אנשים לא יודעים שמטרו אטלנטה הוא אחד האיזורים הכי טובים להשקעה בארה"ב

נטע לי פידרר, יועצת משכנתא, אלפרטה

שיחה מקומית עם נטע לי פידרר, יועצת משכנתא.

שלום, נטע לי! ספרי לנו קודם איך הגעת לאלפרטה, כאן מצפון לאטלנטה ולמקצוע שלך.

הגעתי בעקבות העבודה של בעלי. שנינו מאוד אוהבים את אלפרטה. אני חושבת שאטלנטה היא שילוב מנצח של מקום מתפתח עם מזג אויר מושלם ואנשים טובים. כשקנינו את הבית הראשון שלנו עברנו חוויה מאוד לא נעימה עם יועץ המשכנתאות שעבד איתנו. הרגשנו שאנחנו עוד תיק מתוך סך הלקוחות שיש לו, רודפים אחריו כדי להשיג אותו ועד ולרגע האחרון לא יודעים אם נזכה לקבל את המשכנתא. זאת היתה חוויה מלחיצה מאוד.

בדיעבד היום את מודה לו.

כן, יש לו חלק נכבד בהחלטה שלי להיכנס למקצוע.

מה את אוהבת במקצוע שלך?

אני אוהבת שזה תחום דינמי ומגוון. אין אף תיק של לקוח אחד שדומה לאחר. זה מקצוע שמשלב אינטראקציה ותקשורת בין אישית יחד עם עבודה פרטנית מול מחשב.

מה זה יום טוב בעבודה מבחינתך?

כשמצליחים לסגור עסקה שנראית בלתי אפשרית ואז מגיעים הפידבקים החיוביים מהלקוחות.

כמה זמן את פה?

בארצות הברית?

גם.

קרוב לשמונה שנים ובאלפרטה קרוב לארבע שנים.

הלקוחות שלך כולם ישראלים?

הייתי אומרת שרוב הלקוחות שלי הם ישראלים. משהו כמו 60 אחוז.

מה אנשים לא יודעים על קניית נכס כאן באיזור?

שהם גרים באחד האיזורים הכי טובים להשקעה. אנשים מכל רחבי ארה"ב מחפשים להשקיע בדיוק באזור שאנחנו גרים בו ויש הרבה ישראלים ששמעו על אטלנטה בתור מקום אטרקטיבי ומניב ומחפשים נכס להשקעה.

באיזה אופן שונה תהליך הקנייה מישראל?

ההבדל המהותי ביותר הוא בתכניות השונות. בארה"ב לרוב ההלוואה תיסגר על ריבית קבועה.

למה זה כדאי ולמי?

כל מקרה לגופו אבל אני חושבת שזה כדאי לכל אחד שיש באפשרותו לקבל משכנתא. המגמה היום היא לקחת כמה שיותר הלוואות על מנת למקסם את האפשרות לקניית נכסים. יש הרבה אנשים שקנו בעבר בתים במזומן ובשלוש השנים האחרונות ערך הנכס שלהם עלה באופן משמעותי וכעת הם מחפשים להוציא מזומן מהבית בכדי להשקיע בנכסים נוספים.

יש מגבלות מיוחדות שהחוק האמריקאי מטיל?

כל מי שמתגורר בארה"ב ומעוניין לקחת משכנתא חייב להיות חוקי, בעל הכנסה קבועה וקרדיט. לחברה שלנו יש מספר תוכניות יוצאות דופן שמאפשרות לאנשים שרק הגיעו לאמריקה ועדיין לא בנו קרדיט לקבל משכנתא ויש גם תוכניות נוספות למשקיעי חוץ.

מה ישראלים מחפשים כאן באיזור, איזה סוג נכס, אילו עיסקאות נדל"ן?

הישראלים מאוד אוהבים להשקיע בנדל"ן. יש הרבה אנשים שקנו כאן בית ראשון, ראו שערך הבית עולה והחליטו להשקיע בבית שני ושלישי. לאחרונה רואים הרבה ישראלים שנכנסו להשכרות קצרות טווח ולפליפים.

פליפים?

זה כשהם קונים נכסים זולים ואז משפצים אותם ומוכרים.

ממה לקוחות ישראלים רוצים להימנע?

בעיקר מלחץ. התהליך עצמו גם ככה רגיש ותלוי בכל כך הרבה גורמים. בתהליך קניית בית מאוד חשוב לבחור אנשים שאתה סומך עליהם. לבחור סוכן נדל"ן שיודע את העבודה ויועץ משכנתאות מקצועי ואמין. בקניית בית, אני חושבת שסוכן טוב ויועץ משכנתאות זה שילוב מנצח.

בית לישראלים מגיע תמיד עם הכנה למתקן מנגל או שכבר נתקלת במקרים שאנשים קנו בית רגיל בלי לבדוק שיש אופציה לעשות על האש?

חייב שהבית יכלול הכנה למנגל. איך אפשר בלי על האש? אנחנו בכל זאת ישראלים.

הישראלים קונים בתים גדולים יותר מהממוצע או קטנים יותר?

מאוד חשוב להם שהבית למגורים יהיה גדול ומרווח. במיוחד למשפחות עם ילדים.

באיזה איזור מתרכזות רוב הרכישות של כוחותינו?

באופן טבעי אלה אנשים שאוהבים לגור בקהילה ישראלית ולהרגיש בבית. רובם מרוכזים באיזור ג'ונס קריק ,אלפרטה, דנוודי ,נורקרוס ,סנדי ספרינג וגם איסט קוב ולויסטה. חלקם רוצים לגור קרוב למסגרות לימודים בעלות צביון יהודי ללכת לג'יי סי סי או להיות קרובים לחב"ד.

לקראת סיום, איך את מתמודדת עם הגעגועים לישראל?

ההתחלה הייתה קשה. הקושי היה מתעצם בעיקר סביב חגים ושמחות אבל כמו כל דבר בחיים לומדים להתרגל. המשפחה היא הדבר היחיד שחסר לי כאן. אנחנו משלימים את הפערים בהרבה שיחות וידאו ומשתדלים לטוס פעם בשנה לבקר בארץ. מעבר לזה יש כאן הכל. אוכל ישראלי, מופעים, הרצאות מסיבות, צופים, חוגי עברית לילדים באמת שכלום לא חסר. יש כאן כל כך הרבה ישראלים שלפעמים אנחנו מרגישים כאילו אנחנו חיים בקיבוץ אחד גדול.

שלב השאלה ההיפותטית. אם לא היית במקצוע שלך וכאן באלפרטה, איפה היית גרה ובמה היית עוסקת?

אני מניחה שהייתי גרה במושב בשרון ומתעסקת במקצוע טיפולי או חינוכי. בארץ עבדתי במוסד סגור לנערות בסיכון. בטח הייתי ממשיכה בתחום.

היית יכולה לעסוק במקצוע שלך גם בתל אביב, למשל?

לא נראה לי שהייתי מתעסקת במשכנתאות בישראל. המקצוע הזה גם ככה מלחיץ ועם הלחץ בארץ זהו שילוב קיצוני מדי.

תני לנו המלצה על מסעדה או פארק באלפרטה…

מכיוון שיש לי שני ילדים קטנים, בן שנתיים וחצי ובת שבע אני אוהבת לקחת אותם לפארקים בעיקר בסופי שבוע. Webb Beidge Park הוא אחד הפארקים האהובים עלי. זהו מקום מפלט מקסים בעיקר בחודשי הקיץ. הפארק מוצל וכייפי עם מגרש חול ומים. אתה שואל גם על מסעדה? אני מאוד ממליצה על מסעדת fogo de chao לכל אוהבי הבשר.

לדף הפייסבוק של נטע לי פידרר

יש לכם עסק ישראלי בארה"ב? נשמח לכתוב עליכם

השאירו תגובה