בפארק הכי יפה באמריקה; יוסמיטי

יוסמיטי

מאת ליאת כהן רביב

* אמא ושתי בנות מטיילות.

ביקור שלישי שלנו בפארק המופלא הזה כי אנחנו פריקיות של טבע עוצמתי וכמונו עוד כ 4 מיליון תיירים שמגיעים ליוסמיטי בכל שנה. היינו בהרבה פארקים בארצות הברית ואני טוענת באסרטיביות חיננית: זה חתיכת פארק מרשים ויפיוף בקטע אחר! היחיד שנותן לו פייט זה גליישר פארק במונטנה אבל מה הסיכוי שתיסעו אליו כי מי נוסע למונטנה (תסעו למונטנה! לא תצטערו!)

לענייננו;

הרוב מגיעים לעמק יוסמיטי (קערת גרניט ששטחה 15 קמ"ר, אזור נגיש לכלי רכב וידידותי למשתמש) לביקור חד יומי וזה פשוט לא הגיוני אז אל תעשו את זה בואו לשלושה ימים וגם אז לא תרצו לעזוב!

הפארק הוכרז כאתר מורשת עולמית ב-1984, והוא התפרסם ברחבי העולם בשל צוקי הגרניט התלולים, מפלי המים, הנחלים הצלולים, חורשות הסקוויה (עצי ענק), כ-95% משטחי הפארק הוכרזו כאזור טבע בראשיתי ואני שמה פה כמה תמונות להמחשה.

הפארק פתוח כל השנה אך שיא התיירות הוא בחודשי הקיץ (אז גם יש גבייה בכניסה) ואז עומס התחבורה מהווה בעיה רצינית אז כדאי לדעת שבעמק יש מערכת אוטובוסים חינמית בכל השנה, והריינג'רים מעודדים את התיירים להשתמש בה…

עלות כניסה היא כ35$ לרכב בין השעות 6 בבוקר ועד 4 אחה״צ ואז גם צריך אישור הרשמה מראש באתר של הפארק! (אינטרנטי ועולה כ2$). טיפ חשוב; אם מגיעים לפני 6 בבוקר או אחרי 16:00 (או החל מה1 באוקטובר) הכניסה ללא עלות וללא הצגת אישור. אין ריינג׳רים אז אין ביקורת וזה חוקי ולגיטימי.

אנחנו כרגע על הקרקע מוזמנים לעקוב באינסטגרם בלייב. נותנת המלצות לינה, מסלולי הליכה ואוכל, הרבה אוכל הכל עם מיקומים וכזה כי חשוב לי שאנשים, ובעיקר נשים, יטיילו אמיץ ונכון אז בואו. liatcohenraviv@

יוסמיטי. צילום: ליאת כהן רביב

השאירו תגובה