חדרי הבריחה (Escape rooms) הכי שווים בברלין 

אסקייפ רום

עם כל הכבוד לשער ברנדנבורג, בניין הרייכטאג או צ'ק פוינט צ'ארלי, תופעת חדרי הבריחה או הבילוש (ויש עוד כמה שמות…) תופסת תאוצה בשנים האחרונות וחדרי בריחה כאן בברלין מצליחים להתברג גבוה ברשימות של אטרקציות לתיירים. מה שהתחיל בעמק הסיליקון לפני כעשר שנים התפשט דווקא בארצות המזרח ובשנים האחרונות חוזר למערב. 

הרעיון פשוט, לוקחים את משחק המחשב הפופולרי של שנות השמונים והתשעים שבו דמות של גיבור צריכה לפתור חידה כדי להתקדם (מה שנקרא אז Quest) ומביאים אותו לעולם המציאותי שבו כל אחד מאתנו הוא אותו הגיבור. החדרים המעוצבים היטב עוזרים להכניס את המשתתפים לאווירה הנכונה (גם השעון שמתקתק על הקיר). שחקנים שמשולבים בסיפור או פיקוח של וידאו או מיקרופונים דואגים שאף משתתף לא יישאר מחוץ לעלילה ושהקבוצה כל הזמן תנוע קדימה לקראת פתרון של החידה. 

בדרך כלל מדובר במשימה שאורכת שעה, או 3600 שניות אם תרצו, ובה צריכים המשתתפים לפתור את החידה ו-"לברוח" מהחדר. בתום ההתמודדות, לפחות בחלק מהחדרים, נפרדים המשתתפים מהמקום עם תמונה משותפת שבה מצוין גם כמה זמן לקח לקבוצה לפתור את החידה. המשימות מיועדות בדרך כלל לקבוצות של שניים עד שישה משתתפים וגם המחיר משתנה בהתאם. כאן בברלין מתחילים המחירים בסביבות השמונים-תשעים אירו לשני משתתפים וחוצים את רף המאה אירו לקבוצות גדולות יותר.

דבר נוסף שמאפיין את רוב חדרי הבריחה היא האפשרות לרכוש את ההצעה כמתנה לחברים וזאת לצד פעילות ערה של חברות עסקיות שמציעות את החדרים לעובדיהן לצורך התרעננות, חידוד חושים וגם גיבוש חברתי. גם ערבי חברים או ערבים רומנטיים הם חלק מהתמונה. 

סמארט רום
foto: smart room facebook

בברלין יש לא מעט אופציות לבחור מתוכן. הנה רשימה של כמה חדרי בריחה מצטיינים שיעשו לכם כיף בין אם אתם גרים בעיר או רק תיירים לרגע. בינתיים עוד אין חדר בריחה בבעלות ישראלית, אבל אנחנו בטוחים שגם זה יבוא. 

סמארט רום

סמארט רום (לשעבר קווסט רום) הוא אחד מהחדרים המוצלחים בעיר ואם לשפוט לפי הביקורות, יש לא מעט שהיו נותנים לו את המקום הראשון. כך למשל זוג שטוען כי היה "בכל 42 חדרי האסקייפ רום בברלין שמציעים תוכנית לשני משתתפים" פירסם את הביקורת שלו כי החווייה בסמארט רום היתה הכי מוצלחת.

נכון להיום מציע הסמארט רום שישה סיפורים שונים שניתן לבחור מתוכם, "חדר מתים", "חדר סודי", "קזינו", "ספינת חלל", "מכסחי הסמארטים" ו-"עליסה בארץ סמארט". את תשומת הלב שלנו הצליח לצוד הסיפור על חדר המתים דווקא. לא סיפור מסובך במיוחד. "החברים שלך החליטו להתבדח ולנעול אותך בחדר מתים לכמה דקות אבל העניינים הסתבכו ועכשיו אין אפשרות לצאת, גם לא עם המפתח. נותר למצוא דרך אחרת החוצה. מקווים שאתם לא פוחדים מדם."

כשהתחרות בין חדרי הבריחה השונים נמצאת גם היא בעלייה אין ברירה אלא להשקיע יותר בעיצוב ובתכנון. גם סרטוני וידאו עוזרים להעביר את המסר. הנה הסרטון של סמארט רום שמראה שהרף של המקצועיות עולה כל הזמן.

מחירים: 75-85 אירו לקבוצה של עד חמישה (המחיר הוא לחדר ולא למשתתף). על כל משתתף מעל חמישה יש להוסיף עשרה אירו.
טלפון: 49-1724142209
כתובת: Nöldnerstraße 1, ברלין

להזמנת חדר באתר העסק

Cat in the Bag

חדרי "החתול בשק" ברובע מיטה בברלין כוללים שלושה חדרים שכל אחד מציע סיפור שונה. תוכלו לבחור בין בית כלא, לבקתת סקי או בונקר. המפחיד משלושת הסיפורים הוא זה המתרחש בבונקר (תכינו את הגרון, אתם הולכים לצרוח הרבה). זה שדורש חשיבה טכנית מפותחת הוא הסיפור בבקתת הסקי.

