איך כמעט אכל אותנו דוב במונטנה. חמישה ימים עם המתבגרות במדינה מהממת

מונטנה למטייל
מאת ליאת כהן רביב

ושוב הכרחתי את הבנות האומללות שלי לנסוע איתי לארה"ב, ושוב דמעות תנין כי נמאס כבר מהאמריקה הזאת עם הקפה הגרוע ומה כואב לך שאנחנו בחופש וישנות כל יום עד שלוש אחרי הצהריים וחוץ מזה דברי איתנו כשיזיזו את המשרד הראשי שלכם לאיזה יעד אקזוטי, כי סן פרנסיסקו יצאה לנו מה&%#… ושוב אני אומרת להן בנות תפסיקו לקלל קיבינימט מי מחנך אתכן, ונכון שזה לא קפה זה מים חומים אבל אמא שרופה עליכן אז בואו איתי פליזזזזז אני אתן לכן לישון עד ארבע בסן פרנסיסקו בזמן שאני עובדת, נשבעת!

ואז, אחרי משא ומתן קשוח, פלוס מרפק בצלעות הן הציבו לי תנאי שהייתי צריכה לנקות את האוזניים ולהקשיב לו פעמיים: הן באות רק אם אחרי העבודה עושים טיול באיזה פארק!

מה? איזה מארק אני שואלת אותן, מארק רייסבאום?…

פארק, אמא פארק, כזה עם נוף וטבע!! לא קונים שום צבע, מספיק עם על השיגעונות האלה בשיער.

משפחת כהן במונטנה
משפחת כהן במונטנה

אני מנסה שוב לוודא שאין פה טעות, רק שבשלב הזה הן מסתכלות עלי בחמלה ומודיעות לי שהן מחכות לי באוטו כי הולכים לקנות סנדלי שורש חדשות לרגל האירוע, בכל זאת יש טיול באוהל! אני עולה לאוטו וממלמלת לעצמי אוהל, הן אמרו א ו ה ל, הן כנראה הוזות מעודף חופש גדול, כי איפה הן יטעינו את האייפון X שלהן באוהל, הבורגניות האלה?!

עכשיו, קחו טיפ ממני אשת חינוך מדופלמת עאלק: כשנוער 2018 אומר ט ב ע מיוזמתו האישית – זה מרגש!!! כל כך מרגש שאתם עלולים לזרום ולתת להם לבחור את הפארק בעצמם… אז כשזה קורה כדאי לתת להם גבולות גזרה, כי נגיד אני שכחתי להגיד להן, בקליפורניה בנות, ב ק ל י פ ו ר נ י ה !

מפה לשם הן התלבטו בין שני פארקים, שניהם ממש לא בסמיכות הגיונית למשרד בסן פרנסיסקו, אחד במונטנה אחד בויומינג, ואז תומר עלתה על זה שהמרחק ביניהם זה כמו בין מטולה לאילת אז חפיף, גם ככה זה אמא שנוהגת והיא הרי עבד. אז קיבלתי משימה למצא שדות תעופה שעושים את הסיפור הזה הגיוני…

קיצר, נחתנו במונטנה!

מה אני אגיד לכם, ולא בציניות: היממה אותי המדינה הזו!!!

איזה מרחבים קסומים, הרים, עמקים, גבעות, שדות ירוקים, יערות …

משפחת כהן במונטנה

משפחת כהן במונטנה
משפחת כהן במונטנה

היינו שם חמישה ימים, נסענו מצפון לדרום והנוף נהיה יפה יותר ויותר עד שנהיה מוגזם. והאנשים, כל כך נחמדיםםםםםםם, בחיי, מהסוג שיש רק במדינות באמריקה שלא על חוף הים, אז אני נוהגת לי בכייף ובוהה בנוף וחושבת על זה שסן פרנסיסקו דווקא כן על הים. מוקפת ים. מלאאא ים!

אנחנו מגיעים למקום הלינה שלנו בכניסה לגליישר פארק, ומסתבר שאני סוג של גאון או סתם ממש טובה בחיפוש בגוגל והבנות שמחות לגלות שיש גם אוהל וגם נקודת טעינה לפלאפון אז אפשר לחזור לנשום ולהמשיך לעשות סלפי כל שלוש שניות…

אנחנו עושות צ'ק אין לאוהל מספר 9 בליבו של יער קסום ואז קורה הדבר הבא: מציעים לנו לקנות ספריי דוחה דובים. הגברת בקבלה מציעה שנרסס על עצמנו כי בארור שזה מה שיעזור כשאיזה דוב רעב יקפוץ אלינו לביקור נימוסין באוהל.

