דרכי התניידות בדובאי

התניידות בדובאי

מאז נחתמו הסכמי אברהם ההיסטוריים, דובאי הפכה ליעד מועדף ע"י עשרות אלפי ישראלים. אם גם אתם מתכננים את הנסיעה הקרובה שלכם, זה הזמן להכיר את כל דרכי ההתניידות שיסייעו לכם ליצור טיול בלתי נשכח. לאחר שכבר סגרתם טיסות לדובאי, ריכזנו בעבורכם את כל הדרכים שבעזרתם תוכלו להגיע ממקום למקום באופן מהיר ואפילו בסטייל: 

מוניות

אחת מהדרכים הפופולריות כמו גם המועדפות לטיולים בדובאי היא באמצעות הזמנת מוניות, אותן ניתן להזמין דרך אפליקציה, ברחוב או בהזמנה מראש במלון בו אתם שוהים. זה הזמן להסביר כי בשונה ממדינת ישראל, רוב חברות המוניות שייכות לממשלה ואילו אחרות הן מוניות פרטיות. בחלק מהמוניות הפרטיות נוהגות נשים, שלרוב יהיו מוניות בצבע ורוד בוהק. אפשר לתפוס מונית ברחוב או לחילופין להזמין דרך האפליקציות אובר או אפליקציית קרים. עם זאת, ע"פ דיווחים של ישראלים ותיירים, המחיר של הזמנה דרך אפליקציית אובר הוא יקר יותר מאשר הזמנה ברחוב ועל כן בדקו מראש את טווח המחירים(דובאי מחולקת לשבעה אזורים, לכן המחיר משתנה באובר והעמלות משתנות מאזור לאזור) כדי להבטיח כי ההוצאה הכספית לא תהיה כבדה מדי על הכיס, בשל השימוש התכוף בזמן השהות. 

דגשים חשובים: הקפידו בעת העלייה למונית לוודא כי הנהג מפעיל מונה ולא להסכים למחיר מראש, מאחר ויכול לקרות מצב במסגרתו המחיר שנקבע הוא גבוה מהמחיר הנהוג. אפשר לשלם או באשראי או במזומן כאשר לאור מגפת הקורונה, כרגע המגבלה בנסיעה במונית היא לשני נוסעים בלבד. 

השכרת רכב

הדרך המועדפת ע"י ישראלים לנוע בדובאי היא ע"י השכרה של רכב, מאחר ודובאי היא יעד מושלם בעבור נהגים שרוצים לקבל חווית נסיעה יוצאת מהכלל. הכבישים במדינה מפותחים מאוד ואף קלים לניווט ועל כן מדובר בדרך נהדרת לנהל את החופשה או הביקור שלכם בזמן שמתאים לכם, וללא תלות בתחבורה הציבורית. שוק השכרת הרכבים בדובאי הוא תחרותי מאוד ועל כן ניתן לקבל הצעת מחיר מצוינת בעבור השכרה של רכב אקונומי, רכב שטח או רכב יוקרה עליו נרחיב בהמשך הסקירה. המחיר אותו אתם מקבלים נקבע בהתאם לסוג הרכב וכן לזמן ההשכרה, ועל כן חשוב מאוד לבצע השוואת מחירים עוד בארץ כמו גם לקבל המלצות אודות סוכנות רכב מומלצת ואמינה. 

דגשים חשובים: בשביל לבצע את השכרת הרכב אתם נדרשים להגיע עם רישיון בינלאומי בתוקף. בנוסף, שימו לב כי הגיל המינימלי להשכרה ברוב סוכנויות הרכב הוא 21, אולם לעיתים הגיל המינימלי יעמוד על 25. הנהיגה באמצעות רכב מתבצעת בצד ימין, כאשר רצוי להגדיר מראש באפליקציית וייז הימנעות מכניסה לכבישי אגרה שעולים  כ 5 דירהם. בנוסף, בדובאי נהוג פיקוח מוגבר מצד שוטרים שעוצרים את הרכבים לבדיקה רנדומלית. רשויות החוק אינן רואות בעין יפה נהיגה בשכרות ועל כן הקנס (גם אם שתיתם בירה אחת) על נהיגה בשכרות הוא 5,000$ לצד סנקציות נוספות. 