הצוות במקום נחמד ותקבלו גם שתייה כחלק מהאירוח. יש לחתול בשק מיקום מצוין וגם אפשרות לערוך אירועים רומנטיים אם אתם רוצים לשלב את משחק החיפוש בהצעת נישואין, למשל.

יצאו מהכלא. foto: Cat Bag Facebook

הקבוצות הן לשניים עד ארבעה משתתפים. ילדים בגילאי 7-14 בליווי הורים. החדרים מצויידים במיקרופונים ומצלמות כך שניתן לבקש עזרה. אחרי שעה הדלתות נפתחות אוטומטית. בין הזמנה להזמנה יש מרווח של חצי שעה כך שלצוות המקום אין אפשרות להשאיר אתכם מעבר לזמן המוקצב. אל תשכחו לבקש לשחק באנגלית, אלא אם הגרמנית שלכם מספיק טובה.

כתובת: Chausseestraße 15, 10115 Berlin
טלפון: 015771573781
מחירים: 68-88 אירו.

הזמנת כרטיסים באתר

Team Escape

כמו שהקדמנו לומר, חדרי הבריחה כבר הפכו עבור תיירים רבים לנקודות חובה בטיול, לא פחות מאתרים מרכזיים, לפעמים אפילו יותר. אם אתם תיירים שעוברים ליד צ'ק פוינט צ'ארלי, תוכלו להוסיף גם את Team Escape לתוכנית הטיול.

לחברת Team Escape יש רשת של חדרי בריחה, רובם בגרמניה (אבל גם אחד בקהיר ואחד בכווית, אם אתם מזדמנים לשם ורוצים לנסות). בברלין ברובע קרויצברג מוצעים שני חדרים שכל אחד מאפשר כניסה לעולם אחר. אחד הסיפורים נקרא "סוד מדינה" והוא מגולל תעלומה של חשיפת תוכנית להפלת הממשלה בתקופת גרמניה המחולקת. המטרה היא למצוא את רוקמי המזימה ולעצור את התוכנית וכל זאת מבלי שהדבר יגיע לידיעתה של התקשורת המערבית.

Team Escape foto: web

גירסה דומה של המשחק מוצעת בחדרים האחרים של החברה בגרמניה תחת השם "החטיפה".

בלובי של Team Escape תוכלו ליהנות בזמן ההמתנה לתחילת המשחק שלכם משתייה וגם מפאזלים שולחניים שיעזרו לכם להיכנס לאווירה. כשהולכים ל-אסקייפ רום חשוב לדעת שיש מי שעוקב אחרי המשחק ודואג לשמור את השחקנים בפוקוס. "האח הגדול" בחדרים של Team Escape בברלין מקבל ציונים טובים בביקורות שונות ונדמה שיודעים שם מתי להתערב ומתי לתת לקבוצות להתאמץ עוד כדי לפענח את הסודות.

החדרים מיועדים לקבוצות של שניים עד שישה משתתפים.

מחירים: 70 אירו לשני משתתפים, 90 אירו לארבעה משתתפים, 120 אירו לשישה משתתפים.
כתובת: Muskauer Str. 27, ברלין

הזמנת כרטיסים באתר העסק

The Room

החדר בה"א הידיעה. אם אתם מגיעים לברלין או גרים בה אבל יש לכם רק מעט זמן להקדיש לחיפוש בין חדרי הבריחה השונים שהעיר יכולה להציע, זה כנראה המקום בשבילכם. החדר שנקרא Lost Treasure (אוצר אבוד) זוכה להכי הרבה מחמאות והתפעלות, בעיקר מהמגוון העצום של הפריטים שיש בו. אחד המבקרים כתב שאם יום אחד בעל המקום יחליט לזנוח את עסקי חדרי הבריחה, הוא יוכל בקלות להסב את המקום למוזיאון, בלי לשנות דבר.

foto: The Room, Facebook

"החדר" הוא בעצם שלושה חדרים. חוץ מהאוצר האבוד ישנם עוד שני סיפורים, האחד נקרא "החיה מברלין" על פי סיפור משנת 1924 והשני, "Go West", הבריחה ממזרח ברלין. כנראה שבשביל להיות חדר בריחה מוביל צריך לדעת לא רק לעצב ולבנות סיפור טוב אלא גם להתאים את שני אלה לעיר שבה החדרים נמצאים. החברים מ-"החדר" בחרו ככל הנראה את הסיפור האולטימטיבי והקהל מצביע ברגליים ובשכל.

כתובת: Ruschestraße 64-66, ברלין

הזמנת כרטיסים באתר העסק

השאירו תגובה