המסעדה הברלינאית שמבטיחה להאכיל אתכם באוכל אותנטי מדרום הודו

אז איפה אוכלים דוסה מסאלה בברלין? לפחות בפרנצלאוארברג תוכלו לבדוק את צ'וטניפיי שמתמחה בדוסות אותנטיות

כבר שנתיים שהמסעדה של אפרנה אורורה בברלין ממלאת את צרכיהם של הרעבים לטעם ההודי עם כל התבלינים והצבעים הנהדרים. אפרנה היא הודית עם אנגלית מצוינת שגילתה את ברלין לפני כמה שנים ומאז היא כאן. קשה שלא להתרשם מהמרץ ומהחיוניות של האישה שהקימה את צ'וטניפיי, מקום קטן לא רחוק מתחנת האו-באן של רחוב Eberswalder.

אפרנה הגיעה לברלין רק לפני שש שנים, התאהבה ממבט ראשון והחליטה להישאר. על ברלין היא אומרת שזאת עיר "לא מסובכת", צעירה, שכולם מוכנים לנסות בה דברים חדשים.

ההתמחות של צ'וטיפיי היא הדוסה, אותו קרפ או פנקייק דקיק עשוי מאורז לבן (יש גם מאורז מלא, כמובן) וקטניות. הקטניה "הרשמית" של הדוסה היא ה-Urad Dal קטניה קטנה ושחורה שנחשבת בעלת סגולות לפוריות הגבר והאישה. כמובן שעם הצלחת הפוריות בחצי היבשת ההודית אי אפשר להתווכח.

https://www.youtube.com/watch?v=2CbKGIwplq8

הודו העכשווית בפרנצלאוארברג

בתוך הדוסה מגיע המילוי, וכאן מן הסתם רבות האפשרויות. צ'וטניפי היא מסעדה שמתאימה לצמחונים שיכולים לבחור מתוך מגוון המילויים. גם אוהבי הבשר יכולים למצוא את הדוסה המתאימה להם, למשל דוסה במילוי עוף טנדורי.

הדוסה היא למעשה אוכל רחוב וגם צ'וטניפיי מציעה באירועים דוכן נייד שבו נמכרות הדוסות ששמן הטוב וטעמן כבר מזמן הרחיק אל מעבר לדרום הודו.

המשאלה של אפרנה היא שאנשים שבאים למסעדה שלה יגלו את הודו העכשווית. לא כל מסעדה הודית, מסכמת אפרנה בוידאו של Food Oracle בשיתוף Foodora.de, היא בהכרח מקום שבו מוכרחים למצוא את פסלי הבודהה ושטיחים גדולים על הקירות. האמת? צודקת.

ואיך הביקורות? בדקנו ב-Yelp ונוכחנו שאנשים שסעדו במקום אכן התרשמו מאוד מהדוסה האותנטית. המקום עצמו עשוי להיות קצת רועש או צפוף ונקודת התורפה לפי כמה מבקרים היא השירות שרמתו כנראה משתנה מפעם לפעם.

לאתר המסעדה

כך תכינו דוסה מסאלה בעצמכם

השאירו תגובה