הדוב האחורי: לונדון חוששת שאלפי היפסטרים מברלין כבר בדרך חזרה הביתה

הדוב האחורי היפסטרים

בזמן שבבריטניה מתכוננים להשלכות השונות של ההינתקות מהאיחוד האירופי יש כבר מי שצופה מעבר לנושאים הכלכליים או הפוליטיים ורואה משבר חברתי מתקרב. ג'ון ביילינז חוקר חברה באוניברסיטה הפתוחה של לונדון מפרסם היום מחקר חדש שערך ביחד עם שותפתו לחיים לוסי הופקינס, לשעבר מלכת היופי של יורק ולפיו אלפי בריטים שיחזרו בעקבות סיום חלקה של בריטניה באיחוד האירופי יביאו איתם את ההיפסטריות.

מנתונים שאסף ג'ון מדובר בלא פחות מעשרת אלפים בריטים מזוקנים שעשויים להציף את האי המלכותי ברעיונות שטובים לברלין אבל פחות טובים לבירה הבריטית, לפחות לעניות דעתו. תארו לעצמכם, כותב החוקר בפתח דבריו שלונדון תהפוך לברלין. פתאום נצטרך לנסוע כולנו על אופניים יד שנייה, להתלבש בכל  מיני שכבות מוזרות של בגדים, לגדל זקנים ולאכול במסעדות טבעוניות. אם מוסיפים לזה גם ביקור בשוקי פשפשים וקפיצה מדי פעם למוזיאון האמנות הקרוב אפשר לראות את הסוף של לונדון במתכונתה הנוכחית.

היפסטרים מברלין ללונדון
בדרך ללונדון?

לחשש של ג'ון ביילינז מצטרפים גם מומחי נדל"ן שרואים את רמת המחירים הגבוהה בעיר צונחת בעקבות חזרתם של ההיפסטרים דוברי האנגלית מברלין. מה שקרה, הסביר אחד מהם לצהובון דיילי דייל זה שחבר'ה שלנו הלכו לשם בלי להבין לאן הם נכנסים, הם חשבו שזאת עיר זולה שמתאימה להם אבל לא הם ולא אנחנו לא תיארנו לעצמנו איזה מוצר יתקבל בסוף. עכשיו אין להם יותר ויזות והם יחזרו לפה ויצפו שנשכיר להם דירות עם פרעושים במחירים של ברלין. אני מאוד לא אופטימי. שכונות יוקרה יהפכו למעברות של אנשים ששותים קלוב מייט על המרפסת עם חברים שנראים בדיוק כמוהם.

הדוב האחורי הוא מדור סאטירי ב-ברלין היום. אין לייחס לכתוב בו כל משמעות רצינית

יש לכם ידיעה משעשעת לדוב האחורי? כתבו לנו

השאירו תגובה