מי לא שמע על הטיולים של נדב בברלין?

מחפשים סיור בברלין שמשלב בין חוויה ועומק? מדריכי חברת הטיולים של נדב בברלין מציעים לכם מגוון של סיורים בעיר שיחשפו אתכם להיסטוריה של העיר, לתרבות, לחיי היהדות וגם לצדדים יותר קלילים כמו האוכל, חיי הפנאי ועוד

המיטב של ברלין

כולל את כל האתרים החשובים, אך גם אתרים "נסתרים מן העין" שאחרים עוברים לידם ולא שמים אליהם לב. בין היתר נראה את חומת ברלין, נעמוד מעל מה שנותר מן הבונקר של היטלר, נראה את שער ברנדנבורג, את בנייני הממשל של גרמניה הנאצית, את מרכזי השלטון הקומוניסטי, הארכיטקטורה המודרנית של ברלין ועוד. כל זאת, בסיור של כחמש שעות של הליכה רגועה, כולל הפסקה לקפה ושירותים. בסיור זה נכללים גם אתרים והסברים מן הזווית הישראלית-יהודית – אך גם מידע מקיף וממצה על האתרים החשובים ביותר בעיר.

להרשמה

טעמי ברלין ושווקיה

הסיור מתחקה אחר ההיסטוריה הברלינאית דרך שוקי העיר והמאכלים האופיינים לה, ועובר באזורים ססגוניים שלא כלולים בסיורים האחרים. מסלול הסיור משתנה לפי היום בשבוע והשווקים המעניינים המתקיימים באותו יום. המחיר כולל טעימות סמליות של אוכל טיפוסי לעיר (עליו נסביר במפורט במהלך הסיור) ובמספר שווקים ונקודות עצירה תוכלו גם לרכוש בנפרד מוצרים שיעניינו אתכם.

הערה: היו מודעים לכך שאחדות מן הטעימות עלולות לכלול בשר חזיר ושיש טעימות הכוללות גלוטן או חומרים אחרים שעשויים לעורר אלרגיה אצל הסובלים מכך. עם זאת, מגוון הטעימות מספק גם למי שאינו אוכל בשר או נמנע מחומרים מסוימים.

להרשמה

אוכל בברלין סיור שווקים נדב
Made in Berlin

יהדות ברלין והרייך השלישי

מסע אל החיים היהודיים בברלין לפני, במהלך ואחרי השואה. הטיול מגולל את סיפורה של אחת הקהילות היהודיות החשובות ביותר באירופה במאות ה-19 וה-20, קהילה שבה חיו ופעלו אישים כמו משה מנדלסון (אבי תנועת ההשכלה), עזריאל הילדסהיימר (מייסד האורתודכסיה המודרנית), אלברט איינשטיין ורבים אחרים. כאן החלו התמורות הגדולות ביותר ביהדות והתפתחה קהילה משגשגת, שהגיעה לשיאה ערב עליית הנאצים לשלטון. במסגרת הטיול נשמע סיפורי הצלה והשרדות תחת השלטון הנאצי, וגם על אלה שמכרו את נשמתם לשטן.

להרשמה

"כמשפחה בת 6 נפשות, הסיורים עם נדב היו מרתקים, נעימים וללא רבב. היינו בסיור "המיטב", פוטסדאם וברלין האלטרנטיבית וכל אחד מהסיורים הללו היה מצויין. כמי שביקר כבר בברלין, אני יכול להגיד בלב מלא שלאחר הסיורים אני מבין שאין דרך טובה יותר לראות, להכיר ולחוות את העיר כמו הסיורים של נדב. כל שנותר לנו הוא להגיד תודה ולהמליץ בחום!" – אלון

דרזדן

פירנצה שעל האלבה', 'פנינת הבארוק' – אלו רק שניים מהכינויים שלהם זכתה דרזדן, בירתה הקסומה של סקסוניה ועירו של אריך קסטנר (וגם של יוסף בורג). המרכז העתיק, אחד היפים ביותר בעולם, שוקם לאחר הפצצות בעלות הברית אשר החריבו חלקים נרחבים ממנו (כמתואר בספרו של קורט וונגוט 'בית מטבחיים חמש'). של דרזדן נחשבת לנכס תרבות עולמית.

הביקור בדרזדן מתמקד בפנינות הבארוקיות של העיר העתיקה, שהוכרזה כאתר מורשת עולמית. נראה את ארמון הצווינגר, כנסיית גבירתנו, בית האופרה של זֶמפֶּר ועוד, אולם לא נתעלם גם מהתפתחויות עכשוויות ומדרזדן של היום.

במהלך הטיול יינתנו שעתיים-שלוש חופשיות לביקור בגלריית התמונות של רבי-האמנים, במוזיאון הפורצלן או ב'כספת הירוקה' (מוזיאון אוצרות המלך), או לחילופין לקניות ולבילוי עצמאי בעיר. 

להרשמה

ברלין האלטרנטיבית

ברלין התפרסמה כמרכז של אורח חיים אלטרנטיבי, של אמנות חתרנות, של רעיונות נועזים ושל העדפות מיניות שאינן שמרניות. מבירת המיליטריזם הפכה העיר למוקד של חופש ואמנות חתרנית, שבו אין דבר כזה – שאין דבר כזה. לאחר נפילת החומה היתה העיר ל'גן שעשועים' לאדריכלים בני זמננו ובמקביל למרכז גועש של אמנות מחתרתית, שבו ניטשים מאבקים תמידיים בין ענקי השקעות לבין כוחות חתרניים.

בטיול נראה אחדים ממוקדי התרבות האלטרנטיבית בברלין לצד פרויקטים מעוררי מחלוקת של אדריכלות עכשווית לפיתוח העיר. נבקר במתחמים תעשייתיים נטושים שעליהם השתלטו פעילים חברתיים ואמנים, ובאזורים שבהם ה'שונה' הוא הרגיל ומיניות האדם באה לידי ביטוי בדרכים לא שגרתיות. בדרכנו נראה מגוון דוגמאות לאמנות רחוב ונכיר את הטכניקות השונות של אמני הגרפיטי ואת האידאולוגיה שמאחוריהם.  

להרשמה

חידה ברלין היום
מי יודע איפה זה?

טיול ערב

מה שהיה אזור עני ומוזנח בתקופה הקומוניסטית הפך לשכונה מבוקשת, שהצעירים נוהרים אליה ובכל פינה בה יש בית קפה, בר או הפתעה אחרת. בדרך נשתה יחד בגינת בירה טיפוסית, נבקר במתחם בילוי שהוקם בתוך מפעל ישן ונשמע סיפורים מרתקים ומשעשעים על איך זה לחיות בברלין היום.

במהלך הטיול נטעם משקה אלכוהולי גרמני (כלול במחיר) וניכנס לאתר בילוי נוסף, שם תוכלו ללגום משקאות נוספים (לא כלול)

הערה: צעירים מתחת לגיל 18 רשאים להצטרף לטיול בליווי מבוגר בלבד. לא נוכל לספק משקאות אלכוהוליים למי שטרם מלאו לו 18 שנה.

השאירו תגובה