הולך בברלין – סיורים מודרכים בברלין עם אביחי בקר

אביחי בקר

הדרכה בתפירה עילית! מסע ההופעות בעיצומו!

מאז כבר 2002 אני חוקר את ברלין ללא הרף, חווה מקרוב את השינויים העוברים עליה, חי ומבלה בה, מתעדכן מעכשיו לעכשיו/ זכיתי, ממש כמו עכבר העיר, שאין חור או תופעה שאני לא מכיר. את השפע הזה שאין לו חקר אני מציע למטייל בין אם מתחיל או מתקדם תוך הקפדה מוחלטת על חמישה עקרונות יסוד:

*הסיורים שאני מקיים הם לעולם פרטיים/אישיים שלמשתתפיהם היכרות מוקדמת ובסיס משותף. אני נמנע ביודעין ממסגרות קבוצתיות שהנוטלים בהן חלק מתלקטים באקראי מפה ומשם. מכאן יובן שהמסגרת היא מצומצמת ולא המונית. רק כך ניתן לדבר אל העיניים ולהרגיש בזמן אמת מה עובר על כל אחד ואחד מהמצטרפים אלי.

*אני לא חורש את אותו תלם שעברו בו כבר מליונים. אני כאן בכדי לחדש, על מנת להציע מבט אחר על המקום ולהרחיב את גבולות הגזרה הצרים מידיי שתייר מן השורה נוטה להצטמצם בהם.

*מרגע הפניה אלי ועד לעזיבה אני גם שירות יעוץ וחילוץ שלכם. על כל שאלה תשובה לפני הפגישה איתי, במרוצת הסיור וכאמור אף אחריו. המטרה היא להשביח את שהותכם כאן ולא רק בשעות שאנחנו יחד.

*אין סיור אחד דומה לאחר. המסלול מגובש תוך התחשבות בנטיות הלב של כל אחד ואחד מהיוצאים איתי לדרך בשילוב סודות הבית קרי לאופן שבו הברלינאי תופס/נושם את עירו. עוד מאפיין בולט הוא הרב-תחומיות של נושאים אותם חווה המטייל בכל סיור שיבחר. מהגבוה לנמוך, מהאימה למענג, את ברלין ניתן להמשיל לגלגל ענק. פעם למעלה, פעם למטה, את תחושת הטלטלה שאני חש אנסה להעביר גם לכם.

*אני הולך בברלין, לא מסיע וההסבר לכך פשוט. לתפיסתי רק מקום אליו הגעת ברגליך, היית בו באמת. לראות את העיר מבעד לשמשת מכונית זה לא אני. יחד עם זאת את הדילוגים בין מוקדי ההתרחשות עליהם אני שם דגש אנחנו עושים בתחבורה הציבורית. זו רשת שאין נוחה, מהירה וזולה ממנה מה עוד שהנה לכם עוד דרך לפגוש מקרוב את העיר ושבטיה.

ברלין היא אוקינוס והיצע המסלולים בהתאם. לא אפרט כאן אבל אלה הן מקצת האפשרויות:

אביחי בקר – הולך בברלין

הרייך השלישי
האמת על DDR מזרח גרמניה
טבע ונוף
אתרי הנצחה
החומה
ארכיטקטורה
חיי היהודים
גרפיטי
שווקים
קונדיטוריה/פטיסרי
קרויצברג
פארקים
ספורט
שרלוטנבורג
עקבות מלחמת העולם השניה
משפחת מנדלסון
בתי קברות
פרנצלאווארברג
מסעדות ומעדניות
ממשל ופוליטיקה
אמנות
צילום
נדל"ן
קולנוע
חיי לילה
מהפכת הילדים
התנקשויות שהסעירו את העולם
בילויים
המלחמה הקרה
תולדות התנועה הקומוניסטית
אופנה
ספרות
נויקלן והג'נטריפיקציה

שיאן הסיורים איתי – מאחוריו כבר 13 הדרכות ועוד היד נטויה.
ברלין היא הפוך בה והפוך בה שהכל בה.
זו אם כן העת להתחיל במסע.

ליצירת קשר