באזור הכי מרשים מחוץ ללונדון…

טיול מודרך באנגליה

אין בכל אנגליה אזור רווי היסטוריה, הנוטפת ממנו בכל פינה, אשר מושך אליו מיליוני תיירים בכל עונות השנה, כמו וינדזור. הטירה, נהר התמזה ובית הספר "איטון" הם רק חלק מהאטרקציות באזור הכי מרשים מחוץ ללונדון.

קרוב לאלף שנה, מאז ימי וויליאם הכובש והכיבוש הנורמאני, ששינה את המרקם החברתי מאז ועד היום, קשור המקום הזה לבית המלוכה. כדי לבסס את שלטונו, בנה ויליאם הכובש סביב לונדון טבעת של מבצרים קטנים במקומות אסטרטגיים.

בכפר קטן בשם וינדלזורה (Windlesora) הוא הקים בשנת 1070 מבצר עץ קטן, שהיה לראשיתו של הטירה המאוישת הגדולה בעולם כיום (ורביעית בגודלה באירופה). ויליאם עצמו נהג לקפוץ לשם כדי לצאת למסעות ציד…

טירת וינדזור
המגדל העגול של טירת וינדזור. כאן נמצא הארכיון המלכותי. צילום: אבירם פלדמן

מבצר העץ הפך כעבור כמאה שנה, למגדל אבן עגול והכל כך מפורסם של הטירה, שכאשר המלכה לא נוכחת בטירה, מתנוסס דגל בריטניה מעליו. האחראי לכך היה המלך הנרי השני, והוא עשה זאת כיוון שחשש ממרידות של שני בניו, לימים בעצמם מלכי אנגליה : ריצ'רד לב ארי וג'ון ללא ארץ.

על אף שנחשב למלך טוב בהיסטוריה האנגלית, זכור הנרי השני בעיקר בתור זה שאמירה שלו במקום הלא נכון, לאנשים הלא נכונים גרמה לרצח הארכיבישוף מקנטרברי, תומאס בקט, שכיהן במשרה הכנסייתית הבכירה ביותר באנגליה דאז (שנת 1170).

מאז עברה המלוכה האנגלית והבריטית סיפורים ודרמות רבות שבין המפורסמות שבהן היא אהבתו חסרת המעצורים של המלך הנרי השמיני לאן בולין, שהיה שייך לסוג המלכים שלא ידעו לדחות סיפוקים.  הנרי היה מאוהב באן בולין בעודו נשוי לאשתו הראשונה (היו עוד חמש אחריה כולל אן בולין), קתרין מאראגון, וכדי להשתחרר מנישואיו, החליט שהם אינם חוקיים.

טיול מודרך לאנגליה
טקס חילופי משמרות בטירת וינדזור. החיילים יוצאים משער הנרי השמיני. צילום: אבירם פלדמן

מה שקרה אחר כך להנרי, אן בולין ולדת באנגליה היה מקור לספרים, סדרות וסרטים רבים שהמפורסמים שבהם הם "אן של אלף הימים" בכיכובו של ריצ'רד ברטון, סדרת ספריה של הסופרת פיליפה גרגורי, וכמובן הסדרה "שושלת טיודור".

כיום הארמון הוא החביב על המלכה המכהנת אליזבת' השנייה, אותו היא מגדירה כבית הרשמי של משפחתה. עד כמה הוא חשוב ומשמעותי למשפחת וינדזור המלכותית יכולה להעיד העובדה שהנסיך הארי ואשתו מייגן מרקל, הדוכס והדוכסית מסאסקס, בחרו להיכנס בברית נישואיהם השנה, בקפלה המלכותית של הטירה, קפלת סנט ג'ורג', חתונה שעוררה הדים רבים, גם בשל מעלליו הרבים של הנסיך הארי טרם נישואיו, ובעיקר עקב היותה של מרקל אפרו-אמריקאית למחצה (מצד אמה) וגרושה…

[accordions title="הצטרפו לטיול באנגליה עם אבירם פלדמן"]

הצטרפו לטיול באנגליה עם אבירם פלדמן

[/accordions]

השאירו תגובה