8 חדרי בריחה בישראל שאתם מוכרחים להיכנס לתוכם (ולצאת בזמן…)

אסקפיזם, חדר בריחה בתל אביב

מתחם אסקפיזם, תל אביב

אריק: "מתחם חדרי בריחה שלנו נקרא אסקפיזם. יש לנו את חלל האירוח הכי יפה לדעתי בארץ. חוץ מזה הייחוד שלנו, ללא ספק, זה העובדה שאנחנו בונים ימי גיבוש לחברות וארגונים שכוללים הכול. החברה עצמה לא צריכה לשבור את הראש איפה למצוא חנייה לעובדים שמגיעים לחדר הבריחה שלנו, איפה לאכול או מה לעשות אחרי הפעילות. אנחנו דואגים לחבילות שכוללות חוץ מחדרי הבריחה גם סדנאות בנושאים שונים כמו סדנת צחוק סדנת גרפולוגיה, שפת גוף, ניתוח ציורים ועוד נושאים. מי שרוצה להוסיף לחבילה גם סיורים אז אנחנו מציעים סיורים לשוק הכרמל או לווינסקי ויש גם סיור גרפיטי אמנותי.

חדר בריחה מוביל אצלנו הוא פאודה, שהוא עם שיתוף פעולה בלעדי עם חברת Yes. היוצרים של הסדרה ליאור רז ואבי יששכרוף ליוו אותנו בהקמה עם עצות ורעיונות. זה מאוד ייחודי. אין עוד חדר פאודה בארץ וספק אם בעולם יש חדר שבו יוצרי סדרה פופולרית נרתמו לשיתוף פעולה עם חדר בריחה מקומי. אגב, ליאור רז הכוכב של הסדרה הצטלם במיוחד עבורנו לחדר הבריחה ויש איזושהי אינטראקציה איתו במהלך הפעילות.

יש לנו גם את חדר שר הטבעות שהוא אחד החדרים הכי מושקעים בארץ."

איך אפשר להזמין חדר?

באתר האינטרנט או בטלפון 077-5023008
כתובת: אלנבי 119 (ליד שדרות רוטשילד)

כישוף המתים, הרצליה

"החדר מדבר על שני אירועי מוות שהמשטרה חוקרת. אחד בבית של משפחה שבו נמצאו שלוש גופות וביניהן גופה אלמונית שהועברה לנתיחה לאחרי המוות. יום לאחר הנתיחה נמצאו גופות הפתולוגים. לאחר בדיקת הממצאים של הפתולוגים לפני מותם, המשטרה הבינה כי קיימים דברים על טבעיים במקרים ובגופה ולכן המשטרה מזמנת אתכם חוקרי העל טבעי לעזור לפענח את המקרים.

החלטנו להקים חדר וידענו שהנושא שנרצה הוא בסגנון מתח ומסתורין. העלילה מתפתחת במהלך המשחק וזה מה שחיפשנו להביא לאנשים – את החוויה של הסקרנות מה הם ימצאו ומה בעצם קרה. אנחנו אוהבים קצת קריפיות במהלך המשחק ולכן גם בחרנו סיפור שיאפשר לתת גרסאות שונות לחדר. כרגע גם קיימות שלוש גרסאות לחדר, אחת לילדים, אחת מתח מסתורין וכאמור הגירסה הקריפית.

קיבלנו מחמאות רבות על החידות. ישנם חידות בחדר שאין בחדרים אחרים ואנשים מאוד מחמיאים על המקוריות שלהם.

תבואו עם ראש פתוח והרבה אנרגיות."

איך אפשר להזמין חדר?

באתר האינטרנט או בטלפון 053-5301120
כתובת: בר אילן 12, הרצליה

צופן הברון, זכרון יעקב

מעוז מוסל: "מתחם צופן הברון ממוקם ליד המדרחוב הוותיק של זכרון יעקב. במתחם ארבעה חדרים, שני חדרי מטמון הברון ושני חדרי סודות המגילה.

