14 חברות שיעזרו לכם להוציא דרכון פורטוגלי

דרכון פורטוגלי

פספורטוגו

חברת פספורטוגו היא אופציה מוכרת בתחום הנפקת האזרחות הפורטוגלית והספרדית. בחברה מציגים את שלבי התהליך כך: שלב ראשון שנמשך עד שבוע בלבד ובו נבדקת הזכאות על ידי המחלקה הגנאלוגית, שלב שני בו מגישים לאישור עקרוני ונמשך כשבועיים (כולל ארגון המסמכים הנדרשים), שלב שלישי שנמשך כ-3 חודשים ובמהלכו נשלחים תיק הבקשה והמסמכים לקהילה היהודית בפורטוגל ומתקבל אישור רשמי מהקהילה. לאחר מכן בשלב הרביעי מגישים את התיק לממשלת פורטוגל, מקבלים מספר תיק ומשלמים אגרה, ובשלב החמישי – קבלת תעודת לידה פורטוגלית. השלב האחרון שנמשך כ-18 חודשים כולל את קבלת האזרחות והדרכון הפורטוגלי משגרירות פורטוגל בתל אביב.

פספורטוגו
פספורטוגו. ניסיון רב

בחברה קוראים לצאצאי מגורשי ספרד יוצאי מדינות אפריקה, הים התיכון, הבלקן או דרום אמריקה וביניהן: מרוקו, לוב, תוניס, מצרים, סוריה, אלג'יר, בולגריה, יוון, לבנון, קפריסין, טורקיה, רומניה, הולנד, ארגנטינה, עיראק, ברזיל ומדינות נוספות לנצל את הזכות שלהם לקבל דרכון אירופאי ומדווחים על אחוז סבירות גבוה לקבלת הדרכון במידה ואתם עונים לתנאים.

דרכון אירופאי פותח אינספור הזדמנויות: לימודים, מגורים ואפיקי תעסוקה בכל אחת מ-28 מדינות האיחוד, וגם ויזת תייר אוטומטית לארה"ב ולאוסטרליה. בפספורטוגו מצהירים כי הם מבקשים לפתוח את העולם עבור ישראלים זכאים ומבטיחים ליווי אישי ומקצועי עד להשגת המטרה הנכספת.

לדברי פספורטוגו הם החברה הגדולה בארץ בתחום הנפקת אזרחות אירופאית לפי החוק שנחקק בספרד בשנת 2014 ובפורטוגל בשנת 2015 במטרה להשיב זכויות אזרחות שנשללו בעקבות גירוש היהודים במאה ה-15, ובהתאם לחוק האזרחות הרומני (שהצטרפה לאיחוד בשנת 2007).

שלחו פנייה או התקשרו: 072-3305979

פורטוגליס

בפורטוגליס עוסקים בטיפול בבקשות אזרחות פורטוגלית בלבד. החוק הפורטוגלי, בניגוד  לחוקי התאזרחות אירופאים אחרים, אינו דורש להציג קשר עכשווי למדינה בה מתאזרחים (לדוגמא ידיעת שפה, מגורים וכיוצא באלה) או לוותר על האזרחות הקיימת.

מאז הקמתה, טיפלה פורטוגליס, באלפי לקוחות ישראלים שמקום מגוריהם בישראל או מעבר לים. בכל חודש, לטענת יהונתן קפלן הסמנכ"ל, מאות רבות של לקוחות חדשים מצטרפים לתהליך.

בחברה ממליצים לכל יהודי או יהודיה מעל גיל 18 העומד בתנאי החוק דהיינו שמוצא משפחתו הינו מאחת המדינות המזכות: מרוקו, אלג'יר, טוניס, לוב, מצרים, יוון, טורקיה, בולגריה, ארצות הבלקן, סוריה, לבנון ומדינות דרום אמריקה לנסות ולהגיש בקשה. עוד מדגישים שם כי אישור האזרחות מזכה את הצאצאים שטרם נולדו באופן אוטומטי באזרחות. מעבר לכך שלאזרחות הזו יתרונות ותועלות רבים עבור כל אדם וכל אחד יכול למצוא בקלות מה הערך שלה עבורו.

קראו את הביקורת המקומית שלנו אודות חברת פורטוגליס או שלחו פנייה מייד.

