נקודות חן בקפריסין: הכפר קטיקאס (Kathikas) במחוז פאפוס

מאת סמי גולד

הכפר שהוא ה "שער" לאקאמאס Akamas ממוקם בין פאפוס Paphos ללאצ'י Latsi. , כפר יפה הבנוי מאבן ממוקם על ראש הגבעות הנמוכות של מישור לאונה Laona . קטיקאס נמצאת במרחק של 22 קמ"ש מפאפוס ו -14 ק"מ מלאצ'י והיא בעלת היסטוריה ארוכה כמקום מנוחה לסוחרים שנעו עם בעלי החיים שלהם, המיקום המרכזי של קטיקאס הפכה אותה לבסיס אידיאלי ממנו ניתן לטייל באזורים כמו פוליס, מרחצאות אפרודיטה, חצי האי אקאמאס, חוף הצבים במפרץ לארה. הכפר המפורסם בכרמים שלו הכפר מוקף גפנים והוא ידוע באיכות הענבים שלו.

פעילויות ומקומות מעניינים

ביקור ביקבים ובמוזיאון האורגני והביולוגי, ביקור בכנסיות והקפלות בכפר, חוף לאצ'י, חצי האי אקאמאס, העיירה פוליס, טיול בשבילי הטבע של האזור ('אפרודיטה', 'אדוניס', 'ערוץ אבקאמאס ')

שירותים
טברנות מסורתיות, בתי קפה, מודיעין לתיירים, בנק, חנויות ומכולת.

מרחקים
שדה תעופה לרנקה – 152 ק"מ
שדה תעופה פאפוס -40 ק"מ

קטיקאס הוא אחד מכפרי לאונה Laona villages במחוז פאפוס בקפריסין. הוא ממוקם על רמה כ 23 ק"מ צפונית לפאפוס. גובהו 655 מטר ואוכלוסייה של 330 נפש. הוא ידוע בייצור הענבים שלו, ובמיוחד ענבי סולטנה.יש בו גם ענף אגרוטוריזם פורח.

בקתיקאס אוכלוסיית תושבים פעילה מאוד. בנוסף, לקטיקאס יש מגורים בני יותר ממאה שנה ומשמשים דוגמאות לאדריכלות פולקלורית. אקאמאס הוא אחד האזורים האחרונים הבלתי מפותחים של הים התיכון.

צאו לסיור בקפריסין

השאירו תגובה