בלוג אטלנטה: ביצת הפתעה ושמה אובר

מונית אובר בארצות הברית

אחד החששות הכבדים שבהם נתקלנו כמשפחה עם המעבר לארצות הברית היתה העובדה שבאיזור שבו אנחנו גרים לא מוכרים את ביצי ההפתעה של קינדר. הממתק האיטלקי בעל השם הגרמני נמכר טוב באירופה וגם בישראל אפשר למצוא אותו ליד כל קופה במכולת או בסופר אבל כאן באמריקה עוד לא ראיתי אפילו קינדר אחד.

החשש שלי שהיורש בן השש יגלה את הבשורה גרמה לי להקדים סוכר למכה ולגלות לו תחליפי קינדר שונים שאת שמותיהם אתם בטח מכירים ולמה שנעשה להם פרסומת חינם. אבל אף אחד מהם לא הצליח עד כה לשכנע אותו ממש וכך קרה שאחרי כל ארוחת צהריים בבית הוא פשוט מוותר על הקינוח וממשיך הלאה לעיסוקיו. עד כה, ניצחון גדול לאנושות.

הקארמה לעומת זאת עשתה את שלה והתגלגלה אלי ועכשיו בכל פעם שאני מזמין מונית אובר אני מקבל הפתעה. למעשה, אני לא זוכר נסיעה שבה לא הופתעתי מדבר כלשהו. נכון, גם בישראל כשאתה מזמין מונית אתה מקבל את ההפתעה שלך, פעם בצורת נהג שיודע הכול על השחיתות השלטונית ורוצה לדבר על זה עם מישהו, פעם בצורה של נהג מרוצים שיכול לנהוג בעיניים עצומות, אבל על אמת.

כאן מצפון לאטלנטה ההפתעות מבטיחות לא פחות והן מגיעות בניחוח וארומה של העולם הגדול. הסיכוי שלכם לנסוע עם נהג או נהגת שהמוצא שלהם הוא אותו המוצא פעם אחר פעם, נמוך למדי. כלומר, הנהג ההודי שהסיע אתכם אתמול הוא לא הנהג הברזילאי שיסיע אתכם מחר. הנהגים פה מגיעים במבחר עצום של גדלים, צבעים ואמונות ודי בשיחה קצרה כדי לגלות עולמות רחוקים.

היום למשל ביצת ההפתעה שלי היתה מתוצרת מקומית, אבל משובחת. ג'ניס היא בעלת עסק לטיפוח היופי עם התמחות בריסים. כן, ריסים. כמו אלה שיש לכם אבל לא שמתם לב. המונית שלה היא הוכחה לעליונות הרעיונית של אובר שמאפשרים לכל אחד להפוך לנהג של תחבורה ציבורית. לא עוד מוניות אחידות עם מספר, שלט מואר ודגל אלא משהו פרטי, שמגדיר את הבן אדם שבתוך המכונה ולא את חברת ההסעה.

את העיצוב של המונית שלה תיכננה ג'ניס בעצמה כשהוא מושתת על טהרת הצבע הוורוד. לנוסע שנכנס מאחור מחכה סלסלה עם ממתקים ובקבוקי מים קטנים, פינוק שעד כה אף נהג אובר שאיתו נסעתי לא השכיל להציע. לדעתי יש פה רעיון שכדאי להנהלת אובר לחשוב עליו. נהגים מעוצבים אישית עם טאצ' של לימוזינה אבל במחיר של אובר. אולי אפשר לקרוא לזה אובר סטייל ולמכור נסיעות בדולר יותר.

מי שרוצה מלבד להגיע ליעד גם לסדר לעצמו את הריסים יכול לקחת מג'ניס את כרטיס הביקור שלה שבו פרטי קשר ומעט מידע. ג'ניס מטפחת גם חשבון אינסטגרם שבו היא מעדכנת על העסק ובכלל.

לסיכום,

מחיר נסיעה: 6.80 דולר

נהגת: עשר.

ריסים: מתישהו בהמשך.

השאירו תגובה