דוד ידיד משרד עורכי דין ונוטריון

משרד דוד ידיד הוא הראשון שהצליח להנפיק דרכון פורטוגלי לאזרחים ישראלים, והוא היום הגדול ביותר והמנוסה ביותר בתחום. מדי יום מתבשרים לקוחות המשרד על קבלות אזרחות. המשרד מייצג בתחום הרבה לקוחות מהמגזר העסקי, ומוביל באופן בולט במספר האזרחויות שהנפיק. עו"ד אדם ידיד העומד בראש הצוות המטפל בכל הקשור לפורטוגל מחזיק בעצמו באזרחות פורטוגלית. המשרד מנהל פורום ער מאוד בנושא האזרחות הפורטוגלית.

המשרד מונה 15 עורכי דין וכחמישים עובדים נוספים. בצוות ישנם עורכי דין דוברי פורטוגזית, הפועלים יחדיו עם משרד עורכי דין גדול ומרכזי בפורטוגל אשר מייצג את הלקוחות הישראלים מול הרשויות שם.

משרד דוד ידיד מתמחה בטיפול במקרים מורכבים, אם מבחינת ההוכחה ההיסטורית או בכל הפרוצדורה מול ממשלת פורטוגל. בנוסף, למשרד יש התמחות גם בליווי הלקוחות לאחר קבלת האזרחות, בפעילותם בשוק העיסקי הפורטוגלי ובמיוחד בתחומי הנדל"ן.

עוד אומרים במשרד עו"ד ידיד כי בכדי להשיג את האזרחות הפורטוגזית יש צורך בייצוג נכון גם בארץ וגם בפורטוגל עצמה ולאחר קבלת האזרחות השוק הפורטוגלי מספק הזדמנויות עסקיות רבות אשר מעניינות אנשי עסקים רבים.

שלחו פנייה

Law Guide

האופציה הבאה היא לא בדיוק משרד עריכת דין וגם לא חברה מסוימת שמתמחה דווקא בתחום הדרכונים אלא אתר שלם שמאנדקס עורכי דין פרטיים וכן משרדי עריכת דין בישראל.

אתר Law Guide הוא מותג מוכר שמגדיר עצמו כמדריך לעורכי דין ומידע משפטי בישראל. האתר עובד משנת 2006 ומציע פתרונות למכלול בעיות משפטיות על ידי חיבור בין המבקרים באתר לעורכי דין מקצועיים במגוון תחומים.

לאתר קשר לאלפי עורכי דין בכל הארץ ובין היתר גם בתחום הדרכונים והאזרחות הזרה. יש להם גם פורומים, אינדקס עורכי דין גדול, מומחים בתחום התוכן וכותבי מדריכים משפטיים.

אם אתם לא מכירים את המשרדים השונים המטפלים בתחום הדרכון הפורטוגלי, פנייה ישירה דרך אתר Law Guide היא אופציה טובה מאוד. תוכלו לסמוך על מי שמכיר היטב את השוק ועובד באופן יומיומי עם עורכי דין רלוונטיים לנושא. פניה אליהם תגרום לבקשה שלכם להגיע לשניים או שלושה עורכי דין פרטיים ששולטים בחומר ויוכלו לעזור לכם להתקדם בדרך להשגת הדרכון הפורטוגלי או הספרדי.

שלחו פנייה

קמפוס פאס

לטענת אילון כסיף מנכ"ל משותף בחברה, קמפוס פאס היא היחידה שמנהלת את כל ההליך מתחילתו עד סופו על ידי עורכי דין מקומיים, אם זה ליסבון למי שמבקש להוציא דרכון פורטוגלי או ברצלונה למי שמבקש לעצמו דרכון ספרדי. השיטה הזאת מקצרת את ההליך בחצי מהזמן אבל אולי חשוב יותר, מעלה את אחוזי ההצלחה.

קמפוס פאס, מוסיף כסיף היא מהחברות הראשונות שהצליחו להביא דרכון פורטוגלי וספרדי לישראלים כשכל מי שהגיש בקשה לדרכון בשנת 2015 כבר קיבל אותו. במקרה שהלקוחות שפנו דרך קמפוס פאס לא קיבלו אישור מהקהילה היהודית, הכסף מוחזר.