משפחת כהן במונטנה

משפחת כהן במונטנה
מונטנה היפה

אני מסתכלת עליה: אשכרה ס פ ר י י נגד דובים???!!! מה זה, יש לכם פה דובים על תקן יתושים, אז את מחלטרת עם ספריי?! אבל לא חשוב, לא נלחצנו, אמרנו לא תודה כי מי רוצה לשים על עצמו ריח מהסוג שדוחה דובי גריזלי וסמכנו על הנחירות שלנו שהם כבר יעשו את העבודה.

כל האזור של גליישר פארק, כמו כל מונטנה בתכלס, הוא אזור חקלאי אחד גדול אז פגשנו פה את מעמד הפועלים של אמריקה, אלה שמייצרים את כל החיטה והחלב שהאומה הזו צורכת. מצד אחד כל הקטע של החוות הגדולות עם הגדרות הלבנות וכל הביזונים שמלחחים עשב ירוק פרימיום (כן בנות יש חיה כזאת ולא זה לא שור) זה קסום בקטע טוסקני … מצד שני יש גם את עיירות הקראוונים והטריילרים שקצת פחות זוהרות, עם החצרות הסופר מוזנחות עם פק"ל רכב ענתיקה נטוש בלי דלתות וילדים יחפים שאנחנו מנחשות שנוסעים שעתיים בבוקר לבית הספר …

משפחת כהן במונטנה
במונטנה

90% מהדרך זורם לצידנו נהר ותמיד יש ברקע רכבת תובלה ארוכההההה שאין לתאר ובנתיב הימני יש משאיות ענק ופעם אחת אפילו ראיתי את אופטימוס פריים והתלהבתי בקול רם אז הבנות שלי אומרות לי מי זה. מה מי זה? אתן לא מכירות את אופטימוס, מה אתן משוגעות?! לא מבינה מה הן לומדות בביה"ס 9 שעות ביום!

מה שכן גילינו שגם תומר כותבת שירים, לדוגמא:

במקום קסום
רחוק מכאן
לפרות יש רגליים
אבל לחמוסים אין ….

אנחנו נוסעות דרך עיירות שנקראות הסוס הרעב/הגור האדום/הדג הלבן ומגלות שהתחביב הלאומי פה זה דיג נהרות (כזה שעומדים בתוך המים עד המותן), אנחנו קוראות עשרות שלטי ענק שמהללים את ישו וממליצים לכולם להגיע לכנסייה כי רק משם תגיע הישועה (ומקוות שהשם לא רואה את זה ומתבאס שאנחנו לא עושים לו PR באיילון).

מונטנה מונטנה, יש בה נקודות שמרגישות כמו במכונת זמן שעשתה גיחה ל- 1970, ופתאום בצד הדרך יש Bar שפתוח כל יום מאז 1902 ויוצאים משם גברים עם כובעי בוקרים שמדברים על ציד, אז אנחנו במערב הפרוע ואני אומרת לבנות שלי שזו אמריקה האמיתית, זו שאנשים חיים בה ושאני שמחה שהן גררו אותי לפה!

משפחת כהן במונטנה

משפחת כהן במונטנה
גייזרים במונטנה

עפנו על הנוף הכי יפה בעולם חוץ מעמק החולה כמובן…

נסענו בתוך פארקים עם הגבלת מהירות של 45 מייל שזה בול למצב צבירה שלי ממש לא אז קיבלתי דוח של 105$ (!!!) בנקודה בה לא שמתי לב שהגבלת המהירות ירדה ל- 35 מייל! ולא עזר הספריי דובים!

רשמנו שיא כתיירות היחידות שלא התעלפו מהגייזר העונה לשם Old Faithful כי הוא מתפרץ אחת ל- 90 דקות אז בכל ה89 דקות האחרות זה לא איזה מחזה מרהיב.

ונראה לי שהגברת דורון כהן היא היחידה שמסוגלת להסתובב בילוסטון ולהגיד: טוב הבנו, יוצאים מים עם ריח של ביצים סרוחות מהאדמה, יאלההההה אפשר כבר ללכת לאכול צ'יפוטלה?

טוב, נראה לי ניסע לנוח בתאילנד.

השאירו תגובה