מפגש זום מיוחד, ברלין בנובמבר-דצמבר. הצטרפו עכשיו  - - - 

טיפ ברלין: חנות ספורט יחודית, מסעדה כשרה ודינוזאור לקינוח

דקתלון

תמר גבלינגר שאחראית לבלוג ההמלצות המשובח על ברלין 'ברלימאמא' מביאה לנו שלוש המלצות שוות במיוחד שאם שתאמצו אותן תהיו ספורטיביים יותר, שבעים יותר וכן, גם חכמים יותר.

קניות

חובבי ספורט בברלין, אבל אפילו כאלה שרק רוצים לצאת לקמפינג, יכולים ליהנות ממבחר עצום יחסית בחנות "דקתלון" (Decathlon). הרשת האירופאית מציעה ציוד ספורט (ממותג הבית שלהם וממותגים ידועי שם) במחירים יחסית לא-גבוהים ועם מגוון רציני של סוגי ספורט. לא רק השילוש הקדוש של כדורגל-ריצה-אופניים, אלא גם ציוד או נעליים ייחודיות לסוגי ספורט יותר מיוחדים או בילויים לשעות הפנאי והנופש. העובדים בחנות יודעים לייעץ (לפחות בגרמנית, משערת שפחות באנגלית) לגבי ציוד לסוגי ספורט שונים.

דקתלון

בקניון Rathaus Passagen באלכסנדרפלאץ

תחבורה ציבורית: Alexanderplatz

פתוח בימים ב' – שבת (סגור בימי ראשון, למעט ימי ראשון של חנויות פתוחות)

סניף נוסף נמצא ליד תחנת Schöneweide לחובבי הנדודים והכרת מקומות יותר נידחים בברלין

דקתלון, ברלין
דקתלון, ברלין

מסעדה

בברלין יש אלפי מסעדות, שלא להזכיר שווקי אוכל רחוב, מאפיות, בתי קפה ואפשרויות אחרות ליהנות ממגוון מטבחים – מא' כמו המטבח האיסלנדי ועד ת' כמו תאילנדי. מסעדות כשרות ניתן לספור על יד אחת ולכן על אחת כמה וכמה מבורכת היוזמה של השף שלום איבגי לפתוח את מסעדת "איבגי" שמגישה אוכל מרוקאי בשרי כשר למהדרין, איכותי וטעים, במחירים סבירים לחלוטין (שווי ערך למסעדות לא-כשרות שמגישות אוכל דומה).

איבגיס, Eivgis

Belziger Straße 75

10827 Berlin-Schöneberg

Tel.: +49 177 5034310

כאמור כשר למהדרין וסגור בשבת וחג (נסגר מוקדם בימי שישי וערבי חג)

מסעדה כשרה בברלין
צילום: אתר מסעדת איבגי

מוזיאון: מוזיאון הטבע

מוזיאון הטבע של ברלין מפורסם בעיקר בשל דגמי הדינוזאורים שלו, שכמובן מלהיבים ילדים. עם זאת, גם מבוגרים יוכלו להתרשם מן התערוכות השונות העוסקות בבעלי חיים ובתהליך האבולוציוני, כולל הרבה שחזורים מעניינים של בעלי חיים נדירים או כאלה שנכחדו. תוכלו גם להתרשם מטריסטאן, הטי-רקס הענקי.

מוזיאון הטבע, (Museum für Naturkunde)

Invalidenstraße 43, 10115 Berlin

הגעה: U6 עד Naturkundemuseum (או M5); גם תחנת ה-S ב-Nordbahnhof לא מאוד רחוקה.

לבלוג של תמר

שלחו לנו את המלצות ברלין שלכם

השאירו תגובה