והפיצה הכי טובה באטלנטה היא…

פיצה ואראזנו, אטלנטה

ביותר מדי מקומות כבר נבחרה הפיצריה של ואראזנו בשכונת באקהד באטלנטה כפיצריה הכי טובה בעיר. למעשה זאת אחת הפיצריות הטובות ביותר באמריקה. הסוד של הפיצריה הוא המייסד שלה ג'ף ואראזנו שהגיע מניו יורק בשנת 1998 ומזה כעשור מכין את הפיצה החלומית שלו לתושבי העיר או כאלה המזדמנים אליה לביקור בלבד.

בעוד אשפי פיצה אוהבים להזכיר כמה חשובים הרכיבים הטריים, אצל ואראזנו הכול מתחיל ונגמר בכמה מוצלח הוא הבצק. כשהבצק ביום טוב, סיפר באחד הראיונות שנתן לתקשורת, הפיצה תצא טוב וכשהבצק גרוע זה לא משנה מה יהיה עליו, הפיצה תהיה גרועה. שש שנים הוא הקדיש רק ללימוד סודות הבצק שאיתו ניתן להכין פיצה בסגנון נפוליטני. בהמשך נכנס לתקופת לימודים נוספת (רק הוא והבצק) כדי לנסות ולייצר את הפיצה הצמחונית הראשונה שלא תהיה מיימית מדי. אתם יכולים לנחש שגם הניסיון הזה נגמר בהצלחה.

הדף שבו הוא מפרט, אבל ממש מפרט את כל התהליך של הכנת הפיצה המושלמת הפך לויראלי והרבה מאוד אמריקאים (ובכלל) ניסו לייצר משהו דומה. אבל כמו שתוכלו לראות כאן מדובר בהוראות ובפרטים אינסופיים שמזכירים יותר תהליך ייצור של מעבורת חלל משוכללת. ואראזנו הוא פריק של פרטים קטנים והפיצה שלו היא בסופו של דבר תוצאה של כמיהה אדירה לייצר את הפיצה הכי טובה – כזאת שחוויית האכילה שלה תיזכר לאורך שנים ולא רק למשך יום או יומיים.

האיש הוא גם מבקר פיצות מקצועי שביקר ודירג את הפיצריות הטובות ביותר באמריקה (וגם כמה מחוץ לארצות הברית). הנה מצגת של הפיצות שמכינים בפיצריה שלו באטלנטה.

ג'ף ואראזנו
ג'ף ואראזנו. חקר את סודות הבצק

כתובת וטלפון: Varasano’s Pizzeria, 2171 Peachtree Road NW, Atlanta, GA, USA, + 1 404 352 8216