בחברה מזמינים לבדוק באמצעותם זכאות לדרכון ספרדי או פורטוגלי ומדגישים כי חלון ההזדמנויות להוצאת דרכון ספרדי לצאצאי מגורשי ספרד הוא קצר מועד, לכן כדאי להזדרז. הם מבטיחים ללוות כל לקוח שיפנה אליהם כבר משלב איסוף המסמכים הרלוונטיים (ותרגום שלהם על ידי מתרגם מושבע) לבצע חקר גניאולוגי ולשרטט אילן יוחסין במטרה להגיע עד כמה שיותר קרוב למאה ה- 15.

בקמפוס פאס אומרים עוד כי הם משתפים פעולה עם כל הגורמים הרלוונטיים, לרבות מוסדות הממשל בספרד ובפורטוגל ונעזרים במשרדי עורכי דין מקומיים הנמצאים בקשר הדוק עם ראשי הממשל, משרד הפנים ומקבלי ההחלטות. לא פחות חשוב יש להם שיתופי פעולה פוריים עם הפדרציה העולמית של יהדות ספרד, רבנים ספרדים בישראל, עם קהילות יהודיות בספרד ופורטוגל, עם ארגונים ועמותות של יוצאי המדינות השונות ועם גנאלוגים בכירים. מנכ"ל קמפוס פאס עצמו חבר קהילה בספרד ומכיר אישית גורמים חשובים במדינה.

שלחו פנייה

Portugal Passport

משרד שהוקם בשנת 2003 על ידי עורך הדין דרור חייק, שמחזיק גם ברישיון נוטריון מטעם משרד המשפטים. למשרד יש שני סניפים, האחד בעפולה והשני בתל אביב שעליו אחראי האח, עורך הדין משה חייק.

על פי חייק הסניף בעפולה מהווה את המשרד היחידי באיזור הצפון בנושא האזרחות הפורטוגלית. לטענתו, מכיוון שתהליך הוצאת הדרכון כרוך בטרחה לא מעטה מצד הלקוחות, לנושא הנגישות והקירבה הגיאוגרפית יש חשיבות רבה.

עוד מציינים שם כי השלב ההתחלתי, שהינו החשוב ביותר והוא קבלת אישור הקהילה היהודית בפורטוגל לגבי השתייכות הלקוח למגורשי ספרד ופורטוגל הינו שלב נטול סיכון לחלוטין, וכי לקוח אשר לא יקבל את האישור לא יידרש לשלם עבור התהליך.

במשרד מצהירים על שקיפות והוגנות לכל אורך התהליך, ומתחייבים ללוות את הלקוח עד לקבלת הדרכון הנכסף. שכר הטרחה מחולק לשלבים וחלק משמעותי נשמר לסוף הדרך, כלומר משולם רק לאחר קבלת האזרחות עצמה.

במשרד מציינים את עובדתם היותם משרד עורכי דין ונוטריון, עליהם חלים כללים נוקשים של לשכת עורכי הדין ולדבר יש חשיבות רבה בכל הנוגע להתנהלות מול הלקוח ולאופן בו הוא מטופל, להבדיל מחברות פרטיות העוסקות בתחום ואשר אינן משרדי עורכי דין.

קראו את הביקורת המקומית שלנו אודות חברת פורטוגל פספורט או שלחו פנייה מייד.

משרד עורכי דין ערן וגנר

משרד עורכי הדין של ערן וגנר קיים מאז שנת 2002 ומחשיב עצמו משרד בוטיק. מלבד מילוי התפקיד של עורך הדין ונוטריון, וגנר הוא גם גנאולוג מומחה כלומר עוסק בחקר שורשי המשפחה. אין ספק שהבקשת שלכם לדרכון פורטוגלי תתחיל ברגל ימין בעיקר אם חסרים לכם פרטים אודות ההיסטוריה המשפחתית.

המשרד מתמחה בשלושה נושאים עיקריים: הסדרת אזרחות פורטוגלית לצאצאי היהודים, מגורשי ספרד ופורטוגל, הסדרת אזרחות צ'כית, אזרחות סלובקית, ואזרחות הונגרית ליוצאי המדינות הנ"ל וצאצאיהם והשבת רכוש יהודי ואיתור יורשים לעיזבונות וירושות שאין להם דורש של יהודים שנפטרו בחו"ל.

הצוות של המשרד בארץ ובחו"ל שולט בפורטוגזית, צ'כית, סלובקית והונגרית ומטפל על פי רוב באופן ישיר בהסדרת האזרחויות ישירות במדינות עצמן. עיקר שכר הטרחה נגבה בסוף התהליך על בסיס הצלחה עם קבלת האזרחות הפורטוגלית.