השכרת רכב יוקרה בדובאי. אופציה מבוקשת
השכרת רכב יוקרה בדובאי. אופציה מבוקשת

השכרת רכב יוקרה

אחת מהאטרקציות הבולטות בדובאי היא כמובן היכולת לבצע השכרה של רכבי יוקרה. אם בישראל נדיר מאוד לראות על הכבישים רכבים כמו למבורגיני ופורשה, בדובאי מדובר ברכבים נפוצים המהווים חלק בלתי נפרד מהנוף. המחיר של השכרת רכב יוקרה מתחיל מ 200$ ויכול להגיע ל 1,000$, תלוי בדגם הנבחר. לרוב, סוכנות הרכב דורשת גם פיקדון הנלקח בכרטיס האשראי. בנוסף, לעיתים יידרש גם תוספת תשלום בעבור נהגים צעירים ולכן תהליך של השכרת רכב יוקרה בדובאי צריך להתבצע רק לאחר שהשלמתם תהליך של השוואת מחירים אותו אפשר לבצע אונליין באופן קל ופשוט, לטובת יצירת חוויה בלתי נשכחת בדמות השכרה של רכב יוקרה. 

מטרו

רבים אינם מודעים לכך אבל בדובאי קיימת אחת ממערכות התחבורה הציבורית המובילות והמתקדמות בעולם, וזאת בזכות פיתוח של תשתיות מואץ שבמסגרתו הוקם המטרו המשרת מיליוני אזרחים כמו גם תיירים שמגיעים לדובאי. מדובר במערכת של רכבות חשמליות (ללא נהג) הפועלות בשני מסלולים – מסלול ירוק הנע מאזור שדה התעופה הרשמי של דובאי ועד לאזור השווקים התוסס ואילו המסלול השני הוא מסלול אדום שיוצא גם הוא משדה התעופה ומגיע עד לאזור הדאון טאון. זה הזמן להסביר כי דובאי מחולקת לשבעה אזורים, כאשר הרכבת עוברת באזורים 1,2,6 ו 5 בלבד. תעריף הנסיעה של כל אזור הוא שונה ועל כן רק בסיום הנסיעה תחויבו באופן אוטומטי, בהתאם לתיקוף כרטיס הנסיעה. הרכבת פועלת בימי שבת עד רביעי בין השעות 05:00-00:00 וביום ו' בין השעות 10:00-01:00. ביום חמישי המטרו פועל בין השעות 05:00-01:00. לרוב, מרווח הזמן להמתנה לרכבת הוא קצר מאוד ועומד על חמש דקות בלבד אולם בשעות הצהריים כמו גם הערב העומס במטרו הוא רב, וצריך לקחת זאת בחשבון. 

דגשים חשובים: במטרו קיימות שלוש מחלקות לנוסעים – מחלקה רגילה, מחלקה ראשונה וכן קרון המיועד לנשים וילדים בלבד (נשים רשאיות לעלות לכל הקורונות, הקרון הזה מיועד לנשים וילדים שרוצים לנסוע בנפרד, גבר שיעלה על קרון זה עלול להיקנס). בשביל לעלות לנסיעה במטרו עליכם להצטייד מראש בכרטיס בשם  nol. את הכרטיס מזמינים מראש באמצעות המכונות האוטומטיות בכניסה למטרו או בחנויות מורשות בלבד, כאשר התשלום מתבצע באמצעות כרטיס אשראי, בדומה לרכישה של כרטיס רב קו כאן בישראל. אם אתם מתכננים להשתמש בכרטיס רק לאזור אחד בלבד עדיף לרכוש את הכרטיס האדום העשוי נייר. כרטיס זה לכם 10 נסיעות או חמישה ימים של שימוש. כרטיס בצבע כסוף (עשוי פלסטיק) מתאים בעבור נסיעות רבות בתחבורה הציבורית כולל אוטובוס או מעבורת. הכרטיס השלישי אותו אפשר לרכוש הוא כרטיס זהב המאפשר לכם להיכנס לקרון המחלקה הראשונה שנחשב ליוקרתי מאוד בזכות מושבי עור וכן נוף פנורמי עוצר נשימה.
שימו לב, עלייה ללא כרטיס למטרו יכולה לגרור קנס וגם מעצר בדובאי, אז כדאי להיזהר.

יש המון דרכים להתנייד בדובאי בצורה קלה, חוויתית ובטוחה, אבל תזכרו שמדובר במדינה עם תרבות שונה משלנו, ויש להישמע לחוקים ולהימנע מהתחכמויות. 

השאירו תגובה