זולה בים – כך תבנו זולה כיפית ומהנה

איך לבנות זולה

אחד המונחים שנכנסו לז'רגון הישראלי ונשארו בו, הן בקרב מבוגרים ובוודאי בקרב צעירים, זה המונח זולה. אנחנו יכולים למצוא לא מעט אנשים שעושים בו שימוש, בין אם כשהם מדברים על דברים פרטיים, אישיים ובין אם כדיבור עסקי, מסחרי.

המונח זולה מוכר לנו בעיקר מעולם האירועים, והוא נועד לצייר תמונה של מקום מרוהט אך לא בצורה רשמית, לא בריהוט כבד, אלא בדברים יחסית פשוטים אך מאוד נוחים ומפנקים. במילים אחרות, כשאנחנו רוצים לבנות זולה, אנחנו לא נשתמש במערכות ישיבה מעור או במערכות ישיבה יוקרתיות, אלא אנחנו נשתמש יותר בספות שאפשר "להיזרק" עליהן, כורסאות נוחות, פופים, שטיחים צבעוניים ועוד.

במהלך השנים יכולנו לראות יותר ויותר מקומות אשר משלבים בין ריהוט "רשמי" לריהוט של זולה, כאשר בין היתר אנחנו יכולים למצוא היום לא מעט פינות זולה בים, כלומר בחופים שונים ברחבי הארץ. במקרים רבים מדובר על פינות שקשורות לחוף עצמו, פינות שקשורות למסעדות ולבתי הקפה שנמצאים על החוף או פינות זולה ששייכות לאולמות אירועים ומקומות אחרים שמארחים אנשים לצורכי מסיבות וכדומה.

בשביל לייצר זולה בים, צריך לדעת במה להשתמש וכיצד. זה לא מספיק להציב כמה מערכות ישיבה נוחות ולקרוא לזה זולה, למרות שהיא תיראה כך. זה נכון בפרט כשמדובר על מקומות שמארחים אנשים, בין אם זה מסעדות, בתי קפה או מקומות אירוע לאירועים שונים, שכן עם הזמן נוצרו דרישות, נוצרו תנאים מסוימים שאנשים מצפים לקבל.

כיצד יוצרים זולה בים

הדבר החשוב ביותר הוא לבחון את השטח שעומד לרשותנו ולדעת כיצד לעבוד איתו. אם אנחנו רוצים לבנות זולה, אנחנו צריכים לספק אווירה טובה, בשביל זה, אנחנו צריכים לתכנן את המקום כך שיהיה מרווח ונעים, אנחנו צריכים שכל אחד שמגיע למקום ירגיש שכאן הוא יכול לנוח, כאן הוא יכול להתפרק, כאן הוא לשבת או לשכב בצורה נוחה, מבלי להרגיש אי נוחות. חלק מזה נובע מתחושת הפרטיות והמרחב האישי שהוא נהנה מהם.

אנחנו יכולים להשתמש כאמור בשלל אמצעים בשביל לבנות את הזולה שלנו, למשל, אנחנו יכולים להשתמש במערכות ישיבה, כורסאות, ספות, מזרונים, אנחנו יכולים להשתמש בשטיחים צבעוניים, כריות, פופים ועוד. אנחנו בוודאי נרצה להתקין אוהל או צהלון מעל הריהוט על מנת לספק צל לאורחים. סביר להניח שנרצה גם להשתמש באמצעי תאורה ואמצעים אחרים שנדרשים בשביל להפעיל מערכות שונות במקום.

אנחנו צריכים לקחת בחשבון את תנאי השטח, לא רק מבחינת הגודל שלו, אלא גם מבחינת הסגנון, ובוודאי מבחינת תנאי מזג האוויר במקום. סביר להניח שאם מדובר בזולה קבועה, אז היא תצטרך לעבור שינוי בחורף ובקיץ, ואם מדובר על זולה שאנחנו בונים ספציפית עבור אירוע מסוים, הרי שאנחנו צריכים להתאים אותה לתנאי מזג האוויר השוררים במקום באותה עת.

השאירו תגובה