הסיפור הוא כזה: במקום שפעם עמד בו מלון "גרף" המיתולוגי טמונים מטילי זהב שנשמרו במקום מאז ימיה הראשונים של זכרון יעקב. המבנה המכיל את האוצר עומד להיהרס ובמקומו יקום קניון. המשימה שלכם תהיה להגיע אל מטילי הזהב לפני שהבולדוזרים יגיעו להרוס את הבניין ומטילי הזהב יפלו לידיהם של בעלי ההון שעומדים מאחורי יוזמה זו.

החידות אצלנו הן ממגוון עולמות תוכן ומשפע של סוגים וככה כל אחד יכול למצוא את עצמו ולהביא את עצמו לידי ביטוי. אחד למשל טוב בזיכרון צילומי, אחת טובה בדברים טכניים, אחד טוב באינטגרציה של הדברים ובראייה כוללת, וכדומה. מאוד חשוב לנו שכל השחקנים בחדר יהיו פעילים, ולא רק אחד שניים דומיננטיים. בעינינו, זה מה שהופך אותנו לאהודים בקרב ימי כיף של קבוצות עובדים.

השקענו הרבה בפיילוטים וניסיונות לפני הפתיחה הרשמית כדי להיות סגורים על כך שכל החידות מעניינות ואטרקטיביות. היינו מוכרחים גם לוודא שהן מספיק מאתגרות אבל ישימות וריאליות.

מומלץ לבוא עם ראש פתוח, לא להיות מקובעים על כלום, לא להינעל."

איך אפשר להזמין חדר?

באתר האינטרנט או בטלפון 072-2409004
כתובת: המייסדים 62, זכרון יעקב

צופן הברון. יצאו בזמן
צופן הברון. יצאו בזמן

צופן הפיראטים, תל אביב

דור ויותם: "החדר שלנו נקרא צופן הפיראטים והוא ממוקם קרוב מאוד למתחם שרונה, לקניון עזריאלי ורכבת השלום. יש לנו גם חניה במקום.

מה הסיפור? אתם נמצאים בספינת פיראטים שהותקפה ומתחילה לשקוע. הקפטן שלכם נעלם במתקפה. אתם מחליטים לפני נטישת הספינה להיכנס לחדרו האישי של הקפטן שלכם בכדי לגלות מה הסוד שהוא מסתיר כבר שנים, רגע לפני שהספינה שוקעת ואיתה הסוד של הקפטן.

עולם הפיראטים הוא עולם שכל אחד יכול להתחבר אליו. החל מהילד הקטן שמתלהב מהתלבושות והאביזרים ועד המבוגר שנכנס לאווירת שודדי הקאריביים, בהשראת סדרת הסרטים המפורסמת.

הפתיע אותנו לגלות כמה אנשים שנכנסים לחדר מצליחים להתנתק מהעולם החיצוני ולהיכנס לאווירה בצורה מוחלטת. החדר מעוצב, מרוהט ומאובזר על טהרת הפיראטים. גם המוזיקה והחידות מוסיפות את התבלינים שלהן לעניין. הופתענו מאוד לראות כיצד אנשים עוברים שינוי ניכר לעין מרגע כניסתם למתחם ועד היציאה ממנו. אנשים נכנסים מאופקים, לפעמים עוד עסוקים בטרדות היום, הם מתבקשים להשאיר הכל מאחור ופשוט להשתחרר. זה עובד בגדול."

איך אפשר להזמין חדר?

באתר האינטרנט או בטלפון 058-5588007
כתובת: דרך מנחם בגין 112, תל אביב

מחוז 13, ראשון לציון

מעיין, איציק ומיקי: "החדר נקרא מחוז 13. זה חדר בעל חלל עצום. המתחם שבנינו הוא מהמפנקים שקיימים היום. אנחנו רואים איך הוא מספק חוויה מושלמת לקבוצות גדולות, למשפחות וגם לארגונים וחברות שכידוע אוהבים מאוד חדרי בריחה.

