מבחן הביקורת: מלון אוריינט ירושלים. צפוף על הגג, חדיש ויפה בפנים

מלון אוריינט ירושלים

מלון אוריינט בירושלים שייך לרשת ישרוטל וממוקם ליד מתחם התחנה הישנה בירושלים, על שלל האטרקציות, המסעדות ומקומות הבילוי שבה. המלון ממוקם גם בסמיכות למוזיאון מנחם בגין ובמרחק הליכה מהכותל.

זהו זהו מלון חדש יחסית שנמצא במושבה הגרמנית, באחד הרחובות היפים שלה והוא מהווה למעשה קומפלקס של מבנים, חלק מהם באדריכלות אותנטית עוד מתקופת הטמפלרים.

האטרקציה הבולטת של מלון אוריינט ירושלים היא ללא ספק הבריכה שנמצאת על הגג. אורחי המלון יכולים לא רק לשחות בהנאה אלא גם להשקיף אל העיר העתיקה. הבעיה של הבריכה למעלה  היא צפיפות יתר של רהיטי הבריכה ושל מספר הרוחצים. גם בימי הקורונה למרות הגבלת תפוסה של 75% עדיין ישנם לא מעט אורחים שמתלוננים על תנאי צפיפות מוגזמים.

לנופשים שמעוניינים להתרכז יותר ברחצה ופחות בנוף, מציע המלון בריכה פנימית. שם המרווח האישי עשוי להתאים יותר למי שלא אוהב להידחק בין המון נופשים.

שירות טוב מאוד, אבל לא יוצא מגדרו

בקטגוריית השירות והאדיבות, אין תלונות משמעותיות על צוות המלון ועובדים. ניכר שהצוותים הוכשרו היטב והם ומציעים שירות אדיב בסך הכל, אבל קשה להתרשם שמישהו מהם יוצא מהכלים כדי להרשים את האורחים. בשביל שירות יוצא דופן תצטרכו כנראה לבחור מלון יוקרה אחר של רשת ישרוטל דוגמת בראשית או כרמים. שני האחרונים יוקרתיים יותר ומבטיחים חוויה מלאה יותר.

בחזרה לאוריינט ירושלים. מתקני המלון חדישים, המעליות נוחות והמרחבים השונים במלון נראים מטופחים, אסתטיים ומזמינים למי שאוהב לצלם ולהנציח את החופשה שלו גם בתוך גבולות המלון. גם ארוחת הבוקר זוכה לציונים חיוביים בסך הכל וכך גם המיטות.

דוגמה נוספת לאי ההקפדה על שירותיות מעולה בלבד היא מרכז טיפולי העיסוי שעובדיו לא מקפידים שלא לשתף את האורחים במידע אודות החיים הפרטיים שלהם. שירות מקצועי יותר היה מוותר על שבירת הדיסטנס הסחבקית, למרות שישראלים אחרים דווקא ירגישו כך יותר בנוח. 

חנייה סמוך למלון עולה 60 שקלים עבור כל יממה, לא הכי זול. 

נוף מחדר משפחה, מלון אוריינט
נוף מחדר משפחה, מלון אוריינט

חדרי אמבט מעוצבים ונוחים

בעייה נוספת של המלון שקשורה בתכנון הבסיסי היא העובדה שבידוד החדרים מפני רעש אינו אופטימלי וקולות מוזיקה מגיעים גם בשעות מאוחרות ממתחם התחנה הישנה. 

החדרים עצמם גדולים יחסית, יש מקלחת ואמבטיה בתוך חדר רחצה מעוצב ויפה, המיטות נוחות וגדולות ובתקופת הקורונה ניכר שהצוות מקפיד על מסכות והגיינה.

מחיר ללילה, החל מ- 640 ש״ח בחדר רגיל עם תוספת של כמאתיים ש״ח לחדרים עם נוף לעיר העתיקה או למושבה. חדרי דלוקס ומשפחה החל מ- 1,800 ש״ח וסוויטות החל מ- 4,000 ש״ח. 

להזמנה בבוקינג

דף המלון באתר ישרוטל

השאירו תגובה