8 חברות מקומיות שיעזרו לכם למצוא נדל״ן ביוון 

נדל"ן ביוון

אז הישראלים גילו את יוון ואפשרויות רכישת הנכסים הזולים יחסית לשוק המקומי, אבל בעוד זרם המשקיעים הולך ומתגבר, מתרבות גם אפשרויות הבחירה ובתוך כך מספר החברות שמציעות עצמן כשותפות לתהליך. כדי לעשות לכם את החיים קלים יותר, הנה סקירת החברות המובילות בתחום והטיפים שלנו.

גריק בלו

מיכל שלם ושלומית טולדו הינן בעלות גריק בלו, חברה שמציעה יזמות והשקעות ביוון. במקום אתר אינטרנט השתיים מפרסמות את הפרויקטים השונים בדף פייסבוק ייחודי, שדרכו תוכלו גם לבקש פגישה של חצי שעה ולדבר איתן ללא התחייבות.

בדף הפייסבוק של החברה, דיווחים מהשטח לגבי המצב בסלוניקי שבה הן מתמקדות. כך, תוך כדי גלישה בפיד של שלומית ומיכל מצאנו דירה בסלוניקי, שלושה חדרים, קומה שניה, משופצת ובגודל 60 מטרים רבועים במחיר של 118 אלף אירו. דירה נוספת גם היא בסלוניקי, קומה שניה עם מרפסת, 40 מטר רבוע, כולל כל מה מכשירי החשמל במחיר של 95 אלף דולר.

יש גם נכסים יוקרתיים יותר כמו דירה בקו ראשון לים בסלוניקי, קומה חמישית, 150 מטרים רבועים, שלושה חדרי שינה ובמחיר של מיליון וחמישים אלף אירו. עוד דוגמה, דירה באתונה המושכרת לשלוש השנים הקרובות במחיר של 480 אירו לחודש, 67 מטרים רבועים נמכרה במחיר 85,000 אירו.

בין סיפורי ההצלחה האחרונים שהחברה מפרסמת, דירה שנמכרה ללקוחה תוך ארבעה ימים והושכרה יומיים אחר כך והכל מרחוק בעזרת הצוות המקומי שהחברה מפעילה בסלוניקי.

את שלומית ומיכל ראיינו בכתבה נפרדת שבה סיפרו לנו כיצד הגיעו לעיסוק שלהן, מדוע הן מתמקדות דווקא בסלוניקי וגם על התהליך שאותו הן מציעות ללקוחות. שלומית טולדו מחזיקה גם בבלוג אהבה יווני שבו היא כותבת על טיולים, המלצות, נושאי תרבות וכל מה שקשור ללייף סטייל, בניחוח יווני. בבלוג הרבה מידע למי שמגדיר את עצמו פריק של יוון וחושב לא רק לקנות נכס להשקעה, אלא לעבור בעצמו לגור ביוון.

לפנייה ישירה 

נדל״ן אחד על אחד

החברה של גיל בר ועומר דניאל. בעלי ניסיון של יותר מעשר שנים  –  ניסיון שאותו צברו בזכות השקעות ושותפיות בתחום הנדל״ן ביוון. גיל ועומר לא מהססים להודות כי גם להם היו טעויות במהלך הדרך, אבל בזכות אותן טעויות, לדבריהם, למדו להעריך טוב יותר את שווי הנכסים ביוון ואת הפוטנציאל שלהם או לקבל משכנתאות בריבית משתלמת יותר.ֿ

על פי נדל״ן אחד על אחד, המטרה שלהם זה לא רק שיהיה בידיכם נכס רשום בטאבו ביוון, אלא גם את הידע איך לעשות זאת בעצמכם. החברה מציעה מספר מסלולי השקעה, החל מ-200 אלף שקלים, השקעה שנחשבת הון עצמי נמוך, דרך השקעות בהון עצמי בינוני עם מקורות מימון חיצוניים ועד השקעות בסכום העולה על 400 אלף שקל ובאזורים המבוקשים של אתונה, למשל.

גיל ועומר. נדל״ן אחד על אחד

בכל המקרים מדובר במחיר עלות הנכס כולל השיפוץ שנעשה על ידי אנשי מקצוע שאיתם החברה עובדת. החברה מתמקדת באזור אתונה על שכונותיה השונות. מחירי הנדל״ן באתונה, אומרים שם, צנחו ב 50% מאז תחילת המשבר הכלכלי ומגלים סימני התאוששות מאז שנת 2016.