מה הסיפור? מדינת פאנם נמצאת בכאוס מוחלט בעקבות מרד גדול שפורץ כנגד שלטון הקפיטול האכזרי. מחוז 13 הסודי שעד היום לא ידעו על קיומו מארגן את ההפיכה מול הקפיטול. לקחנו את המורדים הטובים ביותר למשימה בכדי להשיג את ליבת הכוח, שיכולה להטות את הכף לטובת המרד! עיזרו לנו לשחרר את פנאם מידיו של שלטון הקפיטול האכזר.

בנינו את פרויקט מחוז 13 ברמה הגבוהה ביותר ועם ירידה לפרטים הכי קטנים. היה חשוב לנו לייצר חוויה מושלמת, כמו שאמרנו, ובאמת מסתבר שיצרנו פצצת אדרנלין מתקתקת. הפתיע אותנו הקונצנזוס הרחב בקרב הלקוחות. השחקנים יוצאים מרוצים מהחוויה שיצרנו בשבילם. זה מדהים ונותן לנו הרבה סיפוק לקבל את הפרגון והאהבה מהלקוחות שלנו.

מחוז 13 הוא חדר עצום בגודלו ומשתרע על חלל של יותר מ-100 מ"ר. הוא משלב את כל האלמנטים שדרושים לחדר בריחה מצוין: יש תפאורה מרהיבה, חידות מעולות ומשימות אתגריות ופיזיות. זה חדר שיש בו הרבה מאוד חידות והוא דורש מהשחקנים שיתוף פעולה."

איך אפשר להזמין את החדר?

באתר האינטרנט או בטלפון 052-8056627

ליאור: "החדרים שלנו ממוקמים ברחבי הארץ, ממלון הרודס באילת ועד בנימינה. רשימת הסניפים המדויקת היא: אילת, באר שבע, אשקלון, ראשל"צ, ירושלים, תל אביב, פתח תקווה וכאמור בנימינה.

יש לנו מגוון של חדרים בקונספטים שונים. שוד המאה, טיטאניק, הוטל קליפורניה, מיונים למוסד, מיונים לשב"כ, פעילות על טבעית, ציידי השדים, אטנלטיס, אמזונס, נמלטים ו-הנגאובר. כל הקונספטים האלה נבחרו כי היה סיפור טוב בבסיס שלהם. אנחנו כל הזמן מנסים לחשוב על הסיטואציה המשחקית שהשחקן ימצא בה וירצה ליהנות ממנה. אנחנו מנסים להוציא את השחקן מחוץ לשגרה שלו. לכל חדר אנחנו ניגשים כמו שניגשים לסרט או משחק מחשב מרמת התכנון, ההפקה ועד לביצוע סופי. יותר מהכול אנחנו רוצים לייצר חוויה משפחתית, חוויה חברית- 60 דק' של יציאה מהשגרה!

סוגי החוויות משתנות בהתאם לסוג החדר אבל גם ההכשרה שהמפעילים שלנו עוברים חשובה מאוד כי אנחנו מאמינים שמפעילים טובים צריכים להתאים את עצמם כל פעם מחדש לקבוצה ולייצר להם חוויה אחרת שתתאים נקודתית לצוות שעומד מולם. המטרה שלנו פה היא לייצר לכל לקוח הנאה צרופה כל פעם מחדש.

תבואו עם ראש פתוח ויכולת הקשבה והכי חשוב, הדרך לפתרון מהיר של החדר, היא באמצעות עבודת צוות.

איך אפשר להזמין חדר?

באתר או בטלפון: 079-932-22-24

Questsair, תל אביב

"חברת QUESTAIR מפעילה מתחם חדרי בריחה מומלצים בתל אביב שהתברגו לחדרים המובילים בארץ. החברה הוקמה באמצע שנת 2016 והוקמה על ידי יוצאי חיל האוויר בעלי ניסיון רב שנים בתחום עבודת צוות, תחקור והדרכה. למקימים אהבה גדולה לעולם החידות והמטרה שלהם היא להציע את חדרי הבריחה כאטרקציה שוברת שגרה וכבילוי אלטרנטיבי.

