10 דברים שיפתיעו אתכם בטיול לאוסטרליה

טיול לאוסטרליה

לא רק בירה זורמת בפאבים

כמו שבאיטליה חנויות הסיגריות הם המקום למצוא גם קפה או כרטיסים לאוטובוס כך גם באוסטרליה לפאבים יש שימוש לא ממש מוכר לנו הישראלים. בהרבה מאוד פאבים תגלו שיש לכם אפשרות (לא מומלצת בהכרח) להמר על משחקי ספורט שונים ואפילו לנסות את מזלכם במכונות הימורים שכאן קוראים להן Pokies (שם חיבה אוסטרלי ל-Poker machines). זה אמנם לא דבר שמרבית האוסטרלים מרוצים ממנו בהכרח אבל הכסף הרב שזורם דרך המכונות וההימורים הפך כבר לחלק מהנוף ואין אף Aussie שחושב לשנות את זה.

לא מוכרחים להשאיר טיפ

באוסטרליה נותנים טיפ אם רוצים. אף אחד לא ילחץ אתכם להשאיר עשרה או חמישה עשר אחוזים. תנו אם אתם מרגישים שאתם רוצים לתת.

האוכל הוא לא אותו האוכל

אומרים שהסטייקים באוסטרליה זה עולם אחר. מצד שני יש מי שמתלונן על טעם השוקולד או הגבינה. כשעושים סיכום של אלה שחושבים שבאוסטרליה האוכל עשוי מרכיבים טובים יותר לאלה שמתגעגעים לטעמים של המקום ממנו הגיעו לא בטוח שיש צד מנצח. מה שכן בטוח, אתם תצטרכו לאמן מחדש את חוש הטעם שלכם בזמן הביקור.

יש לכם משהו מקורי להגיד על אוסטרליה? הציעו לנו כתבה

השקעים בחשמל

למרות שהייתם מצפים אולי שהשקעים באוסטרליה יהיו דומים לאלה בבריטניה משם הגיעו ראשוני האוסטרלים (הלא ילידים), האוסטרלים פיתחו את צורת השקעים הייחודית להם. התקעים הישראלים או האירופאים כמו גם הבריטים והאוסטרלים לא ייכנסו לתוך השקע האוסטרלי שמזכיר מאוד את זה האמריקאי אבל שונה ממנו במעט. בקיצור, דרוש לכם מתאם.

גם זה פארק לאומי

מספר השטחים באוסטרליה שהוכרזו פארקים לאומיים הוא מרשים בהשוואה לכל מדינה אחרת בעולם. האוסטרלים הופכים כל פיסת קרקע ירוקה (או לא ירוקה) לפארק לאומי וחלק מהם יגרמו לכם לקנא במדינה העצומה הזאת אפילו יותר ממה שקינאתם לפני הטיול.

הגודל של הקנגורו

באוסטרליה שני סוגי קנגורו, אפור ואדום. האדום גדול יותר מהאפור אבל גם האפור יפתיע אתכם במידות שלו. זה לא אומר שהם לא חמודים אבל תתכוננו להיות מופתעים מהגודל כבר במפגש הראשון.

היציאה מהעיר

אפילו בארצות הברית המרווחת כשאתם יוצאים מהעיר הגדולה בתוך מספר דקות אתם חולפים ליד עיירה קטנה כלשהי ואז עוד אחת ועוד אחת עד שאתם מגיעים לעיר הבאה. באוסטרליה יציאה מהעיר פירושה כניסה אמיתית לתוך הטבע. האוסטרלים לא ניקדו את היבשת באינסוף ישובים אלא יצרו מעט נקודות יישוב באופן יחסי מה שמאפשר לכם חוויה אמיתית של התנתקות – משהו שככל הנראה לא חוויתם בשום מקום אחר.

זמן הטיול הדרוש לכם

בהקשר המרחקים הגדולים בין הערים הנה עוד אלמנט שעשוי להפתיע אתכם. אם זמן הטיול שלכם הוא שבועיים או שלושה אפילו ובזמן הזה תיכננתם לכבוש את כל אוסטרליה כדאי לזכור שזה מאמץ לא יעיל במיוחד. רוב רובו של הטיול יהיה זמן הנסיעות שלכם. עדיף לוותר ולהתרכז בשניים או שלושה איזורים בלבד או, אם יש לכם אפשרות, להכפיל או לשלש את זמן הטיול.

העונות הפוכות אבל לא בכל אוסטרליה

אז נכון שבסידני העונות הפוכות, שהרי הקיץ של ההמיספרה הצפונית הוא החורף של ההמיספרה הדרומית ולהיפך, עדיין צריך לזכור שאוסטרליה משתרעת על פני שטח עצום וכי בצפון המדינה בחודשים נובמבר, דצמבר או ינואר יורדות כמויות גדולות של גשם.

התמונות מבלבלות

תיירים שמגיעים לסידני מופתעים בדרך כלל לרעה מהגודל של בית האופרה המפורסם. רבים דימיינו אותו גדול יותר, בוהק יותר ומרשים יותר. לא שמדובר ביצירה ארכיטקטונית עלובה, לחלוטין לא אבל ככל הנראה מה שיפתיע אתכם יותר זה הגשר הגדול.

השאירו תגובה