אתר האינטרנט של החברה הוא אולי המושקע ביותר מבין האתרים של המתחרים השונים עם בלוג שבו תמצאו מאמרים על תופעת הישראלים המסתערים על אתונה, על הקסם היווני וכן המלצות איך לבחור מסלול השקעה. עוד באתר, פירוט פרוייקטים שהחברה סייעה בהם או מבצעת בעצמה וכן עדויות של לקוחות המודים לחברה על שירותיה. על פי One on One עד כה היתה החברה מעורבת בלמעלה ממאתיים השקעות בנכסים מניבים ששוויים הכולל גבוה מ- 50 מיליון שקלים.

לפנייה ישירה

חברת G.R.E

חברה רשומה בלשכת המסחר ישראל יוון. ב- G.R.E מתגאים בניסיון בעבודה מול רשויות התכנון והבנייה ביוון וזאת תוך שילוב של אנשי המקצוע הטובים בשוק. מנעד היוזמות שהחברה עוסקת בהם מתחיל בהשקעות מניבות וממשיך בהשבחה של נכסים, בתי מלון, וילות, חלקות אדמה, נכסים מסחריים, קומפלקסים ואפילו איים פרטיים שכן גם כאלה ניתן לרכוש ביוון.

פעילות החברה החלה בשנת 2006 עם צוותים בישראל וביוון. תוכלו לגלות עם G.R.E איזורים יחודיים יחסית למה שמוצע דרך חברות ישראליות כמו האי קורפו. מלון באותו האי, למשל, מוצע דרך החברה בעלות של שבעה מיליון אירו. עוד מצאנו באתר החברה, בניין שלם בסלוניקי במחיר של 2,400,000 אירו או בית בכרתים ליד הים במחיר של 135,000 אירו וכן דירה באתונה במחיר של 75,000 אירו, זאת לצד נכסים רבים נוספים.

בית בלפקדה, ליד הים

באתר החברה תוכלו לקבל תמונה של כל הפרויקטים הנוכחיים וביניהם כאמור מלונות, וילות ופרוייקטים לשיפוץ מרמת השלד ועד לגמר. הרושם הכללי הוא כי מדובר בגוף גדול ורציני שמכיר היטב את השטח. כדאי לבדוק את דף ההמלצות של לקוחות ישראלים ולהציץ בנכסים שאותם רכשו. 

לפנייה ישירה

לאתר החברה

נדל״ן יוון

חברת נדל״ן יוון ממוקמת ברחוב הלח״י בבני ברק ומתרכזת באתונה, סלוניקי, פיראוס ומיקונוס כאיזורי ביקוש. לטענת החברה, הניסיון שלהם מתבטא במכירה של מאות דירות להשקעה ונכסים מניבים ביוון.

גם שם מציינים שהמשבר הכלכלי שיוון חווה הוא הזדמנות עבור משקיעים ישראלים ומבטיחים ללוות אתכם בכל שלבי התהליך, אם זה מימון, ייצוג משפטי, נסיעה ליוון לבדיקה של דירות בשטח או אפילו איתור של בניינים שלמים, למשקיעים הכבדים יותר שביניכם.

מבחינת סוג הלקוחות מציינים בנדל״ן יוון זוגות צעירים אחרי חתונה שרוצים לקנות נכס ראשון, חיילים משוחררים, אנשי קבע וקצינים כקבוצת יעד פופולרית ולצדם גם אנשי עסקים. בפרסומי החברה מדברים על הזדמנויות השקעה ביוון בסכומים של החל מ- 50 אלף אירו עם מקסימום 15 אחוזי תשואה.

באתר החברה תוכלו למצוא מסמך מפורט אודות מדיניות המס על נדל״ן ביוון – מדיניות המיסוי שלטענתם מעודדת משקיעים ונחשבת נוחה במיוחד עבור ישראלים גם בשל אמנת כפל מס שנחתמה בין יוון לישראל לפני מספר שנים.