אם המקרה שלכם מורכב או מסובך, במשרד של וגנר מבטיחים כי יש להם ניסיון רב בטיפול במקרים בהם יש מחסור במסמכים רלוונטיים לצורך הוכחת הזכאות לאזרחות. לא פחות חשוב, הם גם יכולים לטפל בערעורים, במקרה של דחייה על ידי הרשויות הרלוונטיות.

שלחו פנייה

Lisa Advisors

המשרד הבא ברשימה ממוקם דווקא בספרד והוקם על ידי דר' מאיה דורי. המשרד נקרא על שם סבתה של המייסדת, ליזה רומנו. עורכת הדין דר' מאיה דורי קיבלה את אזרחותה הספרדית לפני מספר שנים אחרי מה שהיא מכנה "קרב ארוך" מול הרשויות. דורי שמחזיקה בתארים מאוניברסיטת תל אביב, IESE ו-Universidad Autónoma בברצלונה הצליחה להוכיח שמשפחתה נמלטה מטולדו, ספרד בשנת 1492.

המשרד מסייע לא רק לישראלים אלא ליהודים בכל רחבי העולם שלהם שורשים בספרד. לטענת דורי הם המשרד הראשון שהצליח להנפיק אזרחות ודרכון בעקבות החוק החדש.

עוד מספרת דורי כי לקוחותיה מקבלים הזמנות לטקסי קבלת אזרחות בקונסוליות הספרדיות ברחבי העולם כמו בישראל, ארצות הברית וסינגפור. זה מעודד מאוד היא מוסיפה שכן מאחורי כל טקס כזה יש 500 שנים של היסטוריה משפחתית מלבד העובדה שזהו חלום שמתגשם. הטקסים, אומרת דורי הם הפיצוי וההוכחה שההליך המאתגר מצליח בעזרת התמדה ורצון.

על פי דר' מאיה דורי יש הרבה מאוד דיס-אינפורמציה בכל מה שקשור לחוקים הספרדים והפורטוגלים. החוק הספרדי אושר בפרלמנט הספרדי ביוני 2015 ונכנס לתוקף באוקטובר 2015. החוק נחקק ל 3 שנים ממספר סיבות כשהראשית מביניהן היא לחץ מפלגות השמאל לחוקק חוק דומה גם למוסלמים שחיו בחצי האי האיברי. כיוון שזה לא דבר שיכול להתקיים הוחלט כפשרה להגביל את החוק לשלוש שנים מרגע כניסת החוק לתוקף.

בטקסט החוק עצמו נאמר שבהחלטת השרים יכולה להינתן אפשרות הארכה לשנה נוספת אבל לא מעבר לזה. ההחלטה להארכת החוק טרם נתקבלה ולכן כל מה שאפשר לומר בביטחון משפטי מלא עד שתתקבל החלטה כזו היא שהחוק ישאר על כנו עד אוקטובר 2018.

שלחו פנייה

עו"ד יורם זרה

עם עורך הדין יורם זרה דיברנו ארוכות בריאיון מיוחד בנושא הדרכון הפורטוגלי וגם הספרדי. בעוד החוק הספרדי נראה לעו"ד זרה כמו משימה שכמעט בלתי אפשרי לצלוח אותה, בגלל קשיים מכוונים מצד המחוקק הספרדי הרי שממש "מעבר לכביש" נמצאת האופציה הפורטוגלית הנוחה והקלה בהרבה.

יורם זרה פספורט פורטוגלי
יורם זרה פספורט פורטוגלי

המשרד של עו"ד זרה ממוקם בהרצליה ובליסבון אבל הבקשות כולן מוגשות ישירות למשרד המשפטים בליסבון ולא דרך שגרירות פורטוגל בישראל. יורם זרה יכול להתהדר בדרכון פורטוגלי שהוציא לעצמו כמו גם ליתר חברי משפחתו החיים בארץ ובטורקיה.

שיטת העבודה של המשרד כוללת בדיקת זכאות חינם שבה מנסים לאתר בעיות שעשויות לצוץ בהמשך הדרך. במשרד מסבירים שאמנם קל לחצות את השלב הראשון – שלב הוכחת הקשר לקהילה היהודית בפורטוגל אבל השלב השני מול הממשלה הינו מאתגר בהרבה. מספיק שתהיה טעות אחת כמו למשל שינוי של שם או מחסור בתעודה כדי שהבקשה תיעצר ולא ניתן יהיה למשוך אותה חזרה לצורך תיקון.