מה הסיפור? זמן קצר מאז שנחתם הסכם הגרעין בין איראן למדינות המערב, על פי מידע מודיעיני מסווג, נמצא כי אי שם בבקתה נטושה במערב איראן ישנו מקום פיתוח סודי של מטוס תקיפה איראני המהווה איום על בטחון מדינת ישראל. אתם הצוות שנשלח לאתר את המקום ולפעול בהתאם. שומר היער יצא לפטרול הקבוע שלו…

הגענו מעולם חיל האוויר וכך לחדרי הבריחה שלנו יש בצורה מסוימת נגיעה לכך.מאוד הופתענו מה-"הייפ" וההצלחה המסחררת של החדרים ומכך שהתברגו לראש הרשימה. אנשים טרחו לבקש לדבר עם הבעלים ולפרט לנו טלפונית כמה הם נהנו מהחדרים.

ההשקעה בתכנון החדרים ארכה מעל שנה וירדה לפרטים הקטנים ביותר וכך גם הביצוע בזמן בנייתם. דבר שני זה שילוב של חידות חזקות, מאתגרות ומפתיעות עם תפאורה ואווירה מושקעת ומכניסה לסיפור.

כשאתם באים אלינו, תעבדו מסודר ושיטתי כצוות, תמיד חשוב להבין מה כבר יש לכם ומה אתם עדיין צריכים למצוא. לפעמים נכון לעצור רגע ולעשות חיתוך מצב.

איך אפשר להזמין חדר?

באתר האינטרנט או בטלפון: 03-6964443
כתובת: שפע טל 6, תל אביב

פרוג'קט איקס, חדר בריחה
חדרי הבריחה של Questair, מצוינות של בוגרי חיל האויר

נפילת הפנטגון, חיפה

"החדר נקרא נפילת הפנטגון והוא ממוקם באזור התעשייה קריית חיים, בחיפה. החברה שמפעילה את החדר היא EXITROOM, מהחברות הראשונות בשוק חדרי הבריחה בישראל.

הסיפור של החדר תואם לשמו, בתוך ארכיון הפנטגון שמור המידע הכי סודי על כל אחד מהמשתתפים – כלומר מי שנכנס לשחק בחדר. אבל יש בעיה, המידע הזה כל כך רגיש שיש סוכנים בפנטגון שרוצים להדליף אותו החוצה ולמכור אותו. המשימה של המשתתפים היא להיכנס לפנטגון כסוכני FBI דבר שאסור לעשות ולהגיע לארכיון כדי לקחת את המידע שנגנב. לאחר נטילת החומרים צריך המשתתפים להניח פצצה בתוך הארכיון על מנת להשמיד כל ראיה שהם היו בפנים, וגם להשמיד שרידי חומרים מסווגים שנמצאים שם.

התגובות המפתיעות ביותר היו לראות אנשים בתוך החדר ממש נכנסים לדמות, ואפילו נלחצים בקטעים מסויימים, ועושים מה שלדעתם צריך לעשות בעולם האמיתי אם דבר כזה היה קורה. זה תמיד מצליח להצחיק אותנו מחדש, אבל מידת החוכמה של החדר הייתה לשלב את כל הדברים הכי אמיתיים שיכולים לקרות, כדי שאם מישהו יעשה דבר שכזה – באמת יעבוד לו. ההרגשה הטובה ביותר זה לראות את השחקנים יוצאים בהלם מוחלט ממה שקרה.

ברמת המתקן עצמו, יש לנו חניה פרטית עם גישה מלאה לנכים, הלובי שלנו מאוד גדול ובעצם מחולק לשניים, קבוצה נכנסת וקבוצה יוצאת, ככה שאם קבוצה הקדימה יש לה מקום לשבת בלי לשמוע את הקבוצה שיוצאת מדברת. זה משהו שהיה חשוב לנו מאוד לעשות. יש לנו אפילו ציור קיר ענק שציירנו במיוחד לחדר הזה.

איך אפשר להזמין חדר?

באתר האינטרנט או בטלפון 04-8415103
כתובת: חלוצי התעשייה 35, חיפה

נשארתם בחוץ? כתבו לנו וניכנס גם לחדר שלכם

2 תגובות על “8 חדרי בריחה בישראל שאתם מוכרחים להיכנס לתוכם (ולצאת בזמן…)

השאירו תגובה