דירה בסלוניקי למכירה
דירה בסלוניקי למכירה. באדיבות נדל״ן ביוון

גם בנדל״ן יוון מתגאים בניסיון של כמעט 10 שנים שמאפשר להם לדעת היכן כדאי לקנות ומאילו אזורים עדיף להימנע. באתר שלהם מצאנו, נכון לזמן כתיבת שורות אלו, דירה בסלוניקי שמיועדת לתיירות נופש airbnb, בעלות של 200 אלף אירו, שתי דירות נוספות בסלוניקי בעלות של 100 אלף אירו, כל אחת וגם דירה באתונה ב- 60 אלף אירו ועוד שתי דירות אף הן באתונה בטווח מחירים שבין 120 ל-150 אלף אירו.

באתר החברה פירוט ברור לגבי נכסים שמוצעים נכון לעכשיו. לכל דירה דף מידע שבו מצויין סוג הנכס, הסטטוס שלו, הגודל שלו, מחיר לרכישה, הערכה של דמי ניהול לשנה, הערכה של עלות הביטוח השנתית, הערכה של עלות התחזוקה,  שכר דירה ברוטו משוער בשנה, סך הכל תשואה שנתית משוערת ומידע רלוונטי נוסף.

לאתר החברה

אורבניקוס

חברת אורבניקוס מתמקדת גם היא בהשקעות נדל״ן ביוון. בחברה מזכירים שלא רק ישראלים עטים על הזדמנויות השקעה ביוון אלא גם סינים, צרפתים, אנגלים, גרמנים ובני לאומים אחרים ורוכשים מכל הבא ליד, החל מדירות דרך בניינים ועד שטחי אדמה.

אורבניקוס כמו חברות ישראליות אחרות שנכנסו לתחום הנדל״ן ביוון מזהה את אתונה כמרכז המשבר הכלכלי, שהחל ביוון בשנת 2008 וכעיר בעלת הפוטנציאל הרב ביותר לרווחים. בין היתר תוכלו למצוא באתר שלהם את מפת השכונות באתונה שתעזור לכם להתמצא.

החברה מציעה ארבעה שלבים בדרך אל הנכס. לפני הכול יבקשו מכם שם להוציא תמצית רישום ממשרד הפנים בישראל. בהמשך תתבקשו להציג מסמך מרואה החשבון שלכם שמאשר את הפרטים המקצועיים שלכם וכן את מקום העבודה. בהתאם לתקנה החדשה מ- 2019 תידרשו לספק גם מכתב המלצה מהבנק בישראל, שיאפשר לכם לפתוח חשבון בנק ביוון, הנחוץ לצורך התהליך. 

דירה באתונה, שכונת קיפסלי
דירה באתונה, שכונת קיפסלי. באדיבות אורבניקוס

השלב הבא, הפקת מספר מס בליווי נציג משרד רואה חשבון מקומי שהחברה עובדת איתו. מספר זה דרוש עבור כל מכירה, רכישה או השכרה של נכס ביוון, כמו גם פתיחת עסק. בהמשך, פתיחת חשבון בנק יווני לשם יועברו התשלומים לצורך קניית הדירה באתונה וקבלת דמי השכירות החודשיים.

אחרי כל שלבי ההכנה, מגיע השלב הנחמד מכולם הוא שלב הסיור בשטח ובו הלקוחות מחפשים עם נציגי החברה אחר נכס הנדל״ן הטוב ביותר עבורם באתונה. בחברה מציינים כי על השוק יש מסתערים רבים וכי דירה במיקום טוב יכולה להימכר תוך שלושה ימים.

אם נמצא נכס מתאים מתחיל משא ומתן עם המוכר, בדיקה משפטית של הנכס על ידי עורך דין מקומי כדי לוודא שאין חובות או שיעבודים ובסוף, חתימה על הסכם מקדמה וחתימה על הרכישה.

לאתר החברה

אתוס

חברת אתוס השקעות נדל״ן ביוון היא חברה צעירה יחסית הפעילה מאז 2015 ומתרכזת בעיקר באתונה ובפיראוס. צוות הניהול של החברה מורכב מעורך הדין אורני שמולי ושותפו לניהול עידן פינקלשטיין. 

בין הסיבות שמונים בחברה להשקעה דווקא ביוון, קודם כל הקירבה הגיאוגרפית לישראל, מרחק של כשעתיים טיסה, כמו גם העובדה שהטיסות עצמן זולות. בנוסף, המשבר הכלכלי ביוון הביא לירידת מחירי הנכסים בכמחצית ומאפשר למצוא נכסים במחירי מציאה. על כך מוסיפים באתוס כי אתונה היא עדיין עיר בירה אירופאית שבה משתמשים במטבע האירו החזק וכי היא נהנית מתיירות חזקה, אמנם לא בעידן הקורונה, שמביאה עשרות מיליוני תיירים בכל שנה. לצד התיירות, גם אוניברסיטאות מושכות לעיר סטודנטים שמחפשים לשכור דירות.

