המטבח של ליה, כתובת (ישראלית) חדשה לטבעונים בברלין

לאכול טבעוני ולצאת בהרגשה טובה. לשלושה חברים ישראלים היה חסר משהו במסעדות הטבעוניות של ברלין אז הם פתחו אחת משל עצמם בפרנצלאואר ברג

לפני תשע שנים ליאור, אחד משלושת מקימי המסעדה הטבעונית החדשה ברחוב Kollwitz strasse 47 נסע ללונדון לטיול של אחרי הצבא. הוא פגש שם את אלון – שותפו הנוכחי למסעדה – ואליהם הצטרף איתי, חבר של ליאור עוד מהתיכון ברמת גן. אף אחד מהם לא חשב אז להיכנס לתחום המסעדנות.

אחרי שחזרו לישראל ולמדו באוניברסיטה ליאור שוב החליט לנסוע והפעם לברלין. איתי הגיע לגרמניה גם הוא במסגרת חילופי סטודנטים ומאותו רגע נדלק על ברלין ועל גרמניה. למרות שהוא מעיד על עצמו כנווד שלא נשאר במדינה אחת יותר מכמה חודשים הצליחה ברלין לקרקע את איתי לפחות לבינתיים ויחד עם אלון (שהגיע לפה לפני שנתיים) הם התחילו לגלגל את הרעיון של מקום שבו אפשר לאכול טבעוני אבל להרגיש שבע.

השבוע פתחו השלושה את היצירה המשותפת הראשונה שלהם, מסעדת המטבח של ליה (Lia's Kitchen). זהו מקום קטן עם שולחנות לתשעה אנשים בפנים ועוד שישה עשר בחוץ. המסעדה כבר עובדת לאחר הרצה קצרה ופתוחה מ-12:00 עד 21:00.

סלט הדגל. אוכל טעים ומשביע

רצינו מקום משביע

הרעיון על פי המייסדים הוא מקום קטן ואינטימי שמציע פאסט פוד טבעוני. "זה לא ג'אנק פוד" מדגיש איתי. "יש המון מקומות טבעונים בעיר אבל מכל ההמבורגריות הטבעוניות שביקרנו בהן יצאנו קצת מאוכזבים. או שזה לא משביע או שאתה רואה שמדובר ברכיבים שהגיעו קפואים מהסופר. לנו לא מספיק שיש חותמת שהמקום טבעוני, רצינו אוכל שיהיה בריא אבל גם שיתן לך תחושה של ארוחה טעימה ומלאה. שלא תצטרך להזמין עוד המבורגר או עוד צ'יפס כדי לסתום את הרעב."

במטבח של ליה מבטיחים שההמבורגרים שלהם יהיו מאוד גדולים, 170 גרם ושהם יוכנו במקום. בתפריט שלושה סוגי המבורגרים: פטריות, קינואה ושעועית.

לקהל ישראלי שאוהב סלטים צפויה הפתעה חיובית כמו שאומר איתי: "בארץ זה מקובל למצוא ארוחה שהיא רק סלט. פה היה לנו יותר קשה למצוא. שוב, אם אתה טבעוני ולא רוצה שתהיה גבינה בתוך הסלט, זאת משימה לא קלה למצוא ארוחה איכותית וממלאה."

המטבח של ליה. קטן אבל ממלא

בין הסלטים של ליה, סלט יווני עם גבינת פטה שעשויה משקדים, סלט הדגל Lia's Salad עם עלים ופירות יבשים ("מאוד משביע") סלט קינואה Berries and Nuts וסלט עדשים.

מגוגל למטבח של ליה

המחירים של הסלטים וההמבורגרים נעים בין חמישה וחצי לשמונה אירו. אפשר להוסיף צ'יפס, שתייה וסלט קולסלאו בארבעה אירו.

"ליאור ואלון שיש להם רקע בתחום האוכל מנהלים את המסעדה ברמת היומיום," מסביר איתי שעבד בעבר כמהנדס תוכנה בגוגל. "אני עושה את כל החיים הדיגיטליים של המסעדה, למרות שבשלב הנוכחי אני עוזר בכל מה שצריך. גם אם זה שליחויות של דברים מהסופר."

איתי לא יודע לומר אם הוא עצמו ימשיך לאורך זמן כי גם העולם של התכנות קורץ לו ויש לו כל מיני רעיונות חדשים. "בינתיים אני מאוד נהנה כאן," הוא מסכם.

Lia's Kitchen

Kollwitzstrasse 47, 10405 Berlin

+493068324637

שעות פתיחה 12pm – 22pm

אתר אינטרנט

 

תגובה אחת על הפוסט “המטבח של ליה, כתובת (ישראלית) חדשה לטבעונים בברלין

השאירו תגובה