כדי למנוע מצב של השקעת כספים בבקשות שאין להם סיכוי יעשו במשרד הכול כדי להגיש בקשה תקינה ושלמה.

שני שליש מהלקוחות של משרד עו"ד יורם זרה הינם ישראלים והיתר יהודים מבריטניה וארצות הברית. במשרד עוקבים מקרוב אחר התארכות התורים של מגישי הבקשות ולכן עושים מאמץ לסיים את תהליך ההגשה לממשל של כל בקשה לאזרחות פורטוגלית בתוך שלושה חודשים.

שלחו פנייה

אמא פולנייה

כן, לכאורה יש פה טעות ברשימה שכן על אמא פולנייה סיפרנו לכם כבר בכתבה על חברות שמציעות לעזור לכם עם הדרכון הפולני אלא שהחברה החרוצה מצליחה לסייע לא רק עם דרכונים פולנים אלא גם עם ספרדים ופורטוגלים.

מנכ"ל החברה הוא ישי רז שהחל את דרכו בעולם הדרכונים לאחר שהצליח להשיג לעצמו אזרחות פולנית וגילה בדרך שהוא יכול לעזור גם לאחרים שמעוניינים לצלוח את ההליך הארוך. אפשר לומר שמי שהצליח ללמוד את החוק הפולני כבר עבר את המשוכה הקשה ולימוד החוק הספרדי או הפורטוגלי היא כבר משימה נוחה יותר.

המשרד של אמא פולנייה הוא בביתו של ישי מה שמוזיל עלויות ללקוח באופן משמעותי. אמא פולנייה, לטענתו של ישי היא אחת האופציות הזולות ביותר כיום להשיג דרכון אירופאי.

האתר של אמא פולנייה הוא גם החלוץ בחיבור בין הומור והתהליך הלא כל כך מצחיק של השגת אזרחות זרה. בינתיים יש רק בדיחות בפולנית באתר אבל אם העסקים ימשיכו לרוץ טוב, נראה שם בקרוב גם בדיחות בספרדית ובפורטוגלית.

שלחו פנייה

 Passportpo

דוד אייר מנכ״ל פספורטפו מבטיח לא לקחת יותר מדי לקוחות כדי לא לאבד את היחס האישי שבו, לטענתו, מצטיינת החברה. בפספורטפו שמים דגש על מסלול משפחתי לטובת מי שרוצה דרכונים לא רק לעצמו אלא גם ליתר בני המשפחה. בדף הפייסבוק של החברה תוכלו לא רק לקרוא המלצות על השירות של דוד אלא גם לקבל עדכונים, למשל על היתרונות למחזיקי הדרכון הפורטוגלי בתקופת הקורונה וההגבלות שקיימות על אזרחים במעבר בין מדינות.

בפספורטפו מדגישים כי הזיכוי ניתן לפי מדינות המוצא: איטליה, אלגיר, בולגריה, טורקיה, יגוסלביה, לבנון, לוב, מצרים, מרוקו, סוריה, ספרד, עיראק, פורטוגל ותוניס וכי פניות רלוונטיות הן מיוצאי מדינות אלה בלבד.

פספורטפו. יחס אישי בדרך לדרכון הפורטוגלי

נושא ייחודי שפספורטפו מטפלת בו הוא המטבעות הדיגיטליים. מסתבר שהקריפטו חזק בפורטוגל ולישראלים שמתעסקים בתחום הדרכון הפורטוגלי יכול לסייע. הסברים על כך תוכלו למצוא באתר הבית של החברה כולל מידע על הטבות מס על קריפטו בפורטוגל.

אהבנו את העובדה שניתן ליצור קשר בקלות באמצעות כפתור וואטס אפ שמופיע בתחתית האתר או בגלישה מטלפון נייד. באתר ישנה פרישה נוחה לקריאה של כלל הנושאים המעניינים את מי שמחפש הזדמנות להוציא דרכון פורטוגלי כמו מי זכאי לדרכון, מהם שלבי התהליך והעלות הצפויה.

לאתר החברה

מ. אלפסי

משה אלפסי, בעליו של המשרד הבא ברשימה שלנו שאיתו תוכלו להיעזר עד לדרכון הספרדי או הפורטוגלי. הוא גם יושב ראש ועדת הנוטריונים בלשכת עורכי הדין בישראל. אלפסי הוא בוגר במשפטים מאוניברסיטת מנצ'סטר ומוסמך במשפטים (תואר שני) מאוניברסיטת תל אביב. המשרד עוסק בקשת רחבה של תחומים אבל ניכר שתחום האזרחות והדרכונים תופס מקום של חשיבות.

