טסים לחו"ל? כך תישארו מעודכנים

מטוס

אנשים שיוצאים לחו"ל הרבה פעמים מחפשים לשנות אווירה, להתנתק, להתרחק, להכיר מקומות חדשים ובעיקר להישאר נגישים לשלל החוויות שהשהות בחו"ל עשויה לעורר. לצד הרצון להיות נוכחים ב"כאן ועכשיו" ולצד הרצון להשאיר את הצרות של הארץ בארץ, האמת היא שלנו הישראלים קשה להתנתק ועל כן גם כשיוצאים לנופש ביעד מרוחק, עדיין קיים הרצון להישאר מעודכנים במצב בארץ. איך תעשו זאת באופן שגם ישאיר אתכם מרוכזים בטיול וגם יאפשר להיות מאופסים בכל הנוגע למצב בארץ, ולו מבחינת פוליטיקה ומשפחה?

עניין של הרגל

הרבה אנשים רגילים לייעד זמן מסוים במשך היום עבור קריאת חדשות. יש שמתעוררים עם הזריחה, מכניסים את העיתון שאליו הם מנויים הביתה, מכינים ספל קפה ויושבים לקרוא חדשות, יש שבדרך לעבודה עולים על הרכבת ובזמן שהדרך חולפת הם מוציאים את הנייד וקוראים חדשות, יש שמשאירים את העיתון על הספה ורק בערב מתפנים לקרוא "חדשות ישנות" וכדומה. מכאן שהחדשות הן חלק אינטגרלי מהיום יום של רובינו ועל כן אין שום סיבה שגם בחו"ל לא נישאר מעודכנים, במיוחד שאין זה הכרחי לנייד את הקו וכל שצריך זה רק מכשיר נייד וחבילת גלישה. 

מבררים ורוכשים

רכישה של חבילת גלישה לפני טיסה היא בגדר חובה, לפחות אם מבקשים להיות בטוחים שתהיו מחוברים בכל רגע נתון, ללא שום תלות באלמנטים אחרים. אי לכך, כל שצריך לעשות הוא לערוך השוואה קצרה, לבדוק מהם התנאים ומהו הערך המוסף של כל חבילה. כך למשל מומלץ לבחון אופציות כגון "לא גלשת לא שילמת", תעריף לפי דקת שיחה, כמות הסמסים האפשרית (בוודאי תרצו לשלוח תמונות), גלישה חופשית למגוון רשתות חברתיות, מהו התוקף של החבילה, בכמה גיגה מדובר, לרכוש סים חד פעמי, שיחות נכנסות ללא עלות וכדומה.  

סקייפ

אם רכשתם חבילת גלישה, ניתן לא רק לקרוא חדשות, אלא לבצע משימה הרבה יותר חשובה – להתעדכן מה שלום המשפחה ופה תזכו לבצע זאת באמצעות סקייפ, תוכנה שמאפשרת לראות ולשמוע בלייב את האדם השני שמעבר למסך, כאשר עוד אופציה היא להיעזר בווידאו של הוואטסאפ שגם כן מציע את אותה הפונקציה, כך שאפשרי לא רק לשמוע מה קורה בצד השני, אלא אפילו להראות את הנוף מהמקום בו נמצאים.

שירותי התראות

כפי שציינו, לא מעט אנשים טסים לחו"ל מתוך מטרה להתרענן, ועל כן לא כולם מחפשים להמשיך לקרוא חדשות בחו"ל, אך עדיין כן מבקשים להבין מהי השורה התחתונה ולהישאר מעודכנים – האם משהו חשוב קרה בארץ, ולו מבחינה פוליטית, רגע לקראת הבחירות הקרבות. מכאן מי שרוצה להתעדכן בנעשה באופן תמציתי, יכול להירשם לשירותי "התראות" ואף לכאלו שמאפשרות לסנן את הנושאים הרצויים בהתאם לתחומי עניין אישיים, כך שניתן להירשם לשירותי התראות שסוקרים נושאים מהפוליטיקה, מהספורט, מהביטחון, מהתרבות וכדומה.

הצד השני של המטבע

לאור הדברים, כיום אין זה קשה להישאר מעודכנים, כל עוד מעוניינים בכך וכל עוד נערכים כראוי – רוכשים חבילת גלישה. כמו כן, יש לבחון את הצד השני של המטבע ולהבין שאין זה רצוי לשתף דרך הרשת האינטרנטית את המשפחה והחברים שנשארים בארץ בכל פרט מידע. לצורך הדוגמה נציין שרצוי להימנע משיתוף תמונה שכוללת כרטיס טיסה חשוף, וזאת כי הוא מכיל ברקוד שניתן לפיצוח בקלות, משמע אנשים יכולים לדלות מידע אישי שאין בכוונתכם לפרסם. מסקנה? לרשת האינטרנטית יש השפעה עצומה לטוב ולרע – צריך לנצלה בחוכמה. טיסה נעימה…

השאירו תגובה