אין בספר החוקים שום חוק שמחייב אתכם לצאת מהמיטה. כן, יש מאות חוקים מוזרים אחרים אבל לא כזה. אתם יכולים ללא יסורי מצפון להמשיך לישון כמה שאתם רוצים וגם כשצריך לצאת לעבודה או ללימודים, טכנית, אתם יכולים לקחת את המיטה והשמיכה אתכם.

via GIPHY

התלבשו טוב

אם אתם חדשים בעיר זאת לא בושה לקבל עזרה ויעוץ ממי שכבר גר כאן הרבה ומכיר את הפינות הפחות נחמדות של החורף. שבו על כוס קפה עם הישראלים היותר מנוסים בעיר וקבלו מהם תדריך מפורט של מה צריך ללבוש כדי לשרוד בחוץ. יום אחד גם אתם תוכלו לתת ייעוץ כזה.

via GIPHY

אבל אף פעם אל תגזימו

זיכרו, לא יותר מדי חימום, לא יותר מדי שכבות של בגדים, לא יותר מדי תה חם או קפה, לא יותר מדי משום דבר. מינון לא פחות חשוב מצינון.

via GIPHY

צפו להפתעות לא נעימות

אל תצפו שהכול יעבוד בחורף כמו שהוא עובד ביתר חודשי השנה. פה ושם יהיו הפתעות לא נעימות ואתם תצטרכו להתמודד איתן בלי לאבד שלווה. זיכרו, כדי להגיע ליולי אוגוסט בשלום, מוטב תמיד לשמור על קור רוח (במובן החמים של המילה).

via GIPHY

שימרו על הגוף שלכם

תזכרו שהחורף יכול להיות מסוכן. כדאי תמיד לשמור על היגיון בריא, מה לעשות ומה לא.

via GIPHY

תיהנו מהרגעים הקטנים

זאת כנראה העצה הכי קלה, אתם ממילא עושים אותה. תזכרו שיש סיכוי טוב שעוד תתגעגעו לרגעים הקטנים האלה.

via GIPHY

נצלו את הזמן לזוגיות

כן, זאת נשמעת כמו עוד עצה זולה ממגזין כרום צבעוני. נכון, זה מה שזה, אבל מה לעשות, בחורף אתם יכולים לפצוח בזוגיות חמימה ומהנה או לשפר את מערכת היחסים שאתם כבר בתוכה. כל מה שצריך זה לתת לחורף לספק לכם את זמן הביחד שלכם.

via GIPHY

וגם למשפחה

מבלי לקפח כמובן גם את הסיכוי לשפר את זמן האיכות המשפחתי שלכם, אם אתם כבר שם.

via GIPHY

והכי חשוב, תעשו חיים

מה שלא יהיה, תבדקו יום יום ביומן האישי שלכם אם עשיתם משהו כיפי במהלך היום. אם לא, נסו לתכנן משהו כזה ליום המחרת. גם אם אי אפשר להעיף עפיפונים בפארק טמפלהוף יש מיליון ואחד דברים שאפשר עוד לעשות בעיר הזאת.

via GIPHY

השאירו תגובה