במשרד מזכירים כי תנאי ראשון לקבלת דרכון ספרדי הינו הוכחת הקשר ליהדות ספרד. התנאי השני הוא מעבר בחינת השפה הספרדית הבחינה היא מסוג DELE A2 הנדרשת לקבלת דרכון שהיא מקבילה בדרגת קושיה למבחן 4 יחידות בגרות.

המשרד של אלפסי מתמחה בהוצאת דרכונים אירופאיים ובתוך כך בהוצאת אזרחות ודרכון ספרדי שכרוכה בין השאר באיתור מסמכים מארכיונים שונים ופניה לרשויות מנהלתיות שונות ולעיתים אף לבתי משפט. הם נעזרים ביועצים מקומיים בספרד שבקיאים בשפה ובהתנהלות עם הגורמים הרשמיים ומקיימים עימם קשר רציף.

יתרון נוסף שמבקשים להדגיש במשרד מ. אלפסי הוא שהטיפול בבקשה נעשה בשיתוף נוטריון ספרדי ממדריד, דבר שמקצר את התהליך עד לקבלת הדרכון. אם יש לכם גם צד רומני במשפחה, תוכלו לנסות את המשרד גם בנושא הדרכון הרומני.

שלחו פנייה

תותי אשבל

במשרד של תותי אשבל מספרים כי הם פועלים בשיתוף פעולה מלא עם הקהילות היהודיות בפורטוגל. הם מוכיחים לראשי הקהילה את הקשר של הלקוחות ליהדות פורטוגל כמגורשי ספרד. אם אכן, נוכחים ראשי הקהילות כי יש ללקוחות שהמשרד העביר קשר ליהדות פורטוגל, הם מנפיקים אישור המקובל על הרשויות בפורטוגל ואישור זה יהיה לעזר עד להוצאת דרכון פורטוגלי ואזרחות פורטוגלית.

עוד מדגישים במשרד כי הם מגישים כל בקשה עם גנאלוגיים (חוקרי שורשים משפחתיים) מומחים, בצירוף הוכחות לקשר ההיסטורי והתרבותי של הלקוח מגיש הבקשה אל יהדות פורטוגל מעת הגירוש במאה החמש עשרה.

לטענת תותי אשבל כבר לאחר מפגש ראשוני במשרדי החברה, ניתן יהיה לדעת על פי שמות המשפחה ומספר מסמכים נדרשים, עד כמה הדרך לדרכון סלולה עבור הלקוח. נכון לספטמבר 2017 ועל פי אתר החברה, אם הלקוח נמצא מתאים לתהליך ובכל זאת לא הצליחו במשרד לספק את האזרחות המבוקשת, הם מתחייבים להחזר כספי מלא (כדאי לבדוק באתר שלהם מעת לעת אם סעיף זה לא שונה).

שלחו פנייה

עורכת הדין יהודית שמיר

עורכת הדין יהודית שמיר עוסקת בדיני משפחה וירושה שנים רבות. לאחרונה נכנס המשרד לתחום החדש של הוצאת דרכון ספרדי או פורטוגלי. מבין שתי האפשרויות ממליצה שמיר על האפשרות השנייה. הנימוק? פורטוגל כמו ספרד מעניקה אזרחות לצאצאיהם של יהודי ספרד אלא שבניגוד לדרכון הספרדי היא לא מחייבת בחינה בשפה הספרדית ואין צורך להפגין ידע בתרבות ובחוקה של פורטוגל. גם הנסיעה לפגישה עם נוטריון כמו במקרה של ספרד אינה נדרשת. בקיצור, הליך קל ופשוט יותר.

לאחר הגשת בקשה, מזכירה שמיר, יש להתייצב בספרד בפני נוטריון ספרדי שעובר על הבקשה ובודק את המסמכים בנוכחות המבקש. אחרי אישור הבקשה, המבקש צריך להירשם במרשם האוכלוסין באמצעות הקונסוליה הספרדית בתל אביב ולהישבע אמונים למלך ולחוקה הספרדית. רק אחרי ביצוע כל השלבים האלה מקבלים את הדרכון הספרדי.