מפגש זום מיוחד, ברלין בנובמבר-דצמבר. הצטרפו עכשיו  - - - 

התפרסם לוח סיורי החורף בברלין של חברת הטיולים של נדב

סיור קולינרי בברלין

בגרמניה מעבר לאיחולי שנה טובה קיים ביטוי הנהוג לקראת הסילבסטר והשנה החדשה: Guten Rutsch. פירושו המילולי בעברית הוא ״החלקה טובה״ מאחר ואנחנו ״מחליקים״ אל תוך השנה החדשה בערב זה. הרבה לא יודעים שכנראה הביטוי Rutsch („רוטש״) כלל לא מגיע מהפועל ״להחליק״ אלא ככל הנראה מהמילה ״ראש״ בעברית בעקבות ראש השנה היהודי וכך גם זה זלג והשתרש כביטוי לראש השנה האזרחי של הנוצרים בגרמניה.

בחברת הטיולים של נדב יחליקו לתוך השנה החדשה עם לו"ז ייחודי לינואר ופברואר. בחודשים אלה לוח הסיורים נראה כך: בימים ראשון, שני, רביעי, חמישי ושישי יצא סיור המיטב. בימים שלישי ושבת הסיור היהודי, ביום שישי יצא גם הסיור האלטרנטיבי ובשבת הסיור הקולינרי.

סיורי החברה יוצאים בשעה 10:00 מחוץ לתחנת הצואולוגישר גארטן (Zoologischer Garten) מתחת למדרגות המקדונלדס. לטיול ״המיטב״ בלבד תוקצה נקודת מפגש נוספת ב-10:30 מחוץ לתחנת Hackescher Markt מול מסעדת Am/Pm.

הסיור הקולינרי שיוצא בימי שבת ב-10:00 עובר בין מוסדות קולינריים וכולל טעימות במקומות נבחרים עם עצירות בשוקי איכרים בשכונות מעניינות וצבעוניות בעיר. הנה טעימה מאחד הסיורים האחרונים של החברה.

סיור קולינרי בברלין
סיור קולינרי בברלין עם הטיולים של נדב

הסיור היהודי שיצא בתקופת החורף בימים שלישי ושבת עוקב אחרי החיים היהודים בעיר מימי התיישבות הקהילה במאה ה-17 דרך תנועת ההשכלה היהודית במאה ה-18, תקופת שיוויון הזכויות והאינטגרציה במאה ה-19 דרך הימים הנוראיים של השואה ומלחמת העולם השנייה ועד לימינו אנו.

אגב, נקודת הסיום של סיור זה היא מול בית הכנסת החדש ברובע Mitte בסביבות השעה 15:00. בחברה מציינים כי יש צורך להצטייד בכרטיס תחבורה ציבורית יומי לאיזור AB.

הנה תיעוד של השלג הראשון לשנת 2019 כפי שנקלט בזמן הסיור היהודי.

הרשמה לסיורי חברת הטיולים של נדב

השאירו תגובה