אוכל טבעוני בברלין? קחו כמה המלצות לדרך

טבעונים בברלין

החיים של הטבעונים לא תמיד קלים בסביבה שבה אין אנשים נוספים שחושבים כמוהם ובעיקר אוכלים כמוהם. מהבחינה הזאת ברלין היא המקום הנכון להרגיש בבית עם שלל אופציות מצוינות שאפילו לא טבעונים ידעו להעריך

הבלוגרית הצרפתיה קלואי טסלה הגיעה לברלין המכונה גם גן העדן של הטבעונים כדי לסקור כמה מקומות שבהם טבעונים יכולים לאכול בנוח. היא התאכסנה עם משפחתה באיזור פרנצלאואר ברג (במלון ידידותי לטבעונים כמובן) ובסביבה גילתה מקומות שעליהם היא ממליצה.

ההמלצה הראשונה של קלואי הוא מקום בשם Vego (כשם חטיף פופולרי של טבעונים). ב-Vego עונים על הצורך של אוהבי הג'אנק פוד דוגמת נקניקייה בלחמנייה, המבורגר או צ'יפס עם גירסאות טבעוניות לגמרי של המוצרים.

אחרי מעט תלונות על הגרפיטי הלא אמנותי מספיק של הגרמנים בברלין המשיכה קלואי ליעד הבא שלה, מקום בשם Vegan Tiger. מבלי להרחיב יותר מדי מספרת קלואי כי זה מקום מודרני שמציע גם כריך בשם דומה.

עיר עם מבחר עצום

המקום המומלץ הבא לטבעונים בברלין על פי קלואי הוא Huong Sen, מסעדה אסיאתית שהיא והוריה חזרו לשם פעמיים בזמן הביקור הקצר בברלין בגלל שהחוויה שם היתה נהדרת. בכלל, אומרת קלואי, המבחר בברלין לטבעונים הוא עצום וגם שבוע שלם לא יספיק לגלות את כל המקומות שניתן לאכול בהם. כדי למצוא רבים מהמקומות הורידה אפליקציה מאתר האינטרנט הפופולרי Happy Cow שעזרה לה למפות חלק מהיעדים ולהגיע אליהם.

בגלידריה Eisladen Tanne B נהנתה קלואי מגלידה מצוינת למרות שהמקום אינו טבעוני אבל נחשב ל-"ידידותי לטבעונים" כלומר מציע מספר אופציות שמתאימות למי שאינו אוכל מוצרים מן החי.

עוד מקום שנבדק על ידי הבלוגרית הצרפתיה הוא קפה Brammibal's שבו מצאה מלבד אווירה אלטרנטיבית גם דונאטס טבעוניות.

סופרמרקט שיש בו הכול לטבעונים

מסעדה אסיאתית נוספת אליה הגיעו קלואי ומשפחתה היא Cat Tuong שמתאימה לטבעונים שבכם שאוהבים את האוכל שלהם מתובל מאוד. למרות הטעמים החריפים ממליצה קלואי גם על המסעדה הזאת.

הגילוי הכי מרגש עבור קלואי בברלין לא היתה מסעדה מסוימת או בית קפה, גם לא גלידירה אלא דווקא הסופרמרקט המוכר לכם בוודאי (לפחות אם אתם טבעונים) Veganz. הסופר נותן תחושה של גן עדן לטבעונים שכן המגוון העצום של המוצרים מזכיר סופר גדול ורגיל. אפשר למצוא במקום גם אוכל טבעוני לחיות המחמד שלכם, מגזינים ועוד.

אם אתם כבר באיזור ודאי תרצו לקפוץ כמו קלואי לבוטיק בגדים בשם Dear Goods שמציע בגדים שמתאימים לטבעונים, ללא שימוש ברכיבים מן החי. בסמוך, Avesu חנות נעליים תואמת. הרחוב שבו תמצאו את שלוש ההמלצות האחרונות הוא Schivelbeinerstrasse.

עוד לטבעונים מצאה קלואי את הבית הקפה Geh Veg. אוכל פשוט וטוב. אפשר לאכול על המרפסת. גם Fast Rabbit זכתה לציון טוב אצל קלואי בגלל האווירה הטובה. ממש ליד נמצאת The Juicery שמספקת פירות וירקות אורגניים. לקינוח ממליצה קלואי על גלידה ב- Kontor ועל ארוחה ב- Bistro Bardot המעט יקרה מדי.

השאירו תגובה