מפגש זום מיוחד, ברלין בנובמבר-דצמבר. הצטרפו עכשיו  - - - 

המלצות ברלין: קפה ולחם יש בפרידריכסהיין

בפרידריכסהיין

המלצה מאת אלית חן

אם יש משהו שאני לא מסוגלת לאכול על הבוקר זה לחם תעשייתי. גם לא בצהריים או בערב, כמובן, אבל הבוקר, יש בו הרי משהו כל כך מזכך וטהור שאתה רוצה לשמור עליו לפחות עוד כמה שעות. אז פיתחתי לעצמי מנהג שלא יהיה לי שום לחם קנוי בבית ובכל פעם שאני שומעת אזעקת פחממות אני קונה לי לחם שנאפה במקום.

הסטייה השנייה שלי היא קפה שמוכרח להיות מעולה ואני חושבת שהיא משותפת להרבה אנשים. אם יש מקום ששתיתי בו קפה שלא היה מדהים, אני מסמנת אותו באיקס לחמישים השנים הבאות. סליחה, לאלף. 

לאחרונה גיליתי את Neumann's, זהו בית קפה שדווקא לא נמצא ליד הבית שלי אבל אני משתדלת איכשהו שהוא יהיה במסלול שלי חזרה הביתה כי הם בעצם מסדרים לי את החיים עם שני הדברים שכמו שכבר הבנתם הכי חשובים לגסטרונומיה האישית שלי, לחם וקפה.

מבלי להתעמק בתיאוריה שמאחורי המקום (כי הם דווקא מסבירים בשמחה על כמה הלחם שלהם מיוחד ואיך הקפה שלהם הוא לא סתם עוד קפה) מדובר במקום שבאמת יודע להכין קפה ולאפות לחם.

מעל הלחם המהמם שלהם הם שמים (למשל, במקרה שלי) פירה תפוחי אדמה, תרד מוקפץ וביצה עלומה. יאמי. פעם אחרת שהייתי קיבלתי את הלחם הזה עם אבוקדו ועלים וסלט קטן בצד (5 אירו). גם היה מהמם. כשלא הייתי במצב רוח פחממתי טעמתי סלט גבינות, סלק ואגוזי מלך. היה לא פחות מלכותי, למען האמת.

לארוחות בוקר יש גם גרנולה עם פירות אבל לא סתם, אלא אחת שמגיעה בקערה די גדולה כשהפירות חתוכים לחתיכות גדולות מה שנותן תחושה "פראית" של יוגורט.

לגבי הקפה המעולה וכמה הוא עולה אז… משהו כמו שני אירו (1.8 אם אני זוכרת) והוא מהטובים ששתיתי בברלין. אם אתם בעניין של מתוקים, קינוחים וכל זה, יש להם טארט לימון ששווה המון.

בפרידריכסהיין
הקפה נראה כמו קפה, אבל הלחם…

כתובת: Neumann's – Gabriel-Max-Str. 18, Berlin-Friedrichshain

אכלתם במקום כלשהו בעיר ואהבתם? המליצו לכולם

השאירו תגובה