והגלידה הכי טובה בברלין היא…

הגלידה הכי טובה בברלין

בלי ביצים, תמיד עם חלב טרי, קצפת ולפעמים גם אלכוהול, הגלידה של השפית הצרפתיה גבריאל ג׳ונס הפכה לאחת האהובות ביותר בעיר. אה, וכמעט שכחנו את העוגיות….

גלידה ג׳ונס בשונברג היא לא סתם גלידריה. מי שעומדת מאחוריה היא השף פטסייר גבריאל ג׳ונס שאחרי שניסתה את מזלה בלימוד מדעי המדינה בפריז הבינה שזאת לא כוס התה שלה וחזרה לאהבה המקורית שלה, בישול, אפייה ומתכונים. חוץ מסיפור משעשע מילדותה לפיו נפלה כשהיתה בת שמונה לתוך סיר של שוקולד, לג׳ונס יש הוכחות קצת יותר רציניות למומחיותה. היא למדה ב-Lycée Hôtelier בצרפת, עבדה עבור שפים מקומיים מפורסמים, היתה אחראית במסעדת Ritz וגם קטפה את המקום השני בתוכנית בישול בשם  close to the stars.

אחרי שיצאה לטייל בעולם ובילתה שנים מעטות בארצות הברית חזרה לאירופה וכאן, בעקבות מה שהיא מכנה ׳אהבה׳ נחתה בברלין. היא הקימה סטנד שמוכר גלידות והתחילה לשווק את הגלידות שלה לעוברי אורח ברחוב. בהמשך הגיע גם ואן ישן מדגם סיטרואן ששימש כ-״משאית הגלידות״ שלה ואיתו יכלה להביא את בשורת הגלידה המקורית לאירועים מיוחדים או לפסטיבלים.

המומחיות של ג׳ונס היא שימוש בחומרים טריים והימנעות מחומרים משמרים, אבקות ושאר תוספות. היא גם לא משתמשת בביצים אלא רק במוצרי החלב. מי שאוהב סורבה, למשל, עשוי להתאכזב כי ג׳ונס מעדיפה עבודת יד עם חלב וקצפת.

אחד הסממנים של הגלידות של ג׳ונס הוא השימוש באלכוהול. ג׳ונס אוהבת להוסיף אלכוהול לטעמים מיוחדים של גלידה וגם שילובים מעניינים אחרים מוצאים את דרכם לתוך המתכון. עוגיות הן אהבה נוספת של השפית הצרפתיה וכך אפשר למצוא אצלה גם סנוודיצ׳ים של עוגיות וגלידה כשהעוגיות רכות מבפנים וקראנצ׳יות בחוץ וג׳ונס טוענת שהן נשארות כאלה גם אחרי שלושה ימים.

החודש (יולי) פתחה ג׳ונס בשונברג את החנות הראשונה אחרי תקופה ארוכה שבה הגישה גלידה רק בסטנדים יעודיים או בעזרת המשאית שלה. הכתובת היא Goltzstraße 3

טעמנו ואהבנו:

וויסקי קורנפלקס פקאן

יוגורט ופטל

שוקו חלב ופרעצל

לא טעמנו אבל מבטיחים לנסות בפעם הבאה:

אייריש קופי

וניל עם בצק עוגיות

צ׳אי לאטה

לדף הטעמים באתר של גלידה ג'ונס

אתר האינטרנט של גלידה ג׳ונס

כתובת:

השאירו תגובה