התשובה לשאלה כמה אנשים עובדים בברלין (וכמה לא…)

עבודה בברלין

נתונים מעודדים על מצב התעסוקה המקומית המתפרסמים הבוקר שופכים אור על שוק העבודה בברלין. על פי אותם נתונים 167,736 גברים ונשים החיים בעיר נרשמו כחסרי תעסוקה בחודש ינואר, עלייה של למעלה מ-8,000 איש בהשוואה לחודש דצמבר אבל ירידה משמעותית בהשוואה לינואר 2017, אז נרשמו בעיר 182,502 חסרי עבודה.

העלייה בשיעור הלא-מועסקים בהשוואה לחודש דצמבר מוסברת במגמה עונתית קבועה שבה, למשל, ענף הבנייה מעסיק פחות עובדים. השיפור בחודש ינואר, אם כן, עומד על כאחוז לעומת השנה שעברה ומציג שיעור הדומה לזה שנרשם בינואר 1991.

לנתונים הרשמיים יש להוסיף עוד עשרות אלפי אנשים שאינם נחשבים מובטלים אבל כן נמצאים בשלב של חיפוש עבודה. סך הכול מוערך מספרם של אלה שאינם עובדים בברלין בקצת פחות מ-240,000 איש. אחד מכל חמישה מחפשי עבודה בברלין עושה זאת כבר לאורך תקופה ארוכה.

עבודות גם למחפשים זמן רב

אגב, בקרב אלה שמחפשים עבודה לאורך זמן נרשם השיפור הגדול ביותר בהשוואה לינואר 2017. ירידה של יותר מ-14 אחוזים במספרם של אלה מלמדת שיותר עבודות הצליחו לשכנע "מובטלים ותיקים" לחזור לשוק העבודה.

מי שעוד זוכים לסיכויים טובים יותר למצוא עבודה בברלין הם הצעירים בגילאי 15-20. למרות שבהשוואה לגרמניה כולה מדובר במגזר שאחוזי חוסר התעסוקה בו גבוהים (פי שניים יותר מאשר בגרמניה כולה) הנתונים העדכניים מראים על ירידה של למעלה משלושה אחוזים בהיקף האבטלה בהשוואה לאותו חודש בשנה שעברה.

אז כמה אנשים עובדים בעיר הזאת בסך הכול? המספר המוערך הוא 1,470,000 וזאת לעומת 1,410,000 בינואר של השנה שעברה. שיפור של כארבעה אחוזים וחצי ושיעור הגבוה כמעט פי שניים בהשוואה לגרמניה כולה. בסוכניות למציאת העבודה ובג'וב סנטר ישנם כ-25,000 משרות פנויות, חמישית מהן נוספו בחודש האחרון.

השאירו תגובה