עוד אומרים בחברת אתוס שביוון אין חוק הגנת הדייר, מה שעוזר למשקיעים וכי יש 100% בעלות בטאבו. מבחינת תשואה, זאת יכולה להגיע לשמונה עד עשרה אחוזים. עוד יתרונות: ההכנסה מהשכירות עוברת ישירות לחשבון הבנק של המשקיע, מס רכישה נמוך בסך 3% ופטור ממס שבח מלא בעת המכירה, נכון לשנת 2019 ולפי אמנת מס משותפת עם ישראל.

בדף הפייסבוק של החברה תוכלו למצוא עדכונים על פעילויות הצוות גם בתקופת הקורונה, כולל ראיון של אחד המנהלים המדבר על שוק הנדל״ן ביוון אחרי הקורונה וההזדמנויות שנוצרו דווקא בתקופה זו.

לאתר החברה 

הבית היווני

חברה נוספת שמציעה פרויקטים ביוון היא הבית היווני שמתרכזת גם היא בזמן האחרון בעיר סלוניקי, נכון לימים אלה, הקבוצה עוסקת בפרוייקט שיפוץ של מגורי סטודנטים בסמוך לאוניברסיטה, עם כוונה להשכיר את הדירות לסטודנטים מקומיים. בעלי המניות בפרויקט אמורים ליהנות מהרווחים לאורך חיי הפרויקט ובהמשך גם מרווחי האקזיט, עם השלמת המכירה.

עוד בהיצע הנוכחי של הבית היווני, מלונות בוטיק בכרתים, באיזור העיר חאניה, שמבטיחים תשואה בהתאם לרווחי המלון. בזמן הקורונה זאת לא הבטחה של ממש, אבל הכוונה היא להביט קדימה אל היום שאחרי. יש גם מתחם תיירות ונופש בכרתים שהחברה מציעה ללקוחות להיכנס כמשקיעים ופרוייקטים נוספים, כולם גדולים, יחסית לחברות אחרות שהזכרנו ברשימה זאת ואשר מעדיפות להתרכז בשוק הפרטי.

את חברת הבית היווני מנהלים שי ברוש, נדל״ניסט וקיבוצניק, דוקטור דן מרום, משה לונה ורואה חשבון דותן ברק. כאמור, מלבד רכישת נכסים קיימים תוכלו להתעניין בבית היווני ברכישת נכסים על הנייר עם תשלום לפי קצב התקדמות הבנייה או במסלול של רכישת מניות בפרוייקט כנגד זכויות ברווחים וזאת עם מינימום השקעה של 115 אלף אירו.

משרדי החברה בהרצליה ברחוב השונית, בנוסף לצוות מקצועי ביוון.

לאתר החברה

נדל״ן ישראל, נדל״ן ועוד

יוון ישראל או חברת GR IL הוא בעצם בעצם משרד עריכת דין בניהולו של עורך דין המאם חליחל, שסיים את לימודי המשפטים שלו באתונה בשנת 1994. עורך הדין חליחל שולט בשפה היוונית וגם גר שם מספר שנים, מה שאיפשר לו ליצור קשרים אישיים ועסקיים עם משרדי עריכת דין ואנשי מקצוע רלוונטים.

לטענת עורך דין חליחל כל אחד יכול לאתר בעצמו נכסים ביוון, בעזרת האינטרנט וזה גם מה שמציעות חברות ישראליות שונות. היתרון שלו היא היכרות אישית עם אזורים ושכונות, אם זה באתונה או בסלוניקי והידיעה היכן כדאי לרכוש ומאילו מקומות עדיף להתרחק.

במשרד עורך דין חליחל מבטיחים לעבוד אתכם בשקיפות ולוודא שאתם לא משלמים כפל סכומים עבור השירותים השונים או שלא מציעים לכם מחיר מיוחד עבור זרים, אלא את המחיר האמיתי שנדרש גם מאזרח יווני. עוד מבטיחים, להתמקח עבורכם ביוונית ולקבל כל הנחה או הטבה אפשרית.

לאתר החברה

השאירו תגובה