6 השכונות הכי שוות באמסטרדם

רובע האורות האדומים

ווסטרפארק

במצעד השכונות הכי ירוקות וחגיגיות ווסטרפארק מוכרחה להתברג במקום גבוה. שכונה נהדרת לפעילות של ג'וגינג, הליכה, פיקניקים והתרגעות. מפעל לייצור גז שפעל באיזור בעבר הוסב למרכז תרבות שבו חנויות מיוחדות וקולנוע. תמצאו בשכונה מבחר של בתי קפה, ברים, מסעדות, עסקים קטנים וכאמור הרבה צמחייה ומים. לאורך כל השנה מתקיימים פסטיבלים של אוכל או מוזיקה, שווקים מיוחדים ועוד.

זאת גם השכונה שמאכלסת מספר רב של מבנים מאסכולת אמסטרדם שנבנו בראשית המאה ה-20. תוכלו לזהות אותם על ידי הלבנים האדומות כמו גם הקשתות הנדיבות. מוזיאון מיוחד שמוקדש לנושא ממוקם אף הוא בשכונה ושווה לבקר בו.

מלונות בשכונה

De Pijp

מה שמיוחד בשכונה הזאת הוא קודם כל הרכב התושבים שלה, כמחצית מתושבי השכונה הם זרים וחלק ניכר סטודנטים, מה שמאפשר להכריז על דה פייפ (הצינור, בעברית) כאזור הקוסמופוליטי ביותר של אמסטרדם. חיתוך נוסף של הרכב האוכלוסיה מגלה גם שכאן גר ריכוז של אנשים עם השכלה גבוהה ו… רווקים. השכונה נמצאת בדרום הישן של אמסטרדם ובהתאם לגיוון האתני, האוכל שמוגש כאן מציע מגוון רחב של טעמים ומטבחים.

האטרקציה המרכזית היא השוק הפתוח הכי שווה באמסטרדם Albert Cuyp.

אם תלכו בין הרחובות של השכונה שקרויים בעיקר על שם ציירי עבר יכול להיות שתמצאו לעצמכם איזה פריט לבוש שווה או מזכרת נחמדה. שכונה שלא כדאי להחמיץ.

מלונות בשכונה?

סיורים ופעילויות באיזור

Da Wallen

הלחם והחמאה של כל ביקור בעיר. אתם לא יכולים להגיד שהייתם באמסטרדם אם לא התמהמהתם כמה שעות בשכונה הכי ותיקה שלה. דווקא במרכז ההיסטורי וכנראה שלא במקרה התפתחה תעשיית הזנות החוקית שמתבטאת בכ-300 חדרים שמציעים את מרכולתם הייחודית מאחורי חלון ראווה גדול. יש עוד מקומות באירופה בהם הזנות חוקית אבל אף אחד מהם לא מפורסם כמו המקום הזה.

לא רק אורות אדומים יש בשכונה, גם הרבה ירוק. חנויות הקופי שופס בולטות בשטח. אצל ההולנדים גם הזנות וגם הקנאביס לא מתקשרים עם לכלוך או הזנחה, להיפך, כך שמדובר ברחובות נקיים שמאוד נעים להסתובב בהם ולקלוט את החוויה התרבותית יוצאת הדופן.

מוזיאון הזנות ממוקם גם הוא כמובן בשכונה זאת.

Negen Straatjes

רובע האורות האדומים ממזרח, שכונת Jordaan ממערב ובתווך תשעה רחובות קטנים (בעצם שלושה המחולקים על ידי שתי תעלות) שיוצרים מיקרו שכונה המתאימה לחובבי הקניות שביניכם. המיתוג של השכונה הוא יוזמה של אחת מבעלי החנויות שרצתה לאחד בעלי העסקים וכך באמצע שנות ה-90 קמה האגודה הזאת. השם, תשעה רחובות קטנים משמש כיום לשכונה למרות שיש רחוב עשירי שנמצא בשטח השכונה הסמוכה. מקום מצויין למצוא בו בגדים תוצרת vintage, ספרים, כלי בית, פיצ'פקעס ועוד.

פעם אגב פעלו פה בתי מלאכה לעיבוד עורות של חיות וחלק משמות הרחובות הם תזכורת לכך. אם קוראים לכם דוב זאב או צבי תוכלו לחפש את הרחובות שלכם. תעשיית עיבוד עורות כבר לא קיימת כאן הרבה מאוד שנים ובכל מקרה זוהי  שכונה קטנה שכדאי לטעום ממנה.

מלונות בשכונה

Nieuwmarkt en Lastage

בחלק הצפוני של השכונה פעל בעבר איזור תעשייה אבל כיום תוכלו למצוא בו כמה מהיצירות הארכיטקטוניות הבולטות של אמסטרדם כולל הספריה המרכזית ומוזיאון המדע NEMO המומלץ מאוד לביקור.

בחלק הדרומי מספר לא מבוטל ומרשים של אתרים היסטוריים כמו מוזיאון בית רמברנדט, הכנסייה הפרוטסטנטית הראשונה באמסטרדם ועוד.

גם היסטוריה יהודית יש כאן. יהודים ספרדים ואשכנזים התיישבו בשכונות הסמוכות וכך חלק מהשכונה נכלל ברובע היהודי. במלחמת העולם השנייה עם הכיבוש הנאצי התרוקנה השכונה מרבים מתושביה בעקבות הגירוש.

חוץ מהיסטוריה וארכיטקטורה מחכים לכם כאן גם שני שווקים ידועים, אחד של דוכני מזון והשני למוצרי יד שנייה.

יורדאן Jordaan

כמו הרבה שכונות שבהן נמצא האוכל הכי טוב, גם היורדאן הייתה פעם שכונת פועלים, אבל עכשיו זה סיפור אחר לגמרי עם בתי הקפה והמסעדות הכי שווים.

ניתן לצאת לסיור קולינרי ביורדאן. במשך 4 שעות תצטרפו למדריך ברובע ההיסטורי הזה ותבקרו במסעדות ומזללות שבהם אוכלים המקומיים. תטעמו את האוכל המקומי החל מנקניקיה מעושנת דרך גבינת גאודה ועד דג הרינג ובדרך גם תלמדו כמה דברים חדשים על ההיסטוריה של השכונה ועל התרבות.

מלונות בשכונה

תגובה אחת על הפוסט “6 השכונות הכי שוות באמסטרדם

השאירו תגובה