אפקט הברקזיט: מחירי הנכסים בפריז עולים בעקבות גל רכישות של בריטים ואיטלקים

מחירי הנכסים בפריז

בחודש יוני שעבר כשהבריטים הצביעו על פרישה מהאיחוד האירופי אף אחד לא חזה שתהיה לכך השפעה ישירה על מחירי הנכסים בפריז. כעת מתברר שלאחר מספר שנים שבהן נשחק ערך הדירות בפריז והמחיר למ"ר ירד מתחת לרף 8,000 האירו שוב ישנה עלייה במחירים וכעת מדובר כבר על מחיר ממוצע של כ-8,500 אירו למ"ר.

המגמה ניכרת במיוחד בחודשים הראשונים של שנת 2017 עם עליה של יותר מחמישה אחוזים במחיר למ"ר והקיץ הם צפויים להגיע לרמה שהיתה בשנת 2012 שאחריה כאמור חלה ירידה מתמשכת במחירים.

קונים ברובעים היוקרתיים יותר

ההשערה של אנשי נדל"ן בעיר היא שבעקבות הברקזיט והיציאה של בריטניה מהאיחוד האירופי בריטים רבים שיש להם זיקה לפריז או לצרפת מבקשים להשיג לעצמם נכסים. הרכישות של הבריטים כמעט כולן מתבצעות ברובעים היוקרתיים יותר של פריז כשגם הנכסים עצמם הם במקרים רבים נכסי יוקרה.

באחד מכלי התקשורת בפריז צוטט איש נדל"ן שאומר כי מספר העיסקאות והביקוש כל הזמן עולים וכי ההיצע פשוט לא מספיק.

מי שאולי נמצא במצב נואש יותר מהבריטים הם האיטלקים שרובם המכריע לא מרוצה מהמצב הכלכלי במדינה שלהם. למרות שאיטליה עדיין לא פורשת מהאיחוד האירופי ולאיטלקים לא צפויה סכנה של חקיקה המגבילה אותם לרכוש בצרפת – רבים מהם מבקשים להשקיע בפריז אולי מתוך אמונה כי לכלכלה בצרפת יש סיכוי לעתיד טוב יותר מזאת שבארצם. במספרים מדובר בכמעט כל עיסקה שישית שמבוצעת מול לקוח שאינו מקומי כעיסקה עם לקוח איטלקי. כעשרה אחוזים מהעיסקאות של משקיעים זרים מגיעות מצד רוכשים בריטים.

הקטנות עולות יותר

הצפי נכון לעכשיו בעקבות ההסתערות של האיטלקים והבריטים הוא לרף מחירים חדש של קרוב ל-8,800 אירו למ"ר. כמובן שמדובר במחיר ממוצע שכן ברובעים הנחשבים יותר של פריז המחיר כבר עתה עומד על למעלה מ-11,000 אירו למ"ר.

המצב מחמיר כשמגיעים לדירות הקטנות יותר. בלוחות הנדל"ן אפשר למצוא דירות מיקרו של מטרים רבועים בודדים (למעשה חדרים עם שירותים ומטבחון) שנמכרות במחיר של כמעט 17,000 אירו למ"ר גם בקומות גבוהות ובבניינים ללא מעלית.

השאירו תגובה