גלריה אופיצי

אנחנו פותחים את הרשימה המכובדת והתרבותית הזאת עם כרטיס כניסה לגלריית אופיצי המפורסמת (בתמונה למעלה) שכולל גם דילוג על התור ומדריך שיעזור לכם לטבול במורשת האמנותית של פירנצה.

אופיצי הוא אחד המוזיאונים היפים בעולם ובעזרת מדריך מקומי ומומחה שישתף את הסיפורים מאחורי יצירות המופת העיקריות בגלריה, החוויה הופכת עמוקה וקרובה יותר. בסיור המודרך תוכלו ללמוד על התפתחות האמנות האיטלקית לאורך מאות שנים ולהתפעל מציורים ידועים של מאסטרים כמו ג'וטו, בוטיצ'לי, לאונרדו, מיכלאנג'לו, קרוואג'יו ורבים אחרים.

הזדמנות לגלות את סודות הציורים הגדולים מימי הביניים ועד הרנסנס. לאחר הסיור, יינתן זמן לחקור באופן עצמאי את המוזיאון המרשים.

לפרטים והצטרפות (כ- 200 ש״ח למשתתף)

לפרטים והצטרפות (בקבוצה קטנה) (כ- 200 ש״ח למשתתף)

כרטיס כניסה בלבד, מתוזמן (ללא הדרכה) (כ- 100 ש״ח למשתתף)

פסל דוד

גלריית האקדמיה בפירנצה מפורסמת במיוחד בפסליו של מיכלאנג'לו: האסירים, סנט מתיו ובעיקר פסל דוד.

ביקור באקדמיה יגרום לכם להתפעל מפסל השיש בגובה 5.17 מטר המייצג את הגיבור המקראי הישראלי, נושא מרכזי באמנות של פירנצה. הפסל במשמעותו המקומית ובהקשר התקופתי בא לסמל את ההגנה על חירויות האזרח המגולמות ברפובליקה של פירנצה שהיתה מדינת עיר עצמאית המאוימת מכל עבר על ידי מדינות יריבות חזקות יותר ועל ידי ההגמוניה של משפחת מדיצ'י.

דוד של מיכאלאנג׳לו בגלריית האקדמיה בפירנצה
דוד של מיכאלאנג׳לו בגלריית האקדמיה בפירנצה

בחדרים הסמוכים, שהיו חלק משני מנזרים לשעבר, נאספו יצירות אמנות חשובות מהאקדמיה לעיצוב, האקדמיה לאמנויות יפות וממנזרים נוספים.

לאחרונה הגלריה הועשרה עוד יותר באמצעות האוסף החשוב של כלי נגינה ישנים מקונסרבטוריון Cherubini, המחלקה לכלי נגינה.

עלות הכניסה, כ- 75 ש״ח למשתתף.

לפרטים

למי שרוצה קיים גם סיור מודרך באקדמיה שכולל כמובן את פסל דוד. העלות, כ- 160 ש״ח, אבל בעזרת המדריך יהיה לכם קל יותר להבין את הרקע ואת המשמעות של היצירות.

לפרטים

מוזיאון ליאונרדו דה וינצ׳י

המוזיאון האינטראקטיבי שמוקדש כולו לגאון לאונרדו דה וינצ'י נמצא במרכז פירנצה, צעדים ספורים מגלריית האקדמיה, על רחוב ויה דיי סרווי 66 ובתוכו מחכה לכם תערוכה שמתאימה לכל המשפחה ומעוררת סקרנות בקרב קטנים כגדולים.

במוזיאון תוכלו להתרגש ממכונות שנבנו לפי קנה מידה מדויק ובהתאם לעיצוב המקורי של דה וינצ'י – אלא אם כן היה צורך בשינויים. תוכלו ללמוד על כמה מהמחקרים העיקריים של לאונרדו באנטומיה ולראות העתקים עם תאורה אחורית ברזולוציה גבוהה של ציוריו העיקריים כדי לחקור את הישגיו הרפואיים והאמנותיים.

מוזיאון ליאונרדו דה וינצ׳י בפירנצה
מוזיאון ליאונרדו דה וינצ׳י בפירנצה

המוזיאון מחולק לארבעה אגפי נושא ומגוון התצוגות אודות חייו ויצירותיו יוצאי הדופן של האמן והממציא, יותיר בכם רושם, ללא ספק.

חוויה שלא כדאי להחמיץ בזמן ביקור בפירנצה. כרטיסים כולל דילוג על התור בעלות של כ- 30 ש״ח למבקר.

לפרטים

טיול יום מפירנצה אל פיזה, סיינה, סן ג'ימיניאנו, קיאנטי וקתדרלת סיינה – כולל ארוחת צהריים

טיול יום שעולה כ- 300 ש״ח למשתתף ומתחיל מוקדם בבוקר בפיזה, שם מחכה לכם הקתדרלה המדהימה, הבפטיסטריום ובית העלמין המונומנטלי וכמובן מגדל פיזה שקורא גם לכם להצטלם לידו. בהמשך ביקור ביקב למרגלות סן ג'ימיניאנו, שם תוכלו ליהנות מארוחת צהריים טוסקנית טיפוסית עם טעימות יין.

לאחר ארוחת הצהריים, ממשיכים יחד אל אחד מכפרי הגבעות המפורסמים מימי הביניים באיטליה, סן ג'ימיניאנו. אט אט תתמזגו אל מבוך הרחובות המרוצפים באבנים, הפיאצות הציוריות, וחנויות האומנים המקומיות.

האטרקציה הבאה היא הנוף המדהים של חבל קיאנטי, ואחריו העיר סיינה. מדריך מקומי יוביל אתכם לטיול במרכז ההיסטורי של העיר.

טיול מפירנצה לסיינה
טיול מפירנצה לסיינה

בסיינה תזכו לראות את פנים הקתדרלה המפוארת תוך כדי דילוג אלגנטי על התור, ומשם אל פיאצה דל קמפו שם נערך מרוץ הסוסים פאליו פעמיים בשנה.

בסיום, חזרה לפירנצה.

לפרטים והצטרפות

פאלאציו וקיו

פאלאצו וקיו או הארמון הזקן בעברית, נבנה בשנת 1299 כדי לשכן את מנהיגי העיר מימי הביניים. זהו אחד הסמלים ההיסטוריים הבולטים של פירנצה.

תור הזהב של פאלאצו וקיו התחיל כאשר משפחת מדיצ'י החליטה להפוך אותו לארמון אמיתי. במהלך הביקור תוכלו להתרשם מהארכיטקטורה של הארמון, הפסלים והציורים שבו וכמובן ללמוד על ההיסטוריה העשירה והמורכבת שלו לאורך מאות שנים.

פאלאציו וקיו, פירנצה
פאלאציו וקיו, פירנצה

הסיור באורך שעתיים בפאלאציו, באמצעות מדריך מולטימדיה טאבלט 7 אינץ׳ עם קריינות שמע ווידאו. כ- 90 ש״ח למשתתף.

לפרטים

רוצים עוד כתבות כאלה אצלכם במייל? הירשמו לניוזלטר שלנו

השאירו תגובה