הכול אודות חופשה בסנטוריני

חופשה בסנטוריני

סנטוריני הוא אי וולקני בקבוצת האיים הציקלידים היווניים שמציע למבקרים בו נופים בלתי ניתנים לתיאור, שקיעות מדהימות, חופים, עיירות וכפרים יחודיים וכמובן גם הר הגעש עצמו. אלה מכם שאוהבים לצלם יוכלו לשכלל מאוד את יכולות הצילום שלהם בעיקר בזכות ההשראה שהאי נותן. סנטוריני הוא המקום לבדוק את המצלמה החדשה והמשוכללת שהזמנתם מאמזון.

ככל שתשהו יותר ימים ולילות כך תיכנסו יותר לאווירה ותאמינו או לא אבל בהחלט מומלץ להגיע לחופשה ארוכה ככל הניתן, אפילו בת עשרה ימים. בסנטוריני יהיה לכם מספיק מה לעשות.

זה בדיוק המקום לומר שאם אתם נמצאים על אי אחר, למשל בכרתים, ממש לא כדאי לקחת הפלגה במעבורת הלוך חזור – כזאת שתביא אתכם לכמה שעות לסנטוריני. עדיף שתשקיעו את זמנכם ביופי ובייחוד של כרתים ואת ההגעה לסנטוריני תשמרו לחופשה הבאה.

העיירה אויה היא מקום מדהים שאתם מוכרחים לבקר בו בזמן השהות שלכם על על האי, ועוד כדאי לשחות בחוף השחור, לבקר ביקב מקומי ובכפרים כמו פירגוס ואקרוטירי.

היופי של סנטוריני יוצר גם בעיות, כמו למשל עודף תיירים ועומס בזמן הטיול שלכם. זה נכון גם למיקונוס, שנמצא שעתיים וחצי מסנטוריני במעבורת. שני האיים הם יעדים סופר פופולריים. בהקשר הזה יעניין אתכם לדעת ש- 10% מכלל התיירות הנכנסת ליוון מגיעה לסנטוריני. סך הכל שני מיליון תיירים בכל שנה… מדובר במספרים עצומים יחסית לאי הלא גדול הזה, אבל אל תתנו לזה לייאש אתכם. יש סיבה למה כל כך הרבה אנשים רוצים להגיע לכאן. זה טיול שמצדיק את עצמו מכל מבחינה.

מצאו מלונות בסנטוריני

סנטוריני
סנטוריני. יופיה הידוע

אם בכל זאת חשקה נפשכם במעבר בין האיים, בעזרת מעבורת, שלוש שעות זה פרק הזמן פחות או יותר שדרוש לעבור בין יעד ליעד, כשבקבוצה נמצאים: סנטוריני, מיקונוס נאקסוס, פארוס ומילוס, בין היתר.

לא צריך לשכור מכונית

בסנטוריני אין שירות אובר ותצטרכו להסתדר עם טקסי רגיל, אבל סביר שרוב הזמן לא תהיו בדרכים אלא דווקא בחופים הנפלאים כמו חוף ארוס, חוף באקסוס, חוף פרדייז, חוף קולומבו, וולוולוס, מונוליתוס, קאמרי, פריבולוס ועוד. בזמן החופשה אפשר ללכת פשוט ברגל או לקחת אוטובוס שיעביר אתכם בין הערים הקטנות. Fira היא העיר שממנה יוצאים רוב הקווים. משדה התעופה של סנטוריני לעיר הבירה פירה נדרשת נסיעה באורך 25 דקות והחיוב לפי המונה. בדרך כלל מדובר בסכום של 30 אירו, בערך.

וכמה עולה טיסה לסנטוריני?

מהנמל הימי של סנטוריני לשדה התעופה אפשר לקחת אוטובוס שעולה כחמישה עשר אירו לנוסע או מונית שעולה כ- 55 אירו. זמן הנסיעה, 20 דקות לאורך עשרה קילומטרים בלבד. ביוון המזומן הוא המלך לכן תמיד כדאי שיהיו בידיכם שטרות ומטבעות, למרות שלא חסרים בנקומטים וגם כרטיסי אשראי מוכרים יתקבלו בברכה.

חפשו בפירה

אם אתם מגיעים לסנטוריני בפעם הראשונה אל תתחכמו יותר מידיי וחפשו מלון בפירה הבירה. שם תמצאו גם את כל אפשרויות השופינג, בוטיקים, מסעדות וברים. את המלון האקזוטי ביעד לא מוכר תשאירו לביקור השני שלכם.

אוכל טוב, כמו Fava, יפתיע אתכם במסעדות. מין פירה שעשוי אפונה צהובה. מגישים את זה עם שמן זית ולימון וקצת בצל. גם הפאבה וגם היין המקומי (כמו גם מאכלים אחרים שמקורם באי) נהנים מהרכב ייחודי של האדמה הגעשית של האי, דבר שמבטיח טעם יוצא דופן.

וכשהטעם יוצא דופן בטח תרצו לתת טיפ… הטיפ המקובל הוא בין חמישה לעשרה אחוזים. משאירים את הטיפ על השולחן או נותנים למלצר או שאומרים לו שאתם מוותרים על העודף. באופן טבעי, חלק מהמסעדות הטובות ביותר בסנטוריני נמצאות בעיר הקטנה פירה, כמו למשל מסעדת ארגו, מסעדת אוזרי וגם לאקי סופלאקי.

מצאו מלונות בסנטוריני

מצאו פעילות או סיור בסנטוריני

